آموزش جلوبندی سازی خودرو

آموزش جلوبندی سازی خودرو

 آموزش جلوبندی سازی خودرو

با توجه به این که امروزه جلوبندی سازی خودرو به یکی از حرفه‌های پردرآمد تبدیل شده است افراد زیادی به دنبال ثبتنام در دوره‌های این شغل هستند. آموزشگاه فنون برق با برگزاری دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو در بهترین شرایط توانسته جایگاه خوبی را در بین کارآموزان بدست بیاورد. هدف آموزشگاه فنون از برگزاری این دوره تربیت نیروی متخصص جهت ورود به بازار کار و دست یابی به درآمد بالا می‌باشد. برگزاری دوره‌های آموزش جلوبندی سازی ماشین در این آموزشگاه به صورت کاملا عملی، پروژه محور و زیر نظر اساتید مجرب برگزار می‌شود و کارآموزان پس از اتمام این دوره مدرک فنی حرفه ای دریافت می‌کنند. کارآموزان با شرکت در دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو در آموزشگاه فنون، در مدت زمانی کوتاه به عنوان یک تعمیرکار حرفه‌ای جلوبندی ساز خودرو صفر تا صد این حرفه را فرا گرفته و می‌توانند وارد بازار کار شده و از درآمد بالای این شغل استفاده نمایند. برای آموزش سرامیک و ریکاوری رنگ خودرو روی لینک کلیک کنید.

ویژگی های دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو

 • بازآموزی رایگان
 • خوابگاه هنرجویان
 • مدرک معتبر
 • دوره نامحدود
 • ضمانت بازگشت وجه
 • پشتیبانی نامحدود

شهریه آموزش جلوبندی سازی خودرو

7100000 تومان

5000000 تومان

ثبت نام

سرفصل های آموزش جلوبندی سازی خودرو

آشنایی با انواع سیستم تعلیق (پایداری چرخ)

آشنایی با اواع سیستم پایداری چرخ (کمبر، کستر،تواین To in، تواوت To out)

آشنایی با انواع سیستم ترمز ((ABS,EPB,EBD,EBA,ESP

آشنایی با تمامی اجزای جلوبندی (جعبه فرمان، سیبک، پلوس، طبق، میل تعادل)

آموزش هواگیری انواع سیستمهای ترمز خودرو

آموزش تنظیم باد انواع خودرو

آموزش تنظیم ارتفاع خودرو

آموزش تنظیم فرمان انواع خودرو

آموزش تنظیم زوایای چرخ

آموزش عیب یابی انواع تعلیق خودرو

آموزش تعویض انواع لنت های ترمز دیسکی و کاسه ای

آموزش تعمیر جعبه فرمان های هیدرولیکی

آموزش تعمیر جعبه فرمان های معمولی

مشاوره رایگان و پیش ثبت نام

  به خوابگاه نیاز دارم.

  لطفا شماره همراه را بدرستی وارد کنید


  انتخاب دوره:


  آموزش مکانیک خودرو درجه 2آموزش مکانیک خودرو درجه 1آموزش تخصصی گیربکس های دستیآموزش تعمیر گیربکس CVTآموزش گیربکس اتوماتیک بنز و بی ام و BMWآموزش تخصصی گیربکس های اتوماتآموزش جلوبندی سازی  • روزساعتتاریخ
  • شنبه تا چهارشنبه13:30 الی 151403/05/20
  • شنبه تا چهارشنبه 13:30 الی 151403/06/17

  سوالات متداول عمومی

  آیا بعد از اتمام دوره جلوبندی سازی خودرو مدرک هم صادر میشود؟ این مدرک در کشورهای دیگر هم اعتبار دارد؟

  پاسخ : بله بعد از اتمام دوره جلوبندی سازی خودرو، آموزشگاه فنون برق، برای تمام کارآموزان شرکت کننده، مدرک صادر کرده و همچنین آموزشگاه می‌تواند در‌خواست برای مدرک فنی و حرفه ای و مدرک بین المللی برای شما بدهد که در کشورهای دیگر اعتبار دارد.

  چه مدارکی جهت ثبت نام در کلاس جلوبندی سازی خودرو آموزشگاه الزامی می باشد؟

  پاسخ: بعد از پرداخت هزینه ابتدایی جهت انجام ثبت نام در کلاس جلوبندی سازی خودرو، یک قطعه عکس و کپی کارت ملی و شناسنامه باید همراه کارآموز باشد.

  آیا برنامه خاصی برای شرکت در کلاس‌های آموزشگاه برای کارآموزان شهرستانی دارید؟

  پاسخ: آموزشگاه فنون برق برای کارآموزان شهرستانی خوابگاه در نظر گرفته است که کارآموزان محترم شهرستانی می‌توانند با هزینه مناسب به خوابگاه‌ها معرفی گردند.

  آیا اساتید دارای تجربه و سابقه کار می‌باشند؟

  پاسخ : بله تمام اساتید آموزشگاه فنون برق، تماما با تجربه و سابقه بالا و نیز دارای مدرک دانشگاهی و موفق در بازار کار می‌باشند.

  چرا دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو در آموزشگاه فنون برق بهترین گزینه برای کارآموزان می باشد؟

  چون آموزشگاه فنون برق بزرگترین مرکز تخصصی تمام دوره های برگزار کننده می‌باشد. همچنین از ویژگی‌های آموزشگاه : آموزش ویژه راه اندازی شغل در زمینه تمام دوره‌ها ارائه مدرک زیرنظر سازمان فنی وحرفه ای استفــاده از اساتید با تجربه در حوزه فنی و برق پشتیبانی مادام العمر ونامحدود به کارآموزان ارائـه خوابـگاه بـه کــارآمـوزان شـهرستــانی دراختیار گذاشتن فایلهای به روزشده نرم افزاری

  آیا بعد از اتمام دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو تضمینی برای ورود به بازار کار وجود دارد؟

  پاسخ: تمام دوره های آموزشگاه فنون برق جهت ورود به بازار کار طراحی شده است و در دوره های آموزشی روش های ورود به بازارکار توسط اساتید، آموزش داده می شود تا هنرجویان با آمادگی کامل به راحتی جذب بازار کار شوند.

  چرا بهتر است کارآموزان، دوره جلوبندی سازی خودرو را در آموزشگاه فنون برق بگذرانند؟

  پاسخ: زیرا آموزشگاه فنون برق از اساتید با تجربه و متخصص و کارگاه های مجهز در این حوزه استفاده می‌کند و در پایان دوره جلوبندی سازی خودرو، مدرک رسمی زیر نظر سازمان فنی وحرفه‌ای به هنرجویان اعطا می‌شود.

  سوالات متداول تخصصی

  آیا دوره آموزش جلوبندی سازی احتیاج به پیش نیاز دارد؟

  پاسخ : خیر دوره آموزش جلوبندی سازی، احتیاج به پیش نیاز ندارد..

  آیا عیب یابی سیستم ترمز ABS، جزء سرفصل های دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو است؟

  پاسخ :بله عیب یابی سیستم ترمز ABS جزء سرفصل های دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو می باشد.

  آیا تعمیرات کمک فنر در دوره جلوبندی سازی خودرو، آموزش داده می شود؟

  پاسخ: بله تعمیرات کمک فنر، در دوره جلوبندی سازی خودرو آموزش داده می شود.

  آیا نرم کردن فرمان خودرو جزء سرفصل‌های دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو می‌باشد؟

  پاسخ: بله نرم کردن فرمان، جزء مبحث آموزشی دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو می باشد.

  آیا رفع نشتی جعبه فرمان در کلاس جلوبندی سازی خودرو، آموزش داده می‌شود؟

  پاسخ: بله. این مبحث در دوره جلوبندی سازی خودرو آموزش داده می شود.

  آیا سیستم هوارسانی هم در دوره جلوبندی سازی خودرو آموزش داده خواهد شد؟

  پاسخ: بله، سیستم هوارسانی – سوخت رسانی و جرقه زنی در موتورهای انژکتوری به صورت کامل در دوره جلوبندی سازی خودرو توضیح داده خواهد شد.

  آموزش جلوبندی سازی خودرو

  دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو با هدف آموزش تعمیر سیستم تعلیق خودرو برگزار می‌شود. وظیفه این سیستم جلوگیری کردن از انتقال ارتعاشات به بدنه کابین و قطعات خودرو است. این سیستم که بین فرمان و چرخ‌ها قرار می‌گیرد، با کنترل لرزش‌ها، فرمان پذیری را آسان‌تر می‌‌کند. این سیستم در اثر برخورد و افتادن به چاله و یا حرکت در مسیرهای نامناسب می‌تواند بارها آسیب ببیند. به همین علت شرکت کنندگان در این دوره آموزشی پس از ورود به بازار کار، کسب و کار پر رونقی خواهند داشت.
  آموزش جلوبندی سازی خودرو

  جلوبندی چیست؟

  اگر بخواهیم به زبان ساده بگوییم به قسمت‌های جلو و زیرین خودرو جلوبندی گفته می‌شود. جلوبندی خودرو، وظایف بسیار زیاد و مختلفی دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت. ممکن است برخی افراد، جلوبندی ماشین را با سیستم تعلیق خودرو اشتباه بگیرند یا آن‌ها را یکسان بدانند. اما این دو سیستم تفاوت‌هایی با هم دارند. یکی از این تفاوت‌ها این است که سیستم تعلیق، نه تنها بخش جلو و چرخ های جلو را پوشش می‌دهد، بلکه در کمک فنرها و چرخ‌های عقب نیز تاثیرگذار است. اما جلوبندی خودرو، برخلاف سیستم تعلیق، هیچ تاثیری بر چرخ‌های عقب ندارد و تنها به چرخ‌ها و بخش جلویی خودرو و همچنین بر روی فرمان و میل فرمان تاثیر می‌گذارد.

  مزیت آموزش جلوبندی سازی خودرو

  در ابتدا، به بدیهی‌ترین مزیت آموختن این مهارت اشاره می‌کنیم: توانایی برای حل مشکلات و تعمیر انواع مشکلات ایجاد شده در جلوبندی ماشین شخصی. هرچند این مزیت به تنهایی برای یاد گرفتن این مهارت کافی نیست. اما در نظر داشته باشید که شما با آموختن این مهارت می‌توانید برای خودتان یک شغل و حرفه مستقل ایجاد نمایید و به درآمد قابل توجهی دست یابید. سوالی که در این بخش ممکن است برای شما به وجود بیاید، میزان درآمد این شغل و بازار کار آن است که در ادامه به پاسخ این سوالات می‌پردازیم. همچنین پس از اتمام دوره جلوبندی سازی خودرو و دریافت مدرک فنی حرفه‌ای امکان مهاجرت به کشورهای دیگر برایتان فراهم می‌شود.
  پس از کسب مدرک فنی حرفه‌ای جلوبندی سازی خودرو می‌‌توانید در کارخانجات استخدام شده و به تعمیر دستگاه‌ها و ماشین آلات آن‌ها بپردازید.
  زمانی که شما مدرک بین المللی را از آموزشگاه جلوبندی سازی فنون برق دریافت کردید می‌توانید در کمپانی‌های سازنده ماشین‌های لوکس به استخدام در آیید.
  پس از اتمام دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو می‌توانید بطور مستقل یک مغازه راه‌اندازی کنید.

  بازار کار جلوبندی سازی خودرو

  نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، این است که جلوبندی سازی خودرو اهمیت زیادی در عملکرد خودرو دارد. صاحبان خودرو برای بهبود عملکرد خودرو اقدام به تعمیر و رفع مشکل پیش آمده در جلوبندی خودرو می‌کنند که برای رفع این مشکلات نیاز به متخصص می‌باشد. بنابراین، بدیهی است که حوزه جلوبندی سازی خودرو از بازار کار خوبی برخوردار است.

  درآمد جلوبندی ساز چقدر است؟

  حتما این نکته را در نظر داشته باشید که به طور کلی شغل های مربوط به خودرو، از بازار کار و درآمد خوبی برخوردار هستند و نه تنها هیچ وقت از رونق نمی‌افتند، بلکه با گذر زمان و بیشتر شدن تعداد خودرو‌های در دسترس مردم، این شغل‌ها، از بازار خوبی برخوردار هستند و به تبع آن درآمد چشمگیری هم دارند.
  یکی از پردرآمد‌ترین شغل های مربوط به خودرو، جلوبندی سازی خودرو می‌باشد. به جرات می‌توان گفت این حرفه، علاوه بر برخورداری از بازار کار مناسب و رضایت بخش، از درآمد خوبی هم برخوردار است. البته، بدیهی است که میزان درآمد افراد در هر حرفه‌ای که باشند به دانش و مهارت آن‌ها بستگی دارد، جلوبندی سازی خودرو نیز از این مورد مستثنی نیست و هر چقدر که شما تخصص و مهارت داشته باشید به همان میزان می‌توانید مشتریان بیشتری را جذب کنید و در پی آن درآمد بالایی داشته باشید. پیچیدگی‌های جلوبندی سازی خودرو موجب شده تا افرادی که سررشته‌ای از جلوبندی خودرو ندارند، نتوانند اقدام به تعمیر مشکلات مربوط به آن کنند و در هنگام بروز مشکل به جلوبندی ساز مراجعه کنند. همه این عوامل دست به دست هم داده تا جلوبندی ساز خودرو، از درآمد بالایی برخوردار شود. بنابراین می‌توان گفت که آموزش جلوبندی سازی خودرو جزء رشته‌های فنی پرطرفدار است که بازار کار پر رونقی داشته و می‌توان آینده خوبی را برای شغل جلوبندی‌ساز خودرو درنظر گرفت.

  فرصت‌های شغلی جلوبندی سازی ماشین

  • مهارت آموزان می‌توانند بعد از اتمام دوره جلوبندی سازی خودرو در عنوان های شغلی زیر مشغول شوند.
  • استخدام در شرکت های خودرو سازی داخلی و خارجی
  • استخدام در نمایندگی های خودرو سازان داخلی و خارجی
  • استخدام در کارخانه ها، اداره ها، شرکت ها، مراکز نظامی به عنوان جلوبندی ساز
  • مشغول در مراکز معاینه فنی خودرو
  • فروش لوازم جلوبندی ساز بعد از اخذ جواز کسب

  چگونه به یک جلوبندی ساز حرفه‌ای تبدیل شویم؟

  از دو طریق می‌توانید به یک جلوبندی ساز ماهر تبدیل شوید. روش اول استخدام در یک مغازه تعمیرات و جلوبندی سازی خودرو به عنوان کارآموز و شاگرد می‌باشد، که البته این روش پیشنهاد نمی‌شود زیرا بسیار زمان بر است و برای افرادی که می‌خواهند به سرعت وارد بازار کار شوند، مناسب نیست. روش دوم شرکت در دوره‌های آموزش جلوبندی سازی خودرو  است که در آموزشگاه‌های معتبر و زیر نظر اساتید مجرب، برگزار می‌شوند، که در مدت زمان کوتاهی می‌توانید مهارت لازم برای ورود به بازار کار را کسب کنید. این روش برای یادگیری، بسیار عالی است شما عزیزان می‌توانید با شرکت در دوره جلوبندی سازی خودرو در عرض کمتر از ۲ ماه به یک جلوبندی ساز حرفه‌ای تبدیل شده و به راحتی وارد بازار کار این رشته پردرآمد شوید

  مزایای گذراندن دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو فنون برق

  شما علاقه‌مندان عزیز با شرکت در دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو آموزشگاه فنون برق از مزایای زیادی بهره‌مند خواهید شد. طبق آمار و میزان رضایتمندی هنرجویان، آموزشگاه فنون برق کاربردی ترین و پربازده‌ترین دوره جلوبندی سازی خودرو را برگزار می‌کند.
  این دوره به پیش نیاز خاصی احتیاج ندارد و هنرجویان از صفر تا صد مطالب را فرا می‌گیرند. پس از اتمام دوره مهارت آموزان هرآنچه که برای ورود به بازار کار احتیاج بود را بدست خواهند آورد. در ادامه چند مورد از مزایای این آموزشگاه را نام می‌بریم.

  • آموزش تئوری و عملی در کارگاه های مجهز و پیشرفته
  • بهره مندی از اساتید مجرب و به نام
  • امکان بازآموزی رایگان در صورت عدم یادگیری مباحث
  • اعطای گواهینامه معتبر فنی و حرفه ای
  • پشتیبانی از هنرجویان حتی پس از اتمام دوره
  • معرفی خوابگاه به مهارت‌آموزان در نزدیکی آموزشگاه
  • برگزاری کلاس با حداقل شرکت کننده جهت بهبود کیفیت آموزشی
  • دسترسی آسان به وسایل نقلیه عمومی

  پیش نیاز دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو

  برای شرکت در دوره جلوبندی سازی خودرو، نیازی نیست هیچ مهارتی از قبل داشته باشید، چرا که در این دوره‌ها تمامی مطالب مورد نیاز، از صفر تا صد، بی هیچ کم و کسری بیان خواهد شد. این مورد نیز یکی از مزیت‌های بزرگ دوره جلوبندی سازی ماشین محسوب می‌شود.

  جلوبندی سازی خودرو مناسب چه افرادی است؟

  همان طور که قبلا گفته شد، جلوبندی سازی خودرو جزء شغل‌های پر درآمد است و از بازار کار خوبی نیز برخوردار می‌باشد و برای پیشرفت و ترقی در این حرفه کافی است انگیزه، استعداد و اراده داشته باشید. همچنین داشتن توانایی بالا در حل مسئله، می‌تواند از دیگر معیارهای لازم برای این شغل باشد. مورد دیگری که برای موفقیت در این شغل باید دارا باشید مهارت برقراری ارتباط با افراد مختلف می‌باشد که نمی‌توان از آن غافل شد.

  وظیفه جلوبندی ساز چیست؟

  به طور کلی، مهمترین وظیفه‌ای که جلوبندی خودرو با آن سروکار دارد، دست اندازها و ناهمواری‌های جاده است. به بیان دیگر، وظیفه اصلی جلوبندی خودرو این است که در برابر آسیب ناهمواری‌های جاده‌ای مقاومت کند و مانع تکان خوردن بیش از حد خودرو شود. بنابراین، می‌توان نتیجه گرفت جلوبندی ماشین، رابطه مستقیم با رفاه و راحتی سرنشینان خودرو دارد و در صورتی که این بخش به درستی عمل نکند، بدون شک مشکلاتی به وجود خواهد آمد و آسایش سرنشینان از آنان سلب خواهد شد. جلوبندی خودرو شامل بخش‌های مختلفی می‌باشد که هر یک تاثیر چشمگیری در عملکرد درست آن دارند، در ادامه به معرفی این بخش‌ها می‌پردازیم و وظایف هر یک از آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

  بخش‌های مختلف جلوبندی خودرو

  • سیستم فرمان

  فرمان خودرو یکی از بخش‌های اصلی جلوبندی خودرو می‌باشد که وظیفه آن، برقراری ارتباط میان راننده و خودرو به منظور کنترل و هدایت خودرو می‌باشد.

  • میل موجگیر

  وظیفه میل موجگیر حفظ تعادل خودرو می‌باشد که به آن میل تعادل نیز گفته می‌شود. این بخش، برای دوران خود به نیرو احتیاج دارد و این نیرو را از راه‌های مختلف، برای مثال چرخ دنده‌های درگیر با چرخ دنده سر میل لنگ، تامین می‌کند. از آنجایی که میل موجگیر، حساس است، تعمیرکار برای تعمیر این بخش نیاز به دانش و مهارت زیادی دارد و ممکن است با یک حرکت اشتباه در حین تعمیر مشکلات دیگری ایجاد شود.

  • سگ دست

  سگ دست یک قطعه از چدن و شبیه یک لولا می‌باشد و وظیفه آن انتقال وزن خودرو به چرخ‌ها و زمین است که در محور فرمان قرار دارد و باعث می‌شود چرخ‌ها به راحتی روی محورشان بچرخند و رفاه خوبی را برای سرنشینان ماشین فراهم کند.

  • کمک فنر

  وظیفه کمک فنر کنترل نوساناتی است که به فنرها وارد می‌شود. معمولا کمک فنر در نزدیکی چرخ‌ها قرار دارد و با کنترل نوساناتی که به فنرها وارد می‌شود از تکان خوردن شدید خودرو جلوگیری می‌کند. در نتیجه آرامش نسبی را برای سرنشینان خودرو فراهم می‌کند.

  • سیبک

  سیبک با کمک دیگر بخش‌ها وظیفه اتصال چرخ‌ها به سیستم تعلیق را دارد که علاوه بر آن به چرخ‌ها کمک می‌کند که بهتر بچرخند. با توجه به شکل ظاهری سیبک که کروی شکل است، باعث می‌شود اصطکاکی که بین قطعات ایجاد شده است کاهش یابد. همچنین با تحمل مقداری از وزن خودرو کمک می‌کند خودرو به نرمی حرکت کند و در دست اندازها و ناهمواری های جاده تکان زیادی نداشته باشد و این تکان‌ها به داخل کابین خودرو منتقل نشود.

  به این نوشته امتیاز دهید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شهریه دوره : 7.100.000 تومان

  شهریه با تخفیف : 5.000.000 تومان