مقالات مرتبط

علت سرد و گرم شدن آب پکیج

علت سرد و گرم شدن آب پکیج

این روز ها استفاده از پکیج در منازل افزایش پیدا کرده است. پکیج یکی از دستگاه های پر طرفدار و […]

مطالعه مقاله
علائم خرابی پمپ پکیج دیواری

علائم خرابی پمپ پکیج دیواری

هنگامی که آب با استفاده از پکیج داغ می‌ شود و در داخل لوله‌ ها و درون رادیاتور ها به […]

مطالعه مقاله
روشن شدن چراغ قرمز پکیج دیواری

روشن شدن چراغ قرمز پکیج دیواری

پکیج دیواری یکی از اجزای مهم سیستم گرمایشی است که در بسیاری از خانه‌ ها و ساختمان‌ ها استفاده می‌ […]

مطالعه مقاله
استاندارد های نصب پکیج دیواری

استاندارد های نصب پکیج دیواری

پکیج‌ ها به علت کاربرد های گسترده در مکان‌ های گوناگون نظیر: کارخانه‌ ها، ادارات، منازل مسکونی و…، همچنین بهبود […]

مطالعه مقاله
شغل پکیج دیواری

معرفی جامع بازار کار شغل تعمیرات و نصب پکیج دیواری

شغل تعمیرات و نصب پکیج دیواری یک شغل مهم است که وجود آن در جامعه امروزی به دلیل استقبال گسترده از پکیج های دیواری دارای اهمیت است و افراد می توانند با فرا گرفتن مهارت های لازم شغل نصب و تعمیرات پکیج صاحب یک حرفه بروز، آینده دار و دائمی شده، و همچنین در داخل و یا خارج ایران مشغول به نصب و تعمیر پکیج بپردازند.

بنابراین در صورتی که در این شغل فعالیت کرده یا علاقه مند ورود به این شغل هستید و قصد دارید به نصاب و تعمیرکار حرفه ای پکیج دیواری تبدیل شوید توصیه می کنیم این مطلب را تا انتها بخوانید.

 

معرفی شغل تعمیرات و نصب پکیج دیواری

شغل تعمیرات و نصب پکیج دیواری یکی از مشاغل فنی پولساز می‌باشد و نصاب و تعمیرکار پکیج می‌بایست از مهارت لازم برای نصب و همچنین تعمیرات انواع پکیج‌های دیواری برخوردار باشد.

شغل پکیج دیواری یک حرفه مهم است که در ایران از سال‌های قبل و با توجه به استقبال مردم از پکیج‌های دیواری رونق یافته، و امروزه افرادی که در این زمینه دارای تخصص و مهارت باشند می‌توانند به راحتی در بازار کار این رشته ورود کنند.

این شغل یکی از مشاغل مهمی است که وجود آن در تمامی جوامع لازم و ضروری است. در واقع استهلاک و خرابی جز جدا نشدنی تمامی لوازم زندگی بشر است و پکیج‌های دیواری نیز از این قضیه مستثنی نیستند و در نتیجه لازم است برای تعمیر آن‌ها افرادی در جامعه وجود داشته باشند که، این کار را انجام دهند.

همچنین نصب صحیح این وسیله نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و برای اینکه بتوان از این وسیله بازدهی مناسب را داشت باید آن را به صورت اصولی نصب کرد. تخصص نصب این وسیله نیز در اختیار افرادی است که این مهارت را به صورت استاندارد و با شرکت در دوره آموزش تعمیرات پکیج دیواری فرا گرفته اند.

بازار کار شغل تعمیرات و نصب پکیج دیواری

بازار کار شغل تعمیرات و نصب پکیج دیواری

امروزه در عصری زندگی می کنیم که ساخت و سازهای جدید در سراسر کشور انجام می شود و یکی از مباحث اصلی در حوزه این ساخت و سازها، رعایت اصول مدیریت و صرفه جویی انرژی است. به همین دلیل با استفاده از تجهیزات بروز می توان این ساختمان ها را با هزینه کمتر و به شکل اصولی تری گرم کرد.

برای انجام این کار وسایل گرمایشی مختلفی طراحی شده است که یکی از بهترین و کامل ترین آنها پکیج های دیواری هستند. پکیج دیواری در واقع وسیله ای است که در آن مجموعه ای از وسایل مختلف گرد هم آمده که برای تامین آب گرم منزل و همچنین گرمایش ساختمان در فصل زمستان کاربرد دارند.

با توجه به تخصصی بودن نصب و تعمیرات پکیج دیواری، شغل پکیج دیواری یکی از آن دسته شغل های کم متقاضی است و به همین دلیل بازار کار این رشته کاری با کمبود شدید نیروهای متخصص مواجه است و افراد علاقه مند و مستعد می توانند با فراگیری تخصص این رشته در زمینه تعمیر و نصب پکیج دیواری فعالیت کنند.

این شغل مهارتی است که افراد متخصص در آن گاها به صورت آزاد، و یا در قالب شرکت های تعمیراتی و یا نمایندگی های تعمیراتی برندهای مختلف فعالیت می کنند. به همین دلیل می توان آینده ای روشن را برای بازار کار شغل تعمیرات و نصب پکیج دیواری متصور شد.

معرفی شغل تعمیرات و نصب پکیج دیواری

درآمد شغل پکیج دیواری

میزان درآمد و حقوق نصاب و تعمیرکار پکیج دیواری تحت تاثیر فاکتورها و عوامل گوناگونی است. داشتن مهارت و دانش کافی از جمله مهم ترین فاکتورها تعیین کننده میزان درآمد این شغل می باشد که نصاب و تعمیرکار پکیج دیواری می بایست از آن برخوردار باشد.

همانطور که اشاره شد شغل پکیج دیواری شغلی تخصصی بوده بنابراین با بالا رفتن سطح دانش و مهارت نصاب و تعمیرکار پکیج میزان درآمد و حقوق افزایش خواهد یافت.

علاوه بر دانش و مهارت، ارائه قیمت های مناسب و رقابتی، ارائه خدمات با کیفیت، دقت و سرعت عمل، خوش قولی، مشتری مداری، تبلیغات مناسب از جمله دیگر عوامل تاثیر گذار بر میزان درآمد تعمیرات و نصب پکیج می باشد.

به طور کلی متوسط درآمد تعمیرکار و نصاب پکیج بین ۷ تا ۱۵ میلیون در ماه است که در صورت توجه به فاکتورهای اشاره شد این درآمد افزایش نیز خواهد یافت.

 تعرفه خدمات پکیج دیواری چقدر است؟

تعرفه هر یک از خدمات پکیج دیواری متفاوت می باشد به طور مثال تعرفه سرویس کامل پکیج دیواری متفاوت از تعرفه نصب پکیج دیواری می باشد. در جدول زیر لیست تعرفه خدمات پکیج دیواری ارائه شده است.

تعرفه خدمات پکیج دیواری

مهارت های لازم برای شغل پکیج دیواری 

نصاب و تعمیرکار پکیج دیواری جهت نصب و تعمیرات صحیح این وسیله می بایست مهارت های گوناگونی را کسب نماید. برخی از مهم ترین مهارت ها برای موفقیت در این شغل عبارتند از:

 • لوله کشی آب پکیج دیواری
 • جوشکاری برق و آب
 • فلز کاری
 • رسوب گیری پکیج دیواری
 • سرویس پکیج دیواری
 • شناخت و تست قطعات پکیج دیواری
 • محاسبات مربوط به دودکش
 • هواگیری پکیج دیواری
 • تعمیر و عیب یابی قطعات پکیج دیواری
 • تنظیم کنترل دما و ایمنی پکیج
 • تشخیص محل و محاسبات مربوط به نصب پکیج
 • عیب یابی و رفع مشکلات گوناگون پکیج دیواری (مشکل صدا پکیج دیواری، مشکل پایین بودن فشار، چکه کردن آب، انفجاری روشن شدن، مشکل گرم نشدن آب پکیج غیره)

نکات مهم در مورد شغل نصب و تعمیرات پکیج دیواری

شغل نصب و تعمیرات پکیج دیواری همانند شغل کولر گازی حرفه ای است که در تمامی ایام سال برای آن بازار کار وجود دارد اما در برخی از ایام سال مثل آغاز فصل سرما و تمام طول این فصل، تقاضای نصب و تعمیرات آن افزایش می یابد.

به همین دلیل کسانی که در شغل نصاب و تعمیرات پکیج دیواری مشغول هستند باید برای این ایام از سال آمادگی کامل داشته باشند تا بتوانند با قبول سفارشات تمامی مشتریان از عهده انجام آن نیز برآیند.

برای مثال اگر به صورت شخصی در این شغل فعالیت دارند باید برای این فصل از نیروهای کمی استفاده کنند تا بتوانند ضمن درآمد بیشتر، سفارشات مشتریان را نیز با کیفیت بالاتری انجام دهند.

شغل نصب و تعمیرات پکیج دیواری نیاز به یکسری ابزار عمومی و تخصصی کار دارد. کسانی که تمایل دارند به صورت آزاد در این شغل فعالیت نمایند باید از ابزار عمومی و تخصصی این شغل بهره مند باشند.

این افراد می توانند با تامین قطعات و لوازم جانبی تعمیر و نصب پکیبج دیواری و استفاده از آنها در سفارشات خود درآمد جداگانه ای داشته باشند. در ادامه به معرفی ابزار لازم برای نصب و تعمیرات پکیج می پردازیم.

شغل نصاب و تعمیرکار پکیج دیواری نیاز تخصص بالایی دارد به همین دلیل توصیه می شود افراد مهارت آن را با شرکت نمودن در دوره های آموزش نصب پکیج دیواری به صورت علمی و تجربی فرا بگیرند. با این کار آنها علاوه بر اینکه مهارت مورد نیاز این شغل را با استانداردهای روز دنیا فرا می گیرند دارای یک مدرک مهارتی هستند که با استفاده از آن می توانند به شکل آسان تری به بازار کار ورود کنند و یا با استفاده از این مدرک مهارت از مزایای بیمه تعمیرکاران بهره مند شوند.

ابزار نصب و تعمیر پکیج

ابزار مناسب نصب و تعمیرات پکیج دیواری

تعمیرکار و نصاب حرفه ای پکیج دیواری جهت نصب و تعمیرات صحیح این وسیله می بایست با ابزارهای لازم این  شغل آشنا بوده و برای نصب و تعمیرات پکیج از ابزار مناسب استفاده نماید. برخی از مهم ترین ابزارهای لازم برای نصب و تعمیرات پکیج دیواری عبارتند از:

ابزار نصب و تعمیرات پکیج دیواری

چگونه به شغل نصب و تعمیرات پکیج دیواری ورود کنیم؟

شغل پکیج دیواری تخصص و مهارتی است که می توان آن را به صورت تجربی و یا با شرکت در دوره های آموزشی مراکز مختلف فرا گرفت.

 برای فراگیری مهارت این شغل با روش تجربی نیاز است افراد سال ها در کنار یک تعمیرکار باتجربه فعالیت کنند و سپس به مرور زمان تخصص لازم برای نصب و تعمیر پکیج های دیواری را فرا بگیرند.

این روش برای فرا گرفتن تخصص مورد نیاز شغل نصاب و تعمیرات پکیج دیواری بسیار زمان بر بوده و اگر افراد از استعداد و پشتکار مناسب برخوردار نباشند نمی توانند به صورت اصولی این تخصص را فرا گیرند.

مهارت های لازم این شغل را می توانید با شرکت در دوره های پکیج دیواری فرا بگیرید. در این دوره های آموزشی به آموزش نصب پکیج دیواری و آموزش تعمیر پکیج دیواری پرداخته شده و افراد ابتدا به صورت علمی با مهارت نصب و تعمیر پکیج دیواری آشنا شده و سپس به صورت عملی این تخصص را در محیط های واقعی فرا می گیرند.

با این شیوه می توان به صورت فشرده و در مدت کوتاهی مهارت مورد نیاز این شغل را فرا گرفت. امروزه مراکز آموزشی مختلفی در سراسر کشور دوره های تعمیرات پکیج دیواری و نصب آن را برگزار می کنند و افراد باید این دوره را در مراکز تخصصی و معتبر طی کند تا بتوانند با مهارت بالایی به بازار کار شغل تعمیرات و نصب پکیج ورود کنند.

آموزشگاه فنون برق یکی از بهترین مراکز برگزار کننده دوره های فوق می باشد که همه ساله با برگزاری دوره های کاملا تخصصی و عملی کارآموزان بسیاری را برای ورود به بازار کار تعمیرات و نصب پکیج دیواری آماده می کند.

مقاله فوق از دسته مقالات راهنمای مشاغل می باشد در صورتی که قصد دارید اطلاعات بیشتری درباره این شغل به دست آورید توصیه می کنیم در دوره پکیج دیواری آموزشگاه فنون برق ثبت نام کنید. جهت کسب مشاوره رایگان می توانید با شماره ۰۲۱۶۶۵۷۶۴۷۶ تماس حاصل نمایید.

به این نوشته امتیاز دهید

مقالات مرتبط

علت سرد و گرم شدن آب پکیج

علت سرد و گرم شدن آب پکیج

این روز ها استفاده از پکیج در منازل افزایش پیدا کرده است. پکیج یکی از دستگاه های پر طرفدار و […]

مطالعه مقاله
علائم خرابی پمپ پکیج دیواری

علائم خرابی پمپ پکیج دیواری

هنگامی که آب با استفاده از پکیج داغ می‌ شود و در داخل لوله‌ ها و درون رادیاتور ها به […]

مطالعه مقاله
روشن شدن چراغ قرمز پکیج دیواری

روشن شدن چراغ قرمز پکیج دیواری

پکیج دیواری یکی از اجزای مهم سیستم گرمایشی است که در بسیاری از خانه‌ ها و ساختمان‌ ها استفاده می‌ […]

مطالعه مقاله
استاندارد های نصب پکیج دیواری

استاندارد های نصب پکیج دیواری

پکیج‌ ها به علت کاربرد های گسترده در مکان‌ های گوناگون نظیر: کارخانه‌ ها، ادارات، منازل مسکونی و…، همچنین بهبود […]

مطالعه مقاله