مقالات مرتبط

انواع موتور کرکره برقی

بررسی انواع و اجزای کرکره برقی و مزایا و معایب آنها

موتور کرکره برقی یکی از مهم ترین قطعات کرکره بوده و نقش مهم و کلیدی در عملکرد صحیح آن دارد. […]

مطالعه مقاله
درامد نصب کرکره برقی

درآمد نصاب کرکره برقی+راه های ورود به بازار کار

امروزه از تجهیزات پیشرفته ای برای سهولت کار انسان ها استفاده می‌شود؛ از جمله تجهیزات به کار رفته شده در […]

مطالعه مقاله
تنظیم ریموت کرکره برقی

چگونه ریموت کرکره برقی را تنظیم کنیم؟ آموزش ست کردن ریموت کرکره برقی

موتور، ریل، شفت، تیغه و ریموت کنترل از مهم ترین قطعات و متعلقات کرکره برقی به حساب می آیند. در […]

مطالعه مقاله
مشکلات کرکره برقی

رایج ترین مشکلات کرکره برقی و نحوه تعمیر آن

بروز خرابی و نقص فنی، کارکرد و عملکرد مناسب و بهینه کرکره برقی را تحت شعاع قرار می دهد. در […]

مطالعه مقاله
آموزش تنظیمات درب اتوماتیک

تنظیم درب اتوماتیک

یکی از دغدغه های بسیاری از مصرف کنندگان درب های اتوماتیک به طریقه تنظیم سرعت درب اتوماتیک مربوط می شود. در برخی مواقع و به علت قطع شدن جریان برق، عملکرد درب های اتوماتیک با اختلال مواجه می گردد. برای جلوگیری از این مشکلات، تنظیم زمان و سرعت درب اتوماتیک یکی از مهم ترین موضوعاتی است که می بایست مورد توجه قرار گیرد.

در این مقاله قصد داریم به بررسی طریقه تنظیم سرعت انواع درب های اتوماتیک، کرکره برقی، جک برقی و درب اتوماتیک شیشه ای بپردازیم.

آموزش نحوه تنظیم درب های اتوماتیک

اولین قدم این می باشد که اطلاعات کافی و به روزی درمورد درب اتوماتیک انتخاب شده و قطعات تشکیل دهنده آن داشته باشید. سنسور اولین قسمت از درب اتوماتیک می باشد که وظیفه باز و بسته کردن بر عهده آن است. این درب ها با استفاده از سنسور و چشمی کسانی که مقابل درب قرار دارند را شناسایی می کند و دستور باز و بسته شدن درب را به آن ها می دهد.

این سنسورها این امکان را به افراد می دهد تا بتوانند با فاصله بیشتر از درب بایستند و برای آن ها درب باز شود. با وسعت دادن دید سنسورها به صورت نیم دایره بزرگ می توان با فاصله ی بیشتری از درب اتوماتیک ایستاد.

آموزش نحوه تنظیم درب های اتوماتیک

ریموت کنترل درب برقی

تنظیم سرعت درب اتوماتیک چگونه است؟

لازم به ذکر است که متناسب با نوع و مدل درب اتوماتیک، تنظیم سرعت از تفاوت هایی برخوردار می باشد. یکی از تفاوت ها به کاربری محل و مکان استفاده از درب اتوماتیک مربوط می شود. بر این اساس، تنظیم سرعت باز شدن یا بسته شدن درب اتوماتیک در محل های دارای حساسیت و حائز اهمیت در مقایسه با محل های عادی بسیار متفاوت می باشد.

در هنگام نصب و اجرای درب اتوماتیک به صورت پیش فرض تنظیماتی برای این تجهیز در نظر گرفته شده است. بر همین اساس، متناسب با نوع نیاز و نحوه کاربری می توان این تنظیمات را تغییر داد. تنظیم سرعت درب های اتوماتیک با استفاده از نیروی موتور و تایمر تعبیه شده متناسب با نوع نیاز کاربر امکان پذیر می گردد.

تنظیم درب اتوماتیک شیشه ای

درب های اتوماتیک شیشه ای را می توان تنظیم کرد. نسبت به میزان ترددی که انجام می گردد مجدد باید تنظیم شود. به طور مثال ممکن است قطعات از مدار خارج شوند و یا لت های درب نیازمند رگلاژ دوباره باشند. گاهی ممکن است درب زمان مناسب برای باز و بسته شدن درب را درست انجام ندهد که در این مواقع بازهم نیاز به تنظیم وجود دارد.

زمانی که بخواهید درب اتوماتیک را تنظیم کنید ابتدا باید عیب درب را شناسایی کرده، تا متوجه شوید مشکل مربوط به کدام قسمت می باشد. این را در نظر داشته باشید که اگر درب اتوماتیک را اشتباه تنظیم کنید باعث می شود که مشکلات بزرگتری را به وجود آورد.

هنگام استفاده از درب شیشه ای ممکن است با مشکلی مثل سرعت کم باز و بسته شدن درب مواجه شوید. به همین علت درب های اتوماتیک شیشه ای هنگامی که نصب می شوند تنظیماتی به صورت پیش فرض در نظر گرفته می شود. که با توجه به نیاز خود تنظیمات را می توانید تغییر دهید.

آموزش نحوه تنظیم درب های اتوماتیک

چگونه سرعت درب شیشه ای برقی را تنظیم کنیم؟

مشکلات درب اتوماتیک شیشه ای

ایرادات و مشکلات متعددی ممکن است برای درب های اتوماتیک شیشه ای به وجود آید. در این متن به تعدادی از این مشکلات اشاره خواهیم کرد:

  • خرابی چشمی درب
  • مشکل در هنگر
  • خرابی و از کار افتادگی ریمو
  • افتادگی یا متوقف شدن لت های درب

چه زمانی درب های اتوماتیک شیشه ای نیاز به تعمیر دارند؟

معمولا هر ۶ ماه یک بار نیاز است که درب های اتوماتیک توسط متخصص بررسی شود. این بررسی ها باعث می شود تا اگر درب های اتوماتیک نیاز به تعمیرات کوچک یا حتی تعویض قطعه داشته باشد سریعتر انجام شود.

نحوه تنظیم سرعت درب اتوماتیک شیشه ای

پروگرام کردن یکی از روش های کاربردی برای تنظیم سرعت درب اتوماتیک شیشه ای به شمار می رود. در این روش، با فشار دادن دکمه Stop/set ریموت کنترل و نگه داشتن آن برای ۵ ثانیه می توان به حالت پروگرام کردن وارد شد.

روشن شدن چراغ های نشانگر هر کدام از LED ها، نشان دهنده فعال بودن عملیات می باشد. برای اعمال تنظیمات سرعت درب شیشه ای، انتخاب کردن LED های L1 تا L8 کمک شایانی می نماید. بر این اساس، در ابتدا کلید SET را فشار داده و چند ثانیه صبر کرده تا LED1 فعال شود. با استفاده از گزینه های close یا open کلید LED3 را که مربوط به تنظیم سرعت درب اتوماتیک است، انتخاب می نماییم.

لازم به ذکر است که کلید motor speed برای اعمال تنظیمات موردنیاز سرعت موتور درب بوده که با نشانگرهای L1 الی L8 مشخص شده است. بر این اساس، نشانگر L1 موید سرعت خیلی آهسته، نشانگر L2 سرعت آهسته، L3 سرعت معمولی و L4 سرعت عادی می باشد. همچنین، سرعت بالا با نشانگر L5، سرعت خیلی زیاد با کلید L6، آهسته بسته شدن و با سرعت باز شدن L7 و بسته شدن معمولی و باز شدن با سرعت بالا با نشانگر L8، مشخص می شود.

در صورتی که علاقه مند به یادگیری مهارت های نصب و تنطیمات اپراتور شیشه ای هستید توصیه می کنیم در دوره های آموزش نصب اپراتور شیشه ای ثبت نام نمایید.

تنظیم جک اتوماتیک درب پارکینگ

امروزه تنظیم جک اتوماتیک درب پارکینگ با توجه به پیشرفت فناوری کمک بسیار زیادی را برای راحت تر شدن رفت و آمد افراد می کند. این درب های اتوماتیک فواید بسیار زیادی دارند. از جمله می تواند به امنیت بسیار بالای آن، عملکرد فوق العاده سریع و کارکرد عالی اشاره کرد. همچنین می تواند یک جایگزین بسیار خوب برای درب های قدیمی پارکینگ ها باشد.

تنظیم برد جک پارکینگ

مهمترین و پیچیده ترین بخش این سیستم برد جک یا همان مرکز کنترل و فرمان می باشد. این برد به سایر قسمت ها دستور می دهد و قطعات بر روی آن نصب می گردد. برد جک پارکینگ از قطعات بسیاری تشکیل شده است که مهمترین آن ها عبارتند از:

  • برد اصلی
  • فیوز سوئیچ
  • ترانس تغذیه
  • کارت رادیویی
  • لامپ های ال ای دی
  • صفحه نمایشگر

طریقه تنظیم سرعت جک پارکینگ

 تنظیم سرعت جک پارکینگ

غالبا کنترل برد جک پارکینگ علاوه بر اعمال تنظیمات سرعت جک درب اتوماتیک، قدرت موتور را نیز کنترل و تنظیم می نماید. همچنین، قابلیت تنظیم سرعت جک پارکینگ در پرتو وجود موتور به کار رفته در ساختار آن امکان پذیر می گردد. نحوه تنظیم سرعت جک برقی به واسطه موتور الکتریکی و با حرکت چرخ دهنده ها و بلبرینگ های تعبیه شده در ساختار جک پارکینگ اجرایی می شود.

گفتنی است که مرکز کنترل وظیفه صادر کردن و مدیریت کلیه فرمان ها اعم از توقف، باز و بسته شدن و تنظیم سرعت را عهده دار می باشد. همچنین، ریموت کنترل دستگاه ایجاد ارتباط میان مرکز کنترل و مصرف کننده را به نحو مطلوب محقق می سازد. بنابراین، اصلی ترین قسمت برای کنترل و تنظیم سرعت درب مربوط به باکس کنترل آن می شود. 

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره نصب جک برقی و تنظیمات آن توصیه می کنیم در دوره های آموزش نصب جک پارکینگ ثبت نام نمایید.

تنظیم کرکره برقی یا درب کرکره ای

امروزه کرکره های برقی به دلیل راحتی بسیار زیادی که دارد جایگزین خوبی برای کرکره های قدیمی و سنتی می باشد. میکروسوئیچ مهمترین قسمت در کرکره برقی می باشد که وظیفه بالا و پایین کرکره برقی را بر عهده دارد. برای تنظیم میزان بالا و پایین شدن کرکره برقی ابتدا میکروسوئیچ آن را که در قسمت راست کرکره برقی قرار دارد را پیدا کنید. سپس با پیچ سمت چپ و راست میکروسوئیچ ارتفاع کرکره برقی را تنظیم کنید. از پیچ سمت راست برای حد بالا و از پیچ سمت چپ برای تنظیم حد پایین استفاده می شود. شما می توانید برای میزان بالا و پایین شدن کرکره برقی از ریموت استفاده کنید و با یک دکمه میزان بالا و پایین آن را تنظیم کنید.

تنظیم کرکره برقی یا درب کرکره ای

چگونگی تنظیم سرعت درب کرکره برقی

نحوه تنظیم سرعت درب کرکره برقی

به طور کلی، اعمال تنظیمات سرعت کرکره برقی یکی از مهم ترین موضوعات در نصب کرکره برقی بوده و وابستگی بسیار زیادی به موتور آن دارد. به بیان دیگر، نقش موتور کرکره برقی در افزایش راندمان، قدرت و سرعت این تجهیز کاربردی را نمی توان نادیده گرفت. بر این اساس، موتورهای ساید و توبلار از انواع موتور کرکره برقی رایج و متداول برای استفاده در ساختار کرکره های برقی به شمار می روند.

روش دیپ سوئیچ یکی از روش های متداول برای تنظیم سرعتکرکرهبرقی تلقی می گردد. به طور معمول، ۳ عدد دیپ سوئیچ بر روی مدار فرمان درب اتوماتیک یا کرکره برقی موجود بوده که وظیفه غیر فعال یا فعال کردن تایمر بسته و باز شدن و میزان سرعت کرکره برقی را بر عهده دارند.

جهت تنظیم سرعت کرکره به این روش کلید دیپ سوییچ اتو کلوز را تا مدت زمانی که برای پایین آمدن کرکره برقی مدنظر شما است، روی روشن (on) قرار دهید. برای غیر فعال کردن این حالت اتو کلوز مدار فرمان خاموش کنید.

برای تنظیم سرعت کرکره اتوماتیک روش دیگری نیز وجود دارد. برای این کار با توجه به مدل مدار فرمان کرکره برقی ،ابتدا دکمه تایم را فشار می دهید ( این دکمه اولین دکمه از سمت چپ و پایین می باشد). حالا دکمه D قرار گرفته بر روی ریموت کرکره را فشار داده و پس از سپری شدن زمان دلخواه برای بسته شدن کرکره مجددا بر روی دکمه D فشار دهید.

سخن آخر درباره تنظیم درب اتوماتیک برقی

امروزه از درب های اتوماتیک به عنوان پرکاربردترین و بهترین جایگزین نسبت به درب های سنتی و قدیمی استفاده می شود. معمولا تنظیم درب های اتوماتیک ساده است و شما می توانید انجام دهید. اما در بعضی از مواقع این تنظیمات گسترده تر می باشد که در این صورت باید از تعمیر کار ماهر برای تنظیمات استفاده کنید. در برخی موارد هم ممکن است نیاز به تعویض قطعه و یا تعمیر آن داشته باشید که حتما باید از نمایندگی کمک بخواهید.

به این نوشته امتیاز دهید

مقالات مرتبط

انواع موتور کرکره برقی

بررسی انواع و اجزای کرکره برقی و مزایا و معایب آنها

موتور کرکره برقی یکی از مهم ترین قطعات کرکره بوده و نقش مهم و کلیدی در عملکرد صحیح آن دارد. […]

مطالعه مقاله
درامد نصب کرکره برقی

درآمد نصاب کرکره برقی+راه های ورود به بازار کار

امروزه از تجهیزات پیشرفته ای برای سهولت کار انسان ها استفاده می‌شود؛ از جمله تجهیزات به کار رفته شده در […]

مطالعه مقاله
تنظیم ریموت کرکره برقی

چگونه ریموت کرکره برقی را تنظیم کنیم؟ آموزش ست کردن ریموت کرکره برقی

موتور، ریل، شفت، تیغه و ریموت کنترل از مهم ترین قطعات و متعلقات کرکره برقی به حساب می آیند. در […]

مطالعه مقاله
مشکلات کرکره برقی

رایج ترین مشکلات کرکره برقی و نحوه تعمیر آن

بروز خرابی و نقص فنی، کارکرد و عملکرد مناسب و بهینه کرکره برقی را تحت شعاع قرار می دهد. در […]

مطالعه مقاله