آموزش لوله کشی ساختمان

آموزش لوله کشی ساختمان

آموزش لوله کشی ساختمان

آموزش لوله کشی ساختمان فنی حرفه ای از دیگر دوره های فنی پردرآمد در این آموزشگاه است. لوله کشی ساختمان از جمله بخش های مهم در هر ساختمانی است که در صورت اجرای نادرست آن خسارات زیادی را وارد می کند. لوله کشی ساختمان شامل سه بخش اصلی لوله کشی آب سرد و گرم و لوله کشی فاضلاب می باشد. لوله کش ساختمان جهت اجرای درست فرایند لوله کشی باید با استانداردهای لوله کشی آشنایی لازم را داشته باشد و توانایی پیاده سازی نقشه های مهندسی را داشته باشد. با توجه به تخصصی بودن این شغل و بازار کار خوبی که دارد آموزشگاه فنون برق دوره لوله کشی را به صورت عملی و زیر نظر اساتید متخصص و باتجربه در کارگاه مجهز برگزار می کند. در این دوره آموزش کار با ابزارهای مختلف لوله کشی، آموزش لوله کشی آب سرد و گرم و فاضلاب، آموزش طراحی لوله کشی ساختمان، آموزش لوله کشی فاضلاب دستشویی، توالت فرنگی و ایرانی و موارد دیگر را یاد می گیرید و پس از اتمام این دوره مدرک معتبر و دو زبانه لوله کشی ساختمان را که زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور است به هنرجو خواهد داد. آموزش لوله کشی گاز خانگی و تجاری در تهران

ویژگی های دوره آموزش لوله کشی ساختمان

 • بازآموزی رایگان
 • خوابگاه هنرجویان
 • مدرک معتبر
 • دوره نامحدود
 • ضمانت بازگشت وجه
 • پشتیبانی نامحدود

شهریه آموزش لوله کشی ساختمان

8400000 تومان

5900000 تومان

ثبت نام

سرفصل های آموزش لوله کشی ساختمان

حدیده کاری لوله های فولادی و اتصالات و بستن مدارهای آموزشی لوله کشی

اتصال لوله های پلیمری و نحوه اتو کاری برای لوله های تک لایه و شناخت اتصالات

آموزش بریدن لوله های فولادی و اتصالات و بستن مدارهای آموزشی لوله کشی

آشنایی با واحدهای اندازه گیری (دما،فشار و …)

ابزار شناسی

آموزش لوله کشی تک لایه

آشنایی با کنتور آب و طریقه محاسبه کنتور و قطر لوله اصلی ساختمان

انجام سرویس و تعمیرات وسایل بهداشتی و شیرآلات

توانایی نصب و اتصال انواع آب گرمکن های مستقیم

لوله کشی آب سرد و گرم

توانایی تست کردن انواع لوله ها و طریقه نشت یابی

توانایی برآورد مواد لوله و اتصالات مصرفی و نحوه سنجش و محاسبه قطر لوله ها

مشاوره رایگان و پیش ثبت نام

  به خوابگاه نیاز دارم.

  لطفا شماره همراه را بدرستی وارد کنید


  انتخاب دوره:


  آموزش داکت اسپلیتدوره های آموزشی تاسیسات حرارتی و برودتیآموزش لوله کشی گاز خانگی و تجاریآموزش تعمیر لوازم گازسوزآموزش تعمیر آبگرمکن دیواریآموزش لوله کشی ساختمان درجه 1 و 2


  سوالات متداول عمومی

  آیا بعد از اتمام دوره لوله کشی ساختمان مدرک هم صادر میشود؟ این مدرک در کشورهای دیگر هم اعتبار دارد؟

  پاسخ : بله بعد از اتمام دوره آموزشگاه فنون برق مدرک برای تمام کارآموزان شرکت کننده صادر میشود و همچنین آموزشگاه میتواند در خواست برای مدرک فنی و حرفه ای و مدرک بین المللی برای شما بدهد که در کشورهای دیگر اعتبار دارد.

  چه مدارکی جهت ثبت نام در کلاس های اموزشگاه الزامی می باشد؟

  پاسخ : بعد از پرداخت هزینه ابتدایی جهت انجام ثبت نام ،یک قطعه عکس و کپی کارت ملی و شناسنامه باید همراه کاراموز باشد.

  آیا برنامه خاصی برای شرکت در کلاس های آموزشگاه برای کاراموزان شهرستانی دارید؟

  پاسخ : آموزشگاه فنون برق برای کاراموزان شهرستانی خوابگاه در نظر گرفته است که کاراموزان محترم شهرستانی میتوانند با هزینه مناسب به خوابگاه ها معرفی گردند.

  آیا اساتید دارای تجربه و سابقه کار می باشند؟

  پاسخ : بله تمام اساتید آموزشگاه فنون برق تماما با تجربه وسابقه بالا و نیز دارای مدرک دانشگاهی و موفق در بازار کار می باشند.

  چرا دوره آموزشی لوله کشی ساختمان درجه ۱ و ۲ در آموزشگاه فنون برق بهترین گزینه برای کاراموزان می باشد؟

  چون آموزشگاه فنون برق بزرگترین مرکز تخصصی تمام دوره های برگزار کننده می باشد. همچنین از ویژگی های آموزشگاه : آموزش ویژه راه اندازی شغل در زمینه تمام دوره ها ارائه مدرک زیرنظر سازمان فنی وحرفه ای استفــاده از اساتید با تجربه در حوزه فنی و برق پشتیبانی مادام العمر ونامحدود به کارآموزان ارائـه خوابـگاه بـه کــارآمـوزان شـهرستــانی دراختیار گذاشتن فایلهای به روزشده نرم افزاری

  آیا فایل های آموزشی تدریس شده در کلاس، در اختیار کار آموزان قرار می گیرد؟

  پاسخ : بله، پس از اتمام دوره تمام مباحث تدریس شده و در صورت نیاز فایل های به روز شده نرم افزاری در اختیار کارآموزان قرار می گیرد..

  دوره لوله کشی ساختمان درجه ۱ و ۲ برای هنرجویان شهرستانی چگونه است؟

  پاسخ : دوره آموزشی لوله کشی ساختمان درجه ۱ و ۲ برای هنرجویان شهرستانی به در خواست خودشان در تمامی روزها و حتی روزهای تعطیل و آخر هفته هم برگزار می شود و همچنین در صورت نیاز از طرف آموزشگاه به خوابگاه های در نظر گرفته شده معرفی می شوند.

  سوالات متداول تخصصی

  آیا در کلاس تجهیزات به میزان کافی موجود است ؟

  پاسخ: بله تمامی تجهیزات مربوط به لوله کشی ساختمان در کلاس موجود است

  آیا در این دوره لوله کشی فاضلاب نیز آموزش داده می شود ؟

  پاسخ: بله در این دوره نحوه لوله کشی فاضلاب نیز آموزش داده می شود.

  آیا کلاس لوله کشی ساختمان پیش نیاز خاصی احتیاج دارد ؟

  پاسخ: خیر پیش نیازی احتیاج ندارد تمام موارد از صفر آموزش داده می شود.

  آیا نصب رادیات نیز در این کلاس تدریس خواهد شد؟

  پاسخ: بله، آشنایی با نحوه نصب رادیات و سر هم کردن رادیات از سرفصل های آموزشی این دوره می باشد.

  آیا بریدن و حدیده کاری نیز آموزش داده می شود؟

  پاسخ: بله، در این دوره آموزش داده خواهد شد.

  معرفی شغل لوله کشی ساختمان

  شغل لوله کشی ساختمان جزو دسته مشاغل فنی تاسیساتی است. افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند وظایف متعددی را بر عهده دارند. یکی لوله کش باید توانایی طراحی، پیاده سازی و اجرا، نصب لوله ها، عیب یابی و تعمیرات، لوله کشی سیستم های حرارتی و آب و فاضلاب را داشته باشد.

  بازار کار و درآمد شغل لوله کشی

  درآمد لوله کش چقدر است؟! بعد از اتمام دوره های آموزشی میتوانم وارد بازار کار شوم؟! این سوالات از پرتکرارترین و البته مهم ترین سوالاتی است که عنوان میشوند. در این بخش قصد داریم تا به این سوالات پاسخ دهیم. شغل لوله کشی ساختمان یکی از مشاغل فنی تاسیساتی است و میتوان گفت که بیشتر درآمدی که یک لوله کش می‌تواند بدست بیاورد وابسته به ساخت و ساز ها است. با توجه به بافت های فرسوده ای که در سطح شهر مشاهده می‌کنیم، تعداد بالای ساخت و ساز‌ها و پیشرفت بی وقفه صنعت ساختمان سازی نیاز به لوله کش بیشتر احساس می‌شود از طرفی علاقه مردم به خانه های لوکس و تجهیز منازل به سونا، استخر و جکوزی تقاضا برای این شغل را بیشتر میکند. البته نمیشود میزان دقیقی برای درآمد این حرفه در نظر گرفت اما طبق امار بدست امده و بررسی های صورت گرفته میانگین درآمد لوله کش ساختمان بین 20 تا 30 در ماه است البته که لوله کش های مبتدی در ابتدای کار خود نباید توقع درآمد بالا داشته باشند بلکه باید با انجام تبلیغات مناسب در بستر پلتفرم های مجازی و ارائه خدمات با کیفیت به مشتریان شغل خود را توسعه دهند.
  آموزش لوله کشی ساختمان

  مراحل لوله کشی ساختمان

  لوله کشی ساختمان از مراحل گوناگونی تشکیل شده است، این مراحل عبارتند از: طراحی لوله کشی ساختمان، انتخاب نوع لوله، لوله کشی ساختمان، اتصال لوله ها به یکدیگر، تست مسیر لوله کشی.
  1-طراحی نقشه لوله کشی: این کار از این جهت حائز اهمیت است که با طراحی مسیر لوله کشی‌ها مشخص می شود، مقدار لوله مورد نیاز برای لوله کشی تعیین می‌شود، محل اتصالات مشخص می‌شود و این موضوع باعث سهولت در کار لوله کشی می‌شود. بنابراین اولین موضوع در آموزش لوله کشی، آموزش طراحی لوله کشی ساختمان است. این موضوع به طور کامل در دوره های آموزشی لوله کشی ساختمان آموزش داده می شود.
  2-انتخاب نوع لوله: لوله ها انواع گوناگونی دارند. معمولا با توجه به فشار آب و میزان آب مصرف نوع لوله کشی متفاوت است. لوله کشی با لوله سفید، لوله کشی گالوانیزه، پلاستیکی، پلی اتیلن برخی از انواع مدل های لوله است. در این مرحله شما بایستی نوع لوله کشی را انتخاب کنید. دومین موضوع مهم در آموزش لوله کشی ساختمان که باید به آن تسلط کافی داشته باشید آموزش لوله کشی با لوله سفید، آموزش لوله کشی پلاستیکی، آموزش لوله کشی گالوانیزه، پولیکا، تک لایه، پنج لایه و دیگر انواع لوله است. در دوره لوله کشی فنی حرفه ای به طور کامل این موضوع آموزش داده می‌شود.
  3-لوله کشی ساختمان: برای این کار بایستی با توجه به نقشه و طرح ترسیم شده، شروع به لوله کشی نمایید. لوله کشی در ساختمان برای بخش های گوناگونی از جمله آشپزخانه، توالت، حمام، شوفاژ، پکیج، کولر و غیره صورت می گیرد. بنابراین شما بایستی پیش از این آموزش لوله کشی آب سرد و گرم، آموزش لوله کشی فاضلاب خانه، روشویی، آموزش لوله کشی توالت فرنگی و ایرانی، آموزش لوله کشی پکیج، شوفاژ و کولر آبی و گازی، آموزش لوله کشی وان، لوله کشی لباسشویی و ظرفشویی را به طور کامل دیده باشید.

  علاوه بر این لوله کشی در ساختمان ها به دو صورت روکار و توکار انجام می شود. آموزش لوله کشی روکار و توکار نیز از دیگر آموزش هایی است که باید به طور کامل دیده باشید.

  به طور کلی لوله کشی در ساختمان از طبقات پایین شروع شده و سپس طبقه به طبقه انجام می شود. پس از آن لوله ها در هر طبقه به وسیله اتصالات به همدیگر وصل می شوند.
  4-تست مسیر لوله کشی: بعد از این لوله کشی ها و اتصالات انجام شد. باید وضعیت سلامت لوله کشی را تست کنید. برای این کار اجازه دهید آب وارد لوله ها شود. سپس بررسی کنید که آیا آب به خوبی جریان پیدا می کند؟ آیا نشتی یا گرفتگی وجود ندارد؟ در صورت دیده شدن هر گونه مشکل، آن را رفع و مجدد مسیر لوله ها را بررسی کنید.

  نکات مهم برای لوله کشی ساختمان:

  • در لوله کشی توکار به عمق لوله ها توجه داشته باشید.
  • در لوله کشی فاضلاب توجه داشته باشید که این لوله ها در کنار اشیا نوک تیز نباشند و عایق بندی شده باشند.
  • در لوله کشی فاضلاب برای جلوگیری از گرفتنی و بوی بد به ظرفیت لوله ها توجه داشته باشید.
  • مسیر لوله کشی را به درستی طراحی کنید تا آب فشار خوبی داشته و هدر رفت نداشته باشد.

  آموزش لوله کشی ساختمان فنی حرفه ای

  لوله کشی ساختمان جز مشاغل گروه تاسیسات است که همیشه بازار کار دارد. امروزه با رشد و توسعه ساختمان سازی همچنین لوکس شدن خانه ها و مجهز شدن آن ها به سونا، جکوزی و غیره بازار کار این شغل بسیار پردرآمدتر شده است. آموزش لوله کشی فنی حرفه ای یکی از بهترین روش هایی است که می توانید برای یادگیری صفر تا صد لوله کشی انتخاب کنید. برای آموزش لوله کشی ساختمان به این روش تنها کافیست یک آموزشگاه لوله کشی ساختمان مطمئن را انتخاب و دوره لوله کشی فنی حرفه ای را در آن سپری کنید. آموزش نصب اعلام حریق در تهران

  اگر در انتخاب آموزشگاه لوله کشی ساختمان دقت نظر داشته باشید و به مباحثی از قبیل شیوه آموزش، سرفصل ها، مجوزها، استاد و پشتیبانی توجه داشته باشید مطمئن باشید که می توانید در یک بازه زمانی کوتاه آموزش صفر تا صد لوله کشی آب سرد و گرم و فاضلاب ساختمان همچنین آموزش لوله کشی توالت ایرانی و فرنگی، وان، سیستم های گرمایشی و غیره را به طور کامل یاد می گیرد. ضمن اینکه از مدرک فنی حرفه ای لوله کشی آب ساختمان و پشتیبانی بهره مند خواهید شد.

  آموزشگاه فنون برق یکی از بهترین آموزشگاه لوله کشی ساختمان است که دوره آموزش لوله کشی ساختمان در تهران را برگزار می نماید. این آموزشگاه با اخذ مجوز از فنی حرفه ای اقدام به برگزاری دوره لوله کشی فنی حرفه ای می نماید. بیش از ۸۰ درصد کارآموزان لوله کشی در این آموزشگاه پس از اتمام دوره وارد بازار کار شده اند و در حال حاضر مشغول درآمدزایی و جذب مشتری از این شغل هستند.

  دوره لوله کشی ساختمان مناسب چه کسانی است؟

  • علاقه مندان به مشاغل تاسیساتی
  • افرادی که می خواهند مهارت های خود را در زمینه لوله کشی ساختمان توسعه دهند.
  • افرادی که دنبال یک شغل فنی و پولساز هستند
  • افرادی که قصد یادگیری لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی و ایرانی را دارند
  • افرادی که میخواهند آموزش لوله کشی با لوله سفید، پلیمری، پلاستیکی و غیره را ببیند.
  • افرادی که در زمینه نصب پکیج و کولر فعالیت داشته اما با لوله کشی آنها آشنایی ندارند.
  • و تمام افرادی که می خواهد با یادگیری لوله کشی ساختمان صاحب یک شغل آینده، پولساز و درآمدزا شوند.

  آموزش لوله کشی ساختمان در آموزشگاه فنون برق

  آموزشگاه فنی حرفه ای فنون برق در دپارتمان تاسیسات خود دوره های متنوعی را برگزار می‌کند یکی از این دوره ها دوره آموزشی لوله کشی ساختمان است این آموزشگاه این دوره تخصصی را با تمرکز بر یادگیری عملی کار آموزان برگزار کرده و تمرکز خود را بر تعلیم مهارت آموز به بهترین نحو ممکن انجام می‌دهد. سرفصل های ارائه شده در ای دوره آموزشی کامل بوده و کاملا متناسب با ورود مهارت آموز به بازار کار طراحی شده است تمامی سرفصل ها با زبانی ساده با کمک متد های به روز آموزشی تدریس می‌شوند در نتیجه هیچ جای نگرانی برای یادگیری مباحث وجود ندارد از جمله این سرفصل ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد: نحوه برش و لحیم کاری لوله های مسی، آموزش لوله کشی با لوله های سفید، نحوه برش و اتصال لوله های پلاستیکی، آموزش نصب لوله کشی و شیر آلات حمام و ..

  به این نوشته امتیاز دهید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شهریه دوره : 8.400.000 تومان

  شهریه با تخفیف : 5.900.000 تومان