آموزش تنظیم موتور خودرو

آموزش تنظیم موتور خودرو

آموزش تنظیم موتور خودرو

آموزش تنظیم موتور خودرو یکی از رشته‌های تخصصی مربوط به خودرو است. تنظیم موتور خودرو به دلایل مختلفی همچون فرسودگی قطعات اشکال در سیستم برق و سنسورها اختلال در عملکرد پمپ بنزین و… به هم می‌ریزد و عملکرد موتور را دچار اختلال می‌شود. امروزه تون آپ یکی از شغل های مهم مربوط به خودرو است چرا که بحث کاهش مصرف سوخت و کاهش آلاینده ها خیلی مهمتر از قبل مورد بررسی قرار می گیرد. تعمیرکاران تنظیم موتور را با استفاده از دیاگ و دستگاه شست و شوی انژکتور انجام می‌دهند. با توجه به اهمیت تنظیم موتور و فواید آن برای خودرو می‌توان متوجه شد که بازار کار این شغل بسیار خوب است. شما با یادگیری تنظیم موتور می‌توانید در مراکز معاینه فنی و یا تعمیرگاه‌ها مشغول به کار شوید. دوره تنظیم موتور خودرو به صورت عملی و زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای برگزار می‌شود. این دوره با هدف ورود هنرجو به بازار کار می‌باشد و تمامی مباحث مربوط به تنظیم موتور را آموزش می دهد. برای آموزش تعمیر موتور بنز و بی ام و روی لینک کلیک کنید.

ویژگی های دوره آموزش تنظیم موتور خودرو

 • بازآموزی رایگان
 • خوابگاه هنرجویان
 • مدرک معتبر
 • دوره نامحدود
 • ضمانت بازگشت وجه
 • پشتیبانی نامحدود

شهریه آموزش تنظیم موتور خودرو

7300000 تومان

5100000 تومان

ثبت نام

سرفصل های آموزش تنظیم موتور خودرو

آموزش کامل سیستم سوخت رسانی (پمپ بنزین،ریل سوخت،دیافراگم فشار شکن و سوزن انژکتورها)

آموزش کار با دستگاه دیاگ

آموزش کامل سیستم جرقه زنی (کویل ،شمع و وایر)

عیب یابی و رفع عیب سیستم سوخت رسانی

عیب یابی و رفع عیب سیستم جرقه زنی

خواندن کدهای خطای سنسور اکسیژن،سنسور مپ،سنسور دریچه گاز،استپر موتور و سنسور موتور و رفع عیوب سنسورها ​

آموزش باز و بست قطعات انژکتوری روی خودرو و کار کردن بر روی خودرو

تست عیب یابی تمام سنسور ها و عملگراهای خودرو های ایرانی

آموزش کار با دستگاه انژکتور شور

آموزش پاک کردن خطاهای ایسیو

آموزش ریست ایسیو با دیاگ

آموزش پارامترخوانی

آموزش عیب یابی دریچه گاز

آموزش مدار و نقشه سنسورها

آموزش تست سلامت سیم کشی سنسورها

آموزش تست عملگری با دیاگ

آموزش کار با دستگاه مولتی پراپ

مشاوره رایگان و پیش ثبت نام

  به خوابگاه نیاز دارم.

  لطفا شماره همراه را بدرستی وارد کنید


  انتخاب دوره:


  آموزش مکانیک خودروآموزش سوپاپ تراشیآموزش تخصصی گیربکس های دستیموتور خودوروهای داخلیآموزش جلوبندی سازی خودروآموزش تخصصی تنظیم موتورآموزش تخصصی گیربکس های اتومات  • روزساعتتاریخ
  • شنبه الی چهارشنبه15:30 الی 181403/04/23

  سوالات متداول عمومی

  آیا بعد از اتمام کلاس تنظیم موتور خودرو مدرک هم صادر میشود؟ این مدرک در کشورهای دیگر هم اعتبار دارد؟

  پاسخ : بله بعد از اتمام دوره در آموزشگاه تنظیم موتور خودرو فنون برق مدرک برای تمام کارآموزان شرکت کننده صادر میشود و همچنین آموزشگاه میتواند درخواست برای مدرک فنی و حرفه ای و مدرک بین المللی برای شما بدهد که در کشورهای دیگر اعتبار دارد.

  چه مدارکی جهت ثبت نام در کلاس تنظیم موتور خودرو آموزشگاه الزامی می باشد؟

  پاسخ: بعد از پرداخت هزینه ابتدایی جهت انجام ثبت نام، یک قطعه عکس و کپی کارت ملی و شناسنامه باید همراه کارآموز باشد.

  آیا برنامه خاصی برای شرکت در کلاس های آموزشگاه برای کاراموزان شهرستانی دارید؟

  پاسخ : آموزشگاه فنون برق برای کاراموزان شهرستانی خوابگاه در نظر گرفته است که کاراموزان محترم شهرستانی میتوانند با هزینه مناسب به خوابگاه ها معرفی گردند.

  آیا در کلاس تنظیم موتور خودرو, اساتید دارای تجربه و سابقه کار می باشند؟

  پاسخ : بله تمام اساتید آموزشگاه فنون برق تماما با تجربه وسابقه بالا و نیز دارای مدرک دانشگاهی و موفق در بازار کار می باشند.

  چرا دوره آموزش تنظیم موتور در آموزشگاه فنون برق بهترین گزینه برای کاراموزان می باشد؟

  چون آموزشگاه فنون برق بزرگترین مرکز تخصصی تمام دوره های برگزار کننده می باشد. همچنین از ویژگی های آموزشگاه : آموزش ویژه راه اندازی شغل در زمینه تمام دوره ها ارائه مدرک زیرنظر سازمان فنی وحرفه ای استفــاده از اساتید با تجربه در حوزه فنی و برق پشتیبانی مادام العمر ونامحدود به کارآموزان ارائـه خوابـگاه بـه کــارآمـوزان شـهرستــانی دراختیار گذاشتن فایلهای به روزشده نرم افزاری

  آیا بعد از اتمام دوره های آموزشی تضمینی برای ورود به بازار کار وجود دارد؟

  پاسخ : تمام دوره های آموزشگاه فنون برق جهت ورود به بازار کار طراحی شده است و در دوره های آموزشی روش های ورود به بازارکار توسط اساتید، آموزش داده می شود تا هنرجویان با آمادگی کامل به راحتی جذب بازار کار شوند.

  چرا بهتر است کارآموزان دوره تنظیم موتور را در آموزشگاه فنون برق بگذرانند؟

  پاسخ : زیرا آموزشگاه تنظیم موتور خودرو فنون برق از اساتید با تجربه و متخصص و کارگاه های مجهز در این حوزه استفاده می کند و در پایان این دوره، مدرک رسمی زیر نظر سازمان فنی وحرفه ای به هنرجویان اعطا می شود.

  سوالات متداول تخصصی

  آیا عیب یابی سیستم جرقه زنی در دوره تنظیم موتور ماشین, آموزش داده میشود؟

  پاسخ: بله این مبحث در این دوره, آموزش داده می شود.

  آیا پارامترخوانی در دوره تنظیم موتور ماشین آموزش داده می شود؟

  پاسخ: بله آموزش پارامترخوانی از سرفصل های این دوره است.

  آیا دوره تنظیم موتور ماشین پیش نیاز خاصی احتیاج دارد ؟

  پاسخ: خیر این دوره پیش نیازی احتیاج ندارد و تمام موارد از صفر آموزش داده می شود.

  نحوه برگزاری دوره آموزش تنظیم موتور خودرو به چه صورت است؟

  پاسخ: این دوره به صورت عملی بوده و در کارگاه برگزار میشود. هنرجو به صورت عملی و زیر نظر استاد مربوطه تمامی مباحث را آموزش میبیند.

  آیا در کلاس تنظیم موتور خودرو, کار با دستگاه دیاگ هم تدریس می شود؟

  پاسخ: بله،آموزش کار با دستگاه دیاگ نیز آموزش داده خواهد شد.

  دوره تنظیم موتور خودرو

  تنظیم موتور خودرو به مجموعه ای از فعالیت هایی گفته می‌شود که به با هدف عملکرد بهینه خودرو طراحی شده است. خودرو از بخش‌ها و سیستم‌های گوناگونی تشکیل است. قطعات خودرو مانند هر وسیله دیگر بنا به دلایل گوناگونی خراب می‌شود و نیاز به بررسی و تعمیر پیدا می‌کنند. در بسیاری از مواقع با تنظیم موتور مشکلات ایجاد شده در خودرو رفع می‌گردد. به طور مثال مصرف سوخت خودرو بهتر می‌شود. بهتر است در ابتدای هر فصل تنظیم موتور صورت گیرد. در صورتی که به این موضوع توجه نشود ممکن مشکلات کوچک خودرو به عیوب بزرگ تبدیل شده و خودروی شما به جای تعمیر, نیاز به تعویض قطعات داشته باشد.
  تنظیم موتور ماشین امری تخصصی است و انجام آن نیاز به آموزش جامع و تخصصی دارد. در دوره دیاگ و تنظیم موتور خودرو سیستم سوخت رسانی و نحوه عیب یابی آن (ریل سوخت،دیافراگم فشار شکن و سوزن انژکتورها) به طور کامل آموزش داده میشود. در این دوره همچنین باز و بسته کردن قطعات انژکتوری نیز به صورت تخصصی و ویژه بازار کار آموزش داده می‌شود. نحوه کار با دستگاه دیاگ، سیستم جرقه زنی و نحوه عیب یابی آن، پارامتر خوانی، عیب یابی دریچه گاز و … از سرفصل های این دوره آموزشی است.

  دوره تنظیم موتور خودرو با دستگاه دیاگ

  تنظیمات موتور خودرو امری تخصصی است و یک مکانیک یا برقکار خودرو برای انجام این کار نیاز به ابراز و تجهیزات تخصصی از جمله دستگاه تنظیم موتور پنج گاز، دستگاه دیاگ و دستگاه شستشو انژکتور دارد.

  دیاگ زدن خودرو اولین مرحله‌ای است که از این طریق می‌توان عیوب خودرو را شناسایی کرد و پس از آن برای تنظیم موتور اقدام نمود. بعد از دیاگ خودرو نوبت آن است که دریچه گاز و سنسور فشار هوا و دما را شستشو بدهیم. بعد از آن که سنسور شسته شد بایستی مجدد تستی گرفته شده و عملکرد سنسورها بررسی شود.

  بعد از بررسی عملکرد سنسورها, نوبت به تعویض شمع‌ها می‌رسد. توجه داشته باشید که شمع‌ها یکی از مهم‌ترین قطعات در خودرو هستند که نقش مهمی در عملکرد خودرو دارند. شستشو کامل انژکتور و بررسی سلامت آن مرحله دیگری است که برای تنظیم موتور خودرو بایستی انجام شود. بررسی منیفولد هوا و دریچه گاز از دیگر مواردی است که باید بررسی شود. در صورتی که در این قسمت درز وجود داشته باشد، خودرو عملکرد خوبی نخواهد داشت. از دیگر مراحل مهم هنگام تنظیم موتور، از بین بردن خطاهای دستگاه دیاگ است.

  توجه داشته باشید در بسیاری از موارد خراب شدن آب بندی سوپاپ‌ها باعث خوب کار نکردن خودرو می‌شود. بنابراین وضعیت آب بندی سوپاپ‌ها را بررسی کنید. بررسی سیستم برق، سوخت و خنک کننده از دیگر موارد مهمی است که هنگام تنظیم موتور خودرو باید انجام شود. انجام هر یک از این مراحل امری تخصصی و نیاز به آموزش به صورت حرفه‌ای دارد.

  آموزش تنظیم موتور 206 در دوره تنظیم موتور آموزشگاه فنون برق

  بازار کار تنظیم موتور خودرو چگونه است؟

  یک خودرو از سیستم‌ها و قطعات مختلفی تشکیل شده است. عملکرد این قطعات به مرور زمان و به دلیل استفاده نادرست دچار مشکل شده و باید بررسی شوند. به عنوان مثال شمع خودرو یکی از قطعاتی است که در صورت خرابی موتور به خوبی کار نمی‌کند, یا آلودگی انژکتورها باعث ایجاد مشکل در عملکرد خودرو می‌شود. برای شناسایی ایرادات خودرو لازم است خودرو را نزد یک تعمیرکارحرفه ای ببرید تا با عیب‌یابی و تنظیم موتور، مشکل را شناسایی کرده و بهترین راه حل را برای رفع آن ارائه دهند.

  تنظیم موتور خودرو یک امر تخصصی است و مراحل مختلفی دارد, بنابراین انجام این کار از عهده هر تعمیرکار خودرو خارج است و تنها تعمیرکاران حرفه‌ای که دوره تنظیم موتور را به صورت حرفه‌ای آموزش دیده‌اند از عهده آن بر می‌آیند. این موارد به خوبی به بازار کار عالی تنظیم موتور خودرو اشاره می‌کند. با آموزش این دوره می‌توانید در مدت زمان کوتاهی به تنظیم موتور خودرو‌های ایرانی و خارجی بپردازید و درآمد بالایی کسب کنید.

  چه زمانی خودرو به تنظیم موتور نیاز دارد؟

  نیاز به تنظیم موتور خودرو معمولا خود را با علائم گوناگونی نشان می دهد. به طور کلی می توان گفت اگر:

  • خودرو هنگام روشن شدن به خوبی استارت نمی خورد.
  • داخل کاپوت هنگام درجا زدن خودرو می‌لرزد.
  • مصرف سوخت افزایش چشمگیری داشته است.
  • شتاب خودرو به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.
  • هنگام گاز دادن دود سیاهی از اگزوز آن خارج می‌شود.
  • چراغ چک خودرو روشن شده است.

  به احتمال زیاد خودرو نیاز به تنظیم موتور داشته و بایستی اجزا و قطعات خودرو بررسی شوند.

  دوره تنظیم موتور مناسب چه کسانی است؟

  • افرادی که دوره برق خودرو را سپری کرده اند.
  • افرادی که با مکانیک خودرو آشنایی دارند.
  • افرادی که با تعمیرات ایسیو خودرو آشنایی دارند.
  • افرادی که به مشاغل مرتبط با خودرو علاقه مند هستند.
  • افرادی که می خواهند یک شغل همیشگی در زمینه تعمیرات خودرو داشته باشند.
  • افرادی که می‌خواهند یک برقکار حرفه ای خودرو شوند.

  مدت زمان یادگیری تنظیم موتور خودرو

  مدت زمان یادگیری این دوره در هر آموزشگاهی متفاوت است اما این دوره در آموزشگاه فنون برق بین دو الی سه هفته، روز‌های شنبه تا چهار شنبه و هر جلسه 2 و نیم ساعت به طول می‌انجامد. این آموزش‌ها کاملا به صورت عملی در کارگاه‌های مجهز آموزش داده خواهد شد تا کارآموزان، مهارت‌های لازم را جهت ورود موفق به بازار کار کسب کنند.

  دوره تنظیم موتور ماشین های خارجی ، پراید، ۲۰۶، ۴۰۵، ماشین سنگین و دیگر خودروها

  تنظیم موتور یکی از موضوعاتی است که انواع خودروها از جمله ماشین‌های خارجی، ماشین‌های سنگین، پراید، پژو، سمند، تیبا و دیگر مدل‌های خودرو به آن نیاز دارند. تنظیم موتور در خودروهای گوناگون تفاوتی نداشته و اگر دوره تنظیم موتور خودرو را از صفر تا صد, به صورت حرفه‌ای دیده باشید می‌توانید تنظیم موتور را برای انواع خودرو انجام دهید.

  مزایای شرکت در دوره آموزش تنظیم موتور خودرو در آموزشگاه فنون برق

  آموزشگاه‌های زیادی دوره تنظیم موتور را برگزار می‌کنند, اما آیا کیفیت همه این آموزشگاه‌ها یکسان است؟ آیا همه این آموزشگاه‌ها از اساتید با تجربه استفاده می‌کنند؟ انتخاب آموزشگاه بسیار حائز اهمیت است زیرا اگر مهارت آموز در آموزشگاهی ثبت نام کند اما نتیجه نگیرد, هزینه و وقت خود را هدر داده است. طبق آمار و میزان رضایتمندی هنرجویان، آموزشگاه فنون برق کاربردی‌ترین و پربازده‌ترین دوره تعمیرات موبایل را برگزار می‌کند. این دوره به پیش نیاز خاصی احتیاج ندارد و هنرجویان از صفر تا صد مطالب را فرا می‌گیرند. پس از اتمام دوره مهارت آموزان هرآنچه که برای ورود به بازار کار احتیاج بود را بدست خواهند آورد.

  • آموزش تئوری و عملی در کارگاه‌های مجهز و پیشرفته
  • بهره مندی از اساتید مجرب و به نام
  • امکان بازآموزی رایگان در صورت عدم یادگیری مباحث
  • اعطای گواهینامه معتبر فنی و حرفه ای
  • پشتیبانی از هنرجویان حتی پس از اتمام دوره
  • معرفی خوابگاه به مهارت‌آموزان در نزدیکی آموزشگاه
  • برگزاری کلاس با حداقل شرکت کننده جهت بهبود کیفیت آموزشی
  • دسترسی آسان به وسایل نقلیه عمومی

  در آخر اضافه کنم، برای ثبت نام دوره آموزش تنظیم موتور خودرو و یادگیری تست انواع موتور ماشین ایرانی و خارجی با دستگاه دیاگ، کسب ماوره رایگان درباره شرایط ثبت نامی، شرایط خوابگاه برای کارآموزان شهرستان، قیمت و هزینه دوره تنظیم موتور ماشین در آموزشگاه فنون برق با کارشناسان ما تماس بگیرید.

  به این نوشته امتیاز دهید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شهریه دوره : 7.300.000 تومان

  شهریه با تخفیف : 5.100.000 تومان