آموزش طراحی تابلو برق صنعتی

آموزش طراحی تابلو برق صنعتی

آموزش برق صنعتی

آموزش برق صنعتی در آموزشگاه فنون برق یکی از پرطرفدار ترین دوره‌های برق و الکترونیک می‌باشد. تابلو برق در واقع یک محفظه می‌باشد که تجهیزات الکتریکی همه داخل آن می‌باشد که در بسیاری از پروژه‌های بزرگ از قبیل کارخانجات و کارگاه‌های صنعتی و سازمان‌ها و مجتمع‌های عظیم و غیره کاربرد اساسی دارد در نتیجه دارای بازار کار بسیار گسترده‌ای می‌باشد. اگر علاقه‌ مند به یادگیری برق صنعتی هستید و می‌خواهید صاحب شغلی تخصصی با درآمد بالا باشید می‌توانید در دوره برق صنعتی که در آموزشگاه فنون برق برگزار می‌شود، ثبت نام کنید. آموزشگاه فنی حرفه ای فنون برق با کادری متخصص، در کارگاهی مجهز و با رویکردی 100 در 100 عملی دوره برق صنعتی را برگزار می‌نماید. کلاس برق صنعتی در این آموزشگاه مجهز به انواع ابزار و تجهیزات بوده تا کارآموزان از فرصت تمرین، تکرار و کار عملی برخوردار باشند. برای مطالعه آموزش PLC روی لینک کلیک کنید. در دوره آموزش طراحی تابلو برق صنعتی از مبتدی تا پیشرفته از الکترونیک پایه آموزش‌ها صورت گرفته و در انتها می‌توانید انواع تابلو برق صنعتی را طراحی، نصب و مونتاژ کنید. با شرکت در دوره آموزش تابلو برق صنعتی ضمن یادگیری برق صنعتی از مدرک فنی حرفه ای نیز برخوردار خواهید شد.

ویژگی های دوره آموزش طراحی تابلو برق صنعتی

 • بازآموزی رایگان
 • خوابگاه هنرجویان
 • مدرک معتبر
 • دوره نامحدود
 • ضمانت بازگشت وجه
 • پشتیبانی نامحدود

شهریه آموزش طراحی تابلو برق صنعتی

7000000 تومان

4900000 تومان

ثبت نام

سرفصل های آموزش طراحی تابلو برق صنعتی

بررسی مفاهیم پایه ای برق در دوره برق صنعتی

آموزش شیوه انتقال برق در دوره برق صنعتی

آموزش مفاهیم شبکه های توزیع در دوره برق صنعتی

آموزش کلیه قطعات مورد استفاده در تابلو برق و برق صنعتی به روش کاملا عملی و تفهیمی در دوره برق صنعتی

شناخت انواع ابزار لازم برای کار با تابلو برق

بررسی ساختمان درونی الکتروموتورهای 3 فازه

بررسی ساختمان درونی انواع الکتروموتور های تک فاز

بررسی مدارات صنعتی هم قسمت فرمان و هم قسمت قدرت و تفاوت آنها با یکدیگر

آموزش طراحی و سیم کشی به صورت عملی مدار فرمان و قدرت چپ گرد راست گرد

بررسی مدارات اتوماتیک با استفاده از تایمرهای صنعتی اعم از آنالوگ و دیجیتال در دوره برق صنعتی

طراحی و سیم بندی مدارات اتوماتیک از قبیل ستاره مثلث اتوماتیک، یکی پس از دیگری اتوماتیک، یکی بجای دیگری اتوماتیک بصورت کاملا عملی توسط هنرجو

بررسی انواع رله های الکترونیکی کنترلی از قبیل تایمر، کانتر، کنترلر دما، کنترلر فشار، ساعت فرمان و غیره در دوره برق صنعتی بهمراه بستن مدارات عملی آنها

آشنایی با انواع رله های محافظ از قبیل کنترل فاز، کنترل بار و غیره در دوره برق صنعتی

طراحی مدار روشنایی معابر با استفاده از سنسور فتوسل

طراحی محاسبه سطح مقطع سیم و شمش مورد نیاز برای تجهیزات و تابلو در دوره برق صنعتی

آموزش طراحی و سیم کشی راه اندازی موتور های تک فاز

مشاوره رایگان و پیش ثبت نام

  به خوابگاه نیاز دارم.


