آموزش مخراج کاری طلا

آموزش مخراج کاری طلا

 آموزش مخراج کاری طلا

دوره آموزش مخراج کاری طلا در بین کارآموزان و افراد شاغل در این رشته و شغل با اسامی مرصع کاری و گوهر نشانی جواهر نیز شناخته می شود. در فرآیند ساخت زیورآلات، چندین مرحله وجود دارد که هر یک از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشند. مخراج کاری طلا یکی از کارهایی است که ریزکاری های فراوانی در آن وجود دارد. همین باعث شده تا مخراج کاری یکی از هنرهای بسیار جذاب و البته از مهم‌ترین بخش‌ها برای طراحی زیورآلات باشد. مخراج کاری طلا یا مرصع کاری به منظور سوار کردن انواع سنگ بر‌ روی فلزات قیمتی و همچنین روش های صحیح پیاده کردن سنگ از روی کار می باشد. الماس، زمرد، یاقوت و نگین‌های مصنوعی و دیگر سنگ‌های قیمتی برای مخراج کاری استفاده می‌شوند. همچنین این هنر علاوه پرکاربرد فراوان در صنعت طلا و جواهر، در انواع صنایع تزیینی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. طی عملیات مخراج کاری، اتصال قطعات به صورت کاملا دقیق و هنرمندانه باید صورت گیرد تا شاهد ساخت جواهر بسیار زیبا باشیم. همچنین در صورتی که اقدام به آموزش مخراج کاری طلا کنید، می‌توانید علاوه بر ساخت یک قطعه هنری و لذت بردن از آن، توانایی بهترین انتخاب در مورد میزان ضخامت انتخابی کار، سایز سنگ و غیره نیز داشته باشید. آموزش آبکاری طلا ، آموزش گوهرتراشی، آموزش گوهرشناسی از دیگر دوره‌های برگزار شده در این آموزشگاه می باشد.

ویژگی های دوره آموزش مخراج کاری طلا

 • بازآموزی رایگان
 • خوابگاه هنرجویان
 • مدرک معتبر
 • دوره نامحدود
 • ضمانت بازگشت وجه
 • پشتیبانی نامحدود

شهریه آموزش مخراج کاری طلا

11100000 تومان

7800000 تومان

ثبت نام

سرفصل های آموزش مخراج کاری طلا

آشنایی با انواع ابزار جواهرنگاری

آموزش نحوه تشخیص انواع سنگ های قیمتی

آشنایی با انواع کانی، سنگ،آشنایی با انواع مته ها

آموزش نحوه شناخت سنگهاي اصل از بدل

آشنايي با انواع فرچه ها لاستيكها، پوستها

آموزش نحوه سوار كردن نگين ها به سبك قلم خور

آشنايي با موتور پرداخت و ابزار مرتبط به آن

آموزش نحوه سوار كردن نگين ها به سبك كاسه اي

آموزش نحوه چسباندن انواع مشته

آموزش نحوه سوار كردن نگين ها به سبك اموزيبل

آموزش سوكاري قلم ها و سوراخ كاري

آموزش نحوه سوار كردن نگينهاي تخمه و گرفتن ورقه الماس

آموزش نحوه جاسازي و جاگذاري نگينهاي قيمتي

آشنايي با ارتباط جنسي تخمه ها و نحوه سوار شدن آنها

آموزش پوست كاري و لاستيك كاري

آشنایی با اصول پياده كردن كار از مشته

مشاوره رایگان و پیش ثبت نام

  به خوابگاه نیاز دارم.

  لطفا شماره همراه را بدرستی وارد کنید


  انتخاب دوره:


  آموزش آبکاریآموزش گوهر شناسیآموزش مخراج کاریآموزش طلا سازی و جواهر سازیآموزش تعمیرات طلا و جواهرآموزش طراحی طلا و جواهر


  سوالات متداول عمومی

  نحوه ثبت نام در آموزشگاه مخراج کاری فنون برق به چه صورت می باشد؟

  پاسخ : ثبت نام به دو حالت تلفنی و حضوری انجام می شود. جهت هماهنگی با مشاوران ما تماس بگیرید.

  کلاس آموزش مخراج کاری طلا چند نفره می باشد؟

  پاسخ : تمام دوره های آموزشگاه فنون برق بصورت خصوصی، نیمه خصوصی و یا گروهی برگزار می‌شود، که کلاس‌های گروهی بین ۴ تا ۶ نفر می باشد.

  نحوه پشتیبانی آموزشگاه فنون برق به چه صورت می باشد؟

  پاسخ :پشتیبانی از کارآموزان به صورت نامحدود می باشد و درصورتی که کارآموز نیاز به پشتیبانی داشته باشد میتواند با استاد مربوطه در تماس باشد.

  نحوه پرداخت شهریه به چه صورت می‌باشد؟

  پاسخ: کارآموزان هم می توانند به صورت نقدی و هم به صورت اقساط شهریه دوره را پرداخت کنند.

  چرا باید دوره مخراج کاری را در آموزشگاه فنون برق بگذرانیم؟

  پاسخ :دوره های عملی و کارگاه های مجهز و همچنین قیمت مناسب و مدرک معتبر برای تمام دوره ها دلیل خوبی است که به شما کارآموز محترم کمک می کند تا آموزشگاه فنون برق را انتخاب نمایید. دلایل انتخاب فنی : مشاوره با اساتید با تجربه جهت راه اندازی معرفی به سازمان فنی حرفه ای جهت اخذ مدرک بعد از اتمام دوره مخراج کاری طلا دسترسی مناسب جهت تردد به ترمینال، مترو، BRT تجدید دوره در صورت عدم یادگیری پشتیبانی همیشگی آموزشگاه از کارآموزان در حین اجرا پروژه و کار اقامت در خوابگاه برای کارآموزان شهرستانی برگزاری کلاس ها در روزهای تعطیل و آخر هفته برای کارآموزان شهرستانی و شاغل ارائه نرم افزارهی مربوطه و فایل های آموزشی تدریس شده در پایان دوره

  سوالات متداول تخصصی

  آیا دوره آموزش مخراج کاری نیاز به پیش نیاز دارد؟

  ‍پاسخ : خیر شرکت در دوره آموزش مخراج کاری طلا نیازی به پیش نیاز ندارد.

  آیا سوهان کاری در دوره آموزش مخراج کاری تدریس می شود؟

  بله، آموزش سوهان کاری و سوراخ کاری از سرفصل های دوره مخراج کاری طلا است.

  آیا نحوه سوار کردن نگین ها در دوره مخراج کاری آموزش داده می شود؟

  پاسخ: بله این موضوع بصورت کامل در کلاس مخراج کاری آموزش داده می شود.

  نحوه آموزش مخراج کاری طلا در این دوره به چه صورت می‌باشد؟

  پاسخ: کلیه دوره‌های آموزشی آموزشگاه فنون برق به صورت عملی و با تجهیزات کافی می‌باشد.

  آموزشگاه مخراج کاری طلا فنون برق چه امکانات برتری نسبت به سایر آموزشگاه ها دارد؟

  پاسخ : مدارک معتبر – کلاس های صد در صد عملی و ویژه بازار کار و پشتیبانی بعد از دوره

  مخراج کاری طلا

  بسیاری از افراد بر این باورند که سنگ جواهر با چسپ یا مواد شیمیایی روی پایه فلز می‌چسپد اما با توجه به ماهیت سنگ‌ها امکان چسپیدن سنگ به فلز وجود ندارد! اما آموزش مخراج کاری طلا فقط به اتصال سنگ و فلز محدود نمی‌شود بلکه مخراج کار باید قادر باشد که نوع سنگ و نوع نگین را بشناسد. فرایند ساخت و تولید زیورآلات چند مرحله دارد که هر یک از این مراحل نیازمند تخصص و مهارت است. یکی از مهم‌ترین مراحل ساخت انواع جواهرات تزئینی مخراج کاری است. لازم است که در فرایند ساخت جواهرات، سنگ های قیمتی روی فلزات با ارزش قرار بگیرند که این کار باید توسط شخصی که دوره مخراج کاری را گذرانده است انجام شود. برای آموزش فروشندگی طلا و جواهر روی لینک کلیک کنید.
  مخراج کاری

  آموزش مخراج کاری طلا و جواهر

  امروزه به دلیل وجود تعداد زیاد علاقه‌مندان به این هنر، آموزش مخراج کاری رواج یافته است و هنرجو های زیادی از طریق آموزشگاه‌ها اقدام به یادگیری دوره مخراج کاری طلا می‌کنند. آموزشگاه مخراج کاری فنون برق با بهره گیری از اساتید مجرب، دوره‌های آموزش مخراج کاری را با کیفیت هر چه تمام‌تر برگزار می‌کند. مخراج کار می‌تواند تمام سنگ‌های قیمتی مثل الماس، یاقوت، زمرد و… را روی انواع پایه‌های طلا و نقره نصب کند که این کار ظرافت و دقت زیادی می‌طلبد، زیرا سنگ باید بدون هیچ گونه آسیبی بر روی پایه نصب شود. این نصب باید به گونه‌ای باشد که که جدایی سنگ از پایه غیرممکن باشد!

  دوره مخراج کاری طلا مناسب چه کسانی است؟

  علاقه‌مندان به حوزه‌های هنری و صنعتی، افرادی که به دنبال پر کردن وقت خود با یک حرفه جذاب و هنری هستند، افرادی که به دنبال شغلی می‌گردند که بتوانند در منزل نیز کار کنند، همچنین به افرادی که دارای فروشگاه طلا و جواهرات هستند و دوست دارند کارگاهی تاسیس کنند پیشنهاد می‌کنیم که در یک دوره آموزش مخراج کاری طلا شرکت کنند و حرفه خود را گسترش دهند.

  درآمد مخراج کار طلا چقدر است؟

  درآمد مخراج کار و به طور کلی طراحی طلا و جواهرات بستگی به ذوق هنری طراح و مخراج کار دارد. هرچقدر که میزان خلاقیت در کار بیشتر باشد قطعا آن جواهر، خواهان بیشتری در بازار پیدا می‌کند. اگر می‌خواهید از طریق شغل مخراج کاری به درآمد بالا برسید، سعی کنید طرحی را اجرا کنید که نمونه آن در بازار کم باشد. به طور میانگین و طبق آمار درآمد مخراج کار بین 20 تا 25 میلیون تومن در ماه متغیر است که در مقایسه با هزینه دوره مخراج کاری بسیار ناچیز است. البته افرادی که مبتدی هستند نباید توقع داشته باشند که در ابتدای کار درآمد بالایی کسب کنند اما می‌توانند روی حقوق 15 میلیون تومانی حساب باز کنند.

  سرمایه مورد نیاز برای شروع کار مخراج کاری طلا

  از دلایل محبوبیت و پرطرفدار بودن دوره مخراج کاری طلا این است که برای شروع  کار نیاز به ابزار و تجهیزات گران قیمت نیست. افرادی که این شغل را انتخاب می‌کنند حتی با داشتن سرمایه بسیار کم نیز میتوانند شروع به فعالیت کنند چراکه برای شروع نیاز به ابزارهای گران ندارند و حتی در منزل نیز میتوانند مشغول به کار شوند. ذره بین، قلم انگلا، ماردلا، دسته قلم، مته گرد، مته ستاره و قلم چاپله نمونه هایی از ابزار مورد نیاز یک مخراج کار است.

  ابزار مخراج کاری طلا و گوهر نشانی

  در گذشته از ابزار های ساده ای مثل چکش های کوچک و قلم های فلزی نوک تیز یا پهن برای مخراج کاری استفاده میشد اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی، از دستگاه ها و ابزار های ویژه ای برای انجام مخراج کاری استفاده میشود. مهم ترین و پرکاربرد ترین این ابزار ها، سیم برش و انبر دست است. سیم برش ابزار مفیدی است که در بریدن تکه های سیم بسیار کارآمد است. انبر دست نیز ابزاری است که از آن برای نگه داشتن یا خم کردن اشیا کوچک استفاده میشود.

  مخراج کاری از دیروز تا به امروز

  مخراج کاری هنر دیروز و امروز نیست و به سال ها قبل بر‌میگردد. این هنر زمانی اختراع شد که گذشتگان ما قصد داشتند برای زیبا کردن اشیا و زیور آلات راهی پیدا کنند. امروزه با وجود پیشرفت تکنولوژی تغییرات زیادی در روش های انجام مخراج کاری نسبت به گذشته بوجود آمده است. اما با وجود همه این ها ماهیت مخراج کاری تغییری نکرده و آنچه امروزه از این هنر زیبا در اختیار داریم، حاصل انتقال تجربیات از اساتید و هنرمندان زبده گذشته، به اساتید پرتلاش امروزی است. برای مطالعه آموزش میناکاری طلا و جواهر روی لینک کلیک کنید.

  آموزش مخراج کاری فنون برق

  مخراجکار باید اطلاعات دقیقی در مورد ماهیت سنگ‌های مختلف داشته باشد و با مشاهده دقیق و توجه به سنگ ها و جواهرات، جزئیات آن ها را در ذهن داشته باشد تا به یک هنرمند ماهر تبدیل شود. بنابراین این هنر بیش از آنچه به نظر می‌رسد صبر و حوصله می خواهد. در آموزش مخراج کاری طلا باید تمامی موارد ذکر شده در هر مرحله به هنرجو آموزش داده شود. شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شده باشد که چگونه می‌توان دوره مخراج کاری طلا را به طور کامل آموزش دید؟ آموزش مخراج کاری آموزشگاه فنون برق در بزرگترین و مجهز ترین کلاس مخراج کاری برگزار می‌شود که هنرجویان با شرکت در این کلاس‌ها توانایی و مهارت خود را چندین برابر افزایش می‌دهند. همچنین شرکت در این دوره احتیاجی به پیش نیاز خاصی ندارد و علاقه‌مندان با تلاش و پشتکار و داشتن ذوق هنری می‌توانند این حرفه را از صفر تا صد آموزش ببینند.

  مزایای شرکت در دوره مخراج کاری طلا آموزشگاه فنون برق

  • اعطای مدرک معتبر پس از پایان دوره مخراج کاری
  • امکان بازآموزی رایگان
  • معرفی به خوابگاه برای رفاه و آسایش هنرجویان
  • آموزش مخراج کاری به صورت کاملا عملی
  • بهره‌مندی از اساتید مجرب در کلاس مخراج کاری
  • دسترسی سریع و راحت آموزشگاه به مترو و BRT

  ثبت نام دوره آموزش مخراج کاری و مرصع کاری طلا در تهران

  همانطور که در بالا عنوان شد مخراج کاری طلا و جواهر که با اسامی مرصع کاری و گوهر نشانی نیز شناخته می شود یکی از بهترین و پر درآمدترین رشته های فنی حرفه ای و کارآموزی مربوط به طلا و جواهر می باشد. درآمد بالای شغل مخراجکاری انگشتر و سایر انواع طلا و جواهرات و همچنین قیمت و هزینه ارزان شرکت در کلاس مخراج کاری باعث شده افراد زیادی از تهران و سایر شهرستان ها برای ثبت نام در دوره آموزش مخراج کاری طلا در آموزشگاه فنون برق اقدام نمایند. در صورت علاقه به شرکت در دوره های حضوری عمومی و تخصصی و دریافت مدرک معتبر فنی حرفه ای مرصع کاری و یا دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

  به این نوشته امتیاز دهید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شهریه دوره : 11.100.000 تومان

  شهریه با تخفیف : 7.800.000 تومان