دوره آموزش جوشکاری برق (SMAW)

آموزش جوشکاری پوششی زیکزاک

مطابق استاندارد های فنی و حرفه ای

کاملا عملی در کارگاه مجهز

ویژگی های دوره آموزش جوشکاری برق (SMAW)

خوابگاه هنرجویان

خوابگاه هنرجویان

پشتیبانی نامحدود

پشتیبانی نامحدود

مدرک معتبر

مدرک معتبر

بازگشت وجه

بازگشت وجه

نماد اعتماد

نماد اعتماد

مجوز رسمی

مجوز رسمی

بازآموزی رایگان

بازآموزی رایگان

کاملا عملی

کاملا عملی

دوره نامحدود

دوره نامحدود

تاریخ شروع

۱و۱۵ ام هر ماه

شهریه

9,400,000 تومان

شهریه با تخفیف

7,200,000 تومان

نام دوره دوره آموزش جوشکاری برق (SMAW)
شهریه دوره: 9,400,000 تومان
شهریه دوره با تخفیف: 7,200,000 تومان
مدت دوره: 2 هفته
نوع دوره: عملی

آموزش جوشکاری برق

آموزش جوشکاری برق از دیگر دوره‌های مرتبط با جوشکاری است. جوشکاری برق (SMAW) یا همان جوشکاری الکترود دستی یکی از رایج‌ترین روش‌های جوشکاری است که بیش از ۵۰٪ جوشکارها از این روش استفاده می‌کنند. سادگی و تجهیزات ارزان، قابلیت استفاده در همه موقعیت‌های جوشکاری، قابلیت حمل ونقل آسان از جمله مهم ترین دلایل استفاده از این روش جوشکاری است. جوش قوس الکتریکی (برق) درکشتی سازی، مخازن ذخیره تحت فشار، پل سازی، سازه فلزی و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به نیاز صنایع به این روش جوشکاری و بازار کار خوب آن آموزشگاه فنون برق دوره آموزش جوشکاری برق (SMAW) را زیر نظر بهترین اساتید در تهران برگزار می‌کند. در این دوره، هنرجو جوشکاری برق را به صورت عملی آموزش دیده و با تمامی مراحل و فرایندهای جوشکاری آشنا می‌شود. در انتهای دوره آموزش جوشکاری برق، کارآموزان به عنوان یک جوشکار حرفه‌ ای توانایی ورود به بازار کار را کسب می‌کنند.

جهت مشاوره رایگان و مدرک فنی حرفه ای دوره دوره آموزش جوشکاری برق (SMAW) کلیک کنید

سرفصل‌های دوره آموزش جوشکاری برق (SMAW)

 • آشنایی با دستگاه های مختلف جوشکاری برق
 • شناخت انواع جریان و قطبیت در جوشکاری
 • آموزش انواع لبه سازی و خصوصیات آن
 • آموزش نحوه نامگذاری الکترود
 • بررسی خاصیت تمیزکاری قوس
 • آموزش روش های تامین حرارت در جوشکاری
 • آموزش برقراری جوش و ایجاد خط جوش
 • آموزش فرایندهای مختلف جوشکاری
 • آشنایی با انواع موقعیت های جوشکاری
 • آموزش جوشکاری پوششی زیکزاک
 • آموزش جوشکاری اتصال سر به سر
 • آموزش جوشکاری اتصال لب روی هم
 • آموزش جوشکاری اتصال زاویه خارجی
 • آموزش جوشکاری اتصال سه پری سرازیر
 • آموزش جوشکاری اتصال سه پری تک پاس
 • آموزش جوشکاری سه پری سقفی
 • شناخت دمش قوی و روش جبران آن
 • آموزش جوشکاری پوششی خطی
 • آموزش برقراری قوس و ایجاد خال جوش
 • آموزش جوشکاری اتصال سه پری سر بالا سه پاس
 • آموزش جوشکاری اتصال سه پری چند پاس

مشاوره رایگان و پیش ثبت نام


  لطفا شماره همراه را بدرستی وارد کنید

  به خوابگاه نیاز دارم.


  انتخاب دوره:


  آموزش جوشکاری برق (SMAW)آموزش جوشکاری فلزات رنگیآموزش جامع جوشکاریآموزش بازرسی جوشآموزش جوشکاری CO2 (جوشکاری MAG,MIG)آموزش جوشکاری آرگون (TIG)  سوالات متداول دوره آموزش جوشکاری برق (SMAW)


  سوالات تخصصی

  آیا در کلاس جوشکاری برق، تجهیزات به میزان کافی موجود است ؟
  پاسخ: بله تمامی تجهیزات مربوط به جوشکاری برق در کلاس موجود است
  آشنایی و نحوه نام گذاری الکترودهای دستی در دوره جوشکاری برق آموزش داده میشود؟
  پاسخ: بله نحوه نام گذاری الکترود های جوشکاری با استاندارد A.W.S در دوره جوشکاری برق، آموزش داده میشود.
  آیا دوره جوشکاری برق پیش نیاز خاصی احتیاج دارد ؟
  پاسخ: خیر دوره آموزش جوشکاری برق، پیش نیازی احتیاج ندارد و تمام موارد از صفر آموزش داده می‌شود.
  دستگاه های جوشکاری هم در دوره جوشکاری برق آموزش داده میشود؟
  پاسخ: بله، شناخت انواع دستگاه جوشکاری برق در کلاس جوشکاری برق، آموزش داده می‌شود.
  جوشکاری لوله هم جزء مباحث دوره جوشکاری برق است؟
  پاسخ: بله، جوشکاری اتصال لوله به صفحه از مباحث دوره جوشکاری برق است.

  سوالات عمومی

  آیا بعد از اتمام دوره جوشکاری برق مدرک هم صادر می‌شود؟ این مدرک در کشورهای دیگر هم اعتبار دارد؟
  پاسخ : بله بعد از اتمام دوره آموزشگاه فنون برق مدرک برای تمام کارآموزان شرکت کننده صادر می‌شود و همچنین آموزشگاه می‌تواند در خواست برای مدرک فنی و حرفه ای و مدرک بین المللی برای شما بدهد که در کشورهای دیگر اعتبار دارد.
  چه مدارکی جهت ثبت نام در کلاس های اموزشگاه الزامی می‌باشد؟
  پاسخ: بعد از پرداخت هزینه ابتدایی جهت انجام ثبت نام، یک قطعه عکس و کپی کارت ملی و شناسنامه باید همراه کارآموز باشد.
  آیا برنامه خاصی برای شرکت در کلاس جوشکاری برق آموزشگاه برای کارآموزان شهرستانی دارید؟
  پاسخ: آموزشگاه فنون برق برای کارآموزان شهرستانی خوابگاه در نظر گرفته است که کارآموزان محترم شهرستانی می‌توانند با هزینه مناسب به خوابگاه‌ها معرفی گردند.
  آیا اساتید آموزشگاه جوشکاری برق فنون برق، دارای تجربه و سابقه کار می‌باشند؟
  پاسخ: بله تمام اساتید آموزشگاه فنون برق تماما با تجربه و سابقه بالا و نیز دارای مدرک دانشگاهی و موفق در بازار کار می‌باشند.
  چرا دوره آموزش جوشکاری برق (SMAW) در آموزشگاه فنون برق بهترین گزینه برای کارآموزان می‌باشد؟
  چون آموزشگاه فنون برق بزرگترین مرکز تخصصی تمام دوره‌های برگزار کننده می‌باشد.
  همچنین از ویژگی‌های آموزشگاه :
  آموزش ویژه راه اندازی شغل در زمینه تمام دوره‌ها
  ارائه مدرک زیرنظر سازمان فنی وحرفه ای
  استفــاده از اساتید با تجربه در حوزه فنی و برق
  پشتیبانی مادام العمر و نامحدود به کارآموزان
  ارائـه خوابـگاه بـه کــارآمـوزان شـهرستــانی
  در اختیار گذاشتن فایل‌های به روز شده نرم افزاری
  آیا فایل‌های آموزشی تدریس شده در کلاس، در اختیار کار آموزان قرار می گیرد؟
  پاسخ: بله، پس از اتمام دوره جوشکاری برق، تمام مباحث تدریس شده و در صورت نیاز فایل‌های به روز شده نرم افزاری در اختیار کارآموزان قرار می گیرد.
  دوره جوشکاری برق (SMAW) برای هنرجویان شهرستانی چگونه است؟
  پاسخ: دوره آموزش جوشکاری برق (SMAW) برای هنرجویان شهرستانی به در خواست خودشان در تمامی روزها و حتی روزهای تعطیل و آخر هفته هم برگزار می شود و همچنین در صورت نیاز از طرف آموزشگاه به خوابگاه‌های در نظر گرفته شده معرفی می‌شوند.

  آموزش جوشکاری فنون برق (SMAW)

  دوره آموزش جوشکاری برق به دلیل بازار کار خوب، یکی از دوره‌های پرطرفدار آموزشگاه فنون برق می‌باشد. دوره آموزش جوشکاری برق آموزشگاه فنون برق کامل‌ترین دوره در زمینه جوشکاری می‌باشد. در دوره جوشکاری برق، کارآموزان در کارگاه‌های مجهز و زیر نظر مربیان مجرب به صورت کاملا عملی با جوشکاری برق آشنا شده و در پایان دوره می‌توانند به عنوان متخصص در این حرفه وارد بازار کار شوند. لازم به ذکر است که پس از گذراندن دوره آموزش جوشکاری برق، مدرک فنی و حرفه ای معتبر دریافت خواهید کرد که نشان از تجربه و مهارت شما می‌باشد.

  جوشکاری برق چیست؟

  جوشکاری برق، فرایند گرم کردن و جوش دادن دو قطعه فلزی به همدیگر با کمک جریان برق قوی است. جوشکاری برق به کمک دینام صورت می‌پذیرد در واقع دینام وظیفه آزاد سازی جریان برق برای انجام جوشکاری را بر عهده دارد. اتصال دو قطعه فلزی با کمک جوشکاری برق میتواند به وسیله فشار و حرارت باشد و یا اینکه تنها به کمک فشار عمل جوشکاری انجام شود. در این روش لزوما از مواد پر کننده (فیلر) استفاده نمی‌شود و بدون آن نیز ممکن است اتصال صورت پذیرد. در جوشکاری برق، گرمای تولید شده توسط قوس الکتریکی ایجاد شده بین الکترود مصرفی و قطعه کار، باعث ذوب و در نتیجه ایجاد پیوند می‌شود. برای تشکیل این قوس الکتریکی از جریان متناوب و مستقیم از منبع برق جوشکاری استفاده می‌شود. جوشکاری برق خود به دو روش مختلف جوشکاری با برق متناوب و جوشکاری با برق مستقیم تقسیم می‌شود که هر یک کاربرد به خصوص خود را دارند. برای آموزش جوشکاری آرگون (TIG) روی لینک کلیک کنید.

  بازار کار جوشکاری برق

  جوشکاری برق به دلیل دقت و حساسیت بالای کار، نیاز به نیروی مجرب دارد که برای صنایع مختلف نیز بسیار حائز اهمیت است. متخصصان جوشکاری برق از درآمد خوبی برخوردارند زیرا هر کسی مهارت آن‌ها را ندارد و همچنین تعداد جوشکاران برق نیز کم است درنتیجه بازار کار آن‌ها هنوز اشباع نشده است. اگر شما هم می‌خواهید یک کسب و کار پولساز راه اندازی کنید، حرفه جوشکاری برق می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌های پیش روی شما باشد. با شرکت در دوره جوشکاری برق آموزشگاه فنون برق می‌توانید فوت و فن‌های افزایش درآمد در این رشته را فرا بگیرید و به درآمد بالا برسید.

  درآمد جوشکاری برق

  درآمد جوشکاری برق متغیر است و بستگی به مهارت جوشکار دارد اما طبق تحقیقات بین ۱۲ تا ۲۰ میلیون تومان در ماه است. البته با داشتن چند فاکتور مهم، درآمد شما بیشتر نیز خواهد شد، مهارت بالا، خوشرویی، پیشنهاد قیمت معقول از جمله عواملی است که باعث افزایش درآمد جوشکار برق می‌شود. البته فوت و فن‌هایی نیز دارد که به نحوه آموزش شما برمیگردد. اگر وارد بازار این حرفه شوید متوجه خواهید شد که تفاوت‌های اساسی در نحوه کار یک جوشکار برق آموزش دیده در یک آموزشگاه معتبر، با جوشکار برقی که به صورت تجربی این شغل را فرا گرفته وجود دارد و بیشتر افراد کار خود را به جوشکار برق ماهرتر می‌سپارند حتی اگر قیمت پیشنهادی بیشتری نیز بدهد. پس اگر می‌خواهید به درآمد بالا برسید حتما این حرفه را در یک آموزشگاه معتبر بگذرانید.

  مراحل جوشکاری برق SMAW

  جوشکاری برق 5 مرحله دارد این پنج مرحله عبارت اند از:

  ایجاد ولتاژ

  بعد از روشن شدن منبع قدرت، اختلاف پتانسیلی بین نوک سیم جوش و سطح کار به وجود می‌آید ولی به دلیل مقاومت جریانی از مدار عبور نمی‌کند.

  تماس الکترود و فلز پایه

  در این مرحله الکترود به سمت قطعه مورد نظر حرکت می‌کند و با سطح فلز پایه تماس پیدا می‌کند. اتصال کوتاهی در مدار ایجاد شده و جریان از محل اتصال عبور می‌کند.

  یونیزاسیون

  هنگامی که نوک الکترود از سطح قطعه فاصله می‌گیرند الکترون‌ها در اثر برخورد به اتم‌ها و مولکول‌های گازی یونیزه شده و گاز فضای میانی رسانا می‌شود و در نتیجه قوس الکتریکی تشکیل می‌شود.

  ایجاد حرارت

  در این مرحله الکترود و فلز پایه به آند یا کاتد تبدیل می‌شوند در نتیجه مواد و گاز‌های یونیزه شده به سمت قطب منفی یعنی کاتد برخورد می‌کنند. الکترون‌ها نیز به سمت قطب مثبت می‌روند و به آند برخورد می‌کنند. در نتیجه این برخورد ها حرارت ایجاد شده و جوش اتفاق می افتد.

  انجماد و تشکیل سرباره

  پوشش الکترود وظیفه محافظت از حوضچه مذاب را برعهده دارد. این پوشش توسط حرارت تجزیه شده و به شکل گاز و سرباره از فلز حفاظت می‌کند. بعد از سرد شدن ناحیه اتصال سرباره با ضربه جدا می‌شود.

  مزایای جوشکاری برق

  مزایای جوشکاری برق نسبت به سایر روش‌های جوشکاری بیشتر است، زیرا جوشکاری برق نیاز به تجهیزات خاصی ندارد و از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است، ابزار مورد استفاده در جوشکاری برق به راحتی قابل حمل و نقل است. با این روش نیازی نیست که نگران شرایط آب و هوایی باشید زیرا این روش جوشکاری در هر شرایطی قابل اجرا است. با این روش انرژی تولید شده به هیچ وجه از بین نمی‌رود. جوشکاری با این روش بسیار دقیق و با ظرافت انجام می‌شود و گرمای تولید شده برای ذوب قطعات در این روش بسیار عالی است. برای جوشکاری با جریان برق نیم ولت انرژی کافی است و در نتیجه فرد را از شوک الکتریکی محافظت می‌کند. با توجه به مطالبی که ذکر شد متوجه شدیم که مزایای این شغل بسیار زیاد است و ما به شما بین سایر روش‌های جوشکاری، جوشکاری برق را توصیه می‌کنیم چرا که هم مزایای زیادی دارد و هم دوره جوشکاری برق در آموزشگاه فنون برق از پرطرفدار ترین دوره‌ها است.

  بهترین آموزشگاه جوشکاری برق

  با توجه به افزایش تقاضا برای شغل جوشکاری برق، علاقه مندان به دنبال ثبت نام در یک آموزشگاه معتبر هستند. تعداد زیادی از آموزشگاه‌ها، دوره جوشکاری برق را برگزار می‌کنند اما آیا کیفیت برگزاری، در تمامی این آموزشگاه‌ها یکسان است؟ آیا تمامی این آموزشگاه‌ها از اساتید مجرب بهره می‌برند؟ آیا همگی از کلاس‌های مجهز برخوردارند؟ با کمی تحقیق متوجه می‌شوید که بهترین آموزشگاه جوشکاری برق که دوره آموزش جوشکاری برق را به بهترین شکل ممکن برگزار می‌کند، آموزشگاه فنون برق است. این آموزشگاه با هدف نشر علم و مهارت اقدام به برگزاری کلاس جوشکاری برق با بهترین تجهیزات و توانمند ترین اساتید می‌کند. برای ثبت نام در آموزشگاه جوشکاری برقِ فنون برق با شماره تلفن‌های درج شده در سایت تماس بگیرید.

  مزایای دوره جوشکاری برقِ آموزشگاه فنون برق

  • آموزش جوشکاری برق به صورت کاملا عملی و ویژه ورود به بازار کار
  • ارائه مدرک معتبر فنی و حرفه ای و بین المللی
  • پشتیبانی نامحدود حتی پس از پایان دوره
  • امکان بازآموزی کاملا رایگان
  • بهره مندی از اساتید به نام و باتجربه

  اگر به دنبال شغلی هستید که درآمد و آینده کاری خوبی داشته باشد بی شک جوشکاری برق بهترین گزینه است. با توجه به مزایایی که آموزشگاه فنون برق در اختیار مهارت آموزان قرار داده است پیشنهاد می‌کنیم که در دوره آموزش جوشکاری برق آموزشگاه فنون برق شرکت کنید.

  مدت زمان دوره جوشکاری فنی حرفه ای

  آموزش جوشکاری برق فنی و حرفه ای ضروری است چرا که مهارت های مورد نیاز برای جوشکاری را در اختیار افراد قرار می‌دهد. مدت زمان لازم دوره جوشکاری برق یک الی دو ماه زمان لازم دارد تا مهارت آموز بتواند به اوج آمادگی برسد و تجربه لازم را کسب کند. این آموزش ها به صورت فشرده و اصولی است به گونه ای که مهارت آموزان به طور کامل به تمامی سرفصل ها مسلط خواهند شد. لازم به ذکر است که دوره جوشکاری در محیطی مجهز و توسط بهترین اساتید آموزش داده میشود.

  منابع قدرت جوشکاری برق SMAW

  • ترانسفومر (Transformer): خروجی آمپر AC
  • رکتیفایر (Rectifier): خروجی آمپر DC
  • ترانسفومر /رکتیفایر (Transformer/Rectifire): خروجی آمپر AC,DC
  • ژنراتور (Generator): خروجی آمپر AC,DC
  • اینورتر (Inverter): خروجی آمپر AC,DC

  در فرایند جوشکاری SMAW بسته به نوع الکترود و ضخامت فلز مبنا می‌توان هم از جریان AC و هم DC استفاده کرد. در این فرایند از منبع قدرت با ولتاژ ثابت استفاده نمی‌شود. چرا که در این فرایند حرکت دست جوشکار دخیل است و موجب تغیرات در انداره طول قوس می‌شود.جریان AC نیز مزایایی مثل افت کم ولتاژ و عدم انحراف قوس دارد. برای تعیین شدت جریان بهتر است که از کاتالوگ شرکت سازنده الکترود استفاده کرد اما اگر کاتالوگ در دسترس نبود از فرمول زیر کمک بگیرید.

  آمپر مناسب برای الکترود = قطر الکترود * 30

  5/5 - (4 نظر)
  دیدگاه مشتریان
  1. milad گفت:

   سلام خسته نباشید آشنایی و نحوه نام گذاری الکترودهای دستی در دوره جوشکاری برق آموزش داده میشود؟

   • admin گفت:

    سلام وقت بخیر
    بله نحوه نام گذاری الکترود های جوشکاری با استاندارد A.W.S در دوره آموزش جوشکاری برق، آموزش داده میشود.

  2. نیما گفت:

   سلام آیا دوره جوشکاری برق پیش نیاز خاصی احتیاج دارد ؟ و اینکه ادرس آموزشگاه جوشکاری برق رو میشه بگین؟

   • admin گفت:

    سلام وقت بخیر
    خیر دوره آموزش جوشکاری برق، پیش نیازی احتیاج ندارد و تمام موارد از صفر آموزش داده می شود.
    آموزشگاه جوشکاری برق واقع در میدان انقلاب تهران، خیابان کارگر شمالی، کوچه مستعلی پلاک ۲ است.

  3. خداداد گفت:

   سلام خوبین؟ جوشکاری لوله هم جزء مباحث دوره جوشکاری برق است؟ و اینکه دوره جوشکاری برق چند روز در هفته برگزار میشه

   • admin گفت:

    سلام وقت بخیر
    بله، جوشکاری اتصال لوله به صفحه از مباحث دوره جوشکاری برق است.
    برای اطلاع از نحوه برگزاری کلاس‌های دوره جوشکاری برق، با کارشناسان ما در تماس باشید.

  4. rasoul گفت:

   سلام دستگاه های جوشکاری هم در دوره آموزش جوشکاری برق تدریس میشود؟
   آیا آموزشگاه جوشکاری برق فنون ضمانت میکند که پس از اتمام دوره آموزش جوشکاری برق وارد بازار کار شویم؟

   • admin گفت:

    سلام وقت بخیر
    بله، شناخت انواع دستگاه جوشکاری برق در کلاس جوشکاری برق، آموزش داده میشود.
    سرفصل های دوره آموزش جوشکاری برق طوری طراح شده‌است که کاملا مخصوص ورود به بازار کار است.

  5. رضایی گفت:

   سلام آیا برنامه خاصی برای شرکت در کلاس جوشکاری برق آموزشگاه برای کاراموزان شهرستانی دارید؟ دوره جوشکاری برق پیش نیاز احتیاج دارد؟

   • admin گفت:

    سلام وقت بخیر
    آموزشگاه فنون برق برای کارآموزان شهرستانی که در دوره آموزش جوشکاری برق شرکت می‌کنند، خوابگاه در نظر گرفته است که کاراموزان محترم شهرستانی می‌توانند با هزینه مناسب به خوابگاه ها معرفی گردند.

  6. محمدرضا گفت:

   سلام آیا اساتید آموزشگاه جوشکاری برق فنون برق، دارای تجربه و سابقه کار می باشند؟ دوره جوشکاری برق چند جلسه ای برگزار میشود؟ایا برنامه ای برای اسکان مهارت آموزان شهرستانی که برای شرکت در دوره جوشکاری برق به تهران سفر میکنند نیز دارید؟

   • admin گفت:

    سلام وقت بخیر
    بله تمامی اساتید در آموزشگاه جوشکاری برق فنون دارای تجربه کار و مسلط به مباحث هستند.
    مهارت‌آموزان شهرستانی که برای شرکت در دوره جوشکاری برق به تهران تشریف می‌آورند، به خوابگاهی در نزدیکی آموزشگاه معرفی می‌شوند.

  7. نریمان گفت:

   سلام با گذراندن دوره آموزش جوشکاری برق میتوانیم وارد بازار کار شویم؟

   • admin گفت:

    سلام وقت بخیر
    سرفصل های دوره آموزش جوشکاری برق در آموزشگاه جوشکاری برقِ فنون برق، به گونه‌ای طراحی شده‌است که مهارت‌آموز بعد از اتمام دوره به راحتی می‌تواند وارد بازار شود.

  8. رمضانپور گفت:

   سلام خوبین چه مدارکی لازمه بیاریم برای ثبتنام تو دوره آموزش جوشکاری برق؟

   • admin گفت:

    سلام وقت بخیر
    سرفصل های دوره آموزش جوشکاری برق در آموزشگاه جوشکاری برقِ فنون برق، به گونه‌ای طراحی شده‌است که مهارت‌آموز بعد از اتمام دوره به راحتی می‌تواند وارد بازار شود.

  9. ناشناس گفت:

   سلام دوره آموزش جوشکاری برق شرایطش چجوریه من ۱۶ سالمه میتونم توی دوره آموزش جوشکاری برق شرکت کنم؟

   • admin گفت:

    سلام وقت بخیر
    دوست عزیز لطفا جهت راهنمایی بیشتر در خصوصوص دوره آموزش جوشکاری برق با شماره تلفن های درج شده در سایت تماس بگیرید.

  10. pouria گفت:

   سلام دوستان من میخواستم دوره آموزش جوشکاری برق رو بگزرونم اما نمیدونم کدوم آموزشگاه آموزش جوشکاری برق رو برم ثبتنم کنم…کسی هست که فنون برق ثبتنام کرده باشه؟ راهنماییم کنیددددددددد ممنون

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *