آموزش مالتی پلکس خودرو

آموزش مالتی پلکس خودرو

 آموزش مالتی پلکس خودرو

مالتی پلکس خودرو با هدف عیب یابی راحت‌تر خودروها بوجود آمد. با ارائه سیستم مالتی پلکس در نسل جدید خودروها، حجم سیم‌های متعدد در خودرو به شدت کاهش یافت. این سیستم کلیه دستورات و فرامینی که راننده و یا دیگر تجهیزات خودرو صادر می‌کنند را به صورت کد شده، به واحد مرکزی الکترونیک یا BSI منتقل می‌کند. مالتی پلکس دارای استاندارد‌های مختلف می‌باشد که یکی از مهم‌ترین و موفق‌ترین این استانداردها can می‌باشد که بیشتر خودروسازان از این استاندارد در محصولاتشان استفاده می‌کنند. از مزایای مالتی پلکس خودرو می‌توان به کاهش حجم سیم کشی خودرو، کاهش میزان اتصالات، کاهش قیمت تمام شده، کاهش زمان طراحی و مونتاژ خودرو، کاهش مصرف انرژی، بهبود کیفیت عملکردی و کاهش هزینه تعمیر و نگهداری خودرو اشاره کرد. با توجه به اهمیت مالتی پلکس خودرو آموزشگاه فنون برق دوره مالتی پلکس خودرو را در کارگاه و زیر نظر سازمان فنی و حرفه‌ای کشور آموزش می‌دهد. در پایان دوره مالتی پلکس خودرو به هنرجو مدرک معتبر و دو زبانه آموزشگاه ارائه می‌شود. برای آموزش نصب دزدگیر خودرو روی  لینک کلیک کنید.

ویژگی های دوره آموزش مالتی پلکس خودرو

 • بازآموزی رایگان
 • خوابگاه هنرجویان
 • مدرک معتبر
 • دوره نامحدود
 • ضمانت بازگشت وجه
 • پشتیبانی نامحدود

شهریه آموزش مالتی پلکس خودرو

5600000 تومان

3900000 تومان

ثبت نام

سرفصل های آموزش مالتی پلکس خودرو

معرفی سیستم مالتی پلکس در کلاس مالتی پلکس خودرو

آموزش نقشه خوانی و شناخت متریال ها در کلاس مالتی پلکس خودرو

شناخت قطعات و تجهیزات مرتبط با سیستم مالتی پلکس در کلاس مالتی پلکس خودرو

معرفی سیستم شبکه بندی can

تشخیص کامل سیم کشی شبکه و سیستم مالتی پلکس در کلاس مالتی پلکس خودرو

آشنایی و عیب یابی جعبه در کلاس مالتی پلکس خودروBSM

آشنایی و عیب یابی جعبه در کلاس مالتی پلکس خودرو BSI

عیب یابی و تعمیرات دسته راهنما و دسته برف پاک کن (COM2000) در کلاس مالتی پلکس خودرو

آشنایی با نحوه کار شبکه کن و روش عیب یابی در کلاس مالتی پلکس خودرو

مشاوره رایگان و پیش ثبت نام

  به خوابگاه نیاز دارم.

  لطفا شماره همراه را بدرستی وارد کنید


  انتخاب دوره:


  آموزش برق خودرو درجه 1آموزش برق خودرو درجه 2آموزش تخصصی برق شبکه ای (مالتی پلکس)آموزش ریمپینگ(ریمپ ecu)آموزش تعمیرات ایسیو (ECU)  • روزساعتتاریخ
  • شنبه الی چهارشنبه18 الی 201403/05/13
  • شنبه الی چهارشنبه 15:30 الی 181403/05/27

  سوالات متداول عمومی

  آیا بعد از اتمام دوره مالتی پلکس خودرو مدرک هم صادر می‌شود؟ این مدرک در کشورهای دیگر هم اعتبار دارد؟

  پاسخ: بله بعد از اتمام دوره مالتی پلکس خودرو آموزشگاه فنون برق مدرک برای تمام کارآموزان شرکت کننده صادر می‌شود و همچنین آموزشگاه می‌تواند در خواست برای مدرک فنی و حرفه‌ای و مدرک بین المللی برای شما بدهد که در کشورهای دیگر اعتبار دارد.

  چه مدارکی جهت ثبت نام در کلاس مالتی پلکس خودرو آموزشگاه الزامی می‌باشد؟

  پاسخ: بعد از پرداخت هزینه ابتدایی جهت انجام ثبت نام، یک قطعه عکس و کپی کارت ملی و شناسنامه باید همراه کارآموز باشد.

  آیا برنامه خاصی برای شرکت در کلاس مالتی پلکس خودرو در آموزشگاه برای کارآموزان شهرستانی دارید؟

  پاسخ: آموزشگاه فنون برق برای کارآموزان شهرستانی خوابگاه در نظر گرفته است که کارآموزان محترم شهرستانی می‌توانند با هزینه مناسب به خوابگاه‌ها معرفی گردند.

  آیا اساتید دوره آموزش مالتی پلکس خودرو دارای تجربه و سابقه کار می‌باشند؟

  پاسخ: بله تمام اساتید دوره آموزش مالتی پلکس خودرو در آموزشگاه فنون برق تماما با تجربه وسابقه بالا و نیز دارای مدرک دانشگاهی و موفق در بازار کار می‌باشند.

  چرا دوره آموزشی مالتی پلکس خودرو در آموزشگاه فنون برق بهترین گزینه برای کارآموزان می‌باشد؟

  چون آموزشگاه فنون برق بزرگترین مرکز تخصصی تمام دوره‌های برگزار کننده می‌باشد. همچنین از ویژگی‌های آموزشگاه : آموزش ویژه راه اندازی شغل در زمینه تمام دوره‌ها ارائه مدرک زیرنظر سازمان فنی وحرفه‌ای استفــاده از اساتید با تجربه در حوزه فنی و برق پشتیبانی مادام العمر و نامحدود به کارآموزان ارائـه خوابـگاه بـه کــارآمـوزان شـهرستــانی دراختیار گذاشتن فایلهای به روزشده نرم افزاری

  آیا بعد از اتمام دوره آموزش مالتی پلکس خودرو تضمینی برای ورود به بازار کار وجود دارد؟

  پاسخ: تمام دوره‌های آموزشگاه فنون برق جهت ورود به بازار کار طراحی شده است و در دوره‌های آموزشی روش‌های ورود به بازارکار توسط اساتید، آموزش داده می‌شود تا هنرجویان با آمادگی کامل به راحتی جذب بازار کار شوند. پس هیچ جای نگرانی وجود ندارد و مهارت آموزان با خیالی آسوده در دوره آموزش مالتی پلکس خودرو آموزشگاه مالتی پلکس خودرو فنون برق ثبتنام کنند.

  چرا بهتر است کارآموزان دوره برق خودرو را در آموزشگاه فنون برق بگذرانند؟

  پاسخ: زیرا آموزشگاه فنون برق از اساتید با تجربه و متخصص و کارگاه‌های مجهز در این حوزه استفاده می‌کند و در پایان دوره، مدرک رسمی زیر نظر سازمان فنی وحرفه‌ای به هنرجویان اعطا می‌شود.

  سوالات متداول تخصصی

  آیا در کلاس مالتی پلکس خودرو تجهیزات به میزان کافی موجود است ؟

  پاسخ: بله در کلاس مالتی پلکس خودرو تمامی تجهیزات مربوط به آموزش مالتی پلکس خودرو (برق شبکه ای) موجود است.

  آیا سیم کشی شبکه آموزش داده می‌شود ؟

  پاسخ: بله، در دوره مالتی پلکس خودرو,سیم کشی شبکه نیز آموزش داده خواهد شد

  آیا دوره مالتی پلکس خودرو پیش نیاز خاصی احتیاج دارد ؟

  پاسخ: خیر دوره مالتی پلکس خودرو پیش نیازی احتیاج ندارد تمام موارد از صفر تا صد در آموزشگاه مالتی پلکس خودرو آموزش داده می‌شود.

  آیا نقشه خوانی و عیب یابی نیز در کلاس مالتی پلکس خودرو آموزش داده خواهد شد؟

  پاسخ: بله، در کلاس مالتی پلکس خودرو نقشه خوانی نیز آموزش داده می‌شود.

  آیا عیب یابی و تعمیرات دسته راهنما در کلاس مالتی پلکس خودرو هم تدریس می شود؟

  پاسخ: بله، این مبحث در کلاس مالتی پلکس خودرو آموزش داده خواهد شد.

  آیا شناخت متریال‌ها در دوره مالتی پلکس خودرو آموزش داده خواهد شد؟

  پاسخ: بله، این مبحث در کلاس مالتی پلکس خودرو به صورت کامل توضیح داده خواهد شد.

  دوره آموزش مالتی پلکس خودرو

  دوره مالتی پلکس خودرو یکی از دوره‌های کاملا تخصصی مکانیک خودرو است که به طور کامل به تمامی مباحث برق شبکه و مالتی پلکس می‌پردازد. کاهش پیچیدگی سیم کشی و در نتیجه عیب یابی آسان‌تر در خودرو یکی از اهداف مولتی پلکس خودرو است. با توجه به پیشرفت تکنولوژی، امروزه اکثر خودروها به سیستم مالتی پلکس مجهز هستند. برق اصلی یا مالتی پلکس ماشین یک مهارت بسیار تخصصی است و برای یادگیری آن باید دوره مالتی پلکس خودرو را بگذرانید.

  صنعت خودرو یکی از بزرگترین صنایع جهان است که در طول زمان دستخوش تغییرات زیادی شده است. این صنعت نیز مانند بسیاری از صنایع دیگر در طول زمان پیشرفت کرده و تغییرات بسیاری داشته است. یکی از این پیشرفت‌های اساسی ایجاد سیستم مالتی پلکس در خودروها بود.

  مالتی پلکس چیست؟

  با توجه به سیم کشی و سیستم‌های الکتریکی پیشرفته خودرو، اگر بخواهیم تمامی سنسورها، عملگر‌ها و قطعات الکترونیکی خودرو را به ECU متصل کنیم، با حجم زیادی از سیم و کابل مواجه خواهیم شد که تعمیر آنها بسیار گران و دشوار خواهد بود برای حل این مشکل، خودروسازان تصمیم گرفتند سیستمی را طراحی کنند که این مشکلات را حل کند. سیستم مالتی پلکس به معنای اجزای متعدد است. در واقع به هر مجموعه‌ای که از تعدادی مولفه تشکیل شده باشد که در یک جهت و با یک هدف کار می‌کنند، سیستم مالتی پلکس یا شبکه می‌گویند. سیستم مالتی پلکس با کاهش تعداد سیم‌ها عیب یابی خودرو را آسان می‌کند.

  مالتی پلکس چگونه عمل می‌کند؟

  با پیشرفت علم و فناوری، شاهد پیشرفت در صنعت خودرو هستیم. یکی از این پیشرفت‌های فنی استفاده از فناوری مالتی پلکس است. عملکرد این فناوری به این صورت است که تمامی دستورات صادر شده توسط راننده ابتدا به مدار الکتریکی به نام BSI رفته و از آنجا برای عملگر‌های مورد نظر ارسال می‌شود. این سیستم تحول عظیمی در سیستم الکتریکی خودرو دارد. خودرو ۲۰۶ اولین خودرو ایرانی مجهز به مالتی پلکس است. لازم به ذکر است که خودرو‌هایی نظیر سمند سورن دنا و… نیز به این فناوری تجهیز شده‌اند.

  مالتی پلکس خودرو

  آیا شرکت در دوره مالتی پلکس خودرو برای ورود به بازار کار کافی است؟

  در دوره مالتی پلکس خودروهای ایرانی، کلیه ایرادات و عیوب رایج، نحوه تشخیص و تعمیر آن‌ها به طور کامل به مهارت آموزان آموزش داده می‌شود مهارت آموزان در این دوره از بسیاری از ایرادات که معمولاً صاحبان خودرو مواجه می‌شوند مطلع می‌شوند. در دوره آموزش مالتی پلکس خودرو مهارت آموزان به صورت عملی بر روی خودروها کار می‌کنند و آموزش‌های تئوری را بر روی خودرو انجام می‌دهند تا اعتماد به نفس کافی برای کار در کارگاه‌ها را کسب کنند. اگر مهارت آموزان در کلاس‌ها حضور مستمر داشته و تمرکز کافی بر مباحث آموزشی داشته باشند می‌توانند به تمامی سرفصل‌ها مسلط شده و آماده ورود به بازار کار شوند.

  اهمیت شرکت در دوره مالتی پلکس خودرو

  با توجه به اینکه سیستم مالتی پلکس جایگزین سیم کشی معمول و قدیمی شده است کمتر خودرویی بدون سیستم شبکه مالتی پلکس تولید می‌شود. سیم کشی معمولی فقط برای خودروهای کم مصرف و تجاری که امکانات پایینی دارند توجیه اقتصادی دارد و در واقع همه خودروها با استفاده از شبکه مالتی پلکس برای انتقال اطلاعات هدایت می‌شوند. از طرفی بسیاری از تعمیرکاران به روش‌های سنتی و قدیمی کار می‌کنند و نحوه تعمیر مالتی پلکس را نمی‌دانند. پس نیاز به یک تعمیرکار ماهر در زمینه تعمیرات سیستم‌های شبکه مالتی پلکس کاملا مشهود بوده و درآمد تضمینی خواهد داشت. لازم به ذکر است که کمتر خودروی وارداتی است که از سیستم مالتی پلکس استفاده نمی‌کند و همچنین تمامی سیستم‌های مالتی پلکس شباهت‌های زیادی با یکدیگر دارند. بیشتر تفاوت‌ها در توپولوژی آن‌ها است. پس با شرکت در دوره مالتی پلکس خودرو در آموزشگاه مالتی پلکس خودرو فنون برق آینده درخشان شغلی برای خود رقم بزنید.

  مالتی پلکس خودرو

  لزوم استفاده از مالتی پلکس خودرو

  • استفاده بیش از حد از قطعات الکترونیکی در خودرو
  • ساده کردن استفاده از سیم کشی و همچنین دسته بندی سیم ها
  • افزایش تعداد اتصالات بین ECU و سایر اجزای خودرو و نیاز به هماهنگی داده ها
  • افزایش کیفیت ایمنی و راحتی در خودروها
  • تغییر روش‌های عیب یابی خودرو و لزوم ساده سازی کار با دستگاه‌های عیب یابی و مجموعه‌ای از دستگاه های داخل خودرو

  ازدیگر نقاط مثبت این سیستم می‌توان به کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری خودرو و افزودن آسان قابلیت‌های جدید و صرفه جویی در زمان مونتاژ و خدمات پس از فروش اشاره نمود.

  درآمد زایی از طریق دوره مالتی پلکس خودرو

  رشد و توسعه تجهیزات رفاهی و ایمنی در خودروها منجر به استفاده روزافزون از تجهیزات مکاترونیکی خودرو شده است و این نیاز به تربیت نیروی متخصص برای استفاده بیش از ۱۵ میلیون خودرو مختلف در کشور را نشان داده است. از آنجایی که سیستم‌های شبکه و مالتی پلکس خودرو بیشتر مبتنی بر دانش فنی و تجربه هستند، زمینه عیب یابی و تعمیرات شبکه و سیستم‌های مالتی پلکس خودرو نیازی به تجهیزات گران قیمت و فضای وسیع برای تعمیر ندارد، اما طبق لیست قیمت اتحادیه دستیابی به درآمدی حدود ۵ برابر حداقل دستمزد مصوب وزارت کار دور از ذهن نیست.

  مزایای دوره مالتی پلکس خودرو آموزشگاه فنون برق

  شما علاقه‌مندان عزیز با شرکت در دوره آموزش مالتی پلکس خودرو آموزشگاه فنون برق از مزایای زیادی بهره‌مند خواهید شد. طبق آمار و میزان رضایتمندی هنرجویان آموزشگاه فنون برق کاربردی ترین و پربازده‌ترین دوره مالتی پلکس را برگزار می‌کند.
  این دوره به پیش نیاز خاصی احتیاج ندارد و هنرجویان از صفر تا صد مطالب را فرا می‌گیرند. پس از اتمام دوره مهارت آموزان هرآنچه که برای ورود به بازار کار احتیاج است را بدست خواهند آورد. در ادامه چند مورد از مزایای دوره مالتی پلکس خودرو را نام می‌بریم:

  • ارائه گواهی معتبر بین‌المللی
  • برگزاری کلاس مالتی پلکس خودرو در محیطی مجهز
  • امکان انجام کار عملی روی خودرو
  • بهره مندی از اساتید باتجربه و متخصص
  • باز آموزی رایگان
  • پشتیبانی نامحدود برای فراگیران پس از اتمام دوره

  ثبت نام دوره آموزش مالتی پلکس خودرو در تهران

  در بالا به بررسی کامل دوره آموزش مالتی پلکس خودرو در آموزشگاه فنون برق همچون بررسی سر فصل های کلاس، مزایای آموزشگاه، درآمد شغل مالتی پلکس، مدت زمان یادگیری و دوره و همچنین نحوه اخذ مدرک فنی حرفه ای پرداختیم.
  ببرای دریافت مشاوره رایگان درباره نحوه ثبت نام و شرکت در دوره صفر تا صد برق شبکه ای یا مولتی پلکس با کارشناسان ما تماس بگیرید.

  به این نوشته امتیاز دهید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شهریه دوره : 5.600.000 تومان

  شهریه با تخفیف : 3.900.000 تومان