  انتخاب دوره:


  آموزش طراحی تابلو برقآموزش سیم پیچی موتورآموزش PLC درجه ۱آموزش PLC درجه ۲  • روزساعتتاریخ
  • شنبه الی چهارشنبه15:30 الی 181403/05/13
  • شنبه الی چهارشنبه9:30 الی 121403/05/20
  • شنبه الی چهارشنبه15:30 الی 181403/06/05
  • شنبه الی چهارشنبه9:30 الی 121403/06/17

  سوالات متداول عمومی

  آیا بعد از اتمام دوره آموزش طراحی تابلو برق صنعتی مدرک هم صادر می‌شود؟ این مدرک در کشورهای دیگر هم اعتبار دارد؟

  پاسخ: بله بعد از اتمام دوره آموزشگاه برق صنعتی فنون برق مدرک برای تمام کارآموزان شرکت کننده صادر می‌شود و همچنین آموزشگاه می‌تواند در خواست برای مدرک فنی و حرفه ای و مدرک بین المللی برای شما بدهد که در کشورهای دیگر اعتبار دارد.

  چه مدارکی جهت ثبت نام در کلاس برق صنعتی آموزشگاه الزامی می‌باشد؟

  پاسخ: بعد از پرداخت هزینه ابتدایی جهت انجام ثبت نام، یک قطعه عکس و کپی کارت ملی و شناسنامه باید همراه کارآموز باشد.

  آیا برنامه خاصی برای شرکت در کلاس برق صنعتی آموزشگاه برای کارآموزان شهرستانی دارید؟

  پاسخ: آموزشگاه برق صنعتی فنون برق برای کارآموزان شهرستانی خوابگاه در نظر گرفته است که کارآموزان محترم شهرستانی می‌توانند با هزینه مناسب به خوابگاه‌ها معرفی گردند.

  آیا اساتید دارای تجربه و سابقه کار می‌باشند؟

  پاسخ: بله تمام اساتید آموزشگاه فنون برق تماما با تجربه و سابقه بالا و نیز دارای مدرک دانشگاهی و موفق در بازار کار می‌باشند.

  چرا دوره آموزش تابلو برق صنعتی را در آموزشگاه فنون برق بهترین گزینه برای کارآموزان می‌باشد؟

  چون آموزشگاه برق صنعتی فنون برق بزرگترین مرکز تخصصی تمام دوره‌های برگزار کننده می‌باشد. همچنین از ویژگی‌های آموزشگاه : آموزش ویژه راه اندازی شغل در زمینه تمام دوره ها ارائه مدرک زیرنظر سازمان فنی و حرفه ای استفــاده از اساتید با تجربه در حوزه فنی و برق پشتیبانی مادام العمر ونامحدود به کارآموزان ارائـه خوابـگاه بـه کــارآمـوزان شـهرستــانی دراختیار گذاشتن فایلهای به روزشده نرم افزاری

  آیا بعد از اتمام دوره‌های آموزشی تضمینی برای ورود به بازار کار وجود دارد؟

  پاسخ: تمام دوره‌های آموزشگاه فنون برق جهت ورود به بازار کار طراحی شده است و در دوره های آموزشی روش‌های ورود به بازارکار توسط اساتید، آموزش داده می‌شود تا هنرجویان با آمادگی کامل به راحتی جذب بازار کار شوند.

  چرا بهتر است کارآموزان دوره آموزش طراحی تابلو برق صنعتی را در آموزشگاه فنون برق بگذرانند؟

  پاسخ : زیرا آموزشگاه فنون برق از اساتید با تجربه و متخصص و کارگاه‌های مجهز در این حوزه استفاده می‌کند و در پایان دوره، مدرک رسمی زیر نظر سازمان فنی وحرفه ای به هنرجویان اعطا می‌شود.

  سوالات متداول تخصصی

  آیا در کلاس برق صنعتی، تجهیزات به میزان کافی موجود است ؟

  پاسخ: بله تمامی تجهیزات مربوط به آموزش برق صنعتی در کلاس موجود است

  آیا مدارات فرمان نیز آموزش داده می شود ؟

  پاسخ: بله مدارات فرمان و قدرت به صورت تماما عملی آموزش داده می شود.

  آیا دوره برق صنعتی پیش نیاز خاصی احتیاج دارد ؟

  پاسخ: خیر پیش نیازی احتیاج ندارد تمام موارد از صفر آموزش داده می شود.

  چه نوع تابلو هایی با چه نوع ولتاژی در این دوره تدریس می شود ؟

  پاسخ: تابلو هایی با ولتاژ کم یا همان تابلو های LV آموزش داده می شود

  کار آموز با چه نوع سنسور هایی در دوره برق صنعتی آشنا می شود؟

  پاسخ: کار آموز در این دوره آشنایی با انواع سنسورهای القائی، خازنی، نوری و مغناطیسی را پیدا می کند .

  آیا در دوره برق صنعتی مبحث راه اندازی تابلو های خازنی و اصلاح ضریب قدرت نیز آموزش داده می شود ؟

  پاسخ: بله به صورت کال محاسبات ظرفیت خازن ها و به صورت عملی شیوه نصب رگولاتور و تنظیمات آن گفته می شود .

  دوره آموزش برق صنعتی فنی حرفه ای

  به جرات می‌توان گفت که یکی از پرطرفدار ترین دوره‌های آموزشی مشاغل فنی، دوره آموزش برق صنعتی است. این دوره یکی از کاربردی ترین دوره های مربوط به رشته برق است. امروزه در تمامی مکان‌های صنعتی از برق صنعتی و همچنین تابلو برق صنعتی استفاده می‌شود. همین موضوع نیاز به متخصصین در این حرفه را چند برابر می‌کند. در دوره آموزش برق صنعتی، در ابتدا به بررسی مفاهیم پایه ای برق، شیوه انتقال برق، مفهوم شبکه های توزیع و… پرداخته می‌شود، سپس طراحی تابلو برق صنعتی به طور کامل آموزش داده می‌شود. برای مطالعه آموزش سیم پیچی موتور روی لینک کلیک کنید.

  آموزش برق صنعتی

  اهمیت فراگیری برق صنعتی

  بسیاری از حوادث و سوانح ناشی از برق در کارگاه های صنعتی، ناشی از تماس مستقیم کارگران با خطوط برق، تماس با اجسام فلزی که با دست حمل می‌شوند، ابزارآلات و ماشین آلات صنعتی، جابجایی نامناسب دستگاه ها و سیستم های الکتریکی است. شرکت های صنعتی زیادی هستند که نیاز مبرمی به تجهیزات الکتریکی و برق کاران صنعتی دارند که در آموزشگاهی مناسب آموزش دیده اند. در یک محیط صنعتی، کار در اطراف تجهیزات الکتریکی می تواند بسیار ایمن باشد به شرطی که کارگران توسط یک برقکار و تکنسین برای شناسایی و کنترل خطرات الکتریکی آموزش دیده باشند. در مقابل، عدم تجربه و آمادگی کافی می‌تواند منجر به برق گرفتگی، آتش سوزی و انفجار یا حتی مرگ کارگران شود. پس نتیجه میگیریم که تربیت نیروی متخصص برقکار بسیار مهم است. آموزشگاه برق صنعتی برگزار کننده کلاس برق صنعتی و دوره برق صنعتی در تهران است که هدف این آموزشگاه بخشیدن امنیت به شرکت های صنعتی است. پس اگر یک برق کار هستید یا تصمیم دارید این شغل را در آینده انتخاب کنید با ثبتنام در دوره برق صنعتی ایمنی را به خود و همکارانتان ببخشید!

  بازار کار برق صنعتی

  امروزه ادارات و ساختمان های مختلف نیاز به استفاده از تابلو برق دارند و این قطعه را می توان بخش جدایی ناپذیر از کارخانه های صنعتی مختلف در نظر گرفت. پالایشگاه ها و صنایع بزرگ و کوچک و همچنین بسیاری از مجتمع های مسکونی باید از تابلوهای برق مختلف استفاده کنند. این پروژه ها برای سفارش تابلو برق مورد نظر خود باید با تولید کنندگان تابلوهای صنعتی تماس گرفته و از آنها بخواهند پنل مورد نظر را مونتاژ کنند.
  افزون بر این، برای نصب این تابلوها باید از یک برقکار یا متخصص تابلو برق صنعتی استفاده شود. تعداد افرادی که در زمینه تابلوهای برق صنعتی کار می کنند بسیار اندک بوده و در مقابل تقاضا برای طراحی و نصب این تابلوها بسیار زیاد است. در نتیجه می توان گفت بازار کار این حرفه بسیار پر رونق بوده و افرادی که وارد این حرفه می شوند می توانند درآمد بالایی کسب کنند. بنابراین با آموزش برق صنعتی می توانید از یک بازار کار عالی و پردرآمد برخوردار باشید.

  درآمد برقکار صنعتی چقدر است؟

  دشواری و خطرات احتمالی کار با کابل های برق کارخانه ها و لوازم برقی در صنعت این امکان را برای افراد ماهر در این زمینه فراهم کرده است تا در سایر موارد فنی، درآمد بیشتری نسبت به سایر رقیبان خود داشته باشند. تعمیرات تخصصی تابلو برق ها و سیستم های الکتریکی و روشنایی کارخانه ها این کار را معتبر و ارزشمند می‌کند، زیرا همه نمی توانند از پس تعمیرات تخصصی برق صنعتی برآیند. از سوی دیگر، برق صنعتی حرفه پیچیده و دشواری است. لزوم داشتن تخصص در کار برقکار صنعتی، اهمیت این حرفه در صنایع و کارخانه های صنعتی مختلف و کمبود نیروی متخصص و حرفه ای باعث شده است که این شغل یکی از مشاغل عالی و سودآور در بازار کار باشد. به طور متوسط برای یک برقکار صنعتی می‌توان درآمد ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومانی را در نظر گرفت.

  بازار کار برق صنعتی

  مدرک لازم برای شرکت در دوره آموزش برق صنعتی

  برای شرکت در کلاس برق صنعتی در آموزشگاه برق صنعتی فنون برق داشتن مدرک پایه نهم (دوره سوم متوسطه) توصیه می‌شود.البته افراد در صورت نداشتن مدرک درصورت داشتن توانایی استعداد و علاقه میتوانند در کلاس برق صنعتی شرکت کنند.

  طول دوره برق صنعتی چقدر است؟

  کلاس های دوره برق صنعتی بین یک تا سه ماه قابل برنامه ریزی است. با دوره برق صنعتی آموزشگاه برق صنعتی فنون برق دیگر لازم نیست که سه الی ۴ سال وقت خود را در دانشگاه بگذرانید. با شرکت در تنها یک دوره برق صنعتی در آموزشگاه برق صنعتی فنون برق بهترین نکات را آموزش خواهید دید.

  آموزش طراحی تابلو برق صنعتی را از کجا شروع کنیم؟

  برای آموزش طراحی تابلو برق صنعتی ابتدا باید برق صنعتی را از صفر تا صد آموزش ببینید. برای آموزش برق صنعتی نیز دو راه پیش رو دارید. تحصیل در دانشگاه: این روش به دلیل مشکلاتی از قبیل طولانی بودن زمان یادگیری و تئوری بودن آموزش ها پیشنهاد نمیشود. روش بعدی شاگردی کردن است! در این روش شما نزد استادی در کارگاه آموزش می‌بینید. در این روش مهارت آموز تمامی فوت و فن های لازم برای ورود به بازار کار را فرا نمی‌گیرد اما تجربه کسب می‌کند. و اما سومین روش که بهترین روش آموزش برق صنعتی نیز هست شرکت در دوره برق صنعتی در آموزشگاهی معتبر است. در ادامه مزایای شرکت در این دوره را در آموزشگاه ها بررسی می‌کنیم.

  مزایای شرکت در دوره برق صنعتی آموزشگاه فنون برق

  شما علاقه‌مندان عزیز با شرکت در دوره برق صنعتی آموزشگاه فنون برق از مزایای زیادی بهره‌مند خواهید شد. طبق آمار و میزان رضایتمندی هنرجویان، آموزشگاه فنون برق کاربردی ترین و پربازده‌ترین دوره برق صنعتی را برگزار می‌کند. این دوره به پیش نیاز خاصی احتیاج ندارد و هنرجویان از صفر تا صد مطالب را فرا می‌گیرند. پس از اتمام دوره مهارت آموزان هرآنچه که برای ورود به بازار کار نیاز بود را بدست خواهند آورد.

  • آموزش تئوری و عملی در کارگاه‌های مجهز و پیشرفته
  • بهره مندی از اساتید مجرب و به نام
  • امکان بازآموزی رایگان در صورت عدم یادگیری مباحث
  • اعطای گواهینامه معتبر فنی و حرفه ای
  • پشتیبانی از هنرجویان حتی پس از اتمام دوره
  • معرفی خوابگاه به مهارت‌آموزان در نزدیکی آموزشگاه
  • برگزاری کلاس با حداقل شرکت کننده جهت بهبود کیفیت آموزشی
  • دسترسی آسان به وسایل نقلیه عمومی

  آموزش طراحی تابلو برق صنعتی

  طراحی صحیح و اصولی تابلو برق، یکی از موضوعات مهمی است که یک برقکار صنعتی بایستی به طور کامل با آن آشنا باشد. در صورتی که طراحی تابلو برق به درستی صورت نگیرد ممکن است مشکلات بسیاری در برق ساختمان ها، کارگاه ها و کارخانه های صنعتی ایجاد شود. بنابراین طراحی صحیح تابلو برق صنعتی از مهم ترین موضوعات در آموزش برق صنعتی است. یکی از مهم ترین موضوعاتی که در دوره برق صنعتی آموزشگاه فنون برق به آن پرداخته می شود، آموزش طراحی تابلو برق صنعتی است. با شرکت در این دوره با اصول و نکات طراحی صحیح تابلو برق آشنا خواهید شد و می توانید این تابلو را برای انواع ساختمان ها طراحی کنید.

  آموزش طراحی تابلو برق صنعتی

  انواع تابلو برق صنعتی

  تابلو برق ها مجموعه ای از تجهیزاتی هستند که برای کنترل و توزیع انرژی الکتریکی کاربرد دارند. تابلو برق فضایی است که تجهیزات برقی در آن نصب می‌شوند. تابلو برق ها بر اساس نوع عملکرد تابلو، محل نصب، ایستایی تابلو، ساختمان و شکل ظاهری تابلو طبقه بندی می‌شوند. تابلو برق ها از نظر محل نصب به تابلو برق بیرونی و درونی، از نظر کاربرد به تابلو برق توزیع و کنترل، از نظر ایستایی به تابلو برق ثابت و متحرک و از نظر سطح ولتاژ به تابلو برق فشار ضعیف و فشار قوی تقسیم بندی می‌شوند. در مقاله ای به طور مفصل انواع تابلو برق را نام برده و کاربرد هر یک را توضیح داده ایم.

  مهارت آموز پس از پایان دوره آموزش برق صنعتی به چه مواردی مسلط خواهد بود؟

  مهارت آموز پس از پایان دوره برق صنعتی مبتدی تا پیشرفته در آموزشگاه فنون برق مسلط به باز سازی تاسیسات الکتریکی، به کار بستن پروژه های تاسیساتی، راه اندازی تجهیزات ماشینی، نظارت و حراست از کارگرهایی که در حوزه برق فعالیت می کنند، مدل سازی و ارزیابی مدارهای روشنایی و همچنین تاسیسات فرمان الکتریکی در مساحت بسته و محصور خواهند بود.
  برای ثبت نام در دوره صف رتا صد عملی آموزش برق صنعتی و اخذ مدرک فنی حرفه ای و یا مشاوره درباره هزینه دوره و مدت زمان یادگیری با کارشناسان ما تماس بگیرید.

  به این نوشته امتیاز دهید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شهریه دوره : 7.000.000 تومان

  شهریه با تخفیف : 4.900.000 تومان