چگونه یک تعمیرکار حرفه ای موبایل شویم و بیشترین درآمد را کسب کنیم؟

5 دقیقه زمان مطالعه

اگر می‌خواهید وارد بازار کار تعمیرات موبایل شوید و از درآمد عالی شغل تعمیرات موبایل استفاده کنید توصیه می‌کنیم این مقاله را تا انتها بخوانید. در این مقاله به نکاتی اشاره کرده‌ایم که با توجه و رعایت به آن‌ها، می‌توانید در بازار کار شغل تعمیر موبایل موفق شده و به درآمد بالایی دست یابید.

معرفی شغل تعمیرات موبایل

شغل تعمیرات موبایل یکی از مشاغل پردرآمد فنی است. تعمیرکار حرفه‌ای موبایل می‌بایست مهارت و توانایی لازم در عیب یابی و تعمیرات انواع مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری انواع مدل‌های موبایل اندروید و آیفون را داشته باشد.

بازار کار تعمیرات موبایل چگونه است؟

همانطور که می‌دانید امروزه موبایل یکی از پرمصرف‌ترین وسایل است و افراد بسیاری از آن استفاده می‌کنند و با توجه به پیشرفت آن، همچنین ارائه نرم افزارهای کاربردی بسیاری از افراد فعالیت های روزانه خود مانند خرید، پرداخت، مسیریابی، گفتگو و … را از طریق این وسیله انجام می‌دهند.

بنابراین با توجه به افزایش استفاده از موبایل تقاضا برای تعمیرات این وسیله نیز افزایش خواهد یافت. همچنین همانطور که می‌دانید از سال‌های گذشته با توجه به افزایش قیمت دلار، قیمت گوشی‌های موبایل نیز افزایش یافته و همین امر باعث شده است تا افراد توانایی مالی برای تعویض گوشی موبایل را نداشته و به هنگام خراب شدن آن به دنبال راهی برای تعمیر آن باشند. در نتیجه همه این عوامل نشان می‌دهد که امروزه بازار کار تعمیرات موبایل در ایران رشد خوبی داشته و در آینده رشد و رونق بهتری نیز خواهد داشت.

بازار کار تعمیرات موبایل

حتماً بخوانید: نشانه های هک شدن موبایل را بشناسید

 

چگونه وارد بازار کار تعمیرات موبایل شویم؟

همانطور که اشاره شد برای ورود به بازار کار تعمیرات موبایل و موفقیت در آن می‌بایست دانش و مهارت لازم در عیب یابی، تعمیرات و تعویض قطعات انواع برندهای موبایل اندروید و آیفون را داشته و بتوانید مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری به وجود آمده در موبایل را رفع نمایید.

امروزه با توجه به ورود اپلیکیشن های کاربردی به بازار، افراد با مشکلات نرم افزاری بسیاری مواجه خواهند شد بنابراین تعمیرکار حرفه ای موبایل می بایست توانایی رفع این مشکلات مانند فلش گوشی، نصب برنامه ها، روت گوشی ، رفع ارورهای گوشی، رفع ارورهای رایج مدار سیم کارت، برداشتن رمز گوشی ها، کالیبره کردن باتری و بسیاری از مشکلات دیگر را داشته باشد.

همچنین افراد هنگام کار با موبایل با مشکلاتی مانند قطع و وصل شدن صدا و آنتن، شکستن ال سی دی، تعمیر صفحه نمایش گوشی، خراب شدن باتری، تعمیر دوربین موبایل، عیب یابی تاچ گوشی، خراب شدن هارد، داغ شدن گوشی و بسیاری از دیگر مشکلات مواجه می‌شوند. تعمیرکار حرفه ای موبایل می‌بایست مهارت لازم در عیب یابی و تعویض قطعات مربوطه را بهترین صورت ممکن داشته باشد.

در گذشته افراد به صورت تجربی مهارت‌های لازم برای تعمیرات موبایل را فرا می‌گرفتند اما امروزه با توجه به پیچیده شدن تکنولوژی موبایل همچنین حساس بودن قطعات آن تعمیرات و تعویض قطعات موبایل بسیار حساس و پیچیده بوده و نیازمند دانش و مهارت کافی می باشد، زیرا در صورت نداشتن تخصص ممکن است آسیب به دیگر قطعات وارد شده و مشکلات دیگری را به وجود آورد.

 بنابراین تعمیرکاران موبایل قبل از ورود به بازارکار این شغل می‌بایست حتما به عنوان شاگرد تعمیرات موبایل در مغازه تعمیرات موبایل فعالیت کرده یا در دوره های آموزش تعمیرات موبایل شرکت کرده و دانش و مهارت لازم برای ورود به این حرفه را به دست آورند.

توصیه ما به شما این است که در دوره های مربوطه شرکت کنید زیرا کسب مهارت لازم از طریق شاگردی کردن بسیار زمان بر است، اما در دوره های تعمیرات موبایل به دلیل عملی بودن آموزش ها در مدت زمان کوتاهی صفر تا صد تعمیرات موبایل را یاد گرفته و می توانید وارد بازار کار شوید.

درآمد تعمیرات موبایل

درآمد تعمیرات موبایل از عوامل گوناگی مانند کیفیت کار، دانش کار، موقعیت مکانی مغازه تعمیرات موبایل و غیره می‌باشد. در صورتی که موارد ذکر شده را رعایت کرده باشید درآمد متوسط ماهیانه تعمیرات موبایل برای شما می‌تواند بین 15 تا 20 میلیون تومان در ماه باشد. در ادامه به بررسی عوامل تاثیر گذار بر میزان درآمد این شغل می‌پردازیم.

درآمد تعمیرکار موبایل

7 راهکار تضمینی برای افزایش درآمد تعمیرات موبایل!

میزان درآمد تعمیرات موبایل وابسته به عوامل گوناگونی می‌باشد که در صورت رعایت آنها می‌توانید به درآمد خوبی در این شغل دست یابید، در این بخش همراه ما باشید تا با این عوامل آشنا شده و با به کارگیری آن‌ها درآمد خود را افزایش دهید.

عامل اول: دانش خود را بروز کنید

یکی از مهم‌ترین عوامل برای موفقیت در بازار کار تعمیرات موبایل، داشتن مهارت و تخصص کافی در تعمیرات نرم افزاری و سخت افزاری موبایل است. همانطور که می‌دانید هر روز گوشی‌های جدیدی وارد بازار شده و تکنولوژی آنها روز به روز پیشرفت بیشتری خواهد داشت.

بنابراین برای موفقیت در بازار کار تعمیرات موبایل می‌بایست خود را با این تکنولوژی همراه کرده و مهارت و تخصص خود را به روز نمایید. برای اینکار توصیه می کنیم مقالات آموزشی ما را دنبال کرده و از آخرین اخبار مربوط به تعمیرات موبایل آگاه شوید.

حتماً بخوانید: همه چیز درباره تفاوت ال سی دی اورجینال و ال سی دی کپی موبایل

عامل دوم: موقعیت مکانی مناسبی را انتخاب کنید

موقعیت مکانی مغازه تعمیرات موبایل نقش ویژه ای در میزان درآمد این شغل دارد. در صورتی که قصد دارید درآمد بسیاری از این شغل به دست آورید توصیه می کنیم مغازه تعمیرات موبایل خود را در محله های پررفت و آمد راه اندازی کنید. بدون شک در این مکان افراد بیشتری با شما در تعامل بوده و تعداد مشتریان بیشتری به دست خواهید آورد. همچنین می توانید مغازه خود را در مکانی که بورس تعمیرکاران موبایل یا بورس فروش موبایل است راه اندازی کنید.

در صورتی که توانایی مالی برای راه اندازی مغازه تعمیرات موبایل در مکانی شلوغ ندارید و می خواهید در مکانی خلوت تر مغازه خود را تاسیس کنید، توصیه می کنیم تحقیقات محلی داشته و اطمینان حاصل کنید که در اطراف شما مغازه تعمیر موبایل دیگری وجود نداشته باشد. زیرا در این صورت احتمال آنکه مغازه پیشین مشتری های محله را جذب کرده بسیار است.

همچنین می‌توانید تنها یک میز تعمیرات موبایل در یک مغازه موبایل فروشی کرایه کنید و کار خود را از آنجا شروع کنید. بله! به همین راحتی!

عامل سوم: تبلیغات مناسبی داشته باشید

تبلیغات از مهم ترین عوامل برای موفقیت در هر شغلی می باشد. شغل تعمیرات موبایل نیز از این امر مستثنی نبوده و برای موفقیت هر چه بیشتر در این شغل و کسب مشتریان بیشتر از بازار کار تعمیرات موبایل می‌بایست تبلیغات مناسبی داشته باشید. خوشبختانه امروزه سایت‌ها و اپلیکیشن‌هایی مانند دیوار و شیپور هستند که به صورت رایگان امکان ثبت آگهی را برای شما فراهم کرده اند.

برای معرفی خود می توانید کانال های تلگرامی یا صفحات مرتبط در اینستاگرام را شناسایی کرده و در آنها تبلیغات داشته باشید. همچنین می‌توانید تبلیغات بنری یا تراکتی یا برچسبی داشته و از این طریق به معرفی کسب و کار خود بپردازید.

حتماً بخوانید: راهنمای جامع و تصویری استعلام گواهینامه فنی حرفه ای

عامل چهارم: خدماتی با کیفیت ارائه دهید

کیفیت ارائه خدمات از دیگر عوامل تاثیر گذار در موفقیت شما می‌شود. کیفیت ارائه خدمات منجر به رضایت مشتری از شما شده و این رضایت منجر به تبدیل شدن مشتری به مشتری وفادار و همیشگی می‌شود. مشتری وفادار شما خود به تبلیغ خدمات شما پرداخته و از این طریق مشتریان شما روز به روز بیشتر و درآمد شما افزایش خواهد یافت.

تعمیرات موبایل

عامل پنجم: خدماتی منحصر به فرد ارائه دهید

برای جذب مشتری بیشتر و رضایت آنها، می‌توانید علاوه بر خواسته مشتری، خدماتی اضافه و منحصر به فرد به آنها ارائه دهید. به طور مثال می‌توانید برای خدمات خود گارانتی در نظر گرفته یا ترفیعات فروش مانند تخفیف خرید کالا، تخفیف خدمات بعدی و … به آن‌ها ارائه دهید.

عامل ششم: در کار سرعت داشته و خوش قول باشید

یکی از دیگر عوامل مهم برای موفقیت در این شغل و افزایش حس رضایتمندی در مشتریان سرعت در کار و خوش قول بودن است. متاسفانه تعداد کمی از تعمیرکاران موبایل به این امر توجه دارند و در صورتی که شما در کنار سایر عوامل به این موضوع نیز توجه داشته باشید می‌توانید مزیت رقابتی به دست آورده و درآمد بیشتری کسب کنید. از آنجایی که امروزه بیشتر افراد به کمک موبایل فعالیت‌های خود را انجام می‌دهند بنابراین تمایل دارند کار تعمیرات موبایل به زودی انجام شده و هر چه سریع‌تر آن را تحویل بگیرند. همچنین هیچ مشتری دوست ندارد که در زمانی دیرتر از زمان تعیین شده توسط شما گوشی موبایل خود را تحویل بگیرد، بنابراین تلاش کنید که در زمانی کوتاه و مقرر عیب گوشی را رفع نمایید و آن را به مشتری تحویل بدهید.

عامل هفتم: قیمت مناسب و رقابتی داشته باشید

از دیگر عوامل جذب مشتری و موفقیت در بازارکار تعمیرات موبایل در ایران به خصوص در ماه‌های اولیه فعالیت ارائه خدمات با قیمت مناسب و رقابتی در مقایسه با دیگر رقبا است. همانطور که می‌دانید در این شغل برای خدمات ارائه شده تعرفه کاملا مشخصی وجود ندارد و افراد به دنبال تعمیرکاری هستند که ضمن ارائه کار با کیفیت، قیمت مناسب تری در مقایسه با رقبا ارائه دهد. بنابراین با انجام این کار می‌توانید مشتریان بیشتری به دست آورده و از این طریق به درآمد بیشتری به دست آورید.

در صورتی که قصد ورود به بازار کار مشاغل فنی دارید در مقالات بعدی به بررسی جامع بازار کار شغل پکیج دیواری و شغل برقکار ساختمان پرداخته‌ایم.

مقاله فوق از دسته مقالات راهنمای مشاغل می باشد در صورتی که قصد دارید اطلاعات بیشتری درباره این شغل به دست آورید توصیه می کنیم در دوره تعمیرات موبایل آموزشگاه فنون برق ثبت نام کنید. جهت کسب مشاوره رایگان می توانید با شماره 02166576476 تماس حاصل نمایید.

هزینه راه اندازی مغازه تعمیرات موبایل

در پاسخ به این سوال باید بگوییم هزینه این مغازه وابسته به موقعیت مکانی شما، بزرگی آن و شهری که در آن قصد فعالیت دارید وابسته است. در صورتی که در شهری بزرگ و محله‌ای پر رفت و آمد قصد اجاره یا خرید مغازه تعمیرات موبایل را داشته باشید بدون شک هزینه شما بیشتر از زمانی است که در محلی کم رفت و آمد و کوچک اقدام به خرید یا اجاره مغازه داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *