آموزش جوشکاری CO2

آموزش جوشکاری

آموزش جوشکاری

دوره آموزش جوشکاری از جمله دوره‌های فنی حرفه ای پرطرفدار و محبوب آموزشگاه فنون برق است. نیاز صنایع به این شغل باعث شده است که افراد زیادی خواهان یادگیری آن باشند. مدت زمان دوره جوشکاری فنی حرفه ای نسبتا طولانی است و بیشتر افراد ترجیح می دهند که به این شغل پردرآمد ورود نکنند که همین خود فرصتی استثنایی برای افرادی است که در کلاس و دوره کارآموزی جوش شرکت کرده و وارد بازار کار این شغل شده اند. یکی از بهترین راه های آموزش سریع جوشکاری، شرکت در دوره جوشکاری فنی حرفه ای می باشد که توسط آموزشگاه های معتبر و زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور برگزار می‌شود. آموزشگاه جوشکاری فنون برق یکی از بهترین آموزشگاه های جوشکاری در این زمینه است که دوره جوشکاری فنی حرفه ای را در کارگاه های مجهز و به صورت عملی برگزار می‌کند. قیمت دوره جوش و هزینه گرفتن مدرک در مقایسه با مقدار مفاهیم و آموزش های عملی که کارآموز می بیند واقعا ناچیز است. در این دوره، هنرجو ابزارهای مختلف جوشکاری شناخت فرایندهای مختلف جوشکاری، جوشکاری آرگون، جوشکاری برق smaw و جوشکاری co2 را به صورت کامل و از مبتدی تا حرفه ای آموزش دیده و در پایان دوره آموزشی جوشکاری به عنوان یک جوشکار حرفه ای و با مدرک معتبر آموزشگاه فنون برق میتواند وارد بازار کار شود. همچنین آموزشگاه فنون برق متعهد می شود که پشتیبانی خود را از هنرجویان تا چندین سال به عمل آورد.

ویژگی های دوره آموزش جوشکاری

 • بازآموزی رایگان
 • خوابگاه هنرجویان
 • مدرک معتبر
 • دوره نامحدود
 • ضمانت بازگشت وجه
 • پشتیبانی نامحدود

شهریه آموزش جوشکاری

20000000 تومان

17000000 تومان

ثبت نام

سرفصل های آموزش جوشکاری

آشنایی با فرایندهای مختلف جوشکاری

شناخت دستگاه های مختلف جوشکاری

آموزش جوشکاری الکترود دستی (SMAW)

آشنایی با روش های تامین حرارت و جوشکاری

آموزش نحوه نامگذاری الکترود،شناخت دمش قوی و روش جبران آن،بررسی خاصیت تمیزکاری قوس،شناخت انواع جریان و قطبیت در جوشکاری

آموزش انواع لبه سازی و خصوصیات آن، آشنایی با انواع موقعیت های جوشکاری،آموزش برقراری جوش و ایجاد خط جوش،آموزش برقراری قوس و ایجاد خال جوش

اتصال زاویه خارجی،اتصال سر به سر،اتصال لب روی هم،پوششی زیکزاک، آموزش جوشکاری پوششی خطی

آموزش جوشکاری اتصال روی هم،اتصال زاویه خارجی

آموزش جوشکاری سه پری تک پاس،جند پاس،سرازیر،سربالا سه پاس و سقفی

دوره آموزش جوشکاری CO2 (جوشکاری MAG,MIG)

آشنایی با انواع قطبیت و جریان در جوشکاری

شناخت انواع گازهای محافظ در جوشکاری

آموزش کار با HEATER و قسمت‌های مختلف آن

آموزش ایجاد خط جوش

آموزش پارامترهای فرایند جوش co2 (MIGM,MAG)

آموزش جوشکاری اتصال سربه سر 1G

مشاوره رایگان و پیش ثبت نام

  به خوابگاه نیاز دارم.

