آموزش گیربکس دستی

آموزش گیربکس دستی

 آموزش گیربکس دستی

گیربکس دستی که به عنوان گیربکس‌های استاندارد نیز شناخته می‌شوند، عملیات انتقال گشتاور خروجی موتور به چرخ‌ها را، توسط مجموعه‌ای از چرخ‌دنده‌ها انجام می‌دهند. کلاچ مورد استفاده در این نوع گیربکس، از نوع خشک بوده و معمولا عملیات انتقال قدرت، توسط پدال کلاچ انجام می‌گیرد. گیربکس خودرو ممکن است به دلایل مختلفی از جمله بد جا زدن دنده، تعویض نکردن به موقع روغن گیربکس و موارد دیگر خراب شده نیاز به تعمیر داشته باشد. تغییر نکردن دنده، نشت روغن، سر و صدا در حالت خلاص، صداهای غیر طبیعی و بوی سوختگی از علائم خرابی گیربکس است که باید توسط یک فرد متخصص در این زمینه تعمیر شود. با شرکت در دوره آموزش گیربکس دستی که در آموزشگاه فنون برق آموزش داده می‌شود، می‌توانید به تمامی مباحث مربوط به گیربکس دستی مسلط شده و به عنوان یک تعمیرکار ماهر در این زمینه آماده ورود به بازار کار شوید. این دوره به صورت عملی و در کارگاه بوده و با هدف ورود هنرجو به بازار کار می‌باشد. آموزش گیربکس اتوماتیک در آموزشگاه فنون برق برگذار میشود.

ویژگی های دوره آموزش گیربکس دستی

 • بازآموزی رایگان
 • خوابگاه هنرجویان
 • مدرک معتبر
 • دوره نامحدود
 • ضمانت بازگشت وجه
 • پشتیبانی نامحدود

شهریه آموزش گیربکس دستی

5300000 تومان

3700000 تومان

ثبت نام

سرفصل های آموزش گیربکس دستی

آموزش تعمیر گیربکس پراید

آموزش تعمیر گیربکس L90 (ساندرو،مگان)

آموزش تعمیر گیربکس زانتیا (پارس ELX)

آموزش تعمیر گیربکس EF7 (دنا)

آموزش تعمیر گیربکس پیکان وانت (روا،آردی،آریسان)

آموزش تعمیر گیربکس 206 تیپ 2

آموزش تعمیر موتور گیربکس (405،پرشیا،سمند)

آموزش تعمیر گیربکس 206 تیپ 5 (رانا)

آموزش تعمیر انواع جعبه دنده

آموزش تعمیر کلاج خودرو

آموزش نحوه باز و بسته کردن گیربکس دستی

آموزش عیب یابی گیربکس دستی

آشنایی با نحوه تشخیص صدا در گیربکس

آموزش اصول کارکرد گیربکس دستی

مشاوره رایگان و پیش ثبت نام

  به خوابگاه نیاز دارم.

  لطفا شماره همراه را بدرستی وارد کنید


  انتخاب دوره:


  آموزش مکانیک خودرو درجه 2آموزش مکانیک خودرو درجه 1آموزش تخصصی گیربکس های دستیآموزش تعمیر گیربکس CVTآموزش گیربکس اتوماتیک بنز و بی ام و BMWآموزش تخصصی گیربکس های اتوماتآموزش جلوبندی سازی  • روزساعتتاریخ
  • شنبه الی چهارشنبه9:30 الی 121403/05/06
  • شنبه الی چهارشنبه9:30 الی 121403/06/17
  • شنبه الی چهارشنبه13 الی 15:30403/06/24

  سوالات متداول عمومی

  آیا بعد از اتمام دوره گیربکس دستی مدرک هم صادر می‌شود؟ این مدرک در کشورهای دیگر هم اعتبار دارد؟

  پاسخ: بله بعد از اتمام دوره، آموزشگاه فنون برق برای تمام کارآموزان شرکت کننده مدرک صادر می‌کند و همچنین آموزشگاه می‌تواند برای برای مدرک فنی و حرفه ای و مدرک بین المللی درخواست بدهد که در کشورهای دیگر اعتبار دارد.

  چه مدارکی جهت ثبت نام در کلاس گیربکس دستی آموزشگاه الزامی می‌باشد؟

  پاسخ: بعد از پرداخت هزینه ابتدایی جهت انجام ثبت نام، یک قطعه عکس و کپی کارت ملی و شناسنامه باید همراه کارآموز باشد.

  آیا برنامه خاصی برای شرکت در کلاس‌های آموزشگاه برای کارآموزان شهرستانی دارید؟

  پاسخ: آموزشگاه فنون برق برای کارآموزان شهرستانی خوابگاه در نظر گرفته است که کارآموزان محترم شهرستانی می‌توانند با هزینه مناسب به خوابگاه‌ها معرفی گردند.

  آیا اساتید دوره گیربکس دستی دارای تجربه و سابقه کار می‌باشند؟

  پاسخ: بله تمام اساتید آموزشگاه فنون برق تماما با تجربه و سابقه بالا و نیز دارای مدرک دانشگاهی و موفق در بازار کار می‌باشند.

  چرا دوره آموزش گیربکس دستی در آموزشگاه فنون برق بهترین گزینه برای کارآموزان می‌باشد؟

  چون آموزشگاه فنون برق بزرگترین مرکز تخصصی تمام دوره‌های برگزار کننده می‌باشد. همچنین از ویژگی‌های آموزشگاه : آموزش ویژه راه اندازی شغل در زمینه تمام دوره‌ها ارائه مدرک زیرنظر سازمان فنی وحرفه ای استفــاده از اساتید با تجربه در حوزه فنی و برق پشتیبانی مادام العمر ونامحدود به کارآموزان ارائـه خوابـگاه بـه کــارآمـوزان شـهرستــانی دراختیار گذاشتن فایل‌های به روزشده نرم افزاری

  آیا بعد از اتمام دوره‌های آموزشی تضمینی برای ورود به بازار کار وجود دارد؟

  پاسخ: تمام دوره‌های آموزشگاه فنون برق جهت ورود به بازار کار طراحی شده است و در دوره‌های آموزشی روش‌های ورود به بازارکار توسط اساتید، آموزش داده می‌شود تا هنرجویان با آمادگی کامل به راحتی جذب بازار کار شوند.

  چرا بهتر است کارآموزان دوره گیربکس دستی را در آموزشگاه فنون برق بگذرانند؟

  پاسخ: زیرا آموزشگاه فنون برق از اساتید با تجربه و متخصص و کارگاه‌های مجهز در این حوزه استفاده می‌کند و در پایان دوره، مدرک رسمی زیر نظر سازمان فنی وحرفه ای به هنرجویان اعطا می‌شود.

  سوالات متداول تخصصی

  آموزش گیربکس دستی بر روی چه نوع خودروهایی است؟

  پاسخ: دوره آموزش بر روی گیربکس خودروهای داخلی ایران خودرو و سایپا است.

  آیا دوره گیربکس دستی پیش نیاز دارد؟

  پاسخ: خیر، دوره هیچگونه پیشنیازی نداشته و تمامی مباحث از صفر آموزش داده می‌شود.

  نحوه برگزاری دوره آموزش گیربکس دستی به چه صورت است؟

  پاسخ: دوره به صورت عملی بوده و در کارگاه برگزار می‌شود. هنرجو به صورت عملی و زیر نظر استاد مربوطه تمامی مباحث را آموزش می‌بیند.

  گیربکس اتومات هم جزء مباحث دوره آموزش گیربکس دستی است؟

  پاسخ: خیر، دوره آموزش گیربکس اتومات دوره ای جداگانه است که توسط آموزشگاه فنون برق آموزش داده می‌شود.

  آیا نحوه باز وبسته کردن گیربکس را خودمان انجام می‌دهیم؟

  پاسخ: بله، نحوه خرد کردن گیربکس توسط هنرجوها و زیر نظر استاد مربوطه می‌باشد.

  آموزش گیربکس دستی خودرو

  امروزه همه ما از اهمیت یادگیری مهارت‌ها و تاثیر آن بر زندگی و آینده شغلی خود آگاه هستیم. ممکن است فردی دانشجوی پزشکی باشد، اما جدای از آن شغل، فراگیری مهارتی مانند مهارت هنری یا فنی را یکی از نیازهای زندگی خود بداند. همچنین ممکن است فردی مهندس معمار باشد اما بخواهد مهارت نواختن چند ساز را تجربه کند. امروزه دنیای کسب مهارت به یادگیری یک رشته خاص محدود نمی‌شود. در ادامه به معرفی دوره آموزش گیربکس‌ دستی خودرو می‌پردازیم و برای شما که تعمیر گیربکس را از بین مهارت‌های مختلفی انتخاب کرده‌اید می‌توانید با آن به سمت علاقه خود بروید و درآمد خوبی کسب کنید. توضیح خواهیم داد که چه مطالب و دانشی را در دوره آموزش گیربکس‌ دستی خواهید آموخت. دوره‌های عملی و نوع آموزش گیربکس دستی در این آموزشگاه به صورت گام به گام است. یکی از مواردی که در دوره آموزش گیربکس دستی کاربردی خواهید آموخت، شناسایی مشکل و ایراد در گیربکس خودروهای مختلف است. کاملا واضح است که باید خطا را تشخیص دهید و بسته به نوع گیربکس بتوانید مشکل را حل کنید. در نهایت پس از رفع مشکل گیربکس، نحوه بستن آن و راه اندازی مجدد آن در خودرو را یاد خواهید گرفت. آموزش مکانیک خودرو در آموزشگاه فنون برق برگذار میشود.

  گیربکس دستی

  آشنایی با گیربکس

  گیربکس یا جعبه دنده بعد از کلاچ قرار دارد که انتقال نیرو از موتور به چرخ‌ها را با سرعت‌های دلخواه انجام می‌دهد. در واقع نقش گیربکس ارائه تنظیمات گسترده از نظر قدرت و کشش مورد نیاز برای راننده در شرایط مختلف رانندگی است. در این سیستم با حرکت دادن دسته دنده، یک جفت دنده که مناسب‌ترین نسبت بین دور موتور و دور چرخ را فراهم می‌کند با یکدیگر درگیر می‌شوند. علاوه بر دنده عقب، به طور کلی پنج دنده دیگر نیز موجود است. دنده خنثی، گیربکس را از کلاچ جدا می‌کند و این امکان را در اختیار راننده قرار می‌دهد که بدون فشردن پدال کلاچ خودرو در حالت ایستا کار کند.

  از نظر مسائل مالی و هزینه‌ای باز هم استفاده از گیربکس‌های دستی هم در کوتاه مدت و هم در طولانی مدت مقرون به صرفه تر است و حتی کسانی که به دنبال لذت بردن از رانندگی هستند قطعا گیربکس‌های دستی را انتخاب خواهند کرد.

  بازار کار تعمیر گیربکس دستی

  بیشتر خودروهای مورد استفاده در کشور دارای گیربکس دستی هستند. بازار گیربکس‌‌های دستی نیز بازار بسیار داغ و پر رونقی است. از طرفی با توجه به اینکه رانندگی با دنده دستی تکنیک‌هایی دارد و به علت شلوغی و ترافیک خیابان‌ها بسیاری از خودروها سر از تعمیرگاه‌ها در می‌آوردند که این خود دلیل بر بازار گرم گیربکس‌های دستی در کشور است. اما با این وجود این رشته فاقد نیروی انسانی متخصص بوده و نیاز مبرمی به تکنسین‌های ماهر گیربکس دستی دارد. اگر به دنبال یادگیری یک مهارت تخصصی هستید و به این حوزه از مکانیک خودرو علاقه دارید، می‌توانید با شرکت در دوره آموزش گیربکس‌ دستی آموزشگاه فنون برق، به یک متخصص تبدیل شده و به راحتی وارد بازار کار شوید.

  فرصت‌های شغلی گیربکس دستی

  چنانچه در دوره آموزش گیربکس دستی شرکت کنید به یک تعمیرکار گیربکس ماهر تبدیل خواهید شد و می‌توانید به راحتی وارد بازار کار شوید در ادامه چند مورد از فرصت‌های شغلی که به واسطه شرکت در کلاس‌های آموزشی تعمیرات گیربکس به دست می‌آید را نام می‌بریم:

  • تعمیرکار گیربکس در مغازه مکانیکی
  • تاسیس تعمیرگاه گیربکس
  • استخدام در نمایندگی شرکت‌های خودرو سازی با هدف خدمات پس از فروش و تعمیرات گیربکس
  • استخدام در کارخانه‌های خودرو سازی

  علل خرابی گیربکس دستی

  گیربکس دستی یک خودرو می‌تواند سرعت خودرو را کنترل کرده و نیروی مورد نیاز را به چرخ‌ها منتقل کند، اما این دستگاه ممکن است به دلیل عوامل مختلفی از کار بیفتد که به شرح زیر است:

  • اگر سرعت شما با دنده خودرو مطابقت نداشته باشد یا از دنده معکوس استفاده کنید، گیربکس دستی آسیب می‌بیند.
  • اگر پای خود را برای مدت طولانی روی کلاچ نگه دارید، گیربکس از کار می‌افتد و نیاز به تعمیر دارد.
  • دنده فرسوده و خورده شده باعث آسیب جدی به گیربکس می‌شود.
  • روغن گیربکس تأثیر مستقیمی بر عملکرد آن دارد، بنابراین اگر روغن کم یا بی کیفیت باشد، گیربکس از کار می‌افتد.

  هزینه تعمیر گیربکس دستی

  مدت زمانی که تعمیرکار صرف تعمیر گیربکس دستی می‌کند، در تعیین قیمت آن بسیار مهم است. تعمیرکاران‌ باید با توجه به هزینه‌هایی که صنف برای آن‌ها تعیین می‌کند، مبلغ مشخصی را برای تعمیر از مالک خودرو دریافت کنند.

  گیربکس دستی را می‌توان به راحتی تعمیر کرد، اما گاهی اوقات برعکس این اتفاق می‌افتد. در برخی موارد تشخیص خرابی گیربکس و تعمیر آن بسیار مشکل است، بنابراین مالک خودرو باید هزینه بیشتری برای تعمیر گیربکس خودروی خود بپردازد. البته اگر بتواند تعمیرکاری پیدا کند که با تجربه و کاربلد باشد به مشکل برنخواهد خورد. اگر وارد بازار کار گیربکس دستی خودرو شوید متوجه تفاوت تعمیرکاری که به صورت تجربی آموزش دیده با تعمیرکاری که در دوره آموزش گیربکس دستی شرکت کرده، خواهید شد. تعمیرکارانی که دوره گیربکس دستی را گذرانده باشند مسلط به تمامی فوت و فن‌های این حرفه هستند و قادر به تعمیر پیچیده‌ترین ایرادات گیربکس‌های دستی نیز خواهند بود.

  تعمیر گیربکس پراید با هزینه کمتری نسبت به سایر خودروها انجام می‌شود. از آنجایی که قطعات هر خودرو با قیمت‌های متفاوتی به فروش می‌رسد، تعمیر آن‌ها مبلغ ثابتی نیست، مثلا تعمیر گیربکس پژو 405 بالاتر است. اگر تعمیر گیربکس فقط نیاز به تعویض قطعات جزئی داشته باشد، با هزینه کمتری انجام می‌شود.

  چرا خودرو هنگام تعویض دنده، می‌لرزد؟

  اگر گیربکس خودروی شما مشکلی نداشته باشد، می‌توانید در حین رانندگی بدون هیچ گونه لرزش، دنده‌ها را تعویض کنید. اگر در حین رانندگی متوجه شدید که هنگام تعویض دنده صدای خراش و لرزش شدیدی در ماشین شما شنیده می‌شود، مشکل در گیربکس ماشین شماست.

  اگر هنگام فشار دادن کلاچ خودرو احساس می‌کنید که قطعات به هم ساییده می‌شوند، به احتمال زیاد صفحات کلاچ شما فرسوده شده‌اند. اگر این اتفاق پس از برداشتن پا از روی کلاچ رخ داد، به احتمال زیاد مربوط به همگام‌کننده دنده ماشین شما است. در این صورت بلافاصله به تعمیرکار مراجعه کنید.

  چه زمانی گیربکس به تعمیر نیاز دارد؟

  ایراد داشتن گیربکس، باعث عدم حرکت منظم خودرو خواهد شد و این قطعه می‌تواند به سایر قسمت‌های خودرو آسیب برساند. تعمیر گیربکس دستی در کشور باید توسط تعمیرکاران مجرب و با‌سابقه انجام شود چرا که این قطعه اگر به درستی تعمیر نشود باعث ایجاد آسیب و حتی خسارت به سایر قطعات خودرو خواهد شد.

  ساخت گیربکس در کشور از اهمیت بالایی برخوردار است و هزینه های زیادی برای تولید این قطعه اعمال می شود. قطعاتی که در گیربکس استفاده می شود باید استانداردهای لازم را داشته باشد تا بهترین شتاب را برای خودرو فراهم کند.

  گاهی اوقات پیش می‌آید که هنگام تعویض دنده، شتاب خودرو کاهش می‌یابد و کلاچ به طور کامل رها نمی‌شود. عدم شتاب خودرو نیز می‌تواند یکی از دلایلی باشد که گیربکس خودروی شما نیاز به تعمیر دارد.

  بهتر است برای بررسی این سیستم به یک کارگاه مراجعه کنید. در صورتی که قطعه کلاچ به درستی کار نکند باید تعویض یا تعمیر شود. برای روانکاری قطعات داخل گیربکس به روغن مخصوصی نیاز است. اگر در زیر خودرو خود روغن نارنجی روشن دیدید، باید بدانید که این مایع از گیربکس شما ریخته است و باید سریع آن را تعمیر کنید. تعمیرکار باید به سرعت محل نشتی را پیدا کرده و مشکل را رفع کند. سطح روغن در گیربکس بسیار مهم است، زیرا کمبود آن می‌تواند مشکلات زیادی را برای اجزای مختلف گیربکس ایجاد کند.

  علل خرابی صفحه کلاچ

  ممکن است عوامل زیادی موجب خرابی صفحه کلاچ خودرو شوند ما در ادامه به بررسی دو مورد از رایج ترین علل خربی صفحه کلاچ خودرو می‌پردازیم.

  • تعویض دنده اشتباه

  می‌دانیم که صفحه کلاچ با جعبه دنده خودرو در ارتباط است. اصلی‌ترین دلیلی که موجب خرابی صفحه کلاچ می‌شود اشتباه عوض کردن دنده است. مثلا هنگامی که در حال رانندگی در خیابانی هستید که شیب تندی دارد، به جای تعویض به دنده سنگین به اشتباه دنده را در سبک ترین حالت خود قرار می‌دهید و این موضوع سبب متحمل شدن فشار زیاد به خودرو می‌شود. اصطلاحا این حرکت باعث خالی شدن صفحه کلاچ خودرو می‌شود.

  • استپ کردن ماشین در سربالایی

  در صورتی که در حال حرکت در سربالایی هستید و به طور ناگهانی خودرو را متوقف می‌کنید باعث آسیب شدید به خودرو خود شده‌اید! در این حالت فشار زیادی به خودرو شما وارد می‌شود و در نتیجه باعث خراب شدن صفحه کلاچ ماشین شما می‌شود.

  بهترین آموزشگاه گیربکس دستی

  با توجه به نیاز بازار و فعالان در زمینه گیربکس‌، آموزشگاه‌های زیادی اقدام به برگزاری دوره آموزش گیربکس‌ دستی کرده‌اند. علاقه‌مندان به شرکت در دوره آموزش گیربکس‌ دستی باید با دقت به انتخاب بهترین آموزشگاه گیربکس‌های دستی بپردازند. بهترین آموزشگاه گیربکس دستی باید ویژگی‌هایی داشته باشد که ارزش گذراندن دوره در آن آموزشگاه را داشته باشد. چند فاکتور مهم وجود دارد که مهارت آموز باید این چند فاکتور را ملاک انتخاب آموزشگاه قرار بدهد.

  مزایای شرکت در دوره گیربکس دستی آموزشگاه فنون برق

  شما علاقه‌مندان عزیز با شرکت در دوره آموزش گیربکس دستی آموزشگاه فنون برق از مزایای زیادی بهره‌مند خواهید شد. طبق آمار و میزان رضایتمندی هنرجویان آموزشگاه فنون برق کاربردی‌ترین و پربازده‌ترین دوره گیربکس دستی را برگزار می‌کند. این دوره به پیش نیاز خاصی احتیاج ندارد و هنرجویان از صفر تا صد مطالب را فرا می‌گیرند. پس از اتمام دوره مهارت آموزان هرآنچه که برای ورود به بازار کار احتیاج است را بدست خواهند آورد.

  • آموزش تئوری و عملی در کارگاه های مجهز و پیشرفته
  • بهره مندی از اساتید مجرب و به نام
  • امکان بازآموزی رایگان در صورت عدم یادگیری مباحث
  • اعطای گواهینامه معتبر فنی و حرفه ای
  • پشتیبانی از هنرجویان حتی پس از اتمام دوره
  • معرفی خوابگاه به مهارت‌آموزان در نزدیکی آموزشگاه
  • برگزاری کلاس با حداقل شرکت کننده جهت بهبود کیفیت آموزشی
  • دسترسی آسان به وسایل نقلیه عمومی
  به این نوشته امتیاز دهید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شهریه دوره : 5.300.000 تومان

  شهریه با تخفیف : 3.700.000 تومان