رایج ترین مشکلات کرکره برقی و نحوه تعمیر آن

5 دقیقه زمان مطالعه

بروز خرابی و نقص فنی، کارکرد و عملکرد مناسب و بهینه کرکره برقی را تحت شعاع قرار می دهد. در بروز مشکلات کرکره برقی عوامل مختلفی را میتوان دخیل دانست. در این مقاله به بررسی مشکلات کرکره برقی و نحوه رفع هر یک خواهیم پرداخت. در صورتی که قصد دارید اطلاعات بیشتری درباره این درب اتوماتیک به دست آورید، توصیه می کنیم در دوره آموزش نصب کرکره برقی آموزشگاه فنون برق ثبت نام کنید. این روز ها درآمد نصاب کرکره برقی نیز بسیار بالاست و این شغل از پولساز ترین شغل های فنی به حساب می آید. جهت کسب مشاوره رایگان می توانید با شماره ۰۲۱۶۶۵۷۶۴۷۶ تماس حاصل نمایید.

بررسی مشکلات رایج کرکره برقی

برخی از مشکلات رایج در کرکره برقی بدون استفاده از متخصص و تعمیرکار، به راحتی توسط شما برطرف می گردد. اما در بسیاری مواقع، حل و رفع نمودن مشکلات و ایرادات فنی امری تخصصی بوده و نیازمند آموزش کرکره برقی به صورت تخصصی و کسب مهارت های مربوط به آن می باشد.

درست کار نکردن، بالا و پایین نرفتن و کاهش سرعت موتور را می‌توان برخی از مشکلات رایج کرکره برقیقلمداد نمود. در ادامه این مطلب به بررسی رایج ترین مشکلات در کرکره برقی و نحوه رفع آن می پردازیم.

1.علت باز و بسته نشدن کرکره برقی

باز ماندن کرکره برقی

یکی از مشکلات رایج کرکره برقی عدم باز و بسته شدن مناسب و صحیح آن می باشد. یکی از علل بروز این مشکل خرابی و معیوب شدن جک بازویی کرکره بوده که با تعمیر یا تعویض این قطعه می‌توان، مشکل صحیح باز و بسته نشدن درب را برطرف نمود.

در صورت اطمینان حاصل کردن از سلامت بازویی و دیگر قطعات، مشکل باز و بسته نشدن کرکره برقی نشات گرفته از خرابی یا قطعی چشمی می باشد. تراز نبودن و کثیف بودن چشمی درب باعث ایجاد اختلال در عملکرد کرکره برقی می شود. همچنین، در موارد جدی تر، بهترین راهکار تعمیر یا تعویض چشمی کرکره می باشد.

2.علت ایجاد سروصدای زیاد در کرکره برقی

تولید صداهای غیرعادی و نامتعارف، از دیگر مشکلات کرکره برقی محسوب می شود. در بسیاری مواقع علت و ریشه اصلی این صداهای آزاردهنده و ناخوشایند به نحوه نصب کرکره برقی ارتباط پیدا می کند. تولید صداهای زیاد و اضافی می‌تواند باعث آزار و اذیت دیگران نیز شود. بررسی و اطمینان حاصل کردن از سالم بودن ریل کرکره برقی، صفحه پلیت و آهن کشی کرکره در برطرف کردن این مشکل کمک شایانی می نماید.

3.علت بالا نرفتن کرکره برقی

از دیگر مشکلات در کرکره برقی بالا نرفتن آن می باشد. در چنین شرایطی، درب کرکره بسته شده و دیگر بالا نمی آید. در صورت اطمینان حاصل کردن از سلامت موتور و فرستنده، بروز این مشکل به شکسته شدن پیچ فنر کرکره مربوط می شود.

غالبا شکسته شدن پیچ فنر کرکره برقی با صدای شبیه ترکیدن همراه است. در چنین شرایطی و به منظور رفع مشکل باید از تکنسین های باتجربه و کاربلد درخواست کمک نمود. در صورت شکستن پیچ های فنر، موتور قادر به بالا بردن وزن درب نمی باشد. در نتیجه این امر کرکره برقی دیگر بالا نمی رود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه تنظیم سرعت کرکره توصیه می کنیم مقاله “تنظیم سرعت کرکره برقی” را مطالعه نمایید.

4.معیوب شدن موتور کرکره برقی

موتور تعبیه شده در ساختار کرکره برقی از قطعات بسیار مهم و حائز اهمیت به شمار می آید. موتورهای کرکره برقی در دو نوع توبلار و ساید بوده که در صورت خرابی تعمیر این قطعات مستلزم تخصص و مهارت بالا می باشد. وظیفه موتور تامین نیروی مناسب جهت باز و بسته شدن کرکره برقی است. خراب شدن این قطعه کارکرد کلی درب اتوماتیک را با اختلال مواجه می کند. بهترین راهکار به منظور رفع این مشکل، تماس با متخصصان و تکنسین های حوزه تعمیرات درب اتوماتیک می باشد.

اگر علاقه مند به آشنایی با انواع موتور کرکره برقی هستید، توصیه می‌کنیم  مقاله “بررسی انواع موتور کرکره برقی و مزایا و معایب آنها” را مطالعه کنید.

5.علت خراب شدن ریموت کنترل کرکره برقی

خراب شدن ریموت کنترل کرکره برقی

بروز مشکل و نقص فنی ریموت کنترل به عنوان یکی از مشکلات کرکره برقی روند باز و بسته شدن درب را دچار مشکل می سازد. در هنگام استفاده از ریموت کنترل، سیگنال های لازم به منظور بسته یا باز شدن درب به موتور دستگاه ارسال می گردد. عدم انجام صحیح این چرخه موید مشکل در قسمت ریموت کنترل کرکره برقی می باشد.

ضربه خوردن، افتادن، نفوذ آب و تمام شدن انقضای باتری، از عمده ترین دلایل خرابی ریموت ها محسوب می شود. در بسیاری مواقع با تعویض باتری می‌توان این مشکل را به راحتی برطرف نمود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تنظیمات ریموت کرکره برقی توصیه می کنیم مقاله “آموزش ست کردن ریموت کرکره برقی” را مطالعه کنید.

6.خرابی فرستنده کرکره برقی

معیوب شدن و خرابی رسیور یا فرستنده کرکره برقی از دیگر مشکلاتی است که کرکره برقی با آن مواجه می شود. این قطعه به عنوان یکی از قطعات حساس کرکره برقی، اجرای عمل مدنظر کاربر و دریافت سیگنال را عهده دار می باشد.

عوامل مختلفی مانند نور آفتاب، برف و باران، سبب آسیب و تخریب فرستنده می شوند. خرابی این قطعه مشکلات بسیاری زیادی را برای کاربر با خود به همراه دارد.

7.علت پایین نیامدن کرکره برقی از مشکلات کرکره برقی

وجود اختلال در اتصالات و سیم های کرکره برقی نیز کارکرد و عملکرد آن را تحت تاثیر قرار می دهد. در بسیاری مواقع باز ماندن و پایین نیامدن کرکره برقی ناشی از خرابی یا اتصال سیم های برق آن می باشد. بررسی و ارزیابی سیم و اتصالات درب اتوماتیک بهترین راهکار برای رفع و برطرف نمودن این نقص فنی به شمار می رود.

خراب شدن چشمی کرکره، معیوب شدن جک بازویی از دیگر دلایل بروز این مشکل در کرکره برقی می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *