آموزش مکانیک خودرو

آموزش تعمیر موتور خودور و بخش های مکانیکی خودرو

مطابق استاندارد های فنی و حرفه ای

کاملا عملی در کارگاه مجهز

شهریه: 5.000.000 تومان
شهریه با تخفیف: 3.500.000 تومان
مدت زمان دوره: 2 هفته

شهریه: 3.500.000 تومان

ویژگی دوره آموزش مکانیک خودرو

خوابگاه هنرجویان

پشتیبانی نامحدود

مدرک معتبر

بازگشت وجه

نماد اعتماد

مجوز رسمی

بازآموزی رایگان

دوره نامحدود

5.000.000 تومان

3.500.000 تومان

7.800.000 تومان

5.500.000 تومان

معرفی دوره آموزش مکانیک خودرو

آموزش مکانیک خودرو درجه ۲ بدلیل بازار کار خوب از دوره های محبوب و پرطرفدار در بین هنرجویان است. این روزها بازار کار مکانیک خودرو از روزهای قبل داغ تر شده و روز به روز هم بهتر می شود. در اکثر تعمیرگاه ها و شرکت ها نیاز به فرد متخصص در این زمینه احساس می شود. یک مکانیک حرفه ای خودرو باید بتواند عیوب خودرو را تشخیص داده و توانایی رفع عیوب را داشته باشد. اگر علاقه مند به آموزش مکانیکی خودرو هستید و می خواهید به صورت حرفه ای به فعالیت در این شغل بپردازید می توانید در دوره آموزش مکانیکی خودرو درجه ۲ که توسط آموزشگاه فنون برق برگزار می شود، شرکت کنید. دوره مکانیک خودرو به صورت عملی و کارگاهی برگزار شده و به آموزش نحوه تعمیر موتور پژو، پراید، L90، زانتیا، سمند EF7، پیکان، دنا، ۲۰۶ تیپ ۲ و ۵، رانا می پردازد. در پایان دوره آموزش مکانیک خودرو شما به عنوان یک تعمیرکار می توانید در بازار کار شروع به فعالیت کنید.

دوره مکانیکی خودرو درجه ۱ با توجه به بازار کار خوبی که دارد از دوره های کاربردی و محبوب رشته های فنی است. اگر به مشاغل فنی علاقه مند هستید و از کار کردن با ابزارهای فنی لذت می برید دوره آموزشی مکانیک خودرو درجه ۱ می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. شما با یادگیری این حرفه در بازار کار می توانید به درآمد مطلوبی برسید. آموزشگاه فنون برق دوره مکانیکی را در کارگاه مجهز و به صورت کاملا عملی برگزار می کند. در این دوره کار با ابزارهای مختلف و تعمیر و تشخیص عیوب قسمت های مختلف خودرو به صورت تخصصی آموزش داده می شود. در پایان این دوره آموزشی کارآموزان به یک مکانیک حرفه ای تبدیل شده و وارد بازار کار می شوند. طول این دوره یک ماهه بوده و در صورتی که نتوانستید در طول این مدت زمان مباحث را یاد بگیرید آموزشگاه مجدد این دوره را برای شما برگزار می کند. هدف آموزشگاه فنون برق تربیت هنرجو جهت ورود به بازار کار است.

جهت مشاوره رایگان و مدرک فنی حرفه ای دوره آموزش مکانیک خودرو درجه ۲ کلیک کنید

سرفصل‌های دوره آموزش مکانیک خودرو درجه ۲

سرفصل‌های دوره آموزش مکانیک خودرو درجه ۱

مشاوره رایگان و پیش ثبت نام

  لطفا شماره همراه را بدرستی وارد کنید

  به خوابگاه نیاز دارم.

  انتخاب دوره:

  آموزش مکانیک خودروآموزش سوپاپ تراشیآموزش تخصصی گیربکس های دستیموتور خودوروهای داخلیآموزش جلوبندی سازی خودروآموزش تخصصی تنظیم موتورآموزش تخصصی گیربکس های اتومات

  رشته های مرتبط با دوره آموزش مکانیک خودرو درجه ۲

  آموزش مکانیک خودرو درجه ۱

  تاریخ شروع: ۱۲ ام هر ماه

  شهریه دوره: ۷.۸۰۰.۰۰۰ تومان

  شهریه دوره با تخفیف: ۵.۵۰۰.۰۰۰ تومان

  آموزش گیربکس اتوماتیک

  تاریخ شروع: ۱۲ ام هر ماه

  شهریه دوره: ۷.۰۰۰.۰۰۰ تومان

  شهریه دوره با تخفیف: ۵.۰۰۰.۰۰۰ تومان

  آموزش تنظیم موتور خودرو

  تاریخ شروع: ۱۲ ام هر ماه

  شهریه دوره: ۳.۰۰۰.۰۰۰ تومان

  شهریه دوره با تخفیف: ۲.۱۰۰.۰۰۰ تومان

  آموزش جلوبندی سازی خودرو

  تاریخ شروع: ۵,۱۰,۲۰ ام هر ماه

  شهریه دوره: ۴.۵۵۰.۰۰۰ تومان

  شهریه دوره با تخفیف: ۳.۵۰۰.۰۰۰ تومان

  سوالات متداول دوره آموزش مکانیک خودرو درجه ۲

  سوالات تخصصی


  موتور چه نوع خودروهایی در دوره مکانیک خودرو آموزش داده میشود؟
  پاسخ: در دوره مکانیک خودرو موتور خودروهای پراید،L90،زانتیا،سمند،پیکان وانت،پژو ۲۰۶ و پژو ۴۰۵ آموزش داده میشود.
  سیستم ترمز خودرو در دوره آموزش مکانیکی خودرو شامل چه مواردی است؟
  پاسخ:در دوره مکانیک خودرو سیستم ترمز شامل ترمزهای کاسه ای, دیسکی و ترمزهای ABS میباشد
  تعمیر وعیب یابی جلوبندی خودرو از مباحث دوره مکانیک خودرو است؟
  پاسخ: بله تعمیر و عیب یابی جزء مباحث دوره مکانیک خودرو است و به صورت کامل آموزش داده میشود.
  در دوره مکانیک خودرو تعمیر سیستم سوخت رسانی شامل چه مباحثی است؟
  پاسخ:دوره مکانیک خودرو شامل آشنایی با نحوه کارکرد سیستم های انژکتوری و نحوه تشخیص عیوب آن با دستگاه دیاگ است
  نحوه برگزاری دوره آموزش مکانیکی خودرو به چه صورت است؟
  پاسخ:دوره مکانیک خودرو به صورت عملی بوده و در کارگاه برگزار میشود.هنرجو به صورت عملی و زیر نظر استاد مربوطه تمامی مباحث را در دوره مکانیک خودرو آموزش میبیند.

  سوالات عمومی


  آیا بعد از اتمام دوره مکانیک خودرو مدرک هم صادر میشود؟ این مدرک در کشورهای دیگر هم اعتبار دارد؟
  پاسخ : بله بعد از اتمام دوره مکانیک خودرو آموزشگاه مکانیک خودرو فنون برق مدرک برای تمام کارآموزان شرکت کننده صادر میشود و همچنین آموزشگاه میتواند در خواست برای مدرک فنی و حرفه ای و مدرک بین المللی برای شما بدهد که در کشورهای دیگر اعتبار دارد.
  برای شرکت در دوره آموزش مکانیک خودرو چه مدارکی جهت ثبت نام الزامی می باشد؟
  پاسخ :جهت شرکت در دوره مکانیک خودرو بعد از پرداخت هزینه ابتدایی جهت انجام ثبت نام ،یک قطعه عکس و کپی کارت ملی و شناسنامه باید همراه کاراموز باشد.
  آیا برنامه خاصی برای شرکت در کلاس های آموزشگاه مکانیک خودرو فنون برق برای کاراموزان شهرستانی دارید؟
  پاسخ : آموزشگاه مکانیک خودرو فنون برق برای کاراموزان شهرستانی خوابگاه در نظر گرفته است که کاراموزان محترم شهرستانی میتوانند با هزینه مناسب به خوابگاه ها معرفی گردند.
  آیا در دوره مکانیک خودرو اساتید دارای تجربه و سابقه کار می باشند؟
  پاسخ : بله در دوره مکانیک خودرو تمام اساتید آموزشگاه فنون برق تماما با تجربه وسابقه بالا و نیز دارای مدرک دانشگاهی و موفق در بازار کار می باشند.
  آیا بعد از اتمام دوره های آموزشی تضمینی برای ورود به بازار کار وجود دارد؟
  پاسخ : تمام دوره های آموزشگاه فنون برق جهت ورود به بازار کار طراحی شده است و در دوره های آموزشی روش های ورود به بازارکار توسط اساتید، آموزش داده می شود تا هنرجویان با آمادگی کامل به راحتی جذب بازار کار شوند.
  چرا بهتر است کارآموزان دوره مکانیک خودرو درجه ۲ را در آموزشگاه فنون برق بگذرانند؟
  پاسخ : زیرا آموزشگاه فنون برق از اساتید با تجربه و متخصص و کارگاه های مجهز در این حوزه استفاده می کند و در پایان دوره آموزش مکانیک خودرو، مدرک رسمی زیر نظر سازمان فنی وحرفه ای به هنرجویان اعطا می شود.

