آموزش قلم زنی

آموزش صفر تا صد قلم زنی طلا و جواهر با ارائه مدرک فنی و حرفه ای

مطابق استاندارد های فنی و حرفه ای

کاملا عملی در کارگاه مجهز

آموزش قلم زنی

ویژگی های دوره آموزش قلم زنی

خوابگاه هنرجویان

خوابگاه هنرجویان

پشتیبانی نامحدود

پشتیبانی نامحدود

مدرک معتبر

مدرک معتبر

بازگشت وجه

بازگشت وجه

نماد اعتماد

نماد اعتماد

مجوز رسمی

مجوز رسمی

بازآموزی رایگان

بازآموزی رایگان

کاملا عملی

کاملا عملی

دوره نامحدود

دوره نامحدود

تاریخ شروع

10,10,20 ام هر ماه

شهریه

5.850.000 تومان

شهریه با تخفیف

4.500.000 تومان

نام دوره آموزش قلم زنی
شهریه دوره: 5.850.000 تومان
شهریه دوره با تخفیف: 4.500.000 تومان
مدت دوره: 3 هفته
نوع دوره: عملی

معرفی دوره آموزش قلم زنی

قلم زنی هنر حکاکی و نَقر کردن نقوش بر سطح اشیاء فلزی است که انجام آن نیاز به تخصص و تجربه نسبتا بالایی دارد. قلم زنی، تزیین و حک کردن نقش ها برروی اشیای فلزی به ویژه مس، نقره، طلا و برنج می باشد. برای انجام این کار با استفاده از ضربه ی چکش روی قلم طرح ها را روی اجسام فلزی ایجاد خواهند کرد. این حرفه دارای ریزکاری هایی نیز می‌باشد که باعث شده تا جذابیت آن بیش از پیش افزایش یابد. چکش کاری، ریخته گری و خم کاری از روش‌های ساخت ظروف با طرح‎‌های جذاب می‌باشد. همچنین قلم زنی یکی از هنرهایی است که امروزه بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و می توان با جرات گفت یکی از مراحل بسیار مهم در ساخت ظروف زیبا می‌باشد. جدا از تمامی موارد ذکر شده، این حرفه در کشور ما دارای فرصت‌های شغلی بسیاری می‌باشد که باعث شده تا ارزش یادگیری آن بیش از پیش افزایش یابد.

آموزش ریخته گری، آموزش آبکاری از دیگر رشته‌های مرتبط در این زمینه هستند که در آموزشگاه فنون برق به طور جامع و کامل آموزش داده می‌شوند

جهت مشاوره رایگان و مدرک فنی حرفه ای دوره آموزش قلم زنی کلیک کنید

سرفصل‌های دوره آموزش قلم زنی

 • آشنایی با انواع ابزار لازم قلم زنی
 • آشنایی با انواع قلم و طرز کار آنها
 • آشنایی با فلزات قیمتی
 • آموزش اصول سوكردن قلم‌ها
 • آموزش سوراخکاری
 • آموزش انواع مته کاری
 • آموزش نحوه قلم جلا زدن
 • آموزش اصول چاپله كاری
 • آموزش اصول قلم زدن با مته قلم زنی
 • آموزش اصول زدن قلم ريش
 • آموزش اصول زدن قلم چهارگوش
 • آموزش اصول قلم اول زدن

مشاوره رایگان و پیش ثبت نام


  لطفا شماره همراه را بدرستی وارد کنید

  به خوابگاه نیاز دارم.


  انتخاب دوره:


  آموزش آبکاریآموزش گوهر شناسیآموزش مخراج کاریآموزش طلا سازی و جواهر سازیآموزش تعمیرات طلا و جواهرآموزش طراحی طلا و جواهر  سوالات متداول دوره آموزش قلم زنی


  سوالات تخصصی

  آیا دوره آموزش قلم زنی طلا و جواهر نیاز به پیش نیاز دارد؟
  ‍پاسخ : خیر شرکت در دوره قلم زنی نیاز به پیش نیازی ندارد
  نحوه قلم جلا زدن در دوره قلم زنی آموزش داده می شود؟
  بله، آموزش قلم زدن طلا و جواهر از سرفصل‌های دوره قلم زنی است.
  آیا قلم شصت و نیم شصت زدن در دوره قلم زنی آموزش داده می شود؟
  پاسخ : بله این مبحث بصورت کامل در دوره قلم زنی آموزش داده می‌شود.
  آیا اصول چابله کاری در دوره قلم زنی آموزش داده می شود؟
  پاسخ : بله، این مبحث به طور کامل در دوره قلم زنی آموزش داده می‌شود.
  آموزشگاه فنون برق چه امکانات برتری نسبت به سایر آموزشگاه ها دارد؟
  پاسخ : مدارک معتبر – کلاس های صد در صد عملی و ویژه بازار کار و پشتیبانی بعد از دوره قلم زنی از ویژگی های برتری است که آموزشگاه قلم زنی فنون برق دارا است.

  سوالات عمومی

  نحوه ثبت نام در آموزشگاه فنون برق به چه صورت می باشد؟
  پاسخ : ثبت نام در آموزشگاه قلم زنی فنون برق، به دو حالت تلفنی و حضوری انجام می شود که شما عزیزان می‌توانید جهت هماهنگی با مشاوران ما تماس بگیرید.
  کلاس آموزش قلم زنی طلا و جواهر چند نفره می باشد؟
  بپاسخ : تمام دوره های آموزشگاه فنون برق بصورت خصوصی، نیمه خصوصی و یا گروهی برگزار می شود، که کلاس قلم زنی گروهی بین ۴ تا ۶ نفر می باشد.
  نحوه پشتیبانی آموزشگاه قلم زنی فنون برق به چه صورت می باشد؟
  پاسخ :پشتیبانی از کارآموزان در تمامی دوره ها، به صورت نامحدود می باشد و درصورتی که کارآموز نیاز به پشتیبانی داشته باشد میتواند با استاد مربوطه در تماس باشد.
  نحوه پرداخت شهریه به چه صورت می باشد؟
  پاسخ : کارآموزان هم می توانند به صورت نقدی و هم به صورت اقساط شهریه دوره قلم زنی را پرداخت کنند.
  چرا باید دوره قلم زنی طلا و جواهر را در آموزشگاه فنون برق بگذرانیم؟
  پاسخ :دوره های عملی و کارگاه های مجهز و همچنین قیمت مناسب و مدرک معتبر برای تمام دوره ها دلیل خوبی است که به شما کارآموز محترم کمک می کند آموزشگاه قلم زنی فنون برق را انتخاب نمایید. دلایل انتخاب فنی :
  مشاوره با اساتید با تجربه جهت راه اندازی
  معرفی به سازمان فنی حرفه ای جهت اخذ مدرک بعد از اتمام دوره آموزش قلم زنی
  دسترسی مناسب جهت تردد به ترمینال، مترو، BRT
  تجدید دوره آموزش قلم زنی در صورت عدم یادگیری
  پشتیبانی همیشگی آموزشگاه قلم زنی از کارآموزان در حین اجرا پروژه و کار
  اقامت در خوابگاه برای کارآموزان شهرستانی
  برگزاری کلاس قلم زنی در روزهای تعطیل و آخر هفته برای کارآموزان شهرستانی و شاغل
  ارائه نرم افزارهی مربوطه و فایل های آموزشی تدریس شده در پایان دوره آموزش قلم زنی
  تخفیف های آموزشگاه فنون برق شامل چه کارآموزانی می شود؟
  پاسخ : کار آموزان بعد از گذراندن یک دوره برای ثبت نام دوره های بعدی و همچنین در صورت معرفی هنرجوی دیگر می توانند از تخفیف های آموزشگاه بهره مند شوند.
  آیا فایل های آموزشی تدریس شده در کلاس قلم زنی، در اختیار کار آموزان قرار می گیرد؟
  پاسخ : بله ، پس از اتمام دوره آموزش قلم زنی، تمام مباحث تدریس شده و در صورت نیاز فایل های به روز شده نرم افزاری در اختیار کارآموزان قرار می گیرد.

  دوره آموزش قلم زنی

  تزیین و حکاکی نقش بر روی اجسام فلزی به ویژه مس، طلا و برنج یا به عبارتی ایجاد خطوط با استفاده از قلم با ضربه چکش، روی اجسام فلزی را قلم زنی می‌گوییم. مس به دلیل نرمی و چکش خواری بیشتر از سایر فلزات در هنر قلم زنی رواج دارد. به گفته باستان شناسان و مورخان هنر، مس اولین فلزی بود که در هنر فلزکاری و قلم زنی مورد توجه بشر قرار گرفت. قلم زنی یکی از رشته‌های هنرهای سنتی ایران است که می‌توان آن را در دسته هنرهای صناعی و در گروه فلزکاری دسته بندی کرد. گفتنی است که آموزشگاه فنون برق درنظر دارد با هدف احیای هنر‌های ایرانی دوره‌های تخصصی آموزش قلم زنی را تحت نظر اساتید مجرب برگزار کند.

  دوره قلم زنی مناسب چه کسانی است؟

  دوره‌های هنری مثل دوره قلم زنی علاقه‌مندان و دوست داران خاص خودش را دارد برای مثال افرادی که ذوق هنری دارند و می‌خواهند اوقات فراغت خود را با یک حرفه هنری بگذرانند. این شغل مناسب کسانی است که به دلایلی تمایل به کار کردن در بیرون از منزل را ندارند و می‌خواهند در منزل به درآمد برسند. طلافروشانی نیز در دوره قلم زنی شرکت کرده‌اند که دلیل این انتخاب را تاسیس یک کارگاه بیان کردند. البته دوره آموزش قلم زنی پیر و جوان نمی‌شناسد و هرکسی با هر سلیقه‌ای می‌تواند در دوره آموزش قلم زنی شرکت کند و هنر خود را گسترش دهد.

  آموزش قلم زنی فنی و حرفه‌ای

  همانطور که اشاره شد قلم زنی هنر پیاده کردن طرح بر روی فلزات است. قلم زن خط و نگار‌های زیبایی را به وسیله قلم های فولادی، با ضربه چکش روی فلز، به زیبایی هرچه تمام‌تر ایجاد می‌کند. آموزشگاه فنون برق با درنظر گرفتن اصالت این هنر و افزایش تقاضا، اقدام به برگزاری دوره قلم زنی با بهترین اساتید و در کلاس قلم زنی مجهز می‌کند. مهارت آموز در دوره قلم زنی آموزشگاه فنون برق، با انواع ابزار قلم زنی و روش کار با آن‌ها آشنا می‌شود، آموزش سوراخکاری، مته کاری، چاپله کاری و… از سرفصل‌های دوره آموزش قلم زنی می‌باشد.

  مدرک فنی و حرفه‌ای دوره قلم زنی

  گواهی پایان دوره قلم زنی در این آموزشگاه بسیار معتبر و بین المللی می‌باشد. این مدرک توسط سازمان فنی و حرفه ای کشور به هنرجویان اعطا می‌شود. مدارک سازمان فنی و حرفه‌ای پس از مدارک دانشگاهی، معتبرترین مدرک محسوب می‌شوند. اگر قصد تاسیس شرکت طراحی طلا و جواهرات دارید یا می‌خواهید یک مغازه جواهرفروشی راه اندازی کنید، یکی از مدارک مورد نیاز همین مدرک فنی و حرفه‌ای می‌باشد. همچنین برای آن دسته از دوستانی که برای مهاجرت دوره آموزش قلم زنی را می‌گذرانند داشتن این مدرک بسیار ارزشمند است و با داشتن این مدرک در کشورهای دیگر به سرعت جذب بازار کار می‌شوند. مدرک بین المللی در طراحی جواهرات می‌تواند یک پشتوانه برای مهاجرت و ورود به بازار کار باشد.

  درآمد قلم زنی

  قلم زنی مانند دیگر مشاغل آزاد درآمد ثابتی ندارد اما با حرفه‌ای شدن در این رشته می‌توان به درآمد بالای 20 میلیون تومان درماه فکر کرد. در مشاغل آزاد به دلیل رقابتی که بین کارکنان وجود دارد داشتن مهارت، حرف اول را می‌زند. اگر وارد بازار کار این حرفه شوید تفاوت بین قلم زنی که این حرفه را ب صورت تجربی فرا گرفته با قلم زنی که دوره قلم زنی را در یک آموزشگاه معتبر دیده، به وضوح حس خواهید کرد. در آموزشگاه قلم زنی که این حرفه به صورت تخصصی آموزش داده می‌شود مهارت آموز با تمرین و تکرار فراوان در پایان دوره قلم زنی به تمامی مباحث مسلط شده و تبدیل به یک قلم زن حرفه‌ای خواهد شد.

  روش‌های قلم زنی

  برای اینکه صدای قلم زنی آزاردهنده نباشد و سر و صدای کمتری ایجاد کند، داخل سینی که معمولاً از نقره یا طلا است را با محلول قیر و گچ پر می‌کنند تا صدای قلم کمتر شنیده شود و همچنین از سوراخ شدن ظرف در حین کار جلوگیری می‌کند. سپس طرح مورد نظر روی ظرف کشیده می‌شود و قلم مناسب با توجه به طرح انتخاب می‌شود و روی سطح ظرف قرار می‌گیرد و انتهای قلم را چکش می‌زنند تا نقش‌های دلخواه در سمت مورد نظر ایجاد شود. پس از اتمام قلم زنی، قیر را از ظرف خارج می‌کنند و برای اینکه طرح قلم زنی با خطوط تیره مشخص شود ذغال را در شیارهای ایجاد شده ریخته، و در نهایت با روغن جلا، پرداخت می‌شود. در دوره قلم زنی آموزشگاه فنون برق، روش قلم زنی به صورت کامل از صفرتاصد به هنرجویان آموزش داده می‌شود در دوره قلم زنی به دلیل تمرین و تکرار این هنر، سرعت قلم زنی و همچنین طراحی‌ها بسیار با کیفیت خواهند بود و استاد تا مسلط شدن هنرجو به قلم زنی از او می‌خواهد که تمرین کند تا به تسلط کامل برسد.

  فلزات مورد استفاده در قلم زنی

  در قلم زنی از فلزات به صورت کاملا خام استفاده نمی‌شود و برای اینکه بتوان روی فلزات قلم زنی انجام داد این فلزات را با فرمول خاصی با یکدیگر مخلوط می‌کنند. آلیاژ به همین معناست یعنی ترکیب فلزات با یکدیگر. فولاد برنج و مفرغ آلیاژ نامیده می‌شوند که بسیار با دوام و از استحکام بالایی برخوردار هستند.
  طلا: از فلز طلا نیز در قلمه زنی استفاده می‌کنند که خروجی کار بسیار ارزشمند و از لحاظ قیمتی نیز بسیار گرانبها خواهد بود.
  نقره: حتما ظروف نقره قلم زنی را در مغازه‌ها دیده‌اید این فلز سفید چکشخوار و انعطاف پذیر است.
  برنج: این فلز نیز از فلزات مورد استفاده در قلم زنی است که از ترکیب مس و روی ساخته می‌شود و هرچه حرارت بیشتری ببیند نرم‌تر می‌شود.
  مس: از کاربردی ترین فلزهای مورد استفاده در قلم زنی است. رنگ این فلز قرمز نارنجی، و جنس آن چکش خوار و شکل پذیر است.
  آلیاژ مفرغ: از ترکیب فلز مس و قلع ساخته می‌شود هرچه میزان قلع آن بیشتر باشد سفید‌تر و زیبا‌تر شده و همچنین از استحکام بیشتری نیز برخوردار می‌شود. در آموزشگاه قلم زنی فنون برق، مهارت‌آموزان با انواع فلزات قیمتی آشنا خواهند شد و در دوره آموزش قلم زنی فنون برق، روی تمامی فلزات قلم زنی را تمرین خواهند کرد.

  ابزار‌های مورد استفاده در قلم زنی

  گیره، سوهان، انبر، الک، قیچی، تابه، قیر، قلم، چکش، قالب، گرده، تیزاب و… از ابزار‌های مورد استفاده قلم زن است. مهم‌ترین این ابزار چکش و قلم است که قلم زن با استفاده از این دو ابزار زیباترین آثار را خلق می‌کند.
  در قلم زنی دو نوع چکش داریم فلزی و لاستیکی. از چکش فلزی برای کوبیدن روی قلم و ایجاد نقش استفاده می‌شود و از چکش لاستیکی برای صاف کردن برجستگی‌ها و برای کوبیدن فلز استفاده می‌شود.
  قلم اما در انواع مختلفی وجود دارد که قلم زن طبق طرحی که دارد اقدام به استفاده از قلم مورد نیاز می‌کند. این که چه موقع از کدام قلم استفاده کند نیز خود یک هنر است و قلم زن باید تشخیص بدهد که از کدام قلم استفاده کند در دوره آموزش قلم زنی فنون برق نحوه کار با انواع قلم به صورت تخصصی به هنرجو آموزش داده می‌شود. در دوره آموزش قلم زنی آموزشگاه فنون برق به ریزترین نکات نیز توجه می‌شود و مهارت آموز با بهترین روش‌ها دوره قلم زنی را می‌گذراند. قلم سنبه، پرداز، نیم بر، گرسوم و بادامچه از انواع مختلف قلم‌ها هستند که مورد استفاده قرار می‌گیرند.

  تفاوت قلم زنی با قلم کاری چیست؟

  قلم کاری هنری است که در آن نقش ونگاری روی لباس یا پارچه چاپ می‌شود که قدمت آن به دوران غزنویان برمی‌گردد. اما قلم زنی هنر نقش زنی روی فلز است که چندین هزار سال در کشورمان قدمت دارد. این هنر طرفداران خاصل خودش را دارد و بسیاری از افراد در دوره آموزش قلم زنی شرکت می‌کنند و وارد بازار کار انی رشته می‌شوند.

  5/5 - (1 امتیاز)
  دیدگاه مشتریان
  1. سعیده گفت:

   سلام خسته نباشید دوره آموزش قلم زنی طلا و جواهر نیاز به پیش نیاز داره؟

  2. کیوانفر گفت:

   سلام خسته نباشید میخواستم تو کلاس قلم زنی شرکت کنم ظرفیتش چند نفره و بعد از پایان دوره آموزش قلم زنی مدرک هم میدین؟

   • مهدیه عباسی گفت:

    سلام وقت بخیر
    تمام دوره های آموزشگاه فنون برق بصورت خصوصی، نیمه خصوصی و یا گروهی برگزار می شود، که کلاس قلم زنی گروهی بین ۴ تا ۶ نفر می باشد.
    بعر از اتمام دوره آموزش قلم زنی به مهارت‌آموز مدرک فنی و حرفه‌ای داده می‌شود.

  3. nimaaa گفت:

   سلام چاپله كاری در دوره قلم زنی اموزش میدین؟ استاد دوره قلم زنی چه کسیه چون من شنیده بودم استادش خیلی خوبه اومدم میخوام ببینم استادش تغییر کرده یا نه

   • مهدیه عباسی گفت:

    بله، این مبحث به طور کامل در دوره قلم زنی آموزش داده می‌شود. استاد دوره قلم زنی از بهترین اساتید در کشور است

  4. رضایی گفت:

   سلام به کدوم کاراموزا تخفیف میدین تو سایت نوشتین تخفیف دارین برای کاراموزاتون من 3 ماه پیش آبکاری رو گذروندم میخواستم ثبتنام کنم تو دوره قلم زنی تخفیف چقد میدین

  5. محمدی پور گفت:

   سلام قلم شصت و نیم شصت زدن در دوره قلم زنی آموزش داده میشه؟؟ من از شهرستان میخوام تو دوره آموزش قلم زنی شرکت کنم … خوابگاه میشه بگین هزینش ماهی چقدره

   • مهدیه عباسی گفت:

    بله این مبحث بصورت کامل در دوره قلم زنی آموزش داده می‌شود.
    عزیزان شهرستانی میتواند در طول دوره آموزش قلم زنی در خوابگاهی که آموزشگاه قلم زنی تدارک دیده است اقامت گزینند. برای اطلاع از قیمت خوابگاه با شماره تلفن های درج شده در سایت تماس حاصل فرمائید.

  6. عماد یونسی گفت:

   سلام کلاس قلم زنی چند نفرست؟ تعداد بالا باشه خوب یاد نمیگیریم بازدهی پایین میاد. من قبلا تو کلاس قلم زنی یه اموزشگاه قلم زنی دیگه شرکت کردم راضی نبودم متاسفانه

  7. م رضوی گفت:

   سلام آموزش قلم زنی روی مس هم دارین؟دوره قلم زنی چند هفته ای برگزار میشه ادرس کلاس قلم زنی رو هم بگین ممنون میشم

   • مهدیه عباسی گفت:

    سلام وقت بخیر
    لطفا جهت راهنمایی بیشتر در خصوص دوره آموزش قلم زنی با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

  8. غلامپور گفت:

   دوره آموزش قلم زنی چند جلسه طول میکشه؟ و اینکه کی شروع میشه دوره قلم زنی جدید

   • مهدیه عباسی گفت:

    سلام وقت بخیر
    لطفا با شماره تلفن های درج شده در سایت تماس بگیرید تا توسط کارشناسان ما راهنمایی شوید.

  9. هدی گفت:

   سلام خسته نباشید میخواستم بدونم که ایا ممکنه یک جلسه تستی بیایم تو کلاس قلم زنی اگه دوست داشتیم تو دوره قلم زنی شرکت کنیم؟

  10. رفیعی گفت:

   بعد از تموم شدن دوره قلم زنی مدرک میدین؟؟ یا باید مثل موزشگاه های دیگه امتحان بدیم بعد که قبول شدیم مدرک میدین من خیلی علاقه دارم به قلم زنی حتما تو دوره قلم زنی شرکت میکنم

  11. حامد عصم گفت:

   سلام درامد این رشته خوبه؟ ما ینی میتونیم بعد دوره قلم زنی به درامد برسیم و بازار کار دوره قلم زنی چطوره

   • مهدیه عباسی گفت:

    سلام وقت بخیر
    سرفصل های دوره آموزش قلم زنی به گونه ای طراحی شده است که مهارت آموزان بعد از اتمام دوره آموزش قلم زنی بتوانند وارد بازار کار شده و به درامد بالا برسند.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *