آموزش جوشکاری CO2 (جوشکاری MAG,MIG)

آموزش جوشکاری اتصال لب روی هم در دوره جوشکاری CO2

مطابق استاندارد های فنی و حرفه ای

کاملا عملی در کارگاه مجهز

ویژگی های دوره آموزش جوشکاری CO2 (جوشکاری MAG,MIG)

خوابگاه هنرجویان

خوابگاه هنرجویان

پشتیبانی نامحدود

پشتیبانی نامحدود

مدرک معتبر

مدرک معتبر

بازگشت وجه

بازگشت وجه

نماد اعتماد

نماد اعتماد

مجوز رسمی

مجوز رسمی

بازآموزی رایگان

بازآموزی رایگان

کاملا عملی

کاملا عملی

دوره نامحدود

دوره نامحدود

تاریخ شروع

۱و۱۵ ام هر ماه

شهریه

10.700.000 تومان

شهریه با تخفیف

6.000.000 تومان

نام دوره آموزش جوشکاری CO2 (جوشکاری MAG,MIG)
شهریه دوره: 10.700.000 تومان
شهریه دوره با تخفیف: 6.000.000 تومان
مدت دوره: 2 هفته
نوع دوره: عملی

معرفی دوره آموزش جوشکاری CO2 (جوشکاری MAG,MIG)

دوره جوشکاری CO2 یکی از پر طرفدار ترین دوره‌هایی است که در آموزشگاه فنون برق برگزار می‌شود. گاز کربن دی اکسید به دلیل قیمت کمی که دارد مورد توجه صنعتگران و جوشکاران قرار گرفته و همین موضوع دلیل بر کاربرد فراوان این گاز در صنعت جوشکاری است. از این روش جوشکاری برای فلزات مختلفی مثل فولاد کربن، فولاد ضد زنگ، آلومینیوم مس و نیکل و برنز سیلیکون استفاده می‌شود. همچنین جوشکاری به روش CO2 یکی از بهترین روش‌های جوشکاری برای صفحات نازک است کیفیت بالای این روش جوشکاری نیز سبب شده تا آموزشگاه فنون برق دوره آموزش جوشکاری CO2 را کاملا به صورت عملی و در کارگاهی مجهز برگزار کند. در دوره آموزش جوشکاری CO2 مهارت آموز با انواع فرایند‌های جوشکاری، دستگاه‌های جوش، و همچنین روش‌های جوشکاری CO2 آشنا می‌شود. در پایان دوره علاوه بر دریافت مدرک فنی و حرفه ای از پشتیبانی نامحدود آموزشگاه نیز بهره مند خواهند شد.

جهت مشاوره رایگان و مدرک فنی حرفه ای دوره آموزش جوشکاری CO2 (جوشکاری MAG,MIG) کلیک کنید

سرفصل‌های دوره آموزش جوشکاری CO2 (جوشکاری MAG,MIG)

 • آموزش پارامترهای فرایند جوش co2 (MIGM,MAG)
 • شناخت انواع گازهای محافظ در جوشکاری
 • آشنایی با انواع قطبیت و جریان در جوشکاری
 • شناخت انواع فرایندهای جوشکاری ذوبی و غیر ذوبی
 • آموزش و شناخت انواع دستگاه جوشکاری
 • آموزش کار با HEATER و قسمتهای مختلف آن
 • آموزش ایجاد خط جوش
 • آموزش جوشکاری اتصال لب روی هم

 • آموزش جوشکاری اتصال زاویه خارجی
 • آموزش جوشکاری اتصال سه پری تک پاس در وضعیت افقی 2F
 • آموزش جوشکاری اتصال سه پری چند پاس زیکزاک 2F
 • آموزش جوشکاری اتصال سه پری سرازیر 3F
 • آموزش جوشکاری سربالا چند پاس 3F
 • اموزش جوشکاری اتصال سه پری سقفی 4F
 • آموزش جوشکاری اتصال سربه سر 1G

مشاوره رایگان و پیش ثبت نام


  لطفا شماره همراه را بدرستی وارد کنید

  به خوابگاه نیاز دارم.


  انتخاب دوره:


  آموزش جوشکاری برق (SMAW)آموزش جوشکاری فلزات رنگیآموزش جامع جوشکاریآموزش بازرسی جوشآموزش جوشکاری CO2 (جوشکاری MAG,MIG)آموزش جوشکاری آرگون (TIG)  سوالات متداول دوره آموزش جوشکاری CO2 (جوشکاری MAG,MIG)


  سوالات تخصصی

  آیا در کلاس جوشکاری co2 تجهیزات به میزان کافی موجود است ؟
  پاسخ: بله تمامی تجهیزات مربوط به جوشکاری co2 در کلاس جوشکاری CO2 موجود است

  آیا انواع موقعیت های جوشکاری در دوره آموزش جوشکاری CO2 آموزش داده میشود؟
  پاسخ: بله در دوره آموزش جوشکاری CO2 انواع موقعیت جوشکاری شامل تخت،افقی،سربالا و سرازیر آموزش داده میشود.

  آیا دوره جوشکاری co2 پیش نیاز خاصی احتیاج دارد ؟
  پاسخ: خیر در دوره آموزش جوشکاری CO2 پیش نیازی احتیاج ندارد تمام موارد از صفر آموزش داده می شود.

  نحوه برگزاری دوره جوشکاری co2 به چه صورت میباشد؟
  پاسخ: دوره آموزش جوشکاری CO2 به صورت عملی بوده و هنرجو به صورت عملی جوشکاری co2 را انجام خواهد داد.

  آیا در دوره جوشکاری co2 علاوه بر جوشکاری MIG جوشکاری MAG هم آموزش داده میشود؟
  پاسخ: پاسخ: در کلاس جوشکاری co2 جوشکاری با هر دو نوع روش آموزش داده میشود.

  آیا نحوه نام گذاری سیم جوش های جوشکاری GMAW جزء مباحث دوره جوشکاری CO2 است؟
  پاسخ:بله جزء مباحث دوره جوشکاری CO2 و به صورت کامل آموزش داده میشود.

  سوالات عمومی

  آیا بعد از اتمام دوره آموزش جوشکاری co2 مدرک هم صادر میشود؟ این مدرک در کشورهای دیگر هم اعتبار دارد؟
  پاسخ : بله بعد از اتمام دوره آموزش جوشکاری CO2 آموزشگاه فنون برق مدرک برای تمام کارآموزان شرکت کننده صادر میشود و همچنین آموزشگاه میتواند در خواست برای مدرک فنی و حرفه ای و مدرک بین المللی برای شما بدهد که در کشورهای دیگر اعتبار دارد.

  چه مدارکی جهت ثبت نام در کلاس های اموزشگاه الزامی می باشد؟
  پاسخ : بعد از پرداخت هزینه ابتدایی جهت انجام ثبت نام ،یک قطعه عکس و کپی کارت ملی و شناسنامه باید همراه کاراموز باشد.

  آیا برنامه خاصی برای شرکت در کلاس های آموزشگاه برای کاراموزان شهرستانی دارید؟
  پاسخ : آموزشگاه فنون برق برای کاراموزان شهرستانی خوابگاه در نظر گرفته است که کاراموزان محترم شهرستانی میتوانند با هزینه مناسب به خوابگاه ها معرفی گردند.

  آیا در دوره آموزش جوشکاری CO2 اساتید دارای تجربه و سابقه کار می باشند؟
  پاسخ : بله در دوره آموزش جوشکاری CO2 تمام اساتید آموزشگاه جوشکاری CO2 فنون برق تماما با تجربه وسابقه بالا و نیز دارای مدرک دانشگاهی و موفق در بازار کار می باشند.

  چرا دوره آموزش جوشکاری co2 در آموزشگاه فنون برق بهترین گزینه برای کاراموزان می باشد؟
  چون آموزشگاه فنون برق بزرگترین مرکز تخصصی تمام دوره های برگزار کننده می باشد.
  همچنین از ویژگی های آموزشگاه :
  آموزش ویژه راه اندازی شغل در زمینه تمام دوره ها
  ارائه مدرک زیرنظر سازمان فنی وحرفه ای
  استفــاده از اساتید با تجربه در حوزه فنی و برق
  پشتیبانی مادام العمر ونامحدود به کارآموزان
  ارائـه خوابـگاه بـه کــارآمـوزان شـهرستــانی
  دراختیار گذاشتن فایلهای به روزشده نرم افزاری

  آیا فایل های آموزشی تدریس شده در کلاس جوشکاری CO2 در اختیار کار آموزان قرار می گیرد؟
  پاسخ: بله، پس از اتمام کلاس جوشکاری CO2 تمام مباحث تدریس شده و در صورت نیاز فایل های به روز شده نرم افزاری در اختیار کارآموزان قرار می گیرد..

  دوره جوشکاری co2 برای هنرجویان شهرستانی چگونه است؟
  پاسخ : دوره آموزش جوشکاری co2 برای هنرجویان شهرستانی به در خواست خودشان در تمامی روزها و حتی روزهای تعطیل و آخر هفته هم برگزار می شود و همچنین در صورت نیاز از طرف آموزشگاه به خوابگاه های در نظر گرفته شده معرفی می شوند.

  دوره آموزش جوشکاری CO2

  آموزش جوشکاری CO2 (جوشکاری MIG و MAG) در آموزشگاه فنون برق یکی از دوره‌های فنی است که علاوه بر بازار کار خوب به یکی از مشاغل پر درآمد تبدیل شده است. نیاز جامعه به تولید و صنعت برای این شغل باعث شده تا بسیاری از افراد تمایل به آموزش جوشکاری CO2 داشته باشند. یادگیری جوشکاری CO2 نیاز به زمان و تجربه زیادی دارد که البته همه این ها با آموزش اصولی حاصل می‌شود. یکی از بهترین راه‌های یادگیری دوره جوشکاری CO2 شرکت در دوره‌های آموزشی است که توسط آموزشگاه‌های معتبر زیر نظر سازمان فنی و حرفه‌ای کشور برگزار می‌شود.

  تاریخچه آموزش جوشکاری CO2

  جوشکاری CO2 در سال ۱۹۴۰ توسعه یافت و پس از ۶۰ سال، قوانین اساسی آن همچنان ثابت مانده است. چند سال پیش نام کامل جوشکاری با گاز بی‌اثر (MIG) به جوشکاری قوس فلزی با گاز (GMAW) تغییر یافت. اما همچنان این نوع جوشکاری را به‌عنوان جوشکاری CO2 می‌شناسند. جوش MIG بسیار کاربردی است؛ زیرا می‌توانید از آن برای جوش دادن انواع فلزات مانند فولاد کربن، فولاد ضد زنگ، آلومینیوم، منیزیم، مس، نیکل، برنز سیلیکون و آلیاژهای دیگر استفاده کنید. از این رو این نوع جوشکاری بسیار کاربردی و بازار کار خوبی دارد. باتوجه به بازار کار خوب این شغل اگر علاقه مند به یادگیری هستید پس حتماً در دوره جوشکاری CO2 شرکت کنید.

  تفاوت جوشکاری MIG یا جوشکاری MAG چیست؟

  تفاوت جوشکاری MIG با جوش MAG در نوع گاز محافظ است، در جوش MAG از گاز محافظ فعال مانند گاز CO2 یا ترکیبی از گاز خنثی و گاز CO2 استفاده می‌شود. جوشکاری MAG مخفف کلمه انگلیسی Metal Active Gas به معنای گاز فعال است. در جوشکاری MIG از گاز محافظ خنثی مانند هلیوم و آرگون استفاده می‌شود، جوشکاری MIG مخفف کلمه انگلیسی Metal Inert Gas به معنای گاز بی اثر است. جوشکاری MIG کیفیت بهتری نسبت به جوش MAG دارد؛ اما هزینه آن بیشتر است، برای این منظور از مخلوط گاز CO2 با آرگون برای مصارف عمومی مانند جوشکاری فولاد سازه استفاده می‌شود که تعادل خوبی بین کیفیت خوب و هزینه کم دارد. با شرکت در دوره آموزش جوشکاری CO2 تفاوت این دو جوشکاری را به صورت عملی خواهید دید و همچنین با ابزار های مخصوص جوشکاری CO2 بیشتر آشنا خواهید شد.

  آیا شرکت در دوره جوشکاری CO2 کاربردی است؟

  می‌دانید که امروزه صنعت جوشکاری نقش مهم و اساسی در میان صنایع دیگر دارد و بازار این صنعت به اشخاصی احتیاج دارد که با متد روز آشنا باشند و به روش‌های جدید جوشکاری مسلط باشند. در نتیجه نیروی کار این رشته در هر زمان فعال است و اصطلاحاً فصلی نیست و درآمد خوبی هم دارد همچنین تقاضا برای این رشته در خارج از کشور نیز بسیار بالا است. در نتیجه شرکت در دوره جوشکاری بسیار کاربردی و قطعا انتخاب هوشمندانه ای است.

  آموزش جوشکاریCO2 data-lazy-src=

  مزایای جوشکاری CO2

  اولین مزیت جوشکاری CO2 سرعت بالای عملیات است، جوشکاری MIG سریع ترین نوع جوشکاری است که می‌توانید به سرعت دو قسمت را به هم جوش دهید. دلیل سرعت بالای جوشکاری MIG این است که سیم جوش (الکترود) به طور مداوم توسط منبع تغذیه می‌شود؛ بنابراین در حین جوشکاری نیازی به تعویض آن نیست.

  یکی دیگر از مزایای جوشکاری CO2 تمیزی جوش می‌باشد. تمیز بودن جوش در پایان کار بسیار حائز اهمیت است و البته به مهارت و تجربه جوشکار نیز بستگی دارد.

  یکی دیگر از مزایای جوشکاری CO2 که مزیت بسیار مهمی محسوب می‌شود، تنظیمات مختلف جوشکاری CO2 است. فرایند جوشکاری همیشه ثابت نیست و به شرایط، ضخامت فلز و عوامل دیگر بستگی دارد؛ بنابراین نمی‌توان از تنظیم جوشکاری خاصی برای همه فلزات استفاده کرد تا نتیجه مطلوب حاصل شود. به عنوان مثال، اگر بخواهیم جوش‌های صاف تر و دقیق تری ایجاد کنیم، باید سرعت تغذیه سیم جوش را کاهش دهیم تا جوش‌های تمیز تری روی قطعه ایجاد شود. همچنین در شرایطی که فلز نازک را جوش می‌دهیم، بهتر است آمپر دستگاه را کمتر تنظیم کنیم تا حرارت و نفوذ پذیری به میزان قابل‌توجهی کاهش یابد.

  معایب جوشکاری CO2

  یکی از مهم ترