آموزش میناکاری طلا و جواهر

آموزش صفر تا صد مینا کاری طلا و جواهر

مطابق استاندارد های فنی و حرفه ای

کاملا عملی در کارگاه مجهز

آموزش میناکاری طلا و جواهر

ویژگی های دوره آموزش میناکاری طلا و جواهر

خوابگاه هنرجویان

خوابگاه هنرجویان

پشتیبانی نامحدود

پشتیبانی نامحدود

مدرک معتبر

مدرک معتبر

بازگشت وجه

بازگشت وجه

نماد اعتماد

نماد اعتماد

مجوز رسمی

مجوز رسمی

بازآموزی رایگان

بازآموزی رایگان

کاملا عملی

کاملا عملی

دوره نامحدود

دوره نامحدود

تاریخ شروع

10,10,20 ام هر ماه

شهریه

7.500.000 تومان

شهریه با تخفیف

5.500.000 تومان

نام دوره آموزش میناکاری طلا و جواهر
شهریه دوره: 7.500.000 تومان
شهریه دوره با تخفیف: 5.500.000 تومان
مدت دوره: 3 هفته
نوع دوره: عملی

معرفی دوره آموزش میناکاری طلا و جواهر

طلا سازی و جواهر سازی را می‌توان یکی از بهترین فنونی معرفی کرد که پس از آموزش کامل علاوه بر درآمد بالایی که می‌توانید از این هنر داشته باشید، تجربیات مختلفی نیز به‌دست خواهید آورد. گران قیمت بودن طلا سبب شده تا مشاغل مرتبط با آن نیز از حقوق و مزایای بالایی برخوردار باشد. اگر به دنبال یک حرفه خوب و پر‌درآمد هستید، مطمئنا آموزش میناکاری طلا و جواهر می‌تواند از بهترین دوره‌های آموزشی باشد که شما را به موفقیت نزدیک‌تر می‌کند. آشنایی با انواع وسایل مورد نیاز برای کار، کیفیت بالای آموزش و ارائه مدرک معتبر باعث شده تا ارزش شرکت در دوره میناکاری طلا و جواهر بیش از پیش افزایش یابد. همچنین لازم به ذکر است که ساخت انواع وسایل زینتی نیاز به آموزش و تجربه دارد که با آموزش میناکاری طلا و جواهر به صورت عملی و کار و تلاش طولانی مدت، می‌توانید در این شغل مهارت بالایی کسب کنید .

آموزش آبکاری، آموزش مخراج کاری، آموزش طراحی طلا و جواهرات از دیگر دوره های پرطرفدار آموزشگاه فنون برق می‌باشد

جهت مشاوره رایگان و مدرک فنی حرفه ای دوره آموزش میناکاری طلا و جواهر کلیک کنید

سرفصل‌های دوره آموزش میناکاری طلا و جواهر

 • آشنایی با تعریف میناکاری
 • آشنایی با تاریخچه میناکاری
 • آشنایی با اصول میناکاری
 • آشنایی با فلزات قیمتی و نیمه قیمتی
 • معرفی تکنیک های میناکاری
 • آموزش نحوه آماده سازی فلز برای میناکاری
 • آموزش آنالیز طرح و نقشه کشی زیورآلات
 • آموزش نحوه طراحی اثر

 • آموزش نحوه اکسیدزایی
 • آموزش چربی زدایی
 • آموزش نحوه گذاشتن رنگ
 • آموزش رنگ گذاری چند مرحله ای
 • آموزش چگونگی پخت در کوره
 • آموزش سمباده زنی
 • آموزش پرداخت کاری
 • آموزش نحوه مینای خانه بندی
 • آموزش میناکاری گرم

مشاوره رایگان و پیش ثبت نام


  لطفا شماره همراه را بدرستی وارد کنید

  به خوابگاه نیاز دارم.


  انتخاب دوره:


  آموزش آبکاریآموزش گوهر شناسیآموزش مخراج کاریآموزش طلا سازی و جواهر سازیآموزش تعمیرات طلا و جواهرآموزش طراحی طلا و جواهر  سوالات متداول دوره آموزش میناکاری طلا و جواهر


  سوالات تخصصی

  آیا دوره آموزش میناکاری طلا و جواهر پیش نیاز دارد؟
  ‍پاسخ: خیر شرکت در دوره میناکاری طلا و جواهر پیش نیازی ندارد.

  داپینگ در دوره میناکاری طلا و جواهر آموزش داده می‌شود؟
  پاسخ: بله، آموزش داپینگ از سرفصل‌های دوره میناکاری طلا و جواهر است.

  آیا نحوه قواره کردن سنگ‌ها در دوره میناکاری طلا و جواهر آموزش داده می‌شود؟
  پاسخ: بله به صورت کامل در دوره میناکاری طلا و جواهر آموزش داده می‌شود.

  نحوه آموزش میناکاری طلا و جواهر در این دوره به چه صورت می‌باشد؟
  پاسخ: کلیه دوره‌های آموزشی آموزشگاه فنی برق از جمله دوره میناکاری طلا و جواهر به صورت عملی و با تجهیزات کافی می‌باشد.

  آموزشگاه فنون برق چه امکانات برتری نسبت به سایر آموزشگاه‌ها دارد؟
  پاسخ: مدارک معتبر – کلاس های صد در صد عملی و ویژه بازار کار و پشتیبانی بعد از دوره

  سوالات عمومی

  نحوه ثبت نام در آموزشگاه میناکاری طلا و جواهر فنون برق به چه صورت می‌باشد؟
  پاسخ: ثبت نام در کلاس میناکاری طلا و جواهر به دو حالت تلفنی و حضوری انجام می‌شود که شما عزیزان می‌توانید جهت هماهنگی با مشاوران ما تماس بگیرید.

  کلاس آموزش میناکاری طلا و جواهر چند نفره می‌باشد؟
  پاسخ: تمام دوره‌های آموزشگاه فنون برق بصورت خصوصی، نیمه خصوصی و یا گروهی برگزار می‌شود، که کلاس‌های گروهی بین ۴ تا ۶ نفر می‌باشد.

  نحوه پشتیبانی آموزشگاه فنون برق به چه صورت می‌باشد؟
  پاسخ: پشتیبانی از کارآموزان به صورت نامحدود می‌باشد و درصورتی که کارآموز نیاز به پشتیبانی داشته باشد می‌تواند با استاد مربوطه در تماس باشد.

  نحوه پرداخت شهریه به چه صورت می‌باشد؟
  پاسخ : کارآموزان هم می‌توانند به صورت نقدی و هم به صورت اقساط شهریه دوره را پرداخت کنند.

  چرا باید دوره میناکاری طلا و جواهر را در آموزشگاه فنون برق بگذرانیم؟
  پاسخ :دوره‌های عملی و کارگاه‌های مجهز و همچنین قیمت مناسب و مدرک معتبر برای تمام دوره‌ها دلیل خوبی است که به شما کارآموز محترم کمک می‌کند تا آموزشگاه فنون برق را انتخاب نمایید. دلایل انتخاب فنی :
  مشاوره با اساتید با تجربه جهت راه اندازی
  معرفی به سازمان فنی حرفه ای جهت اخذ مدرک بعد از اتمام دوره
  دسترسی مناسب جهت تردد به ترمینال، مترو، BRT
  تجدید دوره در صورت عدم یادگیری
  پشتیبانی همیشگی آموزشگاه از کارآموزان در حین اجرا پروژه و کار
  اقامت در خوابگاه برای کارآموزان شهرستانی
  برگزاری کلاس ها در روزهای تعطیل و آخر هفته برای کارآموزان شهرستانی و شاغل
  ارائه نرم افزارهی مربوطه و فایل های آموزشی تدریس شده در پایان دوره

  پیشینه میناکاری

  “مینا” در لغت به معنای آسمان آبی است، و در هنر میناکاری معمولا از رنگ آبی بیشتر استفاده می‌شود. میناکاری در واقع هنری است که معمولاً روی ظروف مسی، نقره‌ای و طلایی با قلم سفید نقوش مختلفی حک می‌شود.

  میناکاری که با نام‌های میناگری یا میناسازی نیز شناخته می‌شود، هنری است با قدمتی حدود 5 هزار ساله و یکی از صنایع دستی به شمار می‌رود. جالب اینجاست که این هنر از ایران به سایر کشورهای جهان منتقل شده و میناکاران بیزانس آن را در دوره ساسانی از هنرمندان ایرانی آموخته‌اند. تاریخچه این هنر در ایران به دوره هخامنشیان می‌رسد. بر اساس اسناد تاریخی، اوج هنر میناکاری در زمان ساسانیان شکوفا شد. این هنر بیشتر بر روی مس انجام می‌شود اما روی طلا، نقره و سرامیک نیز قابل انجام است، زیرا طلا و نقره تنها فلزاتی هستند که در ترکیب با مینا اکسید نمی‌شوند، به همین دلیل می‌توان هر طرحی را روی آن‌ها پیاده کرد.

  آموزش میناکاری طلا و جواهر

  میناکاری روی طلا هنر جذابی است که برای دوستداران مد بسیار مهم است، زیرا با کمک آن می‌توان رنگ و طرح‌های خاصی را به طلای معمولی ببخشید و جذابیت آن‌ها را افزایش دهید. به طور کلی استفاده از طلای میناکاری شده برای مواقعی مناسب است که قصد دارید ظاهری خاص داشته باشید. هنر میناکاری هنری تخصصی و کمی دشوار است که نیاز به آموزش‌های خاص دارد در ادامه با آموزش میناکاری طلا و جواهر آشنا خواهید شد.

  دوره میناکاری طلا و جواهر

  میناکاری روی طلا به معنای طراحی و رنگ کردن نقوش بر روی مصنوعات طلا با رنگ‌های خاص و سپس حرارت دادن آن‌ها در دمای بالا برای تثبیت رنگ و نقش است. طلا تنها فلزی است که با ذوب شدن با مینا اکسید نمی‌شود و به همین دلیل می‌توانید هر نوع طرحی روی آن ایجاد کنید. بد نیست بدانید میناکاری روی طلا در دوره سلجوقیان به اوج خود رسید. در این دوره ظروف میناکاری و برنجی رایج شد و حتی این آثار به کشورهای همسایه نیز فرستاده می‌شد.

  فرمول رنگ‌ها در میناکاری

 • رنگ قرمز از طلای حل شده با براکس و کربنات سدیم ایجاد می‌شود
 • رنگ سبز از مس به همراه کرمات سرب ایجاد می‌شود
 • زرد از ترکیب اهن قلع و اکسید کرم ایجاد می‌شود
 • برای شفافیت لعاب ها از اکسید قلع استفاده می‌شود
 • قبل از خرید طلای میناکاری شده به چه نکاتی توجه کنیم؟

  برخی از طلاهای میناکاری شده با حرارت دادن تهیه می‌شوند تا پودر شیشه مخصوص روی فلز جوش داده شود. این مدل‌ها دوام و کیفیت بسیار بهتری نسبت به جواهرات ساخته شده با رزین سرد دارند، به همین دلیل فروشندگان طلا و جواهرات روش تولید این طلا‌ها را به خریدار توضیح می‌دهند. نمونه‌های ساخته شده با رزین سرد با مواد بی کیفیت رنگ آمیزی می‌شوند و بنابراین عمر کوتاهی دارند. به طور کلی، هر چه طلای میناکاری شده در کوره حرارت بیشتری ببیند، پایداری بیشتری خواهد داشت و در نتیجه ارزش آن بیشتر می‌شود. رنگ این محصولات به دلیل گذر زمان از بین نمی‌رود، برخلاف نمونه‌هایی که با رزین تهیه می‌شوند! قبل از خرید طلای میناکاری شده، بهتر است مغازه مناسبی را انتخاب کنید. ببینید آیا محصولات فروشگاه انتخابی شما با طراح خاصی همکاری می‌کند یا اینکه محصولات، تولید انبوه هستند. در صورت تولید انبوه، مطمئن شوید که از مواد خوبی استفاده کرده که بعد از مدتی مینا از روی قطعه بلند نشود. اگر با طراح خاصی کار می‌کنند، حتما در مورد آن‌ها تحقیق کنید تا ببینید آیا مشتریان از خرید آن‌ها راضی بوده اند یا خیر. در نهایت به نکات آموزشی فروشنده در مورد نگهداری از جواهرات توجه کنید. برخی از فروشندگان به مشتریان می‌گویند مینای طلای خود را با آب و مایع ظرفشویی بشویید. بعد از خشک شدن در حوله بپیچید و کنار بگذارید.