  لطفا شماره همراه را بدرستی وارد کنید


  انتخاب دوره:


  آموزش جوشکاری برق (SMAW)آموزش جوشکاری فلزات رنگیآموزش جامع جوشکاریآموزش بازرسی جوشآموزش جوشکاری CO2 (جوشکاری MAG,MIG)آموزش جوشکاری آرگون (TIG)


  سوالات متداول عمومی

  آیا بعد از اتمام کلاس جوشکاری مدرک هم صادر میشود؟ این مدرک در کشورهای دیگر هم اعتبار دارد؟ چه مدارکی جهت ثبت نام در کلاس های آموزشگاه الزامی می باشد؟

  پاسخ : بعد از پرداخت هزینه ابتدایی جهت انجام ثبت نام، یک قطعه عکس و کپی کارت ملی و شناسنامه باید همراه کاراموز باشد.

  آیا برنامه خاصی برای شرکت در کلاس های آموزشگاه برای کاراموزان شهرستانی دارید؟

  پاسخ : آموزشگاه فنون برق برای کاراموزان شهرستانی خوابگاه در نظر گرفته است که کاراموزان محترم شهرستانی میتوانند با هزینه مناسب به خوابگاه ها معرفی گردند.

  آیا اساتید دارای تجربه و سابقه کار می باشند؟

  پاسخ : بله تمام اساتید آموزشگاه فنون برق تماما با تجربه و سابقه بالا و نیز دارای مدرک دانشگاهی و موفق در بازار کار می باشند.

  چرا دوره آموزشی جوشکاری در آموزشگاه فنون برق بهترین گزینه برای کاراموزان می باشد؟

  چون آموزشگاه فنون برق بزرگترین مرکز تخصصی تمام دوره های برگزار کننده می باشد. همچنین از ویژگی های آموزشگاه : آموزش ویژه راه اندازی شغل در زمینه تمام دوره ها ارائه مدرک زیرنظر سازمان فنی وحرفه ای استفــاده از اساتید با تجربه در حوزه فنی و برق پشتیبانی مادام العمر و نامحدود به کارآموزان ارائـه خوابـگاه بـه کــارآمـوزان شـهرستــانی دراختیار گذاشتن فایل‌های به روزشده نرم افزاری

  آیا فایل های آموزشی تدریس شده در کلاس، در اختیار کار آموزان قرار می گیرد؟

  پاسخ : بله، پس از اتمام دوره تمام مباحث تدریس شده و در صورت نیاز فایل های به روز شده نرم افزاری در اختیار کارآموزان قرار می گیرد..

  دوره جوشکاری برای هنرجویان شهرستانی چگونه است؟

  پاسخ : دوره آموزشی جوشکاری برای هنرجویان شهرستانی به در خواست خودشان در تمامی روزها و حتی روزهای تعطیل و آخر هفته هم برگزار می شود و همچنین در صورت نیاز از طرف آموزشگاه به خوابگاه های در نظر گرفته شده معرفی می شوند.

  سوالات متداول تخصصی

  آیا در کلاس جوشکاری تجهیزات به میزان کافی موجود است ؟

  پاسخ: بله تمامی تجهیزات مربوط به آموزش جوشکاری در کلاس موجود است

  آیا تمامی مراحل در کلاس جوشکاری به صورت عملی است؟

  پاسخ: بله دوره آموزش جوشکاری به صورت عملی بوده و در کارگاهی مجهز برگزار میشود.

  آیا دوره جوشکاری پیش نیاز خاصی احتیاج دارد ؟

  پاسخ: خیر دوره جوشکاری پیش نیازی احتیاج ندارد تمام موارد از صفر آموزش داده می شود.

  آیا دوره جوشکاری مناسب برای ورود به صنعت ساختمان سازی هم هست؟

  پاسخ:با توجه به کاربردی بودن این دوره ها در صنعت, شما با یادگیری این دوره به صورت عملی میتوانید در صنایع مختلف از جمله ساختمان سازی وارد شوید.

  جوشکاری زیر پودری هم در این دوره آموزش داده میشود؟

  پاسخ: جوشکاری زیر پودری جزء مباحث دوره جوشکاری نیست ولی جهت آشنایی بیشتر هنرجویان توضیحاتی داده میشود.

  آموزش جوشکاری

  جوشکاری یکی از رشته های تخصصی فنی است که در صنایع کوچک و بزرگ کاربرد دارد. آموزشگاه جوشکاری فنون برق با توجه به درآمد قابل توجه و بازار کار رو به رشد این حرفه، دوره آموزش جوشکاری را به صورت حرفه ای و تخصصی برگزار می‌کند. در این دوره تمامی مباحث جوشکاری از صفر تا صد آموزش داده می‌شود، آموزش فرایند های مختلف جوشکاری، دستگاه های مختلف جوشکاری، انواع گاز های محافظ، راه اندازی دستگاه های TIG، جوشکاری اتصال لبه گردان، کار با heater از جمله سرفصل های آموزش داده شده در این دوره هستند. کلیه سرفصل های آموزشی در این دوره به صورت عملی آموزش داده می‌شوند و امکان آزمون و خطا نیز برای مهارت آموز فراهم است. برای آموزش جوشکاری فلزات رنگی (استیل،آلومینیوم،مس) روی لینک کلیک کنید.

  دوره آموزش جوشکاری در فنون برق

  بازارکار شغل جوشکاری چگونه است؟

  امروزه حرفه حوشکاری به یکی از پر رونق ترین مشاغل صنعتی تبدیل شده است به گونه ای که واحد های صنعتی برای بقا و پیشرفت به این حرفه وابسته هستند. جوشکاری در صنایع مختلف مثل نفت پتروشیمی نظامی ماشین سازی کشتی سازی و … از اهمیت بالایی برخوردار است. جوشکارانی که در زمینه های مختلف جوشکاری مهارت دارند به راحتی میتوانند در شرکت های صنعتی استخدام شده و مشغول به کار شوند. طبق آمار‌های جهانی این صنعت مهم متقاضیان زیادی دارد، همینطور کمبود نیروی متخصص باعث شده است که تقاضا برای این شغل افزایش یابد و این موضوع خود تضمین کننده آینده شغلی عالی جوشکاری است. پس با توجه به این که جوشکاری در صنایع مختلف کاربرد دارد و همینطور تخصصی بودن آن, به این نتیجه میرسیم که بازار کار جوشکاری بسیار گسترده است. برای آموزش جوشکاری برق (SMAW) روی لینک کلیک کنید.

  درآمد جوشکار چقدر است؟

  تجربه، مهارت، مدرک و میزان ساعات کاری از عواملی هستند که روی درآمد جوشکار تاثیر می‌گذارند. با این حال به طور میانگین درآمد جوشکار بین 10 تا 20 میلیون تومان برآورد شده است. در ایران جوشکاران مبتدی حداقل دو برابر حقوق وزارت کار را دریافت می‌کنند. این درحالی است که جوشکاران با تجربه تر درآمدی بالای 20 میلیون تومان و البته نسبت به حجم کاریشان دریافت می‌کنند. در کشور های دیگر نیز جوشکاران درآمد بالایی دارند، مثلا در کشوهایی مثل اتریش، برزیل، دانمارک، هلند، فنلاند، چین و بلژیک به طور میانگین حقوق جوشکاران بین 2500 تا 3500 دلار ارزیابی شده است، که مبلغ قابل توجهی است!

  فرصت های شغلی جوشکار

  جوشکاران می‌توانند در شرکت های تولیدی و صنایع بزرگ مانند شرکت نفت شرکت گاز ایران خودرو سایپا قطعات سازنده صنعتی تجهیزات و ماشین آلات سنگین لوازم خانگی در و پنجره سازی مشغول به کار شوند. صنعت جوشکاری نسبت به چند دهه گذشته دچار تغییر و تحول های فراوانی شده است از این رو فرصت های شغلی فراوانی برای جوشکاران فراهم است پس اصلا نگران آینده شغلی این حرفه نباشید. لازم به ذکر است که به دلیل افزایش روز افزون تقاضا، این حرفه هنوز اشباع نشده و فکر نمی‌کنیم تا چند دهه دیگر نیز این حرفه اشباع شود. همچنان صنایع مختلف نیاز خود را برای جذب جوشکار اعلام کرده اند.

  مدرک جوشکاری فنی و حرفه ای

  مدرک فنی و حرفه ای جوشکاری، ارزش و اعتبار بالایی دارد. این مدرک یک مدرک بین المللی و قابل ترجمه می‌باشد که در تمام کشور های عضو ILO (سازمان بین المللی کار) اعتبار دارد. افراد با ارائه این مدرک میتواند در کشور های عضو سازمان جهانی کار به راحتی استخدام شوند. علاوه بر اعتبار بالای مدارک فنی و حرفه‌ای برای اشتغال در خارج از کشور، افرادی که دارای مدرک فنی حرفه ای هستند راحت تر از افرادی که مدرک دانشگاهی دارند می‌توانند مشغول به کار شوند.

  همانطور که اشاره شد این مدرک مزایای متعددی دارد از جمله ای مزایای آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استفاده از وام و تسهیلات
  • امکان تدریس در آموزشگاه های ازاد
  • امکان ادامه تحصیل برای دیپلم ردی ها
  • استخدام سریع و راحت در بازار کار
  • استفاده از مدرک فنی و حرفه‌ای برای مهاجرت و ویزای کاری

  انواع جوشکاری

  جوشکاری روش های گوناگونی دارد. جوشکاری برق، co2 و فلزات رنگی از رایج ترین روش های جوشکاری هستند که کاربردهای گوناگونی داشته و یک جوشکار بهتر است با تمام این روش‌ها آشنایی داشته باشد. هر یک از این روش های جوشکاری کاربردهای گوناگونی داشته و به سبک گوناگونی انجام می شوند, با توجه به گستردگی جوشکاری در ادامه قصد داریم تا چند مورد از روش های رایج جوشکاری را شرح بدهیم.

  جوشکاری آرگون

  جوشکاری تیگ TIG با استفاده از الکترود تنگستن که در ایران به دلیل استفاده از گاز محافظ آرگون، به جوشکاری آرگون نیز معروف می باشد یکی از انواع جوشکاری ذوبی به شمار می رود که در آن الکترود تنگستن برخلاف جوشکاری co2 و برق مصرف و ذوب نمی شود. این روش جوشکاری برای داشتن مهره جوش های تمیز و با کیفیت بسیار موثر می باشد و به عنوان دشوار ترین نوع جوشکاری نیز به شمار می رود. زیرا شما علاوه بر هدایت تورچ بایستی فیلر (سیم پر کننده) را در یک زاویه مشخص در کنار تورچ بر روی امتداد فلز کشیده تا فرایند جوشکاری آرگون تکمیل شود. در جوشکاری آرگون می توانید از دو جریان AC و DC استفاده کنید. جریان AC به دلیل داشتن قوس الکتریکی ثابت و با نفوذ تر بایستی برای جوش دادن آلومینیوم به کار رود. این در حالی است که برای جوش دادن ورق و صفحه نازک فلزات استفاده از جریان DC توصیه می شود.

  یکی از ترفند های جوشکاری آرگون این است که اگر قصد دارید آلومینیوم را با جریان AC جوش دهید، بهتر است نوک الکترود تنگستن را تیز کنید تا میزان نفوذ و تمرکز مهره جوش بیشتر شود. همچنین برای جوشکاری آرگون با جریان DC بهتر است نوک الکترود تنگستن پهن باشد تا مهره جوش های به وجود آمده سبب سوراخ کردن فلز نشود. جوشکاری آرگون یکی از رشته های پردآمد فنی است که می توانید برای ثبت نام در این دوره به صفحه آموزش جوشکاری آرگون مراجعه فرمایید.

  جوشکاری CO2

  جوشکاری CO2 مجموعه ای از فرایند های جوشکاری قوس الکتریکی است که از گرمای تولید شده توسط قوس الکتریکی DC جهت ذوب فلز در ناحیه اتصال استفاده می‌شود. در این روش جوشکاری از گاز CO2 استفاده میشود. از جوشکاری CO2 در صنایع خودرو سازی، صنعت ساختمان، صنعت نفت و گاز و صنعت کشتیرانی استفاده می‌شود.

  جوشکاری برق

  جوشکاری برق نوعی فرایند جوشکاری است که به وسیله حرارت و فشار چرخه این فرایند کامل می‌شود. یعنی برق در این نوع از جوشکاری نقش مهمی دارد چرا که به کمک برق، حرارت گرما و ذوب رخ میدهد. این نوع از جوشکاری در پل ها، لوله ها، ورق ها در فضای آزاد، سازه های فلزی هنری و … کاربرد دارد.

  مدت زمان دوره جوشکاری فنی حرفه ای

  طول دوره آموزشی شما بستگی به این دارد که شما کدام روش آموزشی را انتخاب کنید. برای آموزش جوشکاری روش های گوناگونی پیش روی شماست. آموزش از طریق مدرسه، شاگردی و شرکت در دوره جوشکاری از رایج ترین روش هایی است که می‌توانید برای آموزش جوشکاری اتخاذ کنید. آموزش جوشکاری از طریق تحصیل و شاگردی کردن معمولا چند ماه تا چند سال به طول می انجامد. اما آموزش از طریق شرکت در دوره جوشکاری در زمان کوتاه تری صورت گرفته و می‌توان گفت اگر به دنبال آموزش جوشکاری هستید این روش از بهترین روش ها برای آموزش جوشکاری به صورت کامل است. در دوره جوشکاری فنی حرفه ای معمولا در مدت زمان ۱ تا ۲ ماه صفر تا صد جوشکاری به شما آموزش داده می شود.

  بهترین آموزشگاه جوشکاری در تهران

  برای یادگیری جوشکاری در کدام آموزشگاه ثبتنام کنیم؟ بهترین آموزشگاه برای ثبتنام در دوره جوشکاری حرفه ای کدام است؟ آیا کیفیت این دوره در تمامی آموزشگاه های برگزار کننده یکسان است؟ ویژگی های یک آموزشگاه خوب چیست؟ بدون شک انتخاب آموزشگاه از موضوعات مهمی است که پیش از ثبتنام باید به آن توجه شود. توجه داشته باشید که اگر در انتخاب آموزشگاه دقت لازم را نداشته باشید نه تنها نمیتوانید این حرفه را به بهترین شکل ممکن فرا بگیرید بلکه زمان وهزینه خود را نیز به هدر داده اید. بهتر است هنگام ثبتنام به جامع بودن سرفصل ها، تجهیزات کارگاه، شیوه آموزش استاد، اعتبار آموزشگاه و پشتیبانی پس از دوره توجه کنید. آموزشگاه های معتبر زیادی در تهران وجود دارند که آموزشگاه فنی پارس، فنی برق، برق گستران و فنون برق از بهترین ها هستد.

  هزینه آموزش جوشکاری

  بدون شک یکی از سوالات مهمی که مهارت جویان رشته جوشکاری با آن مواجه می شوند این است که هزینه آموزش جامع جوشکاری (آرگون – co2 و برق) چه میزان است؟ دقت داشته باشید هر ساله دوره های آموزشی آموزشگاه هایی که زیر نظر سازمان فنی حرفه ای فعالیت می کنند، افزایش یافته و از طریق سازمان کل فنی حرفه ای کشور به تمامی آموزشگاه های معتبر و دارای مجوز های لازم ابلاغ می شود. بنابراین هزینه آموزش جوشکاری در اکثر آموزشگاه های معتبر تقریبا یکسان می باشد.

  برخلاف سایر آموزشگاه ها، آموزشگاه فنون برق تمامی دوره های خود را با تخفیف ویژه برگزار می کند تا تمامی افراد و علاقه مندان به این حوزه قادر باشند در این دوره کاملا عملی و کاربردی شرکت کنند. توصیه می شود برای انتخاب آموزشگاه معتبر هیچگاه قیمت و هزینه دوره را معیاری برای سنجش کیفیت دوره آموزشی معین نکنید. به عبارتی دیگر برای سنجش کیفیت آموزشگاه و کارگاه آن، قبل از ثبت نام از کارگاه دیدن کرده و از تجربیات مهارت آموزان قبلی نهایت استفاده را برده و سپس برای ثبت نام اقدام فرمایید. برای آموزش جوشکاری آرگون (TIG) روی لینک کلیک کنید.

  دوره جوشکاری فنون برق

  تمامی مباحث مهم جوشکاری در آموزشگاه فنون برق 95% عملی بوده و 5% تئوری است که بایستی با نکات مهم ایمنی جوشکاری آشنا شوید. بنابراین می توان گفت که تمامی دوره های آموزش جوشکاری بایستی عملی باشد تا با تمامی فوت و فن های زیر و درشت این حرفه آشنا شوید. از بخش عملی آموزش جوشکاری می توان به مواردی همچون نحوه تنظیم کردن دستگاه جوش، انتخاب نوع جریان برق با توجه به فلز، فرایند جوشکاری برق، فرایند جوشکاری آرگون و عملیات جوشکاری co2 اشاره داشت که تمامی مباحث توسط اساتید ماهر این مجموعه به شما مهارت جویان عزیز آموزش داده می شود. همچنین لازم به ذکر است که تمامی دوره های آموزشی آموزشگاه فنون برق نیمه خصوصی برگزار شده بدان معنی که تعداد مهارت جویان هر دوره برای افزایش سطح یادگیری شما عزیزان، کم می باشد تا بتوانید سوالات و مشکلات خود را به راحتی با اساتید مربوطه در میان بگذارید.

  کاربرد های جوشکاری

  از مهم ترین کاربرد های جوشکاری می توان به موارد و صنایع زیر اشاره داشت:

  • ساختمان سازی
  • راه و شهرسازی و راه آهن
  • صنایع کشتی سازی
  • صنایع نظامی
  • صنایع پتروشیمی
  • صنایع هواپیما سازی

  بنابراین با توجه به موارد گفته شده بازار کار و کاربرد های جوشکاری بسیار متعدد می باشد و همین امر سبب می شود تا تقاضا برای نیرو متخصص در این حوزه روز به روز افزایش پیدا کنند.

  سخن آخر…

  با توجه به مطالبی که گفته شد به این نتیجه رسیدیم که دوره آموزش جوشکاری فنی حرفه ای یکی از دوره های پرطرفدار فنی است. بسیاری از افراد علاقه مند به اموزش جوشکاری هستند. یادگیری جوشکاری به چندین روش مختلف صورت می‌گیرد، اما بهترین و پربازده ترین روش، شرکت در کلاس جوشکاری فنی حرفه ای است چرا که آموزش ها طبق اصول و ویژه ورود به بازار کار صورت میگیرد و در پایان دوره مدرک جوشکاری فنی حرفه ای به مهارت آموز ارائه داده می‌شود. هزینه گرفتن مدرک جوشکاری در آموزشگاه به نسبت سایر روش ها بسیار ارزانتر خواهد بود. فنون برق یکی از آموزشگاه های زیر نظر سازمان فنی حرفه ای در کشور است که دوره جوشکاری را برگزار می‌کند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این دوره می‌توانید با شماره تلفن 02166576476 تماس بگیرید.

  به این نوشته امتیاز دهید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شهریه دوره : 20.000.000 تومان

  شهریه با تخفیف : 17.000.000 تومان