  توضیحات کاربردی و آموزشی


  دوره مکانیکی خودرو

  دوره آموزش مکانیک خودرو باتوجه‌به گسترش استفاده از خودرو در جامعه از محبوبیت بالایی برخوردار است و به همین دلیل بازار کار خوب و فعالی دارد و افرادی که توانایی و تجربه بالایی در زمینه مکانیک خودرو داشته باشند درآمد خوبی خواهند داشت. در رشته مکانیک خودرو کارآموزان اصول کارکرد خودرو را فرامی‌گیرند و به روش‌های تخصصی تعمیر و رفع عیوب موتور، گیربکس و دیفرانسیل آموزش می‌بینند. دوره آموزش مکانیک خودرو با مجهزترین تجهیزات و استفاده از متداول‌ترین موتورهای خودرو در کشور در آموزشگاه مکانیک خودرو توسط بهترین اساتید تدریس می‌شود.

  مکانیک خودرو چیست؟

  مکانیک خودرو به حرفه‌ای گفته می‌شود که در آن می‌توانید قطعات مختلف فیزیکی خودرو را تعمیر کنید، برای این منظور باید دانش بالایی در زمینه کاری خود داشته باشید و همچنین نیروی انسانی بالایی داشته باشید. همه خودروها نیاز به مکانیک دارند؛ زیرا بعد از مدتی قطعات آن‌ها نیاز به تعویض یا تعمیر دارند. برای تبدیل‌شدن به یک مکانیک حرفه‌ای باید دوره آموزش مکانیک خودرو را گذرانده تا دانش خود را در مورد خودرو و قطعات آن افزایش دهید و همچنین تجربه کافی برای ورود به بازار کار را کسب کنید. آموزشگاه فنون برق برگزارکننده دوره آموزش مکانیک خودرو است علاقه‌مندان جهت شرکت در این دوره‌ها می‌توانند در سایت ثبت‌نام کنند.

  بهترین آموزشگاه مکانیک خودرو

  دوره آموزش مکانیک خودرو یکی از دوره هایی است که بازار کار عالی مکانیک خودرو و درآمد بالای تعمیرکاران خودرو باعث شده تا آموزشگاه های بسیاری دوره آموزش مکانیک خودرو را برگزار نمایند. اما اگر می خواهید به صورت حرفه ای آموزش صفر تا صد مکانیک خودرو را ببینید توصیه می کنیم بهترین آموزشگاه مکانیک خودرو را شناسایی و در دوره آموزش مکانیکی خودرو آن ثبت نام کنید. جامع و کامل بودن سرفصل ها، عملی بودن شیوه آموزش ها، تجربه استاد دوره آموزش مکانیک خودرو و اعتبار آموزشگاه از مهم ترین موضوعاتی است که هنگام ثبت نام دوره آموزش مکانیک خودرو بایستی مورد توجه قرار گیرد. آموزشگاه مکانیک خودرو فنون برق یکی از بهترین آموزشگاه هایی است که به صورت حرفه ای دوره آموزش مکانیک خودرو را برگزار و کارآموزان بسیاری را به بازار کار مکانیک خودرو وارد می کند.

  بازار کار مکانیک خودرو در ایران و خارج از کشور

  در طی سال های اخیر شغل مکانیک خودرو به یکی از پرطرفدارترین و پردرآمدترین مشاغل فنی تبدیل شده است، از آنجاییکه امروزه بیشتر قطعات خودرو های ایرانی مونتاژ شده، بی کیفیت هستند بنابراین خیلی زود خراب می شوند. همچنین تخصصی بودن و ریزه کاری های فنی این حرفه باعث شده تا روزانه چندین هزار نفر برای تعمیر خودروی خود به مکانیک کار خودرو برای تعمیرات مراجعه می کنند. در نتیجه می توان اینطور برداشت کرد که این حرفه از آینده شغلی طلایی برخوردار است. بنابراین با یک برنامه ریزی و آموزش مکانیک خودرو از طریق ثبت نام در دوره مکانیکی خودرو می توانید در مدت زمان کوتاهی به مهارت های مورد نیاز این شغل دست پیدا کنید.

  آموزش مکانیک خودرو

  فرصت های شغلی مکانیک خودرو

  پس از آموزش مکانیک خودرو می توانید در یکی از فرصت های شغلی زیر مشغول کار شوید:

  1. مشغول به کار شدن در شرکت های خودرو سازی ایرانی
  2. مشغول به کار شدن در مغازه های تعمیرات خودرو
  3. استخدام در کمپانی های معروف با اخذ مدارک بین المللی معتبر
  4. استخدام در مراکز معاینه فنی خودرو
  5. فروش لوازم یدکی خودرو
  6. استخدام در امداد خودرو بعنوان مکانیک سیار

  کارهایی که یک مکانیک خودرو باید انجام دهد چیست؟

  مکانیک خودرو باید قادر به انجام انواع خدمات باشد. یک تعمیرکار باید تمامی خدمات را در دوره آموزش مکانیک خودرو آموزش ببیند سپس با استفاده از دانش و تجربه‌ای که به دست آورده است، کار خود را انجام دهد. خدماتی که یک مکانیک باید قادر به انجام آنها باشد به شرح زیر است:

  • عیب‌یابی انواع خودرو با دستگاه دیاگ
  • تعمیر انواع موتور خودرو
  • تعمیر گیربکس انواع خودرو ها
  • تعمیر سیستم تعلیق خودرو
  • تعمیر کاتالیزور
  • تعمیر سیستم جلوبندی خودرو
  • تعمیر کاتالیزور
  • تعمیر ترمز
  • تعمیر سیم‌کشی‌های خودرو
  • تعمیر یونیت‌های موجود

  میزان درآمد آموزش مکانیکی خودرو

  مکانیک و تعمیرکار خودرو می تواند در کارخانجات تولیدکننده خودرو و شرکت های وابسته از جمله سازندگان قطعات و لوازم یدکی خودرو، تعمیرگاه های مجاز شرکت های سازنده خودرو مشغول به کار شود. همچنین می تواند در تعمیرگاه های کوچک خودرو کار کرده و یا به طور مستقل تعمیرگاهی برای خود تاسیس کند.

  بازار خودرو در جهان رو به گسترش است و هرروزه مدل ها های جدیدی در این حوزه به بازار عرضه می شوند. از طرفی داشتن خودرو برای همه مردم به یک ضرورت بدل شده و تقریبا هر خانواده ای حداقل یک خودرو دارد و درنتیجه برای عیب یابی و تعمیر خودرو خود به مکانیک و تعمیرکار خودرو نیازمندند. لذا شرایط بازارکار و درآمدزایی بالایی  برای علاقه مندان به شغل مکانیکی خودرو وجود دارد و آینده شغلی خوبی نیز پیش روی آن ها خواهد بود. در صورت آموزش مکانیکی خودرو را به صورت حرفه ای دیده باشید در مدت زمان کوتاهی می توانید به درآمد بالایی در ماه برسید.

  مکانیک خودرو چه مهارت های پایه و چه توانایی هایی را باید داشته باشد؟

  • یک مکانیک خودرو باید بتواند خوب به دیگران گوش دهد
  • مکانیک خودرو باید مهارت حل مسئله داشته باشد
  • مکانیک خودرو باید مشکل را به سرعت عیب یابی و بهترین راه حل برای حل آن را به کار بگیرد
  • با صحبت کردن ارتباط برقرار کند
  • بتواند دو یا چند کار را همزمان انجام بدهد
  • باید عاشق کار های فنی و سر و کله زدن با ابزار آلات فنی باشد
  • به کار های فنی وارد باشد
  • توانایی جسمی بالا داشته باشد

  مزایای مدرک فنی و حرفه‌ای

  مدرک فنی بین‌المللی رسمی و حرفه‌ای مکانیک خودرو درجه ۱ و ۲ می‌تواند نقش مهمی در اشتغال افراد ایجاد کند و به‌نوعی باعث اعتبار تعمیرکار شود.
  داشتن مدرک فنی حرفه‌ای معتبر در رزومه می‌تواند به استخدام فرد در شرکت‌های دولتی معتبر کمک کند. بسیاری از افرادی که در مقاطع مختلف در رشته مکانیک تحصیل‌کرده‌اند در دوره‌های مکانیک خودرو شرکت می‌کنند تا مدارک فنی و حرفه‌ای مربوطه را کسب می‌کنند و این نشان از اهمیت مدرک فنی و حرفه‌ای می‌دهد.
  باتوجه‌به اینکه مدرک فنی حرفه‌ای علاوه بر ایران در بسیاری از کشورهای دنیا از اعتبار بالایی برخوردار است، افراد زیادی پس از اخذ این مدرک می‌توانند به کشورهای دیگر مهاجرت کرده و در آنجا برای تعمیر مکانیک خودرو مشغول به کار شوند. کیفیت دوره‌ آموزش مکانیک خودرو بسیار بالاست و به دلیل کوتاه بودن دوره‌ها افراد زیادی تمایل به شرکت در آن دارند. هزینه دوره مکانیک خودرو در آموزشگاه فنون برق بسیار مناسب است و باتوجه‌به تضمینی که برای ورود به بازار کار پس از اتمام دوره وجود دارد، شرکت در دوره آموزش مکانیک خودرو را باارزش کرده است.
  پشتیبانی نامحدود دوره‌ها در این آموزشگاه به مهارت‌آموزان این امکان را می‌دهد تا از تخصص اساتید خود استفاده کنند و حتی پس از پایان دوره مکانیکی خودرو به طور کامل از آنها پشتیبانی شود.
  در صورت عدم یادگیری پس از اتمام کلاس‌ها امکان بازآموزی دوره مکانیک خودرو وجود دارد و افراد می‌توانند مجدداً به‌صورت رایگان از کلاس‌ها استفاده کنند.
  برای افرادی که از شهرهای غیر از تهران به این آموزشگاه مراجعه می‌کنند، خوابگاه‌هایی در مجاورت آموزشگاه مکانیک خودرو فنون برق وجود دارد و این افراد می‌توانند در کلاس‌های فشرده شرکت کنند تا دراسرع‌وقت دوره آموزش مکانیک خودرو را تکمیل کنند. وجود کارگاه‌های مجهز در این مجموعه به کارآموزان این امکان را می‌داد که شخصاً با قطعات و اجزای مختلف خودروها آشنا شده و آنها را تجربه کنند و با راهنمایی اساتید به تشخیص و تعمیر آن‌ها بپردازند و در نهایت، به‌راحتی جذب بازار کار شوند.

  چگونه با آموزش مکانیکی خودرو، یک مکانیک خودرو ماهر و حرفه ای شوم؟

  آموزش مکانیک خودرو

  برای آنکه یک مکانیک خودرو ماهر شوید می بایست یکی از دو روش زیر را انتخاب کنید:

  شاگردی کردن در نمایندگی های مجاز شرکت های خودرو سازی و یا شاگردی در مغازه های مکانیکی زیر نظر استادکار است که این روش بسیار زمان بر است و برای کسانی که می خواهند به سرعت جذب بازار کار شوند مناسب نیست.

  شرکت در دوره آموزش مکانیک خودرو در مراکز فنی و حرفه ای آزاد و دولتی و آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد که به صورت تخصصی در حرفه مکانیک خودرو مشغول به آموزش به کارآموزان هستند.  یکی از مراکز مجهز که به صورت تخصصی در امر آموزش مکانیکی خودرو مشغول به آموزش می باشد آموزشگاه فنون برق است که با بهره گیری از مجرب ترین اساتید و مدرن ترین تجهیزات به یکی از مراکز برجسته در این زمینه تبدیل شده است.

  حداقل مدرک تحصیلی برای آموزش مکانیکی خودرو

  برای شرکت در دوره مکانیک خودرو داشتن مدرک حداقل سوم متوسطه (پایان اول تا نهم متوسطه) توصیه می‌شود و افراد دارای تحصیلات پایین‌تر در صورت داشتن توانایی و تجربه، علاقه و استعداد می‌توانند در دوره مکانیک خودرو در آموزشگاه مکانیک خودرو فنون برق شرکت کنند.

  تیپ شخصیتی مکانیک خودرو

  تعمیرکاران و مکانیک‌کار های خودرو اغلب از دقت بالایی برخوردارند، جزیی نگرند و دارای مهارت‌های فنی عالی هستند و به خوبی می‌توانند با ابزارآلات فنی مختلف کار کنند. افرادی که علاوه بر مهارت فنی بالا ، از قدرت ارتباطی بالایی برخوردارند مسلما در شغل تعمیر مکانیک خودرو موفق تر هستند. تعمیرکار خودرو باید وقت شناس و مسئولیت پذیر باشد.به دلیل اینکه کار تعمیر خودرو بسیار حساس است. افرادی که این تیپ شخصیتی را دارند در شغل مکانیک خودرو موفق تر عمل کرده و سریع تر جای خود را در بازار کار تثبیت می کنند. در دوره های آموزش مکانیک خودرو نه تنها آموزش صفر تا صد مکانیکی خودرو را یاد می گیرید بلکه با نحوه ورود به بازار کار دوره آموزش مکانیک خودرو نیز آشنا می شوید. با شرکت در دوره مکانیک خودرو آموزشگاه فنون برق مهارت پردرآمدی کسب میکنید و همچنین با شرکت در دوره آموزش مکانیک خودرو مسلط به تعمیر انواع خودرو ها خواهید بود.

   

  نمایش بیشتر

  ۱۵ Comments

  1. علی گفت:

   سلام دوره مکانیک خودرو کی برگزار میشه؟

  2. احسان عباسی گفت:

   سلام دوره مکانیک خودرو هزینش چقدره؟

  3. مجید رفیعی گفت:

   ایا در دوره مکانیک خودرو ۲۰۶ هم یاد میگیریم؟

  4. هادی گفت:

   دوره مکانیک خودرو کجا برگزار میشه؟تعداد مهارت اموزان چند نفره؟

   • با سلام و وقت بخیر
    دوره آموزش مکانیکی خودرو در آموزشگاه فنون برق واقع در میدان انقلاب برگزار میشود. حداکثر ۸ نفر مجاز به شرکت در دوره مکانیکی خودرو در آموزشگاه مکانیک خودرو فنون برق هستند.

  5. سعید والی گفت:

   سلام اگه بخوایم تو دوره مکانیک خودرو شرکت کنیم پنجشنبه و جمعه ها میتونیم بیایم؟شاغل هستم در طول هفته امکانش نیس بیام.

  6. مهدی والی گفت:

   اول باید دوره مکانیک خودرو درجه یک ثبتنام کنیم بعد دوره مکانیک خودرو درجه دو؟

  7. farhad گفت:

   سلام خوبین تو دوره مکانیک خودروبازو بسته کردن سرسیلندر رو هم یاد میگیریم؟

  8. rasoul ansari گفت:

   سلام بعد از پایان دوره مکانیک خودرو مدرک فنی حرفه ای داده میشه؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  همین حالا با ما تماس بگیرید

  شماره تماس:
  02166756476

  شماره همراه:
  09027051825

  ساعت کاری:
  9 صبح الی 18 بعدظهر

  مشاوره تلفنی رایگان
  همین الان، اطلاعات تماس خود را وارد نمایید.

   شماره موبایل

   توضیحات