آموزش قلم زنی طلا

آموزش قلم زنی طلا

آموزش قلم زنی طلا

حکاکی نقوش با ضربات چکش بر قلم روی فلزات چکش پذیری مثل طلا نقره و مس را قلم زنی میگویند. آموزش قلم زنی طلا از جمله مشاغلی است که به تخصص و مهارت زیادی احتیاج دارد. دوره آموزش قلم زنی فنی حرفه ای از رشته های پر طرفدار است که ریزه کاری‌های آن باعث شده است که زیبایی های این مصنوعات چندین برابر شود. امروزه قلم زنی مورد استقبال افراد قرار گرفته است و به جرات می‌توان گفت که قلم زنی به مهم‌ترین مرحله در ساخت ظروف زیبا تبدیل شده است. هزینه کلاس قلم زنی به نسبت مهارت و بازار کار این شغل کم رقابت بسیار مقرون به صرفه است. علاوه بر این ها این حرفه در کشور ما دارای فرصت‌های شغلی بسیار زیادی است که ارزش یادگیری آن را دوچندان کرده است. علاقه‌مندان به قلم زنی می‌توانند با شرکت در کلاس قلم زنی طلا، به طور کامل صفر تا صد این حرفه را به صورت عملی آموزش ببینند. کاربردی بودن آموزش ها در این دوره باعث شده تا هنرجویان در پایان کلاس به سرعت بتوانند وارد بازار کار شده و به درآمدزایی بپردازند. آموزش ریخته گری ، آموزش آبکاری طلا از دیگر رشته‌های مرتبط در این زمینه هستند که در آموزشگاه فنون برق به طور جامع و کامل آموزش داده می‌شوند.

ویژگی های دوره آموزش قلم زنی طلا

 • بازآموزی رایگان
 • خوابگاه هنرجویان
 • مدرک معتبر
 • دوره نامحدود
 • ضمانت بازگشت وجه
 • پشتیبانی نامحدود

شهریه آموزش قلم زنی طلا

9300000 تومان

6500000 تومان

ثبت نام

سرفصل های آموزش قلم زنی طلا

آشنایی با انواع ابزار لازم قلم زنی

آشنایی با انواع قلم و طرز کار آنها

آشنایی با فلزات قیمتی

آموزش اصول سوكردن قلم‌ها

آموزش سوراخکاری

آموزش انواع مته کاری

آموزش نحوه قلم جلا زدن

آموزش اصول چاپله كاری

آموزش اصول قلم زدن با مته قلم زنی

آموزش اصول زدن قلم ريش

آموزش اصول زدن قلم چهارگوش

آموزش اصول قلم اول زدن

مشاوره رایگان و پیش ثبت نام

  به خوابگاه نیاز دارم.

  لطفا شماره همراه را بدرستی وارد کنید


  انتخاب دوره:


  آموزش آبکاریآموزش گوهر شناسیآموزش مخراج کاریآموزش طلا سازی و جواهر سازیآموزش تعمیرات طلا و جواهرآموزش طراحی طلا و جواهر


  سوالات متداول عمومی

  نحوه ثبت نام در آموزشگاه فنون برق به چه صورت می باشد؟

  پاسخ: ثبت نام در آموزشگاه قلم زنی طلا فنون برق، به دو حالت تلفنی و حضوری انجام می شود که شما عزیزان می‌توانید جهت هماهنگی با مشاوران ما تماس بگیرید.

  کلاس آموزش قلم زنی طلا و جواهر چند نفره می‌باشد؟

  پاسخ: تمام دوره های آموزشگاه فنون برق بصورت خصوصی، نیمه خصوصی و یا گروهی برگزار می شود، که کلاس قلم زنی گروهی بین ۴ تا ۶ نفر می باشد.

  نحوه پشتیبانی آموزشگاه قلم زنی فنون برق به چه صورت می باشد؟

  پاسخ :پشتیبانی از کارآموزان در تمامی دوره‌ها، به صورت نامحدود می باشد و درصورتی که کارآموز نیاز به پشتیبانی داشته باشد میتواند با استاد مربوطه در تماس باشد.

  نحوه پرداخت شهریه به چه صورت می باشد؟

  پاسخ: کارآموزان هم می توانند به صورت نقدی و هم به صورت اقساط شهریه دوره قلم زنی را پرداخت کنند.

