ارائه مدرک معتبر

ارائه مدرک نتایج دوره تحت استاندارد های فنی و حرفه ای و ارائه گواهی نامه پایان دوره تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای

ارائه مدرک معتبر

ارائه مدرک نتایج دوره تحت استاندارد های فنی و حرفه ای و ارائه گواهی نامه پایان دوره تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای

باز آموزی رایگان

مدیریت آموزشگاه متعهد می شود در صورت عدم یادگیری شما از هر دوره به صورت رایگان مجددا برگزار می شود

باز آموزی رایگان

مدیریت آموزشگاه متعهد می شود در صورت عدم یادگیری شما از هر دوره به صورت رایگان مجددا برگزار می شود

ارائه کارت پشتیبانی

اهدای کارت عضویت در انجمن پشتیبان فنی برای کار آموزان آموزشگاه و پشتیبانی نا محدود کار آموزان پس از اتمام دوره.

ارائه کارت پشتیبانی

اهدای کارت عضویت در انجمن پشتیبان فنی برای کار آموزان آموزشگاه و پشتیبانی نا محدود کار آموزان پس از اتمام دوره.

دوره نامحدود

تمامی دوره ها تا زمان یادگیری کامل کارآموزان برقرار است معیار رضایت مندی از دوره، فقط شخص شرکت کننده می باشد

دوره نامحدود

تمامی دوره ها تا زمان یادگیری کامل کارآموزان برقرار است معیار رضایت مندی از دوره، فقط شخص شرکت کننده می باشد.

بلوک دیاگرام موبایل به صورت جز به جز شامل قسمت های مختلفی است که هر کدام از قطعات متفاوتی تشکیل شده اند و و با وظایف گوناگون می توانند عملکرد نهایی مطلوبی برای تلفن همراه به ارمغان آورند. عملکرد متفاوت و نوع ارتباط هر بلوک به صورت مجزا از بلوک های دیگر قابل تشریح است و آشنایی با این قسمت ها و سیستم های به کار گرفته شده در آنها به صورت تخصصی در دوره آموزش تعمیرات تخصصی موبایل قابل دسترسی می باشد.

بلوک دیاگرام موبایل

انواع بلوک دیاگرام موبایل

بلوک RF از موارد بلوک دیاگرام موبایل

قطعاتی که در این بلوک قرار دارند ارتباط گوشی را با BTS برقرار می کنند. در واقع این بلوک وظیفه دارد فرکانس بالایی را که از GSM دریافت می کند به فرکانس کمتری تبدیل کرده و این اطلاعات را به واحدهای دیگر موبایل بدهد.کنترل عملکرد بخش رادیویی ومخابرات رابر عهده دارد

امواجی که در فضا وجود دارند به وسیله آنتن موبایل دریافت می شود و در نتیجه به قطعه ای به نام سوئیچ آنتن وارد می شود. این سوئیچ آنتن می تواند حالت گیرندگی و یا حالت فرستندگی موبایل را تعیین نماید. آی سی موجود در RF به عنوان یکی از اصلی ترین قطعات بلوک RF محسوب می شود و وظیفه مدولاسیون و دمودلاسیون را عهده دار است. آی سی PA اطلاعات از طریق این آی سی تقویت شده و در نهایت سیگنال خروجی از موبایل با این آی سی تقویت می شود. آی سی VCO این ای سی وظیفه اندازه گیری فاصله دستگاه موبایل تا btsرابرعهده دارد وبر اساس این فاصله مقدار تقوییت کنندگی سیگنال را به PAاعلام میکند

بلوک AF

این بلوک با عنوان واحد صدای دستگاه شناخته می شود و اطلاعاتی را که به طور مشخص از RF دریافت می کند به صدا تبدیل می نماید. در واقع این بلوک وظیفه تبدیل اطلاعات و آماده کردن صدایی را دارد که از قسمت RF منتقل شده است.

بلوک  MCU

این واحد می تواند به طور مشخص عملکرد بلوک های مختلفی را که در موبایل وجود دارند کنترل کند. قطعات موجود در این بلوک شامل آی سی پردازشگر و به همین ترتیب حافظه است و با وجود یک سیستم عامل عهده دار و کنترل کننده کل گوشی می باشد.

بلوک UIF

بلوک رابط UIF که در واقع می تواند اعلام کننده هایی مانند زنگ گوشی، ال ای دی های مرتبط با صفحه کلید و صفحه نمایشگر گوشی موبایل و موتور لغزاننده را راه اندازی کند.

بلوک منبع تغذیه و شارژینگ

این بلوک می تواند به طور کلی ولتاژی را که بلوک های دیگر لازم دارند به طور مطلوب از طریق باتری فراهم نماید. رگولاتورهای مختلفی در منبع تغذیه موجود هستند و به شکل یک بسته بندی با عنوان آی سی CCONT معروفند. قطعات موجود درواحد  شارژینگ نیز می توانند ولتاژی را که از طریق آداپتور دریافت می کنند به باتری منتقل کرده و آن را شارژ کنند. درواحد شارژینگ نیز آی سی CHAPS قرا دارد که در نهایت با آی سی منبع تغذیه مرتبط می باشد.

بلوک  AF

آی سی COBBA می تواند سیگنال های دیجیتال را به آنالوگ و بالعکس تبدیل کند. آی سی COBBA که در بلوک AF  قرار دارد و در واقع در این بلوک اطلاعات به وسیله سی پی یو در حافظه موقت گوشی ذخیره می شوند و این اطلاعات به وسیله آی سی COBBA با خطوط ارتباطی PCM خوانده می شود و می تواند سیگنال آنالوگ را ارائه دهد که در نتیجه این سیگنال با استفاده از بلندگو قابل دریافت است.

PCM

آی سی COBBA  و CPU به وسیله خطوط PCM که با عنوان خطوط ارتباطی بین این دو آی سی شناخته می شود به یکدیگر مرتبط می شوند و انتقال اطلاعات بین دو واحد با استفاده از این قسمت امکان پذیر می باشد.

بلندگو

پس از این که COBBA تبدیلاتی را انجام می دهد در نهایت خروجی آنالوگ به بلندگو اتصال پیدا کند.

میکروفن

برای این که صدا از گوشی موبایل دریافت شود و تبدیل و ارسال در قسمت های مختلف موبایل پس از دریافت صدا به صورت مناسبی انجام شود از یک میکروفن خازنی که اغلب به صورت صفحه ای کریستالی ارائه شده است استفاده می شود. این صفحه به صدا حساس بوده و در نهایت با یک ترانزیستور که تقویت کننده است توام می شود. میکروفن خازنی می تواند صدا را با کیفیت بهتر و مناسب تری دریافت کند.

برای آشنایی جز به جز با قطعات مختلف و عملکرد مناسب آنها لازم است که دوره تخصصی آموزش موبایل در بهترین آموزشگاه تعمیرات موبایل گذرانده شود.

2019-05-29T10:32:33+04:30