آموزش سیم پیچی موتور

آموزش سیم پیچی موتور

آموزش سیم پیچی موتور

آموزش سیم پیچی موتور از دوره‌های پرطرفدار رشته برق صنعتی می باشد. سیم پیچی موتور رشته ای بسیار کاربردی است که افراد بسیاری (بخصوص در صنعت برق) را جذب خود کرده است. سیم پیچی موتورهای الکتریکی به دو دسته سه فاز و تک فاز تقسیم می‌شود. هرکدام از سیم پیچی ها سیم بندی های متفاوتی دارند، همچنین سیم پیچی دقیق موتورهای الکتریکی نیازمند ترسیم و نقشه کشی می باشد و با توجه به این نقشه کشی لازم است تا محاسباتی طبق فرمول دقیق انجام شود. هنرجویان علاقه مند به این حرفه می‌توانند در دوره سیم پیچی موتور که توسط آموزشگاه فنون برق در کارگاهی مجهز و توسط اساتید با سابقه به صورت عملی برگزار می‌گردد، شرکت کنند. در دوره سیم پیچی موتورهای الکتریکی آموزشگاه فنون برق محاسبه و طراحی انواع سیم پیچی های تک فاز و سه فاز و…به طور کامل آموزش داده می‌شود و هنرجویان بلافاصله پس از پایان دوره می‌توانند وارد بازار کار شده و در حین کار نیز از پشتیبانی نامحدود آموزشگاه بهره‌مند شوند. برای مطالعه آموزش برق صنعتی روی لینک کلیک کنید.

ویژگی های دوره آموزش سیم پیچی موتور

 • بازآموزی رایگان
 • خوابگاه هنرجویان
 • مدرک معتبر
 • دوره نامحدود
 • ضمانت بازگشت وجه
 • پشتیبانی نامحدود

شهریه آموزش سیم پیچی موتور

7100000 تومان

5000000 تومان

ثبت نام

سرفصل های آموزش سیم پیچی موتور

تعیلم مبانی برق مورد نیاز در سیم پیچی الکتروموتورها

معرفی انواع سیم پیچ ها

تعیلم نحوه محاسبات قطر سیم پیچ موتور

تعیلم سیم پیچی موتورهای ac

تعیلم سیم پیچی موتورهای 1400 و 3000 دور سه فاز

تعیلم سیم پیچی موتورهای تکفاز

تعیلم سیم پیچی موتور کولر

تعیلم نقشه کشی الکتروموتورها

تعیلم عایق بندی سرسیم ها

تعیلم سیم پیچی موتورهای گام کسری

تعیلم سیم پیچی موتورهای گام کامل

تعیلم انواع ادوات سیم پیچی مانند ( میکرو متر – مولتی متر و … )

تعیلم اصول , نحوه و کارکرد موتور ها

تعیلم تئوری و عملی موتورهای سه فاز – تک فاز – طرح دوفاز ( موتور های تک فاز استارت دائم )

تعیلم محاسبه قطر سیم پیچ

تعیلم مهندسی معکوس در موتور های سوخته

مشاوره رایگان و پیش ثبت نام

  به خوابگاه نیاز دارم.


  انتخاب دوره:


  آموزش طراحی تابلو برقآموزش سیم پیچی موتورآموزش PLC درجه ۱آموزش PLC درجه ۲  • روزساعتتاریخ
  • شنبه الی چهارشنبه13 الی 15:301403/05/13
  • شنبه الی چهارشنبه13 الی 15:301403/06/05

  سوالات متداول عمومی

  آیا بعد از اتمام دوره سیم پیچی موتور مدرک هم صادر می‌شود؟ این مدرک در کشورهای دیگر هم اعتبار دارد؟

  پاسخ: بله بعد از اتمام دوره آموزش سیم پیچی موتور، آموزشگاه فنون برق مدرک برای تمام کارآموزان شرکت کننده صادر می‌شود و همچنین آموزشگاه می‌تواند در خواست برای مدرک فنی و حرفه ای و مدرک بین المللی برای شما بدهد که در کشورهای دیگر اعتبار دارد.

  چه مدارکی جهت ثبت نام در کلاس‌های آموزش سیم پیچی آموزشگاه الزامی می‌باشد؟

  پاسخ : بعد از پرداخت هزینه ابتدایی جهت انجام ثبت نام، یک قطعه عکس و کپی کارت ملی و شناسنامه باید همراه کارآموز باشد.

  آیا برنامه خاصی برای شرکت در کلاس های آموزشگاه برای کارآموزان شهرستانی دارید؟

  پاسخ: آموزشگاه فنون برق برای کارآموزان شهرستانی خوابگاه در نظر گرفته است که کارآموزان محترم شهرستانی می‌توانند با هزینه مناسب به خوابگاه ها معرفی گردند.

  آیا اساتید دارای تجربه و سابقه کار می باشند؟

  پاسخ : بله تمام اساتید آموزشگاه سیم پیچی موتور فنون برق تماما با تجربه وسابقه بالا و نیز دارای مدرک دانشگاهی و موفق در بازار کار می‌باشند.

  چرا دوره آموزش سیم پیچی موتور در آموزشگاه فنون برق بهترین گزینه برای کارآموزان می‌باشد؟

  چون آموزشگاه فنون برق بزرگترین مرکز تخصصی تمام دوره‌های برگزار کننده می‌باشد. همچنین از ویژگی‌های آموزشگاه : آموزش ویژه راه اندازی شغل در زمینه تمام دوره‌ها ارائه مدرک زیرنظر سازمان فنی و حرفه ای استفــاده از اساتید با تجربه در حوزه فنی و برق پشتیبانی مادام العمر و نامحدود به کارآموزان ارائـه خوابـگاه بـه کــارآمـوزان شـهرستــانی دراختیار گذاشتن فایلهای به روزشده نرم افزاری

  تخفیف های آموزشگاه فنون برق شامل چه کارآموزانی می‌شود؟

  پاسخ: کارآموزان بعد از گذراندن یک دوره برای ثبت نام دوره های بعدی و همچنین در صورت معرفی هنرجوی دیگر می توانند از تخفیف های آموزشگاه بهره مند شوند.

  چرا دوره سیم پیچی موتور در آموزشگاه فنون برق بهترین گزینه برای کاراموزان می باشد؟

  پاسخ : زیرا آموزشگاه فنون برق از اساتید با تجربه و متخصص و کارگاه های مجهز در این حوزه استفاده می کند و در پایان دوره، مدرک رسمی زیر نظر سازمان فنی وحرفه ای به هنرجویان اعطا می‌شود.

  سوالات متداول تخصصی

  هر نوع فاز در الکتروموتور، چند مدل دور در دقیقه دارد و هر کدام چند حالت هستند؟

  پاسخ: هر دو نوع فاز الکترو موتور دارای ۳ مدل ۳۰۰۰ و ۱۵۰۰ و ۷۵۰ دور در دقیقه هستند و هر کدام دو حالت حلقوی و متحدالمرکز می باشد که به دو قسمت گام کامل و گام کوتاه تقسیم می شود که تمامی این حالت ها در این دوره به طور کامل آموزش داده می شود.

  الکتروموتور دارای چند فاز می باشد و هر فاز چند شیار دارد ؟

  پاسخ: الکتروموتور دارای دو نوع تکفاز و سه فاز می‌باشد و هر نوع آن دو مدل ۲۴ شیار و ۳۶ شیار دارند.

  آیا در دوره آموزش سیم پیچی موتور، نحوه سیم پیچی تمام مدل های الکتروموتور آموزش داده می‌شود؟

  پاسخ: بله، طراحی و سیم پیچی تمام حالت های الکتروموتور های تکفاز و دوفاز به طور کامل در دوره سیم پیچی موتور آموزش داده می شود.

  آیا طریقه سیم پیچی الکتروموتور سوخته در دوره سیم پیچی موتور آموزش داده می شود؟

  پاسخ: بله طریقه برداشت مشخصات سیم پیچی از الکتروموتور سوخته جهت باز سیم پیچی الکتروموتور با جزئیات کامل در دوره آموزش سیم پیچی موتور گفته می‌شود.

  آیا تمام مباحث تدریس شده در دوره سیم پیچی موتور به طور عملی هم آموزش داده می‌شود؟

  پاسخ: برگزاری دوره‌ها در آموزشگاه فنون برق بصورت کاملا عملی می‌باشد.

  آیا کارآموز باید تجهیزات مورد نیاز خود را برای شرکت در کلاس سیم پیچی موتور فراهم کند؟

  پاسخ: خیر، تمام تجهیزات مورد نیاز برای هر نفر توسط آموزشگاه تهیه می‌شود و کلاس سیم پیچی موتور مجهز به انواع تجهیزات است.

  آموزش سیم پیچی موتور را چگونه آغاز کنیم؟

  سیم پیچی موتور یکی از رشته‌های فنی بسیار تخصصی با بازارکار و درآمد عالی است. از سیم پیچی در انواع موتورهای تک فاز و سه فاز کوچک و بزرگ استفاده می شود. گاهی بنا به دلایل گوناگونی سیم پیچی یک موتور می سوزد یا دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر و بازپیچی دارد. انجام این کار نیازمند محاسبات خاصی در زمینه تعیین تعداد دور کلاف و غیره دارد. که این کار تخصصی بوده و در صورت اشتباه ممکن است موتور به طور کامل بسوزد یا مشکلات دیگری در آن ایجاد شود. با آموزش سیم پیچی به طور کامل با نحوه سیم پیچی تک فاز و سه فاز، محاسبات سیم پیچی، انواع سیم پیچ ها، پلاک خوانی موتور، عایق بندی، سیم پیچی موتور کسری، موتور گام کامل و غیره به صورت کاملا عملی آشنا شده و می توانید انواع سیم پیچ ها را باز پیچی کنید.

  آموزش سیم پیچی موتور

  دوره سیم پیچی موتور مناسب چه کسانی است؟

  دوره آموزش سیم پیچی موتور یکی از پر درآمدترین مشاغل فنی در بازار ایران است. سیم پیچی موتور نسبت به بسیاری از مشاغل مهندسی درآمد بیشتری دارد، تنها دلیل آن، فرصت‌های شغلی فراوان برای این مهارت در بازار کار ایران است. در نتیجه اگر تصمیم گرفته اید با آموزش سیم پیچی موتور وارد بازار کار شوید، بابت این انتخاب هوشمندانه به شما تبریک می‌گوییم! دوره سیم پیچی موتور مناسب افرادی است که علاوه بر ظرافت، سرعت عمل بالایی در کارهای فنی دارند. افراد زیادی هستند که درآمد بسیار بالایی در زمینه سیم پیچی موتور دارند، اما بدانید که آنها جایگاه امروزشان را بیش از هر چیز دیگری مدیون تلاش و پشتکار خود هستند. اگر علاقه‌مند به این رشته فنی هستید آموزشگاه فنون برق برگزارکننده دوره های کاملا عملی آموزش سیم پیچی موتور است که با بهره‌مندی از اساتید به‌نام توانسته متخصصین زیادی را در این زمینه وارد بازار کار کند. برای ثبتنام در دوره آموزش سیم پیچی موتور کافی است با شماره تلفن های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید. برای مطالعه آموزش PLC روی لینک کلیک کنید.

  آموزش صفر تا صد سیم پیچی فنی حرفه ای

  بازار کار عالی سیم پیچی موتور و نبود نیروی متخصص در این زمینه باعث شده تا افراد بسیاری برای بهره مندی از مزایای عالی این شغل به دنبال آموزش صفر تا صد سیم پیچی موتور باشند. یکی از بهترین روش ها برای یادگیری سیم پیچی شرکت در دوره آموزش سیم پیچی فنی حرفه ای است. در این دوره شما صفر تا صد سیم پیچی را به طور کامل یاد گرفته و پس از پایان دوره نیز یک مدرک فنی حرفه ای سیم پیچی موتور را نیز دریافت می‌کنید. البته دقت داشته باشید که تمام آموزشگاه ها این شرایط را ندارند و تنها مراکزی که زیر نظر فنی حرفه ای فعالیت دارند و مجوزهای لازم را از این سازمان دریافت کرده اند برای ثبت نام در این دوره مناسب هستند. آموزشگاه فنون برق یکی از بهترین آموزشگاه‌ها در کشور است که به صورت تخصصی و زیر نظر فنی حرفه ای دوره سیم پیچی موتور را برگزار کرده و همه ساله کارآموزان بسیاری را وارد بازار کار می نماید.

  بازار کار سیم پیچی چگونه است؟

  اما پیش از آنکه به آموزش سیم پیچی موتور بپردازیم بگذارید با بازار کار این رشته آشنا شویم. سیم پیچ ها معمولا در تمام موتورهای الکتریکی از جمله تک فاز و سه فاز و در بالابرها، آسیاب ها، تجهیزات کارخانه ها، دستگاه های تولید و غیره استفاده می شوند. این سیم پیچ ها در برابر حرارت و اضافه جریان ها آسیب می بینند و نیاز به عیب یابی پیدا می کنند. باز کردن موتورها، بررسی سیم پیچ و باز پیچی مجدد آن امری تخصصی بوده و نیاز به دانش و مهارت دارد. تخصصی بودن این شغل باعث شده تا تعداد افراد شاغل در این رشته کم باشند و این موضوع بازار کار این رشته را بسیار تخصصی و انحصاری کرده است. بنابراین همه این موارد به خوبی نشان از بازار کار عالی سیم پیچی موتور می دهد. در صورت آموزش صفر تا صد سیم پیچی موتور مطمئن باشید که از یک بازار کار عالی و درآمدزا بهره مند خواهید شد.

  درآمد دوره سیم پیچی موتور چقدر است؟

  سیم پیچی موتور یکی از پردرآمدترین مشاغل فنی است. دلیل این امر, گستره وسیع این کار در زمینه های مختلف فنی است. به عنوان مثال، یک مهارت‌آموز باید به خوبی بداند که چگونه سیم پیچی موتور کولرهای آبی را انجام دهد. بنابراین درآمد حاصل از کار سیم پیچی موتور به مهارت و تجربه تعمیرکاران بستگی دارد، اما قطعا آینده مالی بهتری نسبت به مشاغل کارمندی با حقوق ثابت دارد. سیم پیچی موتور هم یک فعالیت فنی و هم بسیار تخصصی است. بنابراین قبل از شروع کار، با دوره آموزش سیم پیچی موتور فنون برق کیفیت کار خود را بیمه کنید و به یاد داشته باشید که هرچه برای آموزش هزینه کنید، چندین برابر آن برای شما در آینده سود خواهد داشت.

  آموزش سیم پیچی موتور تک فاز و سه فاز

  موتورهای سه فاز و تک فاز از مهم ترین انواع موتور الکتریکی هستند که کاربرد بسیاری داشته و در انواع لوازم برقی استفاده می‌شود. اگر بخواهیم تفاوت موتور سه فاز و تک فاز را بیان کنیم، باید بگوییم که قدرت موتور و راندمان کاری در موتورهای سه فاز بیشتر از تک فاز است. در موتور سه فاز جریان به صورت ثابت است و در موتور تک فاز به صورت متناوب. در موتورهای سه فاز راه اندازی راحت‌تر از تک فاز است. در دوره سیم پیچی موتور به طور کامل این موتورها و تفاوت های آنها آموزش داده می شود.

  اگر می خواهید در زمینه سیم پیچی موتور فعالیت حرفه ای داشته باشید و یک سیم پیچ حرفه ای موتور شوید حتما بایستی آموزش سیم پیچی موتور تک فاز و آموزش سیم پیچی موتور سه فاز را به طور کامل یاد بگیرید. با شرکت در یک دوره سیم پیچی موتور فنی حرفه ای می توانید در مدت زمانی کوتاه به این مهارت ها دست پیدا کنید و آموزش سیم پیچی موتور تک فاز و آموزش سیم پیچی موتور سه فاز را به طور کامل یاد بگیرید.

  سیم پیچی موتور سه فاز

  سیم پیچی موتور سه فاز یکی از انواع سیم پیچی موتور می باشد. در این مرحله، سیم های موتور با رعایت فاصله و تناسب مناسب به هم پیچیده می شوند. این کار باعث ایجاد قدرت مغناطیسی لازم است که بر روی قطب های موتور اثر بگذارد و موتور را با سرعت و قدرت مطلوب حرکت دهد. سیم پیچی صحیح باید به گونه ای انجام شود که تمام قطب ها به طور یکنواخت پوشانده شوند و جریان برق به طور یکسان در آنها توزیع شود.

  عملکرد سه فازهای موتور بستگی به تعداد خطوط و پیچ های سیم دارد. به طور کلی، تعداد خطوط و پیچ ها بر اساس نیاز و مشخصات فنی موتور تنظیم می شود. هرچه تعداد خطوط و پیچ ها بیشتر شود، توان و سرعت موتور نیز بیشتر خواهد شد. اما باید توجه داشت که افزایش تعداد خطوط و پیچ ها نیز منجر به افزایش هزینه و ابعاد موتور می شود. از دیگر مزایای سیم پیچی صحیح موتور سه فاز، عدم ایجاد نویز و لرزش بیش از حد است. با سیم پیچی نادرست، ممکن است موتور بیش از حد صدا و لرزش ایجاد کند که می تواند در عملکرد و عمر مفید موتور تأثیر بگذارد. بنابراین، مهم است که در هنگام سیم پیچی موتور سه فاز، دقت کافی را رعایت کرده و استانداردهای مربوطه را رعایت کنید.

  آموزش سیم پیچی موتور تک فاز

  برای آموزش سیم پیچی موتور تک فاز، ابتدا نیاز دارید که مواد و ابزارهای لازم را آماده کنید. برخی از ابزارهای مورد نیاز شامل سیم مسی، باتری، جفت سیم، اسپری اب، و چسب مخصوص سیم پیچی است. همچنین یک راهنمای کامل و مطالعه شده برای آموزش کار با این ابزارها نیز مورد نیاز است. در مرحله بعدی، باید سیم های مسی را به طول مورد نیاز برش دهید. در این مرحله، طول سیم ها بستگی به اندازه و نوع موتور دارد. سپس با استفاده از باتری، سیم ها را به سمت راست و چپ میچرخانید تا در نهایت شکلی شبیه به یک مارپیچ درست کنید.