  انواع میناکاری

  میناکاری گرم روی طلا

  میناکاری گرم از میناکاری سرد کمی پیچیده‌تر است. در ابتدا نوارهای رنگی متراکم و براق توسط استاد آسیاب می‌شود، البته تا زمانی که به پودر نرم تبدیل شود. در مرحله بعد مقداری آب به پودر اضافه شده و خوب مخلوط می‌شود. در نهایت یک محلول یک دست که خاصیت کشسانی دارد به دست می‌آید که رنگ مناسب برای میناکاری گرم است. پس از آماده شدن مایع، آن را با طرحی که می‌خواهند روی طلا طراحی می‌کنند و درنهایت در کوره‌ای با دمای 700-900 درجه سانتیگراد قرار می‌دهند. این کار را چندین بار پشت سر هم تکرار می‌کنند که میناکاری جلا، شفافیت و استحکام مطلوب را بدست آورد. شما علاقه‌مندان عزیز می‌توانید با شرکت در دوره میناکاری طلا و جواهر آموزشگاه فنون برق این هنر زیبا را یاد بگیرید همچنین میناکاری گرم نیز جزو سرفصل های دوره آموزش میناکاری طلا و جواهرات است.

  میناکاری سرد روی طلا

  در این روش زمانی که رنگ روی طلا خشک می‌شود حالت سرامیک براق به خود می‌گیرد. برای این کار معمولا از ابزارهای نوک تیز ساده استفاده می‌شود. پس از میناکاری سرد، طلا باید در دمای معمولی اتاق قرار گیرد و تا 48 ساعت تا رسیدن به حالت نهایی تکان نخورد! یکی از ویژگی‌های خوب این روش عدم نیاز به ابزار خاص و گران قیمت است. علاوه بر این، نیازی به پرداخت مداوم برای کار روی طلا نیست. و لازم است بدانید که ماندگاری این نوع میناکاری بیشتر است. البته این ماندگاری و دوام بالا به کیفیت مواد نیز بستگی دارد. میناکاری سرد نیاز به سرعت و در عین حال دقت زیادی دارد به همین دلیل است که همه نمی‌توانند این کار را انجام دهند. با این نوع میناکاری، رنگ کردن یک جفت گوشواره ساده می تواند زمان زیادی، حتی یک روز کامل، طول بکشد. زیرا تقارن و همرنگ بودن گوشواره‌ها بسیار مهم است و دقت زیادی می‌طلبد. به همین دلیل است که آموزش میناکاری طلا و جواهر به این روش کمی سخت است.

  میناکاری جواهرات نقره

  میناکاری زیورآلات نقره مانند میناکاری طلا به روش خاصی انجام می‌شود. ارزش بالای فلزات طلا و نقره باعث شد تا این هنر کمتر از میناکاری روی مس مورد استقبال قرار گیرد. خرید طلای میناکاری شده بیشتر به صورت زیورآلات انجام می‌شود.

  در جواهر فروشی‌ها می‌توانید انواع زیورآلات میناکاری شده را مشاهده کنید; جواهراتی که در نوع خود بی نظیر هستند و چشمان شما را به آنها خیره می‌کنند. زیبایی این جواهر به حدی است که کمتر کسی می‌تواند آن را نادیده بگیرد. انواع سرویس کامل طلای میناکاری شده، طلای نیمه میناکاری شده، لوح و مدال طلای میناکاری شده و همچنین سایر زیورآلات مانند گوشواره میناکاری شده، دستبند، النگو یا انگشتر با انگشتر میناکاری شده نمونه‌هایی از هنر میناکاری روی طلا هستند. در دوره میناکاری طلا و جواهرات فنون برق، میناکاری بر روی نقره نیز آموزش داده می‌شود.

  زیبایی طلای میناکاری شده

  طلا به خودی خود زیباست و زمانی که میناکاری روی آن انجام می شود می توان گفت که زیبایی و تاثیر آن چندین برابر می شود. بانوان با دیدن طلایی که میناکاری شده است حتما مجذوب زیبایی آن می شوند. بانوان ایرانی به طلای میناکاری شده علاقه زیادی دارند و دوست دارند که این نوع طلا و جواهرات را استفاده کنند. نگهداری از زیورآلات و طلای میناکاری شده نیز مسئله دیگری است و می توانید هر از چند گاهی آن را جلا داده تا شفاف تر و زیباتر به نظر برسد. طلای میناکاری شده زیبایی دوچندانی دارد البته که ین زیبایی بستگی به میناکار و ظرافت کار او دارد. اصولا افرادی که دوره آموزش میناکاری طلا و جواهرات را در آموزشگاه‌های معتبر فراگرفته باشند، کار‌ تمیز‌تری تحویل می‌دهند درنتیجه فروش محصولات آنها نیز بیشتر می‌شود. آموزشگاه میناکاری طلا و جواهرات فنون برق برگزارکننده دوره میناکاری طلا و جواهرات با جدیدترین و به روز‌ترین تکنیک‌ها است.

  بهترین آموزشگاه میناکاری طلا و جواهرات

  با توجه به بازار کار پررونق میناکاری طلا و جواهرات افراد زیادی به جستجوی بهترین آموزشگاه طلا و جواهر در پایتخت می‌پردازند. هستند کسانی که با هدف دریافت مدرک بین المللی جهت مهاجرت در کلاس میناکاری طلا و جواهرات شرکت میکنند. فرقی نمیکند که شما جزو کدام دسته هستید و باید بهاین نکته توجه کنید که بهتری آموزشگاه میناکاری طلا و جواهرات را پیدا کرده تا بتوانید به بهترین نحو دوره میناکاری طلا و جواهر را سپری کنید. مهم‌ترین ویژگی کلاس میناکاری طلا و جواهر برگزاری دوره به صورت عملی است. آموزشگاه میناکاری طلا و جواهر فنون برق با آموزش مباحث مهم و دانش پایه، اصول و مباحث دوره میناکاری طلا و جواهر را کاملا به صورت عملی فرا خواهید گرفت. آموزشگاه میناکاری طلا و جواهر فنون برق همچنین به کارآموزان شهرستانی این امکان را میدهد که بتوانند در خوابگاه هایی که زیرنظر آموزشگاه هستند اسکان یابند تا رفت و امد به آموزشگاه برایشان راحت تر شود.

  درآمد میناکاری چقدر است؟

  سوالی که برای اکثر کارآموزانی که در دوره میناکاری طلا و جواهر پیش می آید این است که درآمد شغل میناکاری چقدر است؟عوامل زیادی وجود دارد که در میزان درآمد میناکار تاثیر میگذرارد. قطعا میزان درامد کسی که در تهران مشغول به کار است بیشتر از میناکاری است در شهرستان فعالیت میکند. البته مهمترین عامل در میزان درامد کسی که دوره میناکاری طلا و جواهرات را گذرانده تخصص و مهارت است. میناکاری نیز مانند اکثر مشاغل فنی فوت و فن هایی دارد که اگر به این نوع فوت و فن ها مسلط باشید میتوانید درامد خود را افزایش دهید! در کلاس میناکاری طلا و جواهر این تکنیک ها به صورت کامل آموزش داده می‌شود و اساتید با تجربه این آموزشگاه از تسلط لازم برخوردارند. البته درآمد شغل میناکاری طبق آمار به صورت میانگین بین 15 تا 20 میلیون تومان است.

  5/5 - (1 امتیاز)
  دیدگاه مشتریان
  1. حسنی گفت:

   آموزش میناکاری طلا و جواهرات شهریش چقدره؟ برای کسی که تو یه دوره دیگه شرکت کرده باشیم تخفیف میدین به دوره میناکاری طلا و جواهر برای ثبتنام؟

   • مهدیه عباسی گفت:

    سلام وقت بخیر شهریه دوره میناکاری طلا و جواهر با تخفیف 5500000 تومان میباشد . لطفا جهت اطلاع از تخفیفات دوره آموزش میناکاری طلا و جواهرات با شماره تلفن های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

  2. محمدرضا گفت:

   سلام شهریه دوره میناکاری طلا و جواهر چقدر هست تخفیف برای خانواده جانبازان ندارین؟ ثبتنام در دوره میناکاری طلا و جواهر از طریق سایت ممکنه؟

   • مهدیه عباسی گفت:

    سلام وقت بخیر شهریه دوره میناکاری طلا و جواهر با تخفیف 5500000 تومان می‌باشد. بله از طریق سایت نیز امکان ثبتنام در دوره میناکاری طلا و جواهر وجود دارد.

  3. ایمان تقوی گفت:

   سلام در دوره آموزش میناکاری طلا و جواهر تکنیک هم یاد میدین برای افزایش سرعت؟ من کامل مسلط هستم منتهی سرعتم پایین هست اگه ممکنه بگین که در دوره آموزش میناکاری طلا و جواهرات افزایش سرعت هم هست؟

   • مهدیه عباسی گفت:

    سلام وقت بخیر بله تمامی تکنینک هایی که برای افزایش مهارت هنرجو لازم است در دوره میناکاری طلا و جواهر آموزش داده می‌شود.

  4. معین گفت:

   سلام دوره آموزش میناکاری طلا و جواهر پیش نیاز داره؟سرفصل های دوره آموزش میناکاری طلا و جواهر چه مباحثی هست؟

   • مهدیه عباسی گفت:

    سلام وقت بخیر خیر دوره آموزش میناکاری طلا و جواهر پیش نیازی ندارد و تمامی موارد در کلاس میناکاری طلا و جواهر به صورت کامل از صفر تا صد آموزش داده می‌شود.
    سرفصل های دوره آموزش میناکاری طلا و جواهر در ابتدای همین صفحه درج شده اند.

  5. رسول خادمی گفت:

   سلام دوره آموزش میناکاری طلا و جواهر چند روز در هفته برگزار میشه؟ شهریه دوره آموزش میناکاری طلا و جواهر تو سایتتون نزده میشه بگین چقدره

   • مهدیه عباسی گفت:

    سلام وقت بخیر لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آموزش میناکاری طلا و جواهر با شماره تلفن های درج شده در سایت تماس حاصل فرمائید.

  6. گرشاسبی گفت:

   سلام وقت بخیر قواره کردن سنگ ها در دوره میناکاری طلا و جواهر آموزش داده می شه؟ برای شرکت تو دوره میناکاری طلا و جواهر سن مهمه من 16 سالم هست و علاقه به شرکت در دوره میناکاری طلا و جواهر دارم ایا ممکنه شرکت کنم؟

   • مهدیه عباسی گفت:

    سلام وقت بخیر بله این مبحث کاملا در دوره میناکاری طلا و جواهر آموزش داده می‌شود.
    افراد بالای 14 سال میتوانند در دوره آموزش میناکاری طلا و جواهر شرکت کنند.

  7. محمدی گفت:

   سلام کسی هست که در دوره آموزش میناکاری طلا و جواهرات اموزشگاه فنون برق شرکت کرده باشه؟ لطفا تجربیاتتونو از دوره آموزش میناکاری طلا و جواهرات بگین

  8. غلامپور گفت:

   سلام آموزش میناکاری طلا و جواهرات میخاستم شرکت کنم قبلش باید دوره طراحی بگذرونم؟ یا شرکت در دوره آموزش میناکاری طلا و جواهرات پیش نیازی نیاز نداره؟

  9. ehsan molavi گفت:

   دوره آموزش میناکاری طلا و جواهر چند نفره هست؟ استاد دوره میناکاری طلا و جواهرات میشه بگین چه کسی هست؟

   • مهدیه عباسی گفت:

    سلام وقت بخیر کلاس میناکاری طلا و جواهر به صورت گروهی بین 4تا 6 نفره برگزار میشود. برای اطلاع از استاد دوره آموزش میناکاری طلا و جواهر با شماره تلفن های درج شده در سایت تماس حاصل فرمائید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *