آموزش صافکاری خودرو

آموزش صافکاری خودرو

آموزش صافکاری خودرو

دوره آموزش صافکاری خودرو، سرامیک خودرو یا آموزش دیتیلینگ از دیگر دوره‌های مرتبط با صافکاری و نقاشی ماشین است که به آموزش صفر تا صد صافکاری خودرو و نحوه ریکاوری رنگ انواع خودروها می‌پردازد. این دوره به صورت عملی و کارگاهی نحوه صافکاری و ریکاوری رنگ را آموزش می دهد. با شرکت در این دوره آموزش سرامیک زدن خودرو ابتدا با ابزارهای لازم برای سرامیک خودرو آشنا می‌شوید پس از آن هر آنچه برای سرامیک و ریکاوری رنگ خودرو مورد نیاز است به شما آموزش داده می‌شود. آموزش کار بر روی رنگ در زیر نور سفید، آموزش کار با دستگاه های اوربیتال، آموزش کار با پدهای پولیش، آموزش رفع آفتاب سوختگی برخی از سرفصل های آموزشی در این دوره است. در پایان دوره صافکاری خودرو نیز یک مدرک معتبر فنی حرفه ای به شما عزیزان ارائه می‌شود. همچنین می‌توانید از بازآموزیی رایگان دوره و پشتیبانی نامحدود آموزشگاه بهره مند شوید. برای آموزش نقاشی خودرو روی لینک کلیک کنید.

ویژگی های دوره آموزش صافکاری خودرو

 • بازآموزی رایگان
 • خوابگاه هنرجویان
 • مدرک معتبر
 • دوره نامحدود
 • ضمانت بازگشت وجه
 • پشتیبانی نامحدود

شهریه آموزش صافکاری خودرو

14000000 تومان

9800000 تومان

ثبت نام

سرفصل های آموزش صافکاری خودرو

آموزش فلزکاری مقدماتی

آشنایی با ابزاهای فلزکاری و واحدهای اندازه گیری آن در دوره صافکاری خودرو

آشنایی با نحوه اندازه گیری ابعاد و چگونگی علامت گذاری آن

آشنایی با ابزار چکش کاری، گیره، تبری، ریزه کاری و غیره و نحوه کار با آنها

آشنایی با نحوه برشکاری و چگونگی خنک کاری در دوره صافکاری خودرو

معرفی انواع پیچ و مهره اینجی و انواع خارها

آشنایی با انواع سوهان و سوهان کاری در دوره صافکاری خودرو

آموزش سوراخ کاری، نقطه جوش و نحوه کار با ابزارهای آن در دوره صافکاری خودرو

آموزش لحیم کاری در دوره صافکاری خودرو

آشنایی با ابزارهای جوشکاری از قبیل توج، الکترود، انبر، ترانس و . . . و نحوه کار با آنها

آموزش جوشکاری co2

آموزش جوشکاری قوس الکتریکی در دوره صافکاری خودرو

آموزش جوشکاری هوا و گاز در دوره صافکاری خودرو

آموزش جوشکاری استیلن کاربید کلسیم و اصول ایمنی آن

آشنایی با روش از بین برد رنگ خودرو

آشنایی با روش سوزاندن و تراش رنگ

مشاوره رایگان و پیش ثبت نام

  به خوابگاه نیاز دارم.

  لطفا شماره همراه را بدرستی وارد کنید


  انتخاب دوره:


  آموزش نقاشی خودروآموزش صافکاری خودروآموزش لیسه گیری و ایر براشآموزش سرامیک و ریکاوری رنگ خودرو


  سوالات متداول عمومی

  آیا بعد از اتمام دوره آموزش صافکاری خودرو مدرک هم صادر میشود؟ این مدرک در کشورهای دیگر هم اعتبار دارد؟

  پاسخ : بله بعد از اتمام دوره آموزشگاه فنون برق مدرک برا ی تمام کارآموزان شرکت کننده صادر میشود و همچنین آموزشگاه میتواند در خواست برای مدرک فنی و حرفه ای و مدرک بین المللی برای شما بدهد که در کشورهای دیگر اعتبار دارد.

  چه مدارکی جهت ثبت نام در کلاس های اموزشگاه الزامی می باشد؟

  پاسخ : بعد از پرداخت هزینه ابتدایی جهت انجام ثبت نام ،یک قطعه عکس و کپی کارت ملی و شناسنامه باید همراه کاراموز باشد.

  آیا برنامه خاصی برای شرکت در کلاس های آموزش صافکاری خودرو آموزشگاه برای کاراموزان شهرستانی دارید؟

  پاسخ : آموزشگاه فنون برق برای کاراموزان شهرستانی خوابگاه در نظر گرفته است که کاراموزان محترم شهرستانی میتوانند با هزینه مناسب به خوابگاه ها معرفی گردند.

  آیا اساتید دارای تجربه و سابقه کار می باشند؟

  پاسخ : بله تمام اساتید آموزشگاه فنون برق تماما با تجربه وسابقه بالا و نیز دارای مدرک دانشگاهی و موفق در بازار کار می باشند.

  چرا دوره آموزش صافکاری خودرو در اموزشگاه فنون برق بهترین گزینه برای کاراموزان می باشد؟

  چون آموزشگاه فنون برق بزرگترین مرکز تخصصی تمام دوره های برگزار کننده می باشد. همچنین از ویژگی های آموزشگاه : آموزش ویژه راه اندازی شغل در زمینه تمام دوره ها ارائه مدرک زیرنظر سازمان فنی وحرفه ای استفــاده از اساتید با تجربه در حوزه فنی و برق پشتیبانی مادام العمر ونامحدود به کارآموزان ارائـه خوابـگاه بـه کــارآمـوزان شـهرستــانی دراختیار گذاشتن فایلهای به روزشده نرم افزاری

  تخفیف های آموزشگاه فنون برق شامل چه کارآموزانی می شود؟

  پاسخ : کار آموزان بعد از گذراندن یک دوره برای ثبت نام دوره های بعدی و همچنین در صورت معرفی هنرجوی دیگر می توانند از تخفیف های آموزشگاه بهره مند شوند.

  برگزاری دوره آموزش صافکاری خودرو برای هنرجویان شهرستانی چگونه است؟

  پاسخ : دوره آموزش صافکاری خودرو های داخلی برای هنرجویان شهرستانی به در خواست خودشان در تمامی روزها و حتی روزهای تعطیل و آخر هفته هم برگزار می شود و همچنین در صورت نیاز از طرف آموزشگاه به خوابگاه های در نظر گرفته شده معرفی می شوند.

  سوالات متداول تخصصی

  آیا در دوره صافکاری خودرو, جوشکاری نیز آموزش داده می شود؟

  پاسخ: بله جوشکاری co2، قوس الکتریکی، هوا و گاز، استیلن کاربید کلسیم در این مجتمع آموزش داده می شود

  آیا آموزش صافکاری خودرو پیش نیاز خاصی دارد ؟

  پاسخ: خیر شرکت در دوره صافکاری خودرو پیش نیازی ندارد

  آیا فلز کاری در دوره صافکاری خودرو آموزش داده می شود ؟

  پاسخ: بله آموزش فلز کاری و نحوه کار با ابزارهای آن از سرفصل های دوره صافکاری خودرو است

  آیا در دوره صافکاری خودرو نحوه سوزاندن و تراش رنگ آموزش داده می شود ؟

  پاسخ: بله به طور کامل آموزش داده می شود

  آیا در کلاس آموزش صافکاری خودرو، آموزش ها به صورت عملی می باشد ؟

  پاسخ: بله در دوره صافکاری خودرو تمام آموزش ها به صورت کاملا عملی می باشد و تجهیزات الکترونیک و تستر ایسیو نیز موجود می باشد

  آیا دردوره صافکاری خودرو نحوه شاسی کشی خودروآموزش داده می شود؟

  پاسخ: بله این مبحث در دوره صافکاری خودرو به طور کامل آموزش داده می شود.

  آیا صافکاری خودرو بدون رنگ نیز در دوره صافکاری خودرو آموزش داده می شود؟

  پاسخ: بله این مبحث در دوره صافکاری خودرو به طور کامل آموزش داده می شود.

  آموزش صافکاری خودرو

  این روز ها زندگی ماشینی استفاده مداوم از خودرو را اجتناب ناپذیر کرده است. متاسفانه این امر باعث ایجاد ترافیک و در نتیجه تصادفات رانندگی بیشتری می‌شود. هر ماشینی ممکن است به دلایل زیادی مانند تصادف آسیب ببیند و نیاز به تعمیر داشته باشد. همانطور که می‌دانید بدنه خودرو از چندین لایه فلزی تشکیل شده است و این لایه‌ها با لایه ای اصلی از رنگ خودرو پوشانده شده است. رنگ بدنه خودرو کاملا یکدست است مگر اینکه این لایه در تصادف آسیب ببیند. در تعمیرات خودرو شاخه ای به نام صافکاری خودرو وجود دارد که وظیفه صافکاری خودرو رفع فرورفتگی‌های بدنه خودرو، فرورفتگی های بدنه خودرو و خطوط ایجاد شده بر روی لایه اصلی خودرو می باشد. به طور کلی صافکاری خودرو به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که آسیب وارده به لایه فلزی خودرو را ترمیم می‌کند و لایه رنگ را به گونه ای ترمیم می کند که مانند روز اول یکنواخت شود.آموزش صافکاری خودرو

  دوره صافکاری خودرو به صورت حرفه‌ای

  امروزه صافکاری به یکی از موفق ترین خدمات در زمینه خودرو تبدیل شده است. با گسترش روزافزون استفاده از خودروها و افزایش تعداد آن‌ها در شهرها و جاده‌های کشور، صافکاری و سایر فعالیت‌های مربوط به ترمیم و تعمیر بدنه جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است.
  با توجه به افزایش روز افزون قیمت خودروها و گرایش مردم به سمت خرید خودروهای دست دوم، صافکاری حرفه ای بدنه از اهمیت بالایی برخوردار است. با توجه به اینکه هر گونه لکه، فرورفتگی یا برآمدگی یا حتی از بین رفتن رنگ روی بدنه خودرو می‌تواند ارزش آن را به میزان قابل توجهی کاهش دهد، با این اوصاف دارندگان خودرو ترجیح می‌دهند که خودرو خود را بفروشند تا آن را تعمیر کنند. توجه به این مسئله که صافکار برای حرفه ای شدن باید حتما دوره یادگیری خود را در یک مرکز معتبر انجام دهد با کیفیت کار صافکار رابطه مستقیم دارد. هرچقدر که فرد دوره آموزش صافکاری خودرو را در یک آموزشگاه معتبر سپری کند کیفیت کار او نیز بالا می‌رود.

  صافکاری خودرو

  صافکاری مجموعه ای از فعالیت هایی است که صافکار برای تعمیر بدنه آسیب دیده خودرو انجام می دهد. بسته به میزان آسیب وارده به بدنه خودرو، این فعالیت ها می تواند از چکش کاری ساده تا نقاشی بدنه تعمیر شده متفاوت باشد. هر چه صدمات وارده به بدنه خودرو بیشتر باشد، باید نوع صافکاری گسترده تری روی بدنه خودرو انجام داد. اگر بدنه مانند روز اول دچار خراشیدگی عمیق، پارگی و ریختگی رنگ نباشد، یک صافکار حرفه ای می تواند با استفاده از ابزارهای صافکاری بی رنگ بدنه خودرو را به شما تحویل دهد. امروزه بهترین صافکار ها از دستگاه های صافکاری استفاده می کنند. این دستگاه ها با کاهش آسیب های ناشی از صافکاری دستی، مطمئن ترین راه برای ترمیم بدنه خودروهای لوکس به ویژه خودروهای خارجی هستند.

  تاریخچه صافکاری خودرو

  برای بررسی تاریخچه و قدمت صافکاری خودرو باید به این نکته توجه کنید که وقتی محصولی به تولید انبوه می‌رسد، پس از مدت کوتاهی شاخه تعمیرات این محصول به سرعت جای خود را در بین عناوین خدماتی پیدا می کند. تاریخچه صافکاری خودرو به زمانی بر می‌گردد که تولید و استفاده از خودرو فراگیر شد و متاسفانه در اثر این فراگیری تصادفات رخ داد. در سال ۱۸۶۰، اولین نسل از خودروهای امروزی تولید شد و هم زمان با آن صافکاری خودرو به عنوان یک شغل پیشنهاد شد. در ابتدا تعمیرگاه‌های خودرو، صافکاری خودرو را نیز انجام می دادند، اما با افزایش تعداد خودرو ها و تبدیل شدن صافکاری به یک حرفه و هنر، صافکاری خودرو به عنوان یک شغل مستقل مطرح شد.

  فرصت های شغلی صافکاری خودرو

  شما می‌توانید پس از پایان دوره آموزش صافکاری خودرو، کار خود را با کارآموزی شروع کنید و در تعمیرگاه‌ها شروع به فعالیت کنید. سپس به عنوان تکنسین ماهر در همان محل یا صافکاری‌های دیگری که خدمات خودرو ارائه می‌دهند، مشغول به کار شوید. تکنسین‌های خدمات خودرو، مخصوصا افرادی که کارآموزی خودرو را در یک شرکت خوب گذرانده باشند، می توانند به راحتی در تعمیرگاه های خودرو یا تعمیرگاه های تخصصی صافکاری، نمایندگی های خودرو و سازمان ها و شرکت های بزرگی که دارای ناوگان خودرو هستند استخدام شوند.
  همچنین شما میتوانید پس از تبدیل شدن به یک صافکار حرفه ای، برای خود مغازه ای را اجاره کرده و کارآموز و شاگردان خود را پرورش دهید و سپس آن ها را استخدام کنید.

  مراحل صافکاری

  یک صافکار حرفه ای با بررسی قطعات آسیب دیده و ارزیابی میزان آسیب وارده در مورد نوع صافکاری تصمیم می گیرد. صافکاری انواع مختلفی دارد که از مهمترین آنها می توان به صافکاری بدون رنگ و صافکاری با رنگ اشاره کرد. پس از انتخاب نوع صافکاری با استفاده از چکش یا دستگاه مکنده هرگونه ناهمواری، فرورفتگی یا برآمدگی ایجاد شده در بدنه خودرو را از بین می برد تا بدنه به حالت اولیه برگردد. برخی از آسیب ها فقط با انجام این مرحله قابل ترمیم بوده و پس از رفع ناهمواری ایجاد شده در بدنه، اقدام به پولیشکاری میکند و با ایجاد یکنواختی در بدنه کار صافکار کامل می شود. در برخی موارد، آسیب بیشتر از آن است که با صافکاری بتوان آن را رفع کرد و صافکار مجبور به تعویض بدنه است. صافکار با سنباده زدن و بتونه کاری سطح آسیب دیده را با سایر قسمت ها هم تراز می کند. بتونه کاری پیشنیاز نقاشی خودرو است. صافکار قسمت های باقی مانده را به کمک روزنامه می پوشاند تا رنگ به داخل آن ها نفوذ نکند. سپس با پمپ قطعات تعمیرشده را رنگ می کند. پس از نقاشی منطقه آسیب دیده، مدتی طول می کشد تا رنگ خشک شود. کارگر صاف پس از خشک شدن رنگ، با صیقل دادن قسمت رنگ شده تفاوت این نقطه با سایر نقاط را از بین می برد و به نوعی یکنواختی در رنگ خودرو دست می یابد. دقت و مهارت صافکار تماما بسته به این است که فرد در کدام آموزشگاه این حرفه را فراگرفته است. آموزشگاه فنون برق دوره آموزش صافکاری خودرو را با بالاترین کیفیت برگزار میکند تا علاقه مندان بتوانند به بهترین نحو آموزش صافکاری خودرو را بگذرانند. در دوره آموزش صافکاری خودرو آموزشگاه فنون برق شما مسلط به تعمیر هرگونه برآمدگی و فرورفتگی در بدنه خودرو خواهید شد.

  بهترین آموزشگاه برای آموزش صافکاری خودرو در تهران

  صافکاری یکی از سخت ترین و پرسودترین حرفه هاست که هرکسی بتواند تجربه بالایی در این زمینه کسب کند می تواند آینده خوبی در این حرفه داشته باشد. خوشبختانه امروزه با وجود آموزشگاه ها یادگیری این حرفه برای همه علاقه مندان آسان شده است.آموزشگاه فنون برق برگزارکننده دوره آموزش صافکاری خودرو به صورت عملی در تهران است که علاقه مندان به یادگیری بدون محدوددیت سنی میتوانند در این دوره ها شرکت کنند.

  دوره صافکاری خودرو با بهترین روش ها

  روند انجام صافکاری نسبت به گذشته بسیار متفاوت شده است، در واقع خودروها دیگر با روش های قدیمی تعمیر نمی شوند. و کسانی که قصد یادگیری شاخه خاصی از تعمیر خودرو یا تنظیم ظاهر خودرو را دارند باید این دانش لازم را در آموزشگاه های مختلف کسب کنند و سپس به انجام کارهای عملی بپردازند. در صورتی که در گذشته اینطور بود و فرد فقط با شروع یک کارآموزی یا آموزش زیر نظر استاد شروع به یادگیری می کرد. خوشبختانه امروزه روند یادگیری تغییرات زیادی کرده است و علاقه مندان به یادگیری تعمیر خودرو از نظر فنی و یا حل مشکلات ظاهری مانند آموزش صافکاری خودرو به راحتی می توانند با استفاده از روش ها و اصول استاندارد و مناسب مباحث آموزشی را طی کنند. . خوشبختانه امروزه امکان دسترسی به منابع و متخصصان مختلف و وجود دنیای مجازی امکان دسترسی آسان به اطلاعات لازم را فراهم کرده است. پس اگر جزو افرادی هستید که قصد یادگیری تخصصی آموزش صافکاری خودرو را دارید و می خواهید یک حرفه ای مناسب داشته باشید که درآمد خوبی داشته باشد، در این صورت ابتدا باید یک آموزشگاه مطمئن و قابل اعتماد پیدا کنید. سایت فنون برق با برگزاری بهترین دوره آموزش صافکاری خودرو شما مهارت آموزان عزیز را در راه رسیدن به هدفی که دارید یاری میکند.

  اهمیت کاراموزی پس از اتمام دوره آموزش صافکاری خودرو

  پس از گذراندن دوره آموزش صافکاری خودرو، ایده خوبی است که یک گروه معتبر و حرفه ای را برای کسب تجربه انتخاب کنید، در این صورت مطمئن باشید که قادر خواهید بود اطلاعات و تکنیک های خاصی که درکلاس صافکاری خودرو آموزش دیده بودید را تثبیت کنید. لازم به ذکر است که تحت هیچ شرایطی زیر نظر افرادی که به روش سنتی و قدیمی کار می کنند شروع به کار نکنید. امروزه روند انجام تمامی کارها به خصوص تعمیر خودرو بسیار متفاوت شده است. پس باید در انتخاب مکانی که قصد کاراموزی را دارید نهایت دقت را به خرج دهید.

  مدرک آموزش صافکاری خودرو برای مهاجرت چگونه است؟

  شما می توانید با اخذ گواهینامه معتبر آموزش صافکاری خودرو از امتیاز ویژه مهاجرت نیز برخوردار شوید. زیرا در کل برای ویزای کار مدارکی مانند صافکاری و نقاشی خودرو بسیار مفیدتر به حساب می آید و به همین دلیل است که امروزه این خدمات بسیار مورد توجه قرار گرفته است. البته اهمیت آموزشگاهی که در آن مدرک می گیرید نیز بسیار مهم است. با این حال در هر صورت مدرک صافکاری علاوه بر بازار کار فوق العاده در ایران، حتی برای مهاجرت کاری نیز می تواند بسیار قابل قبول باشد، پس اگر شما قصد مهاجرت دارید میتوانید با مدرک آموزش صافکاری خودرو به راحتی پذیرش شوید. این را هم بدانید که مدرک دوره آموزش صافکاری خودرو در آموزشگاه فنون برق بسیار معتبر است. و با این مدرک به راحتی در خارج از کشور میتوانید مشغول به کار شوید. دوره صافکاری خودرو آموزشگاه فنون برق معتبر ترین مدرک را به مهارت آموزان ارائه میدهد.

  انواع روش های صافکاری خودرو

  هر صافکاری روش منحصر به فرد خود را در ترمیم بدنه خودرو دارد. علاوه بر این، هر صافکار از ابزارها و روش‌های خاصی برای ترمیم قسمت‌های مختلف خودرو استفاده می‌کند که منحصر به فرد است و در طول زمان و تجربه به دست آمده است. صافکاری با رنگ و بی رنگ از انواع روش های صافکاری هستند که هر کدام ممکن است دارای چندین دستگاه و ابزار برای انجام صافکاری باشند. به همین دلیل امروزه می‌توان روش های مختلف صافکاری را مشاهده کرد که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت. دوره آموزش صافکاری خودرو در آموزشگاه فنون برق جدید ترین و بهترین روش های صافکاری خودرو را توسط بهترین اساتید در اختیار شما قرار داده است.

  صافکاری با رنگ و بدون رنگ

  این شغل به دانش و تجربه بالایی نیاز دارد. برخلاف روش قبلی، گاهی شدت ضربه به قدری زیاد است که در اثر تصادف نه تنها رنگ بدنه از بین می رود، بلکه در هنگام صافکاری، در اثر ضربه چکش رنگ از بین می رود. در این حالت نمی توان از روش بدون رنگ استفاده کرد، اما صافکار مجبور به استفاده از رنگ می شود. این نوع صافکاری به صورت کاملا عملی در دوره صافکاری خودرو در آموزشگاه فنون برق برگزار می‌شود. با شرکت در دوره آموزش صافکاری خودرو مهارت خود را افزایش دهید و به سرعت وارد بازار کار شوید.

  صافکاری با استفاده از میله های PDR

  صافکاری PDR که زیرمجعموعه صافکاری بدون رنگ است، می تواند با استفاده از روش های مختلفی انجام شود. به عبارت دیگر زمانی که بتوان بدنه خودرو را بدون استفاده از رنگ اصلاح کرد درحالی که به رنگ آن آسیبی وارد نشود، روش PDR می تواند گزینه خوب و مناسبی برای انتخاب باشد.

  صافکاری با لیزر

  صافکاری با لیزر یکی از پیشرفته ترین روش های صافکاری بدون رنگ است. اگر تصادفی رخ داد و رنگ بدنه خودرو آسیب دید می توانید از روش صافکاری لیزری استفاده کنید. در این روش علم اپتیک و لیزر به کمک ما می آیند تا بتوانیم از آنها برای تعمیر سطح بیرونی بدنه خودرو استفاده کنیم. از مزایای استفاده از این روش می توان به این اشاره کرد که به دلیل حرارت ایجاد شده توسط لیزر، اثری از صافکاری روی بدنه باقی نمی ماند و این بسیار عالی است. آموزشگاه فنون برق دوره آموزش صافکاری خودرو را با بهترین اساتید و روش ها در اختیار شما قرار داده است.

  صافکاری با چسپ حرارتی

  شاید کمتر نام این روش را شنیده باشید، زیرا یکی از مدرن ترین روش ها به حساب می آید. روش کار به این صورت است که در قسمت آسیب دیده؛ چسب را تزریق می کنند و سپس نیرویی بر خلاف جهت اصلی به فرورفتگی وارد می کنند که در این صورت قسمت آسیب دیده به حالت اولیه باز می گردد.

  صافکاری با دستگاه مغناطیسی

  لازم به ذکر است که دستگاه مغناطیسی از امواج الکتریکی استفاده می کند. در واقع این امواج به گونه ای عمل می کنند که باعث حرکت مولکول های فولاد ازمرکز ورق شده و در نتیجه فرورفتگی های روی بدنه از بین می روند. آموزشگاه فنون برق برگزارکننده دوره آموزش صافکاری خودرو با جدید ترین روش ها شما مهارت آموزان عزیز را در راه رسیدن به اهدافتان یاری میکند.

  به این نوشته امتیاز دهید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شهریه دوره : 14.000.000 تومان

  شهریه با تخفیف : 9.800.000 تومان