  چرا باید دوره قلم زنی طلا و جواهر را در آموزشگاه فنون برق بگذرانیم؟

  پاسخ: دوره های عملی و کارگاه های مجهز و همچنین قیمت مناسب و مدرک معتبر برای تمام دوره ها دلیل خوبی است که به شما کارآموز محترم کمک می کند که آموزشگاه قلم زنی فنون برق را انتخاب نمایید. دلایل انتخاب فنی : مشاوره با اساتید با تجربه جهت راه اندازی معرفی به سازمان فنی حرفه ای جهت اخذ مدرک بعد از اتمام دوره آموزش قلم زنی طلا دسترسی مناسب جهت تردد به ترمینال، مترو، BRT تجدید دوره در صورت عدم یادگیری پشتیبانی همیشگی آموزشگاه قلم زنی از کارآموزان در حین اجرا پروژه و کار اقامت در خوابگاه برای کارآموزان شهرستانی برگزاری کلاس قلم زنی طلا در روزهای تعطیل و آخر هفته برای کارآموزان شهرستانی و شاغل ارائه نرم افزارهی مربوطه و فایل های آموزشی تدریس شده در پایان دوره

  تخفیف های آموزشگاه فنون برق شامل چه کارآموزانی می شود؟

  پاسخ: کار آموزان بعد از گذراندن یک دوره برای ثبت نام دوره های بعدی و همچنین در صورت معرفی هنرجوی دیگر می توانند از تخفیف های آموزشگاه بهره مند شوند.

  آیا فایل های آموزشی تدریس شده در کلاس قلم زنی، در اختیار کار آموزان قرار می گیرد؟

  پاسخ: بله ، پس از اتمام دوره آموزش قلم زنی، تمام مباحث تدریس شده و در صورت نیاز فایل های به روز شده نرم افزاری در اختیار کارآموزان قرار می گیرد.

  سوالات متداول تخصصی

  آیا دوره آموزش قلم زنی طلا و جواهر نیاز به پیش نیاز دارد؟

  پاسخ: خیر شرکت در دوره قلم زنی نیاز به پیش نیازی ندارد

  آیا نحوه قلم جلا زدن در دوره قلم زنی طلا آموزش داده می شود؟

  پاسخ: بله، آموزش قلم زدن طلا و جواهر از سرفصل‌های دوره قلم زنی است.

  آیا قلم شصت و نیم شصت زدن در دوره قلم زنی آموزش داده می شود؟

  پاسخ: بله این مبحث بصورت کامل در دوره قلم زنی آموزش داده می‌شود.

  آیا اصول چابله کاری در دوره قلم زنی آموزش داده می شود؟

  پاسخ: بله، این مبحث به طور کامل در دوره قلم زنی آموزش داده می‌شود.

  آموزشگاه فنون برق چه امکانات برتری نسبت به سایر آموزشگاه ها دارد؟

  پاسخ: مدارک معتبر – کلاس های صد در صد عملی و ویژه بازار کار و پشتیبانی بعد از دوره قلم زنی از ویژگی های برتری است که آموزشگاه قلم زنی فنون برق دارا است.

  دوره آموزش قلم زنی طلا

  تزیین و حکاکی نقش بر روی اجسام فلزی به ویژه مس، طلا و برنج یا به عبارتی ایجاد خطوط با استفاده از قلم با ضربه چکش، روی اجسام فلزی را قلم زنی می‌گوییم. مس به دلیل نرمی و چکش خواری بیشتر از سایر فلزات در هنر قلم زنی رواج دارد. به گفته باستان شناسان و مورخان هنر، مس اولین فلزی بود که در هنر فلزکاری و قلم زنی مورد توجه بشر قرار گرفت. قلم زنی یکی از رشته‌های هنرهای سنتی ایران است که می‌توان آن را در دسته هنرهای صناعی و در گروه فلزکاری دسته بندی کرد. گفتنی است که آموزشگاه فنون برق درنظر دارد با هدف احیای هنر‌های ایرانی دوره‌های تخصصی آموزش قلم زنی طلا را تحت نظر اساتید مجرب برگزار کند.

  دوره قلم زنی فنی حرفه ای طلا مناسب چه کسانی است؟

  دوره‌های هنری مثل کلاس قلم زنی طلا علاقه‌مندان و دوست داران خاص خودش را دارد برای مثال افرادی که ذوق هنری دارند و می‌خواهند اوقات فراغت خود را با یک حرفه هنری بگذرانند. این شغل مناسب کسانی است که به دلایلی تمایل به کار کردن در بیرون از منزل را ندارند و می‌خواهند در منزل به درآمد برسند. طلافروشانی نیز در دوره قلم زنی طلا شرکت کرده‌اند که دلیل این انتخاب را تاسیس یک کارگاه بیان کردند. البته دوره آموزش قلم زنی طلا پیر و جوان نمی‌شناسد و هرکسی با هر سلیقه‌ای می‌تواند در این دوره شرکت کند و هنر خود را گسترش دهد.

  مدرک فنی و حرفه‌ای دوره قلم زنی طلا

  گواهی پایان دوره قلم زنی در این آموزشگاه بسیار معتبر و بین المللی می‌باشد. این مدرک توسط سازمان فنی و حرفه ای کشور به هنرجویان اعطا می‌شود. مدارک سازمان فنی و حرفه‌ای پس از مدارک دانشگاهی، معتبرترین مدرک محسوب می‌شوند. اگر قصد تاسیس شرکت طراحی طلا و جواهرات دارید یا می‌خواهید یک مغازه جواهر فروشی راه اندازی کنید، یکی از مدارک مورد نیاز همین مدرک فنی و حرفه‌ای می‌باشد. همچنین برای آن دسته از دوستانی که برای مهاجرت دوره آموزش قلم زنی طلا را می‌گذرانند داشتن این مدرک بسیار ارزشمند است و با داشتن این مدرک در کشورهای دیگر به سرعت جذب بازار کار می‌شوند. مدرک بین المللی در طراحی جواهرات می‌تواند یک پشتوانه برای مهاجرت و ورود به بازار کار باشد. برای مطالعه آموزش طلا سازی و جواهر سازی روی لینک کتیک کنید.

  بازار کار قلمزنی طلا

  فردی که به عنوان قلم زن آموزش میبیند و وارد دنیای قلم زنی میشود میتواند فعالیت های خود را در کارگاه های تولیدی صنایع دستی آغاز کند. تاسیس کارگاه تولیدی صنایع دستی نیز یکی دیگر از روش های کسب درآمد دراین حرفه است. فعالیت در کارگاه ساخت طلا و جواهر، کارگاه ساخت و ایجاد نقش اندازی مینا و کارگاه ساخت ملیله فلزی از دیگر فرصت های شغلی است که قلم زن می‌تواند در آنها مشغول شود.

  درآمد شغل قلم زنی طلا

  اگر بتوانید در این حرفه پیشرفت کنید و تبدیل ب یک متخصص شوید می‌توانید به درآمد بالا برسید. البته شرط اول برای پیشرفت علاقه است. میانگین درآمد قلم زن بین 20 تا 30 میلیون تومان در ماه است البته اگر به تازگی این شغل را شروع کرده اید نباید توقع درآمد بالایی داشته باشید اما افراد مبتدی هم در این حرفه درآمد بالایی دارند. قلم زنی از جمله مشاغلی است که بسیار سود آور است برای مثال شما روی ظرفی که 500 هزار تومان ارزش دارد قلم زنی می‌کنید و در نهایت آن را به مبلغ 10 میلیون تومان میفروشید. این شغل ظرفیت بالایی دارد و اگر وارد این شغل شوید متوجه میشوید که دیگر لازم نیست دنبال شغل دوم باشید و با کمی پشتار می‌توانید کارگاه خود را تاسیس کنید و درآمد خود را افزایش دهید. این نکته را هم بدانید که در این شغل نوآوری حرف اول را می‌زند و کالا را به برند معتبری تبدیل می‌کند در نتیجه اگر قلم زن در کار خود دقت کند می‌تواند به صادرات ظروف نیز بپردازد.

  روش‌های قلم زنی طلا

  برای اینکه صدای قلم زنی آزار دهنده نباشد و سر و صدای کمتری ایجاد کند، داخل سینی که معمولاً از نقره یا طلا است را با محلول قیر و گچ پر می‌کنند تا صدای قلم کمتر شنیده شود و همچنین از سوراخ شدن ظرف در حین کار جلوگیری می‌کند. سپس طرح مورد نظر روی ظرف کشیده می‌شود و قلم مناسب با توجه به طرح انتخاب می‌شود و روی سطح ظرف قرار می‌گیرد و انتهای قلم را چکش می‌زنند تا نقش‌های دلخواه در سمت مورد نظر ایجاد شود. پس از اتمام قلم زنی، قیر را از ظرف خارج می‌کنند و برای اینکه طرح قلم زنی با خطوط تیره مشخص شود ذغال را در شیارهای ایجاد شده ریخته، و در نهایت با روغن جلا، پرداخت می‌شود. در این دوره، روش قلم زنی به صورت کامل از صفر تا صد به هنرجویان آموزش داده می‌شود در دوره قلم زنی طلا به دلیل تمرین و تکرار این هنر، سرعت قلم زنی و همچنین طراحی‌ها بسیار با کیفیت خواهند بود و استاد تا مسلط شدن هنرجو به قلم زنی از او می‌خواهد که تمرین کند تا به تسلط کامل برسد. برای آموزش فروشندگی طلا و جواهر روی لینک کلیک کنید.

  فلزات مورد استفاده در قلم زنی

  در قلم زنی از فلزات کاملا خام استفاده نمی‌شود و برای اینکه بتوان روی فلزات، قلم زنی انجام داد این فلزات را با فرمول خاصی با یکدیگر مخلوط می‌کنند.
  طلا: از فلز طلا نیز در قلمه زنی استفاده می‌کنند که خروجی کار بسیار ارزشمند و از لحاظ قیمتی نیز بسیار گرانبها خواهد بود.
  نقره: حتما ظروف نقره قلم زنی را در مغازه‌ها دیده‌اید این فلز سفید چکشخوار و انعطاف پذیر است.
  برنج: این فلز نیز از فلزات مورد استفاده در قلم زنی است که از ترکیب مس و روی ساخته می‌شود و هرچه حرارت بیشتری ببیند نرم‌تر می‌شود.
  مس: از کاربردی ترین فلزهای مورد استفاده در قلم زنی است. رنگ این فلز قرمز نارنجی، و جنس آن چکش خوار و شکل پذیر است.
  آلیاژ مفرغ: از ترکیب فلز مس و قلع ساخته می‌شود هرچه میزان قلع آن بیشتر باشد سفید‌تر و زیبا‌تر شده و همچنین از استحکام بیشتری نیز برخوردار می‌شود.

  ابزار‌های مورد استفاده در قلم زنی

  گیره، سوهان، انبر، الک، قیچی، تابه، قیر، قلم، چکش، قالب، گرده، تیزاب و…. از ابزار‌های مورد استفاده قلم زن است. مهم‌ترین این ابزار چکش و قلم است که قلم زن با استفاده از این دو ابزار زیباترین آثار را خلق می‌کند.

  انواع چکش

  در قلم زنی دو نوع چکش داریم فلزی و لاستیکی. از چکش فلزی برای کوبیدن روی قلم و ایجاد نقش استفاده می‌شود و از چکش لاستیکی برای صاف کردن برجستگی‌ها و برای کوبیدن فلز استفاده می‌شود.

  انواع قلم

  قلم اما در انواع مختلفی وجود دارد که قلم زن طبق طرحی که دارد اقدام به استفاده از قلم مورد نیاز می‌کند. این که چه زمان از کدام قلم استفاده کند نیز خود یک هنر است و قلم زن باید تشخیص بدهد که از کدام قلم استفاده کند. قلم سنبه، پرداز، نیم بر، گرسوم و بادامچه از انواع مختلف قلم‌ها هستند که مورد استفاده قرار می‌گیرند.

  مدت زمان یادگیری قلم زنی

  مدت زمان لازم برای یادگیری قلم زنی بستگی به شیوه آموزش شما دارد. اگر برای یادگیری قلم زنی، تحصیل در رشته صنایع دستی را انتخاب کنید به مدت 4 سال مشغول خواهید بود. اما اگر از طریق شرکت در دوره های آموزش قلم زنی فنی حرفه ای اقدام به یادگیری کنید در کمتر از یک ماه قلم زنی را به طور کامل فرا خواهید گرفت.

  تفاوت قلم زنی با قلم کاری چیست؟

  قلم کاری هنری است که در آن نقش و نگاری روی لباس یا پارچه چاپ می‌شود که قدمت آن به دوران غزنویان برمی‌گردد. اما قلم زنی هنر نقش زنی روی فلز است که چندین هزار سال است که در کشورمان قدمت دارد.

  دوره آموزش قلم زنی طلا در آموزشگاه فنون برق

  همانطور که اشاره شد یکی از دوره های پر طرفدار و جذاب که بین علاقه‌مندان نیز بسیار گسترده شده است دروه آموزش قلم زنی فنی حرفه ای است. کلاس قلمزنی در آموزشگاه فنون برق برگزار می‌شود و افراد زیادی به دنبال یادگیری این رشته هستند. در آموزشگاه فنون برق این دوره به صورت کامل و از صفر تا صد آموزش داده می‌شود. آشنایی با ابزار قلم زنی، انواع قلم، فلزات قیمتی، آموزش سوراخکاری، اصول چاپله کاری، قلم زدن و … از سرفصل‌های آموزشی این دوره در فنون برق است. برای استعلام هزینه دوره و مدت زمان یادگیری با کارشناسان ما تماس بگیرید.

  به این نوشته امتیاز دهید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شهریه دوره : 9.300.000 تومان

  شهریه با تخفیف : 6.500.000 تومان