آموزش مالتی پلکس خودرو

آموزش انژکتور و دیاگ خودرو

آموزش انژکتور و دیاگ خودرو

انژکتور یکی از قطعات مهم خودرو است که وظیفه تهیه سوخت خودرو، در زمان تعیین شده را بر عهده دارد، این قطعه نقش مهمی در سیستم سوخت رسانی خودرو دارد. اگر انژکتور (injector) کار خود را به درستی انجام ندهد عملکرد خودرو مختل می‌شود. ایجاد مشکل در انژکتور باعث بوجود آمدن برخی مشکلات می‌شود که عبارتند از: کاهش توان و عملکرد موتور، استارت نامناسب خودرو، افزایش آلایندگی‌های خروجی، کاهش عمر و عملکرد کاتالیست خودرو، کاهش عمر و عملکرد سنسور اکسیژن خودرو و افزایش مصرف سوخت. با توجه به اهمیت این قطعه در خودرو و خرابی‌های رایج آن، نیاز به تعمیر آن امری ضروری است. دیاگ نیز وسیله هوشمند خطایابی و عیب‌یابی خودرو است که داده‌های موردنیاز را از بخش کامپیوتر خودرو (ecu) دریافت و بعد از پردازش و آنالیز کدهای خطا، ایرادهای جزئی و کلی آن را تشخیص می‌دهد. آموزشگاه فنون برق دوره آموزش انژکتور و دیاگ خودرو را به صورت کاملا عملی و زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور برگزار می‌کند. برای آموزش برق خودرو BMW روی لینک کلیک کنید.

ویژگی های دوره آموزش انژکتور و دیاگ خودرو

 • بازآموزی رایگان
 • خوابگاه هنرجویان
 • مدرک معتبر
 • دوره نامحدود
 • ضمانت بازگشت وجه
 • پشتیبانی نامحدود

شهریه آموزش انژکتور و دیاگ خودرو

5600000 تومان

3700000 تومان

ثبت نام

سرفصل های آموزش انژکتور و دیاگ خودرو

آموزش کامل سیستم سوخت رسانی (پمپ بنزین،ریل سوخت،دیافراگم فشار شکن و سوزن انژکتورها)

آموزش کار با دستگاه دیاگ

آموزش کامل سیستم جرقه زنی (کویل ،شمع و وایر)

عیب یابی و رفع عیب سیستم سوخت رسانی

عیب یابی و رفع عیب سیستم جرقه زنی

خواندن کدهای خطای سنسور اکسیژن،سنسور مپ،سنسور دریچه گاز،استپر موتور و سنسور موتور و رفع عیوب سنسورها ​

آموزش باز و بست قطعات انژکتوری روی خودرو و کار کردن بر روی خودرو

آموزش پاک کردن خطاهای ایسیو

آموزش ریست ایسیو با دیاگ

آموزش پارامترخوانی

آموزش عیب یابی دریچه گاز

آموزش مدار و نقشه سنسورها

آموزش تست سلامت سیم کشی سنسورها

آموزش تست عملگری با دیاگ

مشاوره رایگان و پیش ثبت نام

  به خوابگاه نیاز دارم.

  لطفا شماره همراه را بدرستی وارد کنید


  انتخاب دوره:


  آموزش سیستم های انژکتوری و دیاگآموزش تخصصی موتور خودوروهای داخلیآموزش تخصصی تنظیم موتورآموزش مکانیک خودرو درجه 1آموزش مکانیک خودرو درجه 2  • روزساعتتاریخ
  • شنبه الی چهارشنبه18 الی 201403/05/06
  • شنبه الی چهارشنبه9:30 الی 121403/05/13
  • شنبه الی چهارشنبه15:30 الی 181403/05/20
  • شنبه الی چهارشنبه13 الی 15:301403/05/27

  سوالات متداول عمومی

  آیا بعد از اتمام دوره مدرک هم صادر می‌شود؟ این مدرک در کشورهای دیگر هم اعتبار دارد؟

  پاسخ: بله بعد از اتمام دوره، آموزشگاه فنون برق برای تمام کارآموزان شرکت کننده، مدرک صادر کرده و همچنین آموزشگاه می‌تواند برای مدرک فنی و حرفه ای و مدرک بین المللی برای مهارت آموز درخواست بدهد. لازم به ذکر است که این مدرک در کشور‌های دیگر نیز اعتبار دارد.

  چه مدارکی جهت ثبت نام در کلاس انژکتور و دیاگ خودرو در آموزشگاه الزامی می‌باشد؟

  پاسخ: بعد از پرداخت هزینه ابتدایی جهت انجام ثبت نام، یک قطعه عکس و کپی کارت ملی و شناسنامه باید همراه کارآموز باشد.

  آیا برنامه خاصی برای شرکت در کلاس‌های آموزشگاه برای کارآموزان شهرستانی دارید؟

  پاسخ: آموزشگاه فنون برق برای کارآموزان شهرستانی خوابگاه در نظر گرفته است که این عزیزان می‌توانند با هزینه مناسب به خوابگاه‌ها معرفی گردند.

  آیا اساتید دارای تجربه و سابقه کار می‌باشند؟

  پاسخ: بله تمام اساتید آموزشگاه فنون برق تماما با تجربه وسابقه بالا و نیز دارای مدرک دانشگاهی و موفق در بازار کار می‌باشند.

  چرا دوره آموزشی انژکتور و دیاگ خودرو در آموزشگاه فنون برق بهترین گزینه برای کارآموزان می‌باشد؟

  چون آموزشگاه فنون برق بزرگترین مرکز تخصصی تمام دوره‌های برگزار کننده می‌باشد. همچنین از ویژگی‌های آموزشگاه: آموزش ویژه راه اندازی شغل در زمینه تمام دوره‌ها ارائه مدرک زیرنظر سازمان فنی و حرفه ای استفــاده از اساتید با تجربه در حوزه فنی و برق پشتیبانی مادام العمر و نامحدود به کارآموزان ارائـه خوابـگاه بـه کــارآمـوزان شـهرستــانی دراختیار گذاشتن فایل‌های به روزشده نرم افزاری

  آیا بعد از اتمام دوره‌های آموزش انژکتور و دیاگ خودرو تضمینی برای ورود به بازار کار وجود دارد؟

  پاسخ: تمام دوره‌های آموزشگاه فنون برق جهت ورود به بازار کار طراحی شده است و در دوره‌های آموزشی روش‌های ورود به بازار کار توسط اساتید، آموزش داده می‌شود تا هنرجویان با آمادگی کامل به راحتی جذب بازار کار شوند.

  چرا بهتر است کارآموزان دوره انژکتور و دیاگ خودرو را در آموزشگاه فنون برق بگذرانند؟

  پاسخ: زیرا آموزشگاه فنون برق از اساتید با تجربه و متخصص و کارگاه‌های مجهز در این حوزه استفاده می‌کند و در پایان دوره، مدرک رسمی زیر نظر سازمان فنی وحرفه ای به هنرجویان اعطا می‌شود.

  سوالات متداول تخصصی

  آیا در کلاس انژکتور و دیاگ، تجهیزات به میزان کافی موجود است ؟

  پاسخ: بله تمامی تجهیزات مربوط به آموزش انژکتور و دیاگ خودرو در کلاس انژکتور و دیاگ خودرو موجود است.

  آیا سیستم جرقه زنی نیز در این دوره، آموزش داده می‌شود ؟

  پاسخ: بله، آموزش کامل سیستم جرقه زنی (کویل، شمع و وایر) نیز در این دوره آموزش داده خواهد شد.

  نحوه برگزاری کلاس آموزش انژکتور و دیاگ خودرو به چه صورت است؟

  پاسخ: این دوره به صورت عملی بوده و در کارگاه برگزار می‌شود. هنرجو به صورت عملی و زیر نظر استاد مربوطه تمامی مباحث را آموزش می‌بیند.

  آیا نقشه خوانی و عیب یابی نیز در دوره انژکتور و دیاگ خودرو آموزش داده خواهد شد؟

  پاسخ: بله، نقشه خوانی نیز در این دوره آموزش داده می‌شود.

  آیا کار با دستگاه دیاگ هم تدریس می‌شود؟

  پاسخ: بله، آموزش کار با دستگاه دیاگ – تحلیل پارامترها- دانلود ایسیو- فلش ایسیو نیز در کلاس انژکتور و دیاگ خودرو آموزش داده خواهد شد.

  آموزش انژکتور و دیاگ خودرو

  انژکتور قطعه ای الکترونیکی-مکانیکی است که در ابتدای سیلندر خودرو قرار گرفته و وظیفه تنظیم و پایش سوخت رسانی به محفظه احتراق خودرو را بر عهده دارد. از دلایل علاقه خودرو سازان به انژکتور، کاهش چشمگیر مصرف سوخت بود. درصورتی که انژکتور از کار بیوفتد خودرو متوقف می‌شود. دیاگ نیز اطلاعات را از ecu خودرو استخراج میکند و با انالیز و بررسی کد های خطا متوجه ایراد در بخش های مختلف خودرو میشود. با توجه به انژکتوری شدن خودرو ها و همچنین اهمیت این قطعه، آموزشگاه فنون برق دوره آموزش انژکتور و دیاگ خودرو را کاملا به صورت عملی و در کلاسی مجهز برگزار می‌کند. آموزش کار با دستگاه دیاگ و دیاگ زدن خودرو, آشنایی با سیستم‌ های انژکتوری و رفع ایراد‌های آن از مباحث موجود در سرفصل‌های آموزشی این دوره در آموزشگاه فنون برق است.
  انژکتور و دیاگ خودرو

  انژکتور چیست؟

  موتورهای احتراق داخلی در دو نوع تزریق مستقیم و پاششی تولید می شوند. انژکتور سیستمی است که وظیفه تزریق سوخت به سیلندر را بر عهده دارد و در نتیجه در خودروهای پاششی استفاده می شود. این قطعه الکتریکی-مکانیکی در ورودی سیلندر قرار می گیرد و تزریق سوخت را در داخل محفظه احتراق انجام می دهد. انژکتور جایگزینی برای کاربراتوری است که بخشی از سیستم سوخت خودرو در خودروهای قدیمی بود. می دانیم که احتراق حاصل از انفجار مخلوط فشرده سوخت و هوا کل انرژی مورد نیاز را تامین می کند. بنابراین با عملکرد ناقص انژکتور، خودرو دچار مشکل می شود و به اصطلاح ریپ می‌زند خرابی انژکتور حتی می‌تواند باعث توقف خودرو شود.

  دیاگ چیست؟

  به طور خلاصه دیاگ عملیات خطایابی از کامپیوتر موتور با استفاده از دستگاه است. در گذشته تعمیرکاران برای یافتن ایراد خودرو مجبور به باز کردن موتور میشدند تا اینکه در دهه ۸۰ شرکت های خودرو سازی به فکر راهی افتادند که ایراد خودرو را بدون باز کردن موتور متوجه شوند. بر این اساس کامپیوتر خودرو بوجود آمد که یکی از سودمند ترین پیشرفت ها برای تکنسین ها و تعمیرکاران خودرو به حساب می آمد, زیرا با کمک نرم افزار های تخصصی به سرعت قطعات مشکل دار خودرو را یافته و کار را آسان میکند. برای آموزش نصب دزدگیر خودرو روی لینک کلیک کنید.

  علائم خرابی انژکتور و دیاگ خودرو

  مشکلات و علائم انژکتور به شما اطلاع می‌دهد که زمان تعویض آن رسیده است. تعویض این قطعا باید با توجه به وضعیت عمومی خودرو و پیشنهاد شرکت سازنده خودرو انجام شود و این کار حتما باید توسط متخصص تعمیر انژکتور که دوره آموزش را گذرانده است انجام شود. علائم خرابی انژکتور خودرو بسته به میزان آسیب وارده به انژکتور متفاوت خواهد بود. اما در بیشتر مواقع علائمی مانند انفجار یا ضربه موتور، دود خروجی، احتراق ناقص موتور یا به طور کلی عملکرد ضعیف خودرو، استارت سخت، مصرف سوخت بیشتر و… از دلایل و علائم خرابی انژکتور خودرو است.

  آموزش کار با دستگاه دیاگ خودرو

  ابتدا دستگاه را به کابل خودرو وصل کنید و سپس سوئیچ خودرو را باز کنید. اگر اتصال برقرار شد مشخصات خودرو را از صفحه نمایش انتخاب کنید. سپس باید نوع دیاگ خودرو مشخص شود که مثلا میتواند دیاگ برق خودرو باشد. سپس دستگاه شروع به آنالیز کامپیوتر خودرو میکند و آن را با اعداد و نمودار نمایش می‌دهد. حال اگر در کامپیوتر خودرو اخطار باشد باید آن را پاک کنید تا خطا رفع شود. اگر با پاک کردن، خطا رفع شد یعنی کامپیوتر خودرو درست عمل کرده در غیر اینصورت باید به یک تعمیرکار مجرب مراجعه کنید.

  برای ورود به دوره انژکتور و دیاگ خودرو چه پیش نیاز‌هایی احتیاج است؟

  مهارت آموزی که قصد شرکت در دوره آموزش انژکتور و دیاگ خودرو را دارد بهتر است کمی با علوم مکانیک خودرو آشنایی داشته باشد اما در دوره انژکتور و دیاگ آموزشگاه فنون برق، تمامی مباحث حتی مباحث پیش‌نیاز نیز تدریس می‌شود. آموزشگاه انژکتور و دیاگ خودرو فنون برق، این تضمین را به مهارت آموزان می‌دهد که با تلاش و پشتکار می‌توانند تمام مباحث این دوره و حتی مباحثی که پیش نیاز این دوره است را در کلاس انژکتور و دیاگ خودرو فنون برق فرا بگیرند.

