آموزش گوهر شناسی

آموزش گوهر شناسی

 آموزش گوهرشناسی

دوره آموزش گوهرشناسی فنی حرفه ای از دیگر دوره‌های برگزار شده در زمینه طلا‌سازی و جواهر‌‌سازی در آموزشگاه فنون برق است. گوهرشناسی علمی است که به سنگ‌های قیمتی طبیعی و مصنوعی مربوط می‌شود و همچنین این رشته یکی از شاخه‌های کانی‌شناسی محسوب می‌شود. گوهرشناسی یکی از با ارزش‌ترین رشته‌های جواهرسازان است و بسیاری از جواهرسازان می‌توانند از این مهارت برای شناسایی گوهرها استفاده کنند و به این ترتیب تشخیص و ارزش گذاری سنگ، برای آنها بسیار آسان می‌شود. تسلط بر مهارت‌های این حرفه، تنها از طریق آموزش تئوری به دست نمی‌آید به همین دلیل، دوره آموزش گوهرشناسی آموزشگاه فنون برق به صورت عملی و در کارگاهی مجهز برگزار می‌شود. آموزش گوهرشناسی در این مجموعه فنی، مجهز به انواع میکروسکوپ، بازتاب‌سنج، منابع نور، پلاریسکوپ، رفرکتومتر و … می‌باشد و مهارت آموز در طول دوره فرصت خوبی برای تمرین و کار عملی خواهد داشت. هدف آموزشگاه از برگزاری دوره آموزش سنگ شناسی قیمتی ورود هنرجویان به صورت حرفه‌ای و سریع به بازار کار می‌باشد. همچنین در پایان این دوره، مدرک فنی‌ و حرفه‌ای و بین المللی معتبر برای شما صادر می‌شود که با کمک آن می‌توانید به عنوان گوهرشناس در ایران و سایر کشورها مشغول به کار شوید. آموزش گوهر تراشی از دیگر دوره‌های تخصصی در این زمینه می‌باشد، که در صورت شرکت در آن، شما می توانید تراش انواع نگین و سنگ‌ها را آموزش ببینید.
 

ویژگی های دوره آموزش گوهر شناسی

 • بازآموزی رایگان
 • خوابگاه هنرجویان
 • مدرک معتبر
 • دوره نامحدود
 • ضمانت بازگشت وجه
 • پشتیبانی نامحدود

شهریه آموزش گوهر شناسی

16700000 تومان

11700000 تومان

ثبت نام

سرفصل های آموزش گوهر شناسی

آشنایی با مبانی و اصول گوهر تراشی

آشنایی با انواع سنگ، کانی، بلور و کریستال

آشنایی با برش کاری گوهرها

توانایی در تشخیص سختی، شفافیت و چند رنگی انواع گوهرها

آشنایی با آموزش طراحی تراش

آموزش نحوه طراحی اشکال اولیه، اشکال فانتزی، اشکال گوهرهای اولیه

آموزش نحوه کار کردن با شابلون ها

آموزش نحوه پاکسازی، ارزیابی و جور کردن کلوخه

آموزش روش ها، مواد مصرفی و ابزار در پولیشکاری

آموزش نحوه تراش سنگ های قیمتی و خاص

آشنایی با انواع کوره های مدل پخت سیلندر

آموزش نحوه تراش دادن فیروزه شجر، شجر و عقیق خزه ای

آموزش نحوه گوی تراشی

آموزش نحوه محور تراشی

آموزش نحوه سوراخ کاری

آموزش چگونگی تراشکاری گوهرهای مرکب و بهسازی شده

مشاوره رایگان و پیش ثبت نام

  به خوابگاه نیاز دارم.

  لطفا شماره همراه را بدرستی وارد کنید


  انتخاب دوره:


  آموزش آبکاریآموزش گوهر شناسیآموزش مخراج کاریآموزش طلا سازی و جواهر سازیآموزش تعمیرات طلا و جواهرآموزش طراحی طلا و جواهر


  سوالات متداول عمومی

  نحوه ثبت نام در آموزشگاه فنون برق به چه صورت می باشد؟

  پاسخ: ثبت نام در آموزشگاه گوهرشناسی فنون برق، به دو حالت تلفنی و حضوری انجام می شود که شما عزیزان می‌توانید جهت هماهنگی با مشاوران ما تماس بگیرید.

  کلاس آموزش گوهرشناسی چند نفره می باشد؟

  پاسخ: تمام دوره های آموزشگاه فنون برق بصورت خصوصی، نیمه خصوصی و یا گروهی برگزار می شود، که کلاس گوهرشناسی گروهی بین ۴ تا ۶ نفر می باشد.

  نحوه پشتیبانی آموزشگاه پس از پایان دوره به چه صورت می باشد؟

  پاسخ :پشتیبانی از کارآموزان در تمامی دوره ها، به صورت نامحدود می باشد و درصورتی که کارآموز نیاز به پشتیبانی داشته باشد میتواند با استاد مربوطه در تماس باشد.

  نحوه پرداخت شهریه به چه صورت می باشد؟

  پاسخ: کارآموزان هم می توانند به صورت نقدی و هم به صورت اقساط شهریه دوره گوهرشناسی را پرداخت کنند.

  چرا باید دوره گوهرشناسی را در آموزشگاه فنون برق بگذرانیم؟

  پاسخ :دوره های عملی و کارگاه های مجهز و همچنین قیمت مناسب و مدرک معتبر برای تمام دوره ها دلیل خوبی است که به شما کارآموز محترم کمک می کند آموزشگاه گوهرشناسی فنون برق را انتخاب نمایید. دلایل انتخاب فنی : مشاوره با اساتید با تجربه جهت راه اندازی معرفی به سازمان فنی حرفه ای جهت اخذ مدرک بعد از اتمام دوره آموزش گوهرشناسی دسترسی مناسب جهت تردد به ترمینال، مترو، BRT تجدید دوره آموزش قلم زنی در صورت عدم یادگیری پشتیبانی همیشگی آموزشگاه قلم زنی از کارآموزان در حین اجرا پروژه و کار اقامت در خوابگاه برای کارآموزان شهرستانی برگزاری کلاس قلم زنی در روزهای تعطیل و آخر هفته برای کارآموزان شهرستانی و شاغل ارائه نرم افزارهی مربوطه و فایل های آموزشی تدریس شده در پایان دوره گوهرشناسی تخفیف های آموزشگاه فنون برق شامل چه کارآموزانی می شود؟ پاسخ : کار آموزان بعد از گذراندن یک دوره برای ثبت نام دوره های بعدی و همچنین در صورت معرفی هنرجوی دیگر می توانند از تخفیف های آموزشگاه بهره مند شوند. آیا فایل های آموزشی تدریس شده در کلاس گوهرشناسی، در اختیار کار آموزان قرار می گیرد؟ پاسخ : بله ، پس از اتمام دوره آموزش گوهرشناسی، تمام مباحث تدریس شده و در صورت نیاز فایل های به روز شده نرم افزاری در اختیار کارآموزان قرار می گیرد.

  سوالات متداول تخصصی

  در دوره گوهرشناسی نحوه آموزش گوهرشناسی به چه صورت است؟

  ‍پاسخ : کلیه دوره‌های آموزشی فنون برق به صورت عملی و با تجهیزات کافی و دقیق می باشد.

  آیا دوره آموزش گوهرشناسی نیازی به پیش نیاز دارد؟

  خیر شرکت در این دوره نیازی به پیش نیازی ندارد.

  آموزشگاه گوهرشناسی فنون برق چه امکاناتی برتری نسبت به سایر آموزشگاه ها دارد؟

  پاسخ : مدارک معتبر – کلاس های صد در صد عملی و ویژه بازار کار و پشتیبانی بعد از دوره

  آیا بلورشناسی نیز در این دوره تدریس می شود؟

  پاسخ : بله، آموزش بلورشناسی از سرفصل های این دوره می باشد.

  آیا نحوه درجه بندی رنگ های گوهر در دوره گوهرشناسی آموزش داده می شود؟؟

  پاسخ : بله بصورت کامل آموزش داده می شود.

  گوهرشناسی

  آموزش گوهرشناسی در قرن نوزدهم آغاز شد و اکنون این رشته در سراسر جهان تدریس می شود و افراد زیادی با شرکت در دوره گوهرشناسی به کسب مهارت در این زمینه می‌پردازند. هدف از این دوره، شناسایی سنگ‌های قیمتی، تایید اصالت آنها، ارزیابی کیفیت آنها و شناخت فواید درمانی انواع مختلف سنگ های قیمتی است.
  اساس گوهرشناسی مشاهده کردن است و نیازی به ابزارهای بسیار گران قیمت در این زمینه نیست و تنها با استفاده از علم و دانش لازم در این زمینه می‌توان به بررسی سنگ‌های قیمتی و شناسایی و ارزیابی ارزش واقعی این سنگ‌ها دست یافت. البته امروزه به کمک تکنیک‌های آزمایشگاهی و اندازه گیری‌های ظریف، با دستگاه‌های پیشرفته می‌توان به راحتی سنگ‌های قیمتی را شناسایی کرد.
  گوهرشناسی

  دوره گوهر شناسی فنی حرفه ای

  گوهرشناسی یا جواهرشناسی علمی است مرتبط با سنگ‌های قیمتی طبیعی و مصنوعی که یکی از شاخه‌های کانی شناسی است. گوهرشناسی یکی از با ارزش ترین رشته‌های صنعت جواهرسازی است و بسیاری از جواهرسازان می‌توانند از این مهارت برای شناسایی جواهرات استفاده کنند و به این ترتیب تشخیص و ارزش گذاری سنگ‌ها برای آنها بسیار آسان می‌شود. به دلیل رشد این حرفه و افزایش تقاضا برای این شغل، آموزشگاه فنون برق دوره گوهر شناسی فنی حرفه ای را با بهترین اساتید برگزار می‌کند. در این دوره مبانی و اصول گوهر تراشی، آشنایی با سنگ، کانی بلور و کریستال، آموزش گوی تراشی، محور تراشی، سوراخ کاری نحوه تراش الماس و … به طور کامل آموزش داده می‌شود.برای مطالعه آموزش طراحی طلا و جواهر روی لینک کللیک کنید.

  بازار کار گوهرشناسی

  با توجه به بازار کار فوق العاده گسترده و همجوار بودن با کشورهای آسیای میانه و روسیه و افغانستان که دارای معادن غنی انواع گوهرها و همچنین کشور خودمان که دارای مرغوب ترین معادن فیروزه در سطح جهان است، نیاز به علمی شدن دوره گوهرشناسی احساس می گردد. برگزاری دوره آموزش سنگ شناسی قیمتی برای افراد علاقه‌مند به ورود به بازار تجارت گوهرها و همچنین اعضای صنف طلا و جواهر در راستای ارتقای بازارکار و جلوگیری از عرضه گوهرهای تقلبی به جای نمونه طبیعی ضروری است.

  مدرک فنی و حرفه‌ای دوره گوهرشناسی و سنگ شناسی قیمتی

  پس از اتمام دوره گوهرشناسی، آموزشگاه فنون برق مدرک بین المللی دوره آموزش گوهرشناسی را به مهارت آموز اهدا می‌کند. البته این مدرک بعد از کسب نمره قبولی در آزمونی که سازمان فنی و حرفه‌ای تدارک دیده به مهارت آموز تعلق می‌گیرد. لازم به ذکر است که مدرک فنی و حرفه‌ای آموزشگاه گوهرشناسی فنون برق، مورد تایید سازمان بین المللی کار ILO و تمامی کشور‌هایی که عضو اتحادیه اروپا است.

  ارزش کدام گوهر بیشتر است؟

  در قیمت و ارزش سنگ‌ها، چهار عامل تاثیر گذار هستند، این چهار عامل عبارت‌اند از:

  • رنگ(color)

  از بین این چهار مورد، رنگ مهمترین فاکتور است زیرا با چشم غیرمسلح نیز قابل مشاهده است. رنگ الماس، طیف بسیار گسترده‌ای دارد که با حروف لاتین از D تا M نشان داده می‌شود. گروه D بی رنگ ترین و گران‌ترین طیف رنگ الماس است. طیف M به قهوه‌ای سوخته نزدیک می‌شود.

  رنگ‌ها به شش دسته تقسیم می‌شوند. کاملا بی رنگ، بی رنگ، زرد بسیار کم رنگ، زرد کم رنگ، زرد و قهوه‌ای و قهوه‌ای تیره. البته رنگ‌های فانتزی بسیار زیبایی نیز در داخل طیف رنگی الماس جای می‌گیرند. مانند صورتی، بنفش، آبی، قرمز و حتی سیاه. ملاک مقایسه رنگ الماس‌ها، سنگ‌های دسته بندی شده از لحاظ رنگ یعنی master set می‌باشند.

  • خلوص(clarity)

  اما وجود ناخالصی در سنگ‌ها اجتناب ناپذیر است و به همین دلیل خلوص سنگ‌ها با درجات مختلفی تعیین می‌شود. البته در برخی از سنگ‌ها وجود ناخالصی‌ها پدیده‌ای را به وجود آورده که زیبایی و قیمت گوهر را افزایش داده است.

  • تراش(cutting)

  تراش الماس به معنای تقسیم الماس به اشکال مختلف از جمله برلیان، امرالد، پرنسس، قلب، بیضی، اشک و…است. هر چه این تراش‌ها دقیق‌تر و زاویه سطوح استاندارد باشد باعث جلوه بیشترو درنتیجه ارزش گوهر نیز افزایش می‌یابد.

  • وزن(weight)

  قیراط واحد اندازه گیری وزن الماس می‌باشد و هر قیراط یک پنجم گرم است. مسلما هرچه وزن یک قطعه الماس افزایش یابد ارزش و قیمت آن نیز بیشتر می‌شود. اگر سنگ دارای ناخالصی باشد، قیمت سنگ بسته به نوع ناخالصی کاهش می‌یابد. به عنوان مثال، اگر ناخالصی‌های داخل سنگ مانند حباب، شکستگی یا وجود جسم خارجی در داخل سنگ مانع عبور نور شود، سنگ ارزش کمتری خواهد داشت.
  در دنیای پیشرفته امروزی، همزمان با پیشرفت تکنولوژی، صنعت تولید و پرورش سنگ مصنوعی نیز پیشرفت زیادی کرده است. بنابراین همیشه بحث طبیعی یا مصنوعی بودن سنگ‌ها مطرح است و قیمت گذاری سنگ‌ها نیز بر همین اساس است.

  تمام تلاش آزمایشگاه‌های سنگ‌سازی بر این است که سنگ‌های تقلبی را طبیعی‌تر کرده و با قیمت‌های بالاتر به فروش برسانند و این موضوع اهمیت بالا بردن اطلاعات در مورد سنگ‌ها را افزایش می‌دهد. دوره گوهرشناسی به منظور افزایش اطلاعات در خصوص سنگ‌ها است. علاقه مندان می‌توانند با شرکت در دوره گوهرشناسی اطلاعات خود را در زمینه سنگ‌ها و جواهرات افزایش دهند. برای مطالعه آموزش آبکاری طلا روی لینک کلیک کنید.

  خواص درمانی گوهرها

  در خصوص خواص درمانی و انرژی‌های ساطع شدنی از انواع گوهر‌ها، نظریه‌های بسیار متفاوتی وجود دارد؛ به طوری که برخی از پژوهشگران علوم مواد، در خصوص اثرات مثبت انرژی موجود در گوهر‌ها سخن گفته‌اند و برخی نیز آن را رد کرده و بیشتر جنبۀ روانی به آن داده اند؛ البته باید گفت که اعتقاد به تاثیر گوهرها بر بدن، که ریشه در باورهای شرق دارد، تا به همین امروز نیز ادامه دار بوده و در سراسر جهان گسترده شده است، هرچند باور به اینکه جهان هستی و کائنات دارای انرژی اند و به طبع آن، تمام آفرینش نوعی انرژی دارند و می‌تواند ما را به باور وجود این انرژی و خواص درمانی حاصل از آن، متمایل‌تر و خوش بین‌تر سازد و این ادعا، برایمان باور پذیرتر باشد. همان طور که می‌بینید، در سال‌های اخیر این باور در بسیاری از جوامع قوی‌تر شده و بازار کسب و کار این گوهر‌ها نیز داغ‌تر شده و امروزه به عنوان یکی از صنایع در بازارهای جهانی مورد استقبال قرار گرفته است.

  بلورشناسی

  بلورشناسی درواقع زیرمجموعه‌ای از علم کانی شناسی، علم آرایش اتم‌ها در جامدات و شاخه‌ای از علوم پایه است که به بررسی شکل گیری، ظاهر، ساختار درونی، خواص فیزیکی و رشد بلورها می پردازد.
  بلورشناسی در زمینه‌های مختلف علوم تجربی مانند زمین شناسی، شیمی، فیزیک و برخی رشته‌های مهندسی مانند مهندسی مواد مورد تحقیق و بررسی قرار می‌گیرند. این علم برای آگاهی از خواص فیزیکی و رفتار (ظاهر، ضریب شکست نور، انتقال حرارت، هدایت الکتریکی و …) بسیار مهم است و روش‌های مطالعه مواد بر این اساس استوار است. برای آموزش طلا سازی و جواهر سازی روی لینک کلیک کنید.

  مزایای آموزشگاه گوهرشناسی فنون برق

  شما علاقه‌مندان عزیز با شرکت در دوره آموزش گوهرشناسی آموزشگاه فنون برق از مزایای زیادی بهره‌مند خواهید شد. طبق آمار و میزان رضایتمندی هنرجویان آموزشگاه فنون برق کاربردی ترین و پربازده‌ترین دوره گوهرشناسی را برگزار می‌کند.
  این دوره به پیش نیاز خاصی احتیاج ندارد و هنرجویان از صفر تا صد مطالب را فرا می‌گیرند. مهارت آموزان پس از اتمام دوره هرآنچه که برای ورود به بازار کار احتیاج است را بدست خواهند آورد. در ادامه برخی از مزایای این آموزشگاه را با یکدیگر مرور می‌کنیم:

  • آموزش تئوری و عملی در کارگاه های مجهز و پیشرفته
  • بهره مندی از اساتید مجرب و به نام
  • امکان بازآموزی رایگان در صورت عدم یادگیری مباحث
  • اعطای گواهینامه معتبر فنی و حرفه ای
  • پشتیبانی از هنرجویان حتی پس از اتمام دوره
  • معرفی خوابگاه به مهارت‌آموزان در نزدیکی آموزشگاه
  • برگزاری کلاس با حداقل شرکت کننده جهت بهبود کیفیت آموزشی
  • دسترسی آسان به وسایل نقلیه عمومی

  دوره آموزش گوهرشناسی آموزشگاه فنون برق

  یکی از زیرشاخه‌های رشته طلاسازی گوهرشناسی است که امروزه بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته و افراد زیادی به دنبال یادگیری این رشته هستند. در کلاس گوهرشناسی با ویژگی‌ها و خواص انواع سنگ‌های قیمتی آشنا می‌شوید. از سرفصل‌های مهمی که در آموزشگاه گوهرشناسی فنون برق تدریس می‌شود می‌توان به مبانی گوهرشناسی، شناخت سنگ های رنگی، جداسازی سنگ های طبیعی از نمونه های مصنوعی، آشنایی با ابزار و تجهیزات گوهرشناسی و نحوه کار با آنها اشاره کرد. شما می توانید به محض گذراندن دوره آموزش گوهرشناسی در یکی از معتبرترین مراکز کشور مانند آموزشگاه فنون برق وارد بازار کار شوید و کسب درآمد کنید.
  آینده شغلی گوهرشناسی با توجه به افزایش تقاضا برای جواهرات ساخته شده از سنگ های طبیعی تضمین شده است، پیشنهاد میکنیم که از شرکت در دوره‌ آموزش سنگ شناسی قیمتی برای یادگیری صفر تا صد نکات، تکنیک ها و کسب مهارت‌های لازم درنگ نکنید!

  به این نوشته امتیاز دهید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شهریه دوره : 16.700.000 تومان

  شهریه با تخفیف : 11.700.000 تومان