مقالات مرتبط

ثبت نام آزمون فنی حرفه ای

آزمون فنی و حرفه ای و نحوه دریافت گواهینامه فنی و حرفه ای چگونه است؟

گواهینامه فنی و حرفه ای یکی از معتبرترین مدارک کشور است که دارای اعتبار بین المللی نیز می‌باشد. افراد می‌توانند […]

مطالعه مقاله
شغل کولر گازی

معرفی کامل شغل نصب و تعمیرات کولر گازی

انتخاب مسیر شغلی درست می‌تواند تا حد زیادی آینده شما را تامین کند. شغل تعمیر و نصب کولر گازی یکی […]

مطالعه مقاله
شغل برقکار ساختمان

چگونه در شغل برقکار ساختمان موفق شویم؟

شغل برقکار ساختمان یا برق کشی ساختمان یکی از بهترین شغل های فنی در ایران می باشد. در این مطلب […]

مطالعه مقاله
شغل دوربین مدار بسته

چگونه در شغل دوربین مدار بسته موفق شده و درآمد بالایی کسب کنیم؟

شغل دوربین مدار بسته یکی از مشاغل مهم و عالی در بازارکار امروز است که به دلیل استقبال گسترده افراد […]

مطالعه مقاله
مشاغل مربوط به خودرو

بهترین مشاغل پردرآمد مرتبط با خودرو کدام است؟

شغل های پردرآمد با ماشین یا مشاغل مرتبط با خودرو از جمله مشاغلی هستند که همواره از بازار کار و درآمد خوبی برخوردارند. امروزه نیز با توجه به افزایش تولید خودرو در کشور هر چه نیروی کار در زمینه مشاغل مرتبط با خودرو افزایش یابد باز هم بازار مشاغل این حوزه اشباع نخواهد شد.
خوشبختانه برای ورود و درآمدزایی در بازار کار این مشاغل نیاز به داشتن هیچ گونه مدرک دانشگاهی نبوده و تنها کافیست دوره های آموزشی مربوط به هر یک را در آموزشگاه فنی حرفه ای معتبر سپری کرد. در این دوره ها به صورت کاملا تخصصی و عملی کلیه مباحث لازم برای ورود به بازار کار این مشاغل آموزش داده می شود و پس از پایان دوره می توانید وارد بازار کار شده و درآمدزایی داشته باشید.
در این مقاله، قصد داریم شما را با بهترین مشاغل مرتبط با خودرو و پردرآمدترین شغل مکانیکی  که از درآمد و بازار کار خوبی برخوردار هستند آشنا کنیم، تا پس از آن بتوانید متناسب با علایق خود یکی را انتخاب کرده و وارد بازار کار آن شوید. آموزش سرامیک و ریکاوری رنگ خودرو در آموزشگاه فنون برق

Contents مخفی

لیست مشاغل مرتبط با ماشین و پردرآمدترین شغل مکانیکی

مشاغل پر درامد مربوط به خودرو دامنه گسترده ای دارند که در ادامه لیستی از پردرآمدترین آنها را معرفی کرده و درآمد و خصوصیات بهترین مشاغل مکانیکی و سرویس مربوط به وسیله نقلیه را با یکدیگر بررسی می کنیم.

 • آموزش برق خودرو 
 • تعمیرات ایسیو انواع خودرو
 • نقاشی و صافکاری ماشین
 • نصاب ضبط و باند خودرو
 • نصاب دزدگیر خودرو
 • جلوبندی سازی
 • تعویض روغن
 • فروش رینگ و لاستیک
 • تعویض و تعمیر اگزوز
 • آپاراتی
 • نصب و تعمیر کولر و رادیاتور
 • تنظیم فرمان
 • تعمیر و بازسازی چراغ
 • موتور شویی و قطعه شویی
 • تعمیر و تعویض ترمز و کلاچ
 • تعمیرکار بوستر
 • خدمات مربوط به شیشه
 • تودوزی
 • داشبورد ساز
 • رنگ خودرو
 • تعمیر پمپ و الکتروموتور
 • تعمیرکننده انواع آمپر و کیلومتر شمار 
 • تعمیر و تبدیل خودروهای گازسوز
 • تعمیر سیبک تعمیر و پرس انواع لوله و شیلنگ

قطعا مشاغل فنی و غیرفنی مربوط به ماشین بیشتر از این مواردی است که ذکر نمودیم. در ادامه برخی از پولسازترین شغل های مربوط به ماشین که یادگیری آنها برای اکثر افراد راحت و ساده است را به همراه درامدشان بررسی خواهیم نمود.

شغل های پردرآمد با ماشین 

همانطور که اشاره شد، مشاغل مرتبط با خودرو متفاوت بوده و گستردگی بسیاری دارد و نمی توان به طور حتم بیان کرد که کدام شغل بهترین شغل مرتبط با خودرو است. اما برخی از این مشاغل مزیت بیشتری نسبت به مشاغل دیگر دارند. در ادامه به بررسی و معرفی این مشاغل خواهیم پرداخت.

شغل برق کار خودرو

برقکار خودرو یکی از مشاغل پردرآمد و تخصصی مربوط به خودرو است که متخصصان آن از درآمد خوبی برخوردار هستند. برقکار خودرو می بایست توانایی و مهارت لازم در نصب و تعمیر سیستم های الکتریکی و الکترونیکی اصلی خودرو را داشته باشد. با توجه به پیچیده بودن سیستم های برق در خودرو این شغل نیازمند دانش و مهارت تخصصی می باشد. برای کسب این تخصص شما می توانید در دوره های آموزش برق خودرو در آموزشگاهی معتبر ثبت نام کنید. تا از این طریق بتوانید به تخصص لازم دست یافته و وارد بازار کار برق خودرو شوید.

برقکار خودرو یا باطری ساز علاوه بر نصب و تعمیر سیستم های الکترونیکی و الکتریکی اصلی خودرو، می بایست توانایی و مهارت لازم در نصب تعمیر دیگر سیستم های الکتریکی مانند بوق، چراغ، پنجره ها، آینه، سیستم تصویری، صوتی، روشنایی، هشدار، تهویه هوا و غیره را داشته باشد. از نظر بسیاری پردرآمدترین شغل فنی مربوط به ماشین باطری سازی یا برق خودرو است. 

شغل برقکار خودرو

برای ورود به بازار کار برق خودرو شما می توانید با ارائه رزومه در شرکت ها و نمایندگی های خودرو سازی مشغول به کار شوید و یا در صورت داشتن سرمایه، به صورت شخصی به فعالیت در این حرفه بپردازید.

درآمد برق کار خودرو

میزان درآمد برقکار خودرو متفاوت بوده و بستگی به عوامل گوناگونی نظیر سطح دانش و مهارت، میزان تبلیغات، کیفیت ارائه خدمات، میزان قیمت، میزان تعاملات و غیره دارد. به طور کلی می توان گفت درآمد این شغل خوب بوده و متوسط درآمد این حرفه ۳۰ تا ۶۰ میلیون تومان در ماه است.

تعمیرات ایسیو خودرو؛ یکی از پر درامدترین شغل های مکانیکی

از دیگر مشاغل فنی پردرآمد بوده و می توان گفت این شغل از پردرآمدترین شغل تعمیرات است. تعمیرکار حرفه ای ایسیو می بایست مهارت و توانایی لازم در عیب یابی، تعمیر و تعویض ایسیو انواع خودرو ها را داشته باشد. با توجه به پیچیده بودن ایسیو همچنین حساسیت بالای آن این شغل نیازمند نیروی کار متخصص و حرفه ای می باشد.

تعمیرکار ایسیو

چگونه وارد بازار کار تعمیرات ایسیو خودرو شویم؟

با توجه به پیچیدگی ایسیو خودرو و حساس بودن کار تعمیرات آن، برای ورود به بازار کار این شغل می بایست مهارت و تخصص لازم در تعمیر ایسیو انواع خودرو ها را به دست آورید. برای کسب این تخصص توصیه می کنیم در دوره های آموزش تعمیرات ecu خودرو در آموزشگاه فنون برق ثبت نام نمایید. در این دوره آموزش تعمیرات ایسیو انواع خودروها مانند پراید، پژو، سمند، ال ۹۰، تیبا و بسیاری از دیگر خودروها آموزش داده می شود.

شغل نقاشی و صافکاری ماشین

از دیگر مشاغل پرطرفدار مرتبط با خودرو که از درآمد خوبی نیز برخوردار است شغل نقاشی و صافکاری خودرو است. برای موفقیت در این شغل شما می بایست مهارت و دقت بالایی در تفکیک رنگ‌ها، دید نزدیک، دقت در کار داشته باشید تا بتوانید به خوبی مشکلات رنگ و بدنه ماشین را شناسایی و رفع نمایید.  این شغل نیاز به مدرک دانشگاهی نداشته و شما می توانید دوره های مربوط با این شغل را گذرانده یا برای مدتی به عنوان شاگرد در کنار یک استاد کار کنید.

نقاشی و صافکاری خودرو

درآمد شغل نقاشی و صافکاری ماشین چقدر است؟

میزان درآمد این شغل تحت تاثیر عوامل گوناگونی نظیر نوع ماشین،  تخصص و مهارت، تبلیغات، میزان دقت و کیفیت کار، سرعت و خوش قول بودن و غیره می باشد. در صورتی که از مهارت، دقت و سرعت بالایی برخوردار بوده و کاری بدون عیب و در موعد مقرر به مشتری تحویل دهید می توانید به متوسط درآمد ۳۰ تا ۴۰ میلیون در ماه دست یابید. در صورتی مهارت کافی در نقاشی و صافکاری خودروهای خارجی داشته باشید می توانید به درآمد بالاتری هم دست یابید.

شغل نصب ضبط و باند خودرو

شغل ضبط و باند خودرو نیز از دیگر مشاغل مربوط به خودرو است که همواره از بازار کار خوبی برخوردار است. همانطور که می دانید خودروهای تولید شده امروزی ضبطی معمولی داشته که از کیفیت صدا خوبی برخوردار نمی باشد. به همین علت بسیاری از افراد پس از خرید خودرو به دنبال تعویض و نصب ضبط و باند با کیفیت بر روی خودرو خود هستند. بنابراین می توان گفت این شغل از بازار کار خوبی برخوردار است.

پردرامدترین شغل خودرو

برای موفقیت در این شغل نصاب ضبط و باند خودرو می بایست مهارت و تخصص لازم در نصب انواع سیستم صوتی، تنظیم حرفه ای سیستم صوتی ماشین، نصب انواع آمپلی فایر خودرو، نصب ساب باکس، نقشه سیم کشی آمپلی فایر ماشین و بسیاری از موارد دیگر داشته باشد. بهترین راه برای آن که به مهارت های لازم در این شغل دست یابید و موفق شوید این است که در دوره های آموزش نصب ضبط و باند خودرو ثبت نام کرده و با پرداخت هزینه ای اندک متخصص حرفه ای در این شغل شده و درآمدزایی کنید.

دیاگ خودرو؛ از شغل های پردرآمد با ماشین

این روز ها افراد زیادی به دیاگ زدن خودرو غلاقه مند شده اند. به صورتی که بعضی از این افراد به دنبال خرید این دستگاه می باشند تا بدون مراجعه به تعمیرگاه خودروی خود را عیب یابی کنند. دیاگ زدن خودرو به این معنی می باشد که می توان با استفاده از کامپیوتر خودرو اطلاعاتی را کسب کرد و با استفاده از آن مشکلات به وجود آمده را عیب یابی کرد.

کارخانه های خودروسازی هرکدام سیستم عیب یابی مخصوص خود را دارند به همین دلیل نمی توان هر خودرویی را با سیستم های دیگر دیاگ زد. هرگاه برای عیب یابی خودروی خود به تعمیرگاه مراجعه می کنید زمانی که تعمیرکار دستگاه دیاگ را به خودرو وصل می کند ابتدا نوع خودرو و مدل آن را از شما می پرسد.

ریمپ ایسیو؛ شغل های مربوط به خودرو

یک نوع نرم افزار می باشد که جایگزین نرم افزار کامپیوتر خودرو می شود. ریمپ ایسیو تاثیر در شتاب و مصرف سوخت و… دارد. ریمپ ایسیو یکی از راه هایی می باشد که هزینه بسیار کمی دارد و باعث افزایش راندمان و کارایی موتور می گردد. ایسیو عملکرد موتور را کنترل می نماید.

کارخانه های خودروسازی کالیبره کردن موتور را از طریق تنظیم نرم افزار ایسیو انجام می دهند. معمولا این تنظیمات قبل از اینکه خودرو وارد بازار شود انجام می شود.

تعمیر گیربکس اتوماتیک؛ از پردرآمدترین شغل های مکانیکی

در حالت کلی دو نوع گیربکس وجود دارد. یکی به صورت دستی و دیگری به شکل اتوماتیک می باشد. در مدل گیربکس اتوماتیک انواع مختلفی وجود دارد. امروزه تمامی خودروهایی که وارد بازار می شوند به خصوص خودرو های خارجی دارای گیربکس اتوماتیک می باشند.

تعمیر گیربکس یک کار بسیار تخصصی است و نیاز به آموزش و مهارت زیادی دارد. زیرا گیربکس هایی که در خودروهای خارجی به کار رفته است از نوع اتوماتیک می باشد و مجهز به جدیدترین تکنولوژی روز می باشد. در تعویض دنده معمولا اولین علامت خرابی گیربکس اتوماتیک می باشد. با توجه به اینکه گیربکس یکی از مهمترین اجزای خودرو میباشد اگر کوچکترین مشکلی برای آن به وجود آید باید سریعا به تعمیرگاه مراجعه کرد. تا از به وجود آمدن مشکلات جدی تر جلوگیری شود.

لیسه گیری و ایربراش خودرو

از پردرآمدترین شغل های مکانیکی جهت ترمیم رنگ بدنه ماشین ایر براش یا لیسه گیری است. برای اینکه لکه و خطوطی که بر روی بدنه ی خودرو به وجود آمده را از بین ببریم، اولین قدم پولیش کاری و سمباده زنی می باشد. اما اگر این خطوط عمیق شده باشد و به فلز بدنه خودرو رسیده باشد به دلیل اینکه رنگی دیگر وجود ندارد نمی توان از پولیش استفاده کرد. در اینصورت باید بدنه را رنگ کرد.
لیسه گیری و ایربراش شغل مربوط به خودرو

لیسه گیری و ایربراش از شغل های پردرآمد با ماشین است که طرفداران زیادی دارد.

به دلیل اینکه رنگ کردن و پولیش کردن با رنگ کارخانه ای تفاوت دارد، استفاده از این روش باعث می شود تا رنگ نماین و مشخص باشد. زیرا در کارخانه ها برای رنگ کردن از روش پاششی استفاده می کنند. بهترین روش استفاده از ایربراش است که کاربردی ترین وسیله می باشد. از این ابزار به جای قلمو استفاده می شود. ایر براش با پمپ باد کار می کند و شما می توانید بر اساس نیاز خود ینی عرض پاشش یا فشار هوا آن را تنظیم کنید.

شغل نصاب دزدگیر خودرو؛ یکی از مشاغل مرتبط با خودرو با درآمد بالاست

همانطور که می دانید امروزه قیمت خودرو روز به روز در حال افزایش است و همین امر منجر به افزایش تقاضا برای نصب دزدگیر بر روی خودرو جهت افزایش سیستم امنیتی خودرو می شود. نصب دزدگیر خودرو از جمله مشاغلی است که امروزه با توجه به بالا رفتن قیمت خودرو و افزایش آمار سرقت رونق بیشتری پیدا کرده و در آینده نیز بیشتر خواهد شد.

برای موفقیت در این شغل نصاب دزدگیر می بایست مهارت لازم در سیم کشی انواع ماشین‌های سواری خارجی و داخلی، پیدا کردن سیم‌ها، روش عبور دادن سیم برای صندوق، رله برای قطع برق اتومبیل و نصب صحیح آژیر، نصب شیشه بالابر، آشنایی با انواع سنسور ها و …  داشته باشد. برای کسب این مهارت ها و موفقیت در این شغل توصیه می کنیم در دوره های آموزش نصب دزدگیر خودرو آموزشگاه فنون برق ثبت نام کنید.

در این دوره آموزشی صفر تا صد نصب دزدگیر بر روی انواع خودروهای داخلی و خارجی در کارگاه های مجهز، توسط اساتید با تجربه آموزش داده می شود.

شغل جلوبندی سازی خودرو

جلوبندی سازی از دیگر مشاغل مهم در رابطه با خودرو است. جلوبندی خودرو از قطعات گوناگونی مانند پلوس، طبق و بوش‌ها، موج‌گیر، سیبک و بسیاری از قطعات دیگر تشکیل شده است. یک جلوبندی ساز خودرو باید مهارت لازم را در زمینه عیب یابی جلوبندی خودرو و تعویض و تعمیر انواع قطعات آن داشته باشد. با توجه به حساسیت و پیچیدگی جلوبندی توصیه می کنیم قبل از ورود به این شغل کلیه مهارت های لازم را از طریق شرکت در دوره های مربوطه به دست آورید یا برای مدتی به عنوان کارآموزان نزد شاگردی استاد کار کنید.

جلوبندی ساز ماشین

درآمد جلوبندی سازی خودرو چقدر است؟

بازار کار و درآمد جلوبندی سازی ماشین بسیار داغ است. همانند سایر مشاغل مرتبط با خودرو درآمد این شغل نیز وابسته به میزان تخصص و مهارت جلوبندی ساز می باشد. در صورتی که از مهارت و تخصص کافی برخوردار باشید و سایر عوامل مهم در این شغل مانند دقت، سرعت عمل، کیفیت در کار، خوش قولی و غیره را رعایت کنید می توانید به متوسط درآمد ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان در ماه دست یابید. 

شغل تنظیم موتور؛ یکی از پردرآمدرترین مشاغل مربوط به ماشین

از دیگر مشاغل مرتبط با اتومبیل تنظیم موتور خودرو می باشد. متخصص این شغل می بایست مهارت کار با دستگاه دیاگ، شناخت خطاهای دیاگ، مهارت کار با دستگاه شستشو انژکتور، دستگاه فشار پمپ بنزین، آشنایی با تنظیم موتور پنج گاز و آشنایی با قطعات فنی خودرو را داشته باشد. با توجه به تخصصی بودن این شغل برای موفقیت هر چه بیشتر و کسب مزیت رقابتی توصیه می کنیم حتما در دوره های مربوطه شرکت کرده و با کسب این مهارت ها از رقبای خود پیشی بگیرید.

درآمد شغل تنظیم موتور

درآمد این شغل وابسته به میزان مهارت و تخصص تعمیرکار است. در صورتی که از دانش بالایی برخوردار باشید و در کار با دستگاه های گوناگون مهارت داشته باشید، می توانید به متوسط درآمد ۲۰ تا ۳۰ میلیون در ماه دست یابید. همچنین به منظور جذب مشتری بیشتر باید از ویژگی‌هایی مانند تعاملات بالا، مشتری مداری، قیمت مناسب خدمات و تبلیغات خوب برای معرفی خود نیز برخوردار باشید.

ساده ترین شغل مربوط به خودرو

یکی از شغل های راحت و ساده در زمینه خودرو می توان به کارواش و شستشوی خودرو اشاره کرد. این شغل نه به مهارت خاص و نه به سرمایه مالی زیاد نیاز دارد. راه اندازی این شغل در ابتدا به یک زمین خالی یک سکو و یک پمپ لازم دارد. می توان با سرمایه ای به اندازه ۱۰ میلیون این شغل را راه اندازی کرد. برای داشتن مشتری کافی تنها لازم است یک روز باران ببارد و یا هوا آلوده شود تا شما بتوانید شغل پر درآمدی در رابطه با خودرو داشته باشید.

نصب دزدگیر ساده ترین شغل مربوط به خودرو

یکی از راحت ترین مشاغل فنی مربوط به خودرو نصب دزدگیر است.

شغل ساده و راحت دیگر مربوط به ماشین می توان به نصب دزدگیر اشاره کرد. به دلیل استفاده زیاد از خودرو در این روز ها، گران شدن قیمت خودرو و آمار روز افزون سرقت خودرو باعث شده تا افراد به دنبال حفظ امنیت خودرو ولوازم داخل آن باشند. این اتفاق منجر شده تا شغل نصب دزد گیر به یکی از شغل های پردرامد در رابطه با خودرو شود. وارد شدن به این شغل ساده می باشد و خیلی به سرمایه بالایی نیاز ندارد فقط باید مهارت در این زمینه را کسب کنید.

مشاغل مربوط به ماشین سنگین

یکی از این شغل ها می تواند مربوط به رانندگی با ماشین سنگین باشد. معمولا برای بارهای سنگین و رفتن به شهر دیگر از این ماشین ها استفاده می شود. راننده ماشین سنگین می تواند شخصی و بدون وابستگی به هیچ شرکتی کار کند. می توان به نمایندگی فروش ماشین های سنگین اشاره کرد که بسیار پر درآمد می باشند.

می توان گاراژ تعمیر ماشین سنگین را راه اندازی کرد. که این شغل هم بسیار پر درآمد می باشد. معمولا رانندگان ماشین سنگین برای سرویس ماشین خود یا مشکلات فنی که برای ماشین به وجود می آید به تعمیرگاه مراجعه می کنند.
مشاغل مربوط به ماشین سنگین

یادگیری بهترین شغل مکانیکی ماشین سنگین در فنون برق

تعمیر ایسیو ماشین سنگین

برای یادگیری تعمیر ایسیو ماشین سنگین باید در دوره های آموزشی شرکت کنید. شما به تنهایی نمی توانید ایسیو ماشین سنگین را تعمیر کنید. زمانی که ایسیو دچار مشکل شود اولین کاری که باید انجام دهید دیاگ زدن می باشد. با این کار مشخص می شود که دلیل خرابی چیست. معمولا با تنظیم کردن مجدد ایسیو مشکل و ایرادی که در آن به وجود آمده درست می شود. ایسیو ماشین از اهمیت بالایی برخوردار است به همین دلیل خرابی آن باعث میشود تا کل ماشین سنگین از کار بیفتد.

صافکاری بهتر است یا برق خودرو

برق خودرو و صافکاری خودرو هر دو شغل پردرآمد مربوط به خودرو و نگهداری آن می باشند. اما این دو شغل با یکدیگر متفاوتند و وظایف مختلفی دارند. برق کاری را شما می توانید هم از طریق تحصیل در دبیرستان و دانشگاه و هم از طریق کلاس های فنی حرفه ای یاد بگیرید. اما یادگیری شغل صافکاری معمولا یا از طریق شاگردی در مغازه یا شرکت در کلاس های آموزشی می باشد.
هر دو شغل مرتبط با رشته مکانیک خودرو و آینده بسیار خوبی دارند. ولی به طور کلی متقاضی برای شغل برق کاری بیشتر است، همچنین میزان درآمد و دستمزد آن هم بیشتر است. پس در نتیجه شغل برق کاری شغل پردرآمدی در زمینه رشته مکانیک خودرو می باشد و آینده بهتری نسبت به صافکاری دارد.

جمع بندی بهترین شغل های پردرآمد با ماشین و مکانیکی

همانطور که مطالعه کردید شغل های پردرآمد با ماشین و خودرو و بهترین شغل های مکانیکی که همگی از درآمد بالایی برخوردار هستند را معرفی نمودیم و سپس درآمد و روش های فراگیری مهارت های لازم برای ورود به آنها را بیان کردیم.
همچنین مشاغل مربوط به ماشین سنگین مانند تعمیر ایسیو و ساده ترین شغل های مکانیکی همچون نصب دزدگیر را بررسی نمودیم.
یکی از مزایایی که این گونه مشاغل دارند این است که برای ورود به بازارکار آنها به سرمایه بالایی نیاز نخواهید داشت و تنها با سرمایه اندک میتوانید آینده شغلی خود را تضمین کنید. البته که یادگیری ۰ تا ۱۰۰ مهارت های این حرفه ها اصلی ترین و بنیادی ترین بخش این گونه مشاغل است.

4.5/5 - (2 نظر)

مقالات مرتبط

ثبت نام آزمون فنی حرفه ای

آزمون فنی و حرفه ای و نحوه دریافت گواهینامه فنی و حرفه ای چگونه است؟

گواهینامه فنی و حرفه ای یکی از معتبرترین مدارک کشور است که دارای اعتبار بین المللی نیز می‌باشد. افراد می‌توانند […]

مطالعه مقاله
شغل کولر گازی

معرفی کامل شغل نصب و تعمیرات کولر گازی

انتخاب مسیر شغلی درست می‌تواند تا حد زیادی آینده شما را تامین کند. شغل تعمیر و نصب کولر گازی یکی […]

مطالعه مقاله
شغل برقکار ساختمان

چگونه در شغل برقکار ساختمان موفق شویم؟

شغل برقکار ساختمان یا برق کشی ساختمان یکی از بهترین شغل های فنی در ایران می باشد. در این مطلب […]

مطالعه مقاله
شغل دوربین مدار بسته

چگونه در شغل دوربین مدار بسته موفق شده و درآمد بالایی کسب کنیم؟

شغل دوربین مدار بسته یکی از مشاغل مهم و عالی در بازارکار امروز است که به دلیل استقبال گسترده افراد […]

مطالعه مقاله