  درآمد شغل انژکتور و دیاگ خودرو

  درآمد این شغل متغیر است و نسبت به میزان توانایی و مشتری مداری شما تعیین می‌شود، البته این شغل فوت و فن های زیادی دارد که با شرکت در دوره آموزشی شما به این نکات مسلط شده و خواهید دید که با چند روش اساسی دیگر وقت سر خاراندن هم نخواهید داشت! اگر شما فردی با مهارت و مشتری مدار باشید میزان درآمد شما بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان در ماه متغیر خواهد بود.

  سرمایه لازم برای ورود به شغل انژکتور و دیاگ خودرو

  با توجه به این که حساسیت این شغل بسیار بالا است، برای شروع به کار باید تجهیزات و ابزار‌های خاصی تهیه کنید. البته تجهیزات لازم برای این شغل هزینه زیادی احتیاج ندارد و با یک سرمایه معقول می‌توانید بهترین وسایل را خریداری کنید. البته شناخت انواع برند‌ها نیز مسئله مهمی است که باید قبل از خرید به آن توجه کنید. در دوره انژکتور و دیاگ خودرو آموزشگاه فنون برق، اساتید باتجربه این مجموعه، بهترین و قیمت مناسب‌ترین تجهیزات را به شما معرفی می‌کنند تا بهترین و با کیفیت‌ترین لوازم را تهیه کنید و بتوانید در شغل خود موفق شوید. البته اصلا نگران هزینه‌های ابتدایی نباشید چرا که پس از مدت کوتاهی فعالیت در این شغل، خواهید دید که تمامی این هزینه‌ها به شما بازمی‌گردد.

  آموزشگاه انژکتور و دیاگ خودرو

  با توجه به افزایش تعداد خودرو در کشور, بازار کار انژکتور و دیاگ خودرو روز به روز درحال رشد است. این رشد باعث شده تا بسیاری از آموزشگاه‌ها این دوره را برگزار کنند. اما بهترین آموزشگاه انژکتور و دیاگ خودرو آموزشگاهی است که مجهز به انواع تجهیزات باشد، همچنین از اساتید با تجربه بهره بگیرد، سرفصل‌های دوره کامل و جامع باشد، همچنین پس از پایان دوره به مهارت آموز مدرک معتبر و بین المللی صادر کند. اگر به دنبال یک آموزشگاه انژکتور و دیاگ خودرو معتبر هستید، حتما تحقیقات لازم را انجام بدهید چرا که آموزش، اولین و مهم ترین گام برای ورود موفق به بازار کار این شغل است.

  مزایای شرکت در دوره انژکتور و دیاگ خودرو آموزشگاه فنون برق

  با وجود فعالیت تعداد زیادی از آموزشگاه‌ها در سراسر کشور انتخاب بهترین آموزشگاه از دشوار‌ترین مراحل یادگیری است! اما شما با کمی تحقیق و مشاهده دیدگاه ها در سایت های مختلف، متوجه خواهید شد که بهترین آموزشگاه برگزار کننده این دوره، آموزشگاه فنون برق است. به طور خلاصه مزایای شرکت در این دوره در آموزشگاه فنون برق را بیان می‌کنیم:

  • پشتیبانی نامحدود از مهارت آموز
  • ارائه گواهینامه معتبر و بین المللی
  • آموزش از صفر تا صد برای ورود به بازار کار
  • دسترسی راحت به آموزشگاه
  • آموزش کاملا عملی
  • بهره‌گیری از اساتید با‌تجربه

  آموزشگاه فنون برق با برگزاری دوره آموزش انژکتور و دیاگ خودرو در کلاسی مجهز و توسط اساتید با‌تجربه، با هدف نشر علم و مهارت و ورود مهارت آموزان به بازار کار فعالیت می‌کند. تمامی مهارت آموزانی که در این دوره ثبتنام می‌کنند، در واقع آینده شغلی خود را تضمین می‌کنند.

  آموزش انژکتور و دیاگ خودرو فنون برق

  مهارت‌آموزان در این دوره ابتدا با نحوه کار با ابزارهای ساده و پیشرفته عیب یابی خودرو آشنا می‌شوند سپس با عیب یابی و رفع ایراد مانند تعمیر و تنظیم زمان جرقه زنی و پیش اشتعال، آموزش عیب یابی انژکتور آشنا می‌شوند. همچنین در این دوره, اصول به روز رسانی نرم افزار و نگهداری تجهیزات کالیبراسیون مولتی متر و دیاگ را آموزش خواهید دید و با آموزش تغییر پارامترهای خودرو و اصلاح ایرادات خودرو در دیاگ، تمامی موارد لازم را به صورت عملی آموزش می‌بینید.

  به این نوشته امتیاز دهید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شهریه دوره : 5.600.000 تومان

  شهریه با تخفیف : 3.700.000 تومان