  بعد از ساختن مارپیچ، باید آن را با استفاده از جفت سیم، درست کنید. جفت سیم به طور معمول دارای دو رنگ متفاوت است که به صورت ترکیبی به سیم های مارپیچ پیچیده می شوند. این کار درستی کنید تا موتور به درستی کار کند. در نهایت، باید تمام قطعات را با استفاده از اسپری آب بخار و چسب مخصوص سیم پیچی ثابت کنید. این کار پایانی است که سیم ها را در مقابل خارج شدن و آسیب دیدن محافظت می کند. به این ترتیب، ما به طور کامل سیم پیچی موتور تک فاز را آموزش داده ایم. این فرآیند، با دقت و دانش کافی قابل انجام است. اما همچنین باید توجه داشته باشیم که سیم پیچی می تواند به صورت یک واقعیت در ابتدا سخت باشد، اما با تمرین و تجربه می توان به طور مهارتمندانه این کار را انجام داد.

  بهترین آموزشگاه سیم پیچی موتور در تهران

  برای آموزش سیم پیچی موتور بهتر است ابتدا بهترین آموزشگاه سیم پیچی موتور را شناسایی کنید. یک آموزشگاه خوب برای ثبت نام دوره سیم پیچی موتور ویژگی هایی دارد. اولین و مهمترین ویژگی که یک آموزشگاه سیم پیچی موتور خوب دارد, مجهز بودن آن است. شما طی دوره سیم پیچی موتور بایستی به صورت عملی سیم پیچی و نکات و مراحل انجام آن را یاد بگیرید بنابراین توجه داشته باشید که کارگاه به تجهیزات و ابزارهای سیم پیچی مجهز باشد. دومین ویژگی جامع و کامل بودن دوره آموزش سیم پیچی موتور است. شما طی دوره بایستی سیم پیچی موتور تک فاز و سه فاز، محاسبات انجام آن، عایق بندی، پلاک خوانی و غیره به طور آموزش ببینید. سومین ویژگی مهارت‌های استاد است. در صورتی که استاد دانش کافی سیم پیچی را نداشته باشد یا به خوبی نتواند مطالب را به شما انتقال دهد یادگیری به خوب صورت نگرفته و شما در بازار کار موفق نخواهید شد.

  این سه ویژگی از مهم‌ترین ویژگی های است که یک آموزشگاه سیم پیچی موتور بایستی دارا باشد. علاوه بر این سه ویژگی پشتیبانی پس از دوره، بازآموزیی رایگان و اعتبار آموزشگاه از دیگر ویژگی های مهمی است که یک آموزشگاه سیم پیچی موتور حرفه ای باید دارا باشد.

  چرا دوره سیم پیچی موتور را در آموزشگاه فنون برق ثبت نام کنیم؟

  آموزشگاه فنون برق آموزشگاهی مجهز در تهران است که دوره سیم پیچی موتور فنی حرفه ای را به صورت عملی، جامع و پروژه محور برگزار می‌نماید. برخی از مزایای شرکت در دوره آموزش سیم پیچی موتور آموزشگاه فنون برق که این آموزشگاه را از سایر آموزشگاه‌های برگزار کننده این دوره متمایز می‌کند عبارتند از:

  • آموزش صفر تا صد دوره سیم پیچی موتور به صورت عملی
  • آموزش سیم پیچی موتور بر اساس نیازهای بازار کار و برای ورود به بازار کار
  • مجهز بودن آموزشگاه به انواع موتورها و تجهیزات
  • آموزش سیم پیچی موتور تک فاز و سه فاز
  • فعالیت زیر نظر سازمان فنی حرفه ای
  • ارائه مدرک معتبر فنی حرفه ای پس از اتمام دوره
  • امکان تجدید دوره به صورت رایگان
  • پشتیبانی به صورت رایگان و نامحدود

  این ویژگی ها باعث شده تا کارآموزان بسیاری برای آموزش سیم پیچی موتور این دوره را در آموزشگاه فنون برق شرکت کنند. نگران یادگیری مفاهیم سیم پیچی نباشید و مطمئن باشید که در صورت آموزش به صورت تخصصی در این آموزشگاه می توانید در مدت زمانی کوتاه به یک سیم پیچ حرفه ای و ماهر تبدیل شوید.

  به این نوشته امتیاز دهید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شهریه دوره : 7.100.000 تومان

  شهریه با تخفیف : 5.000.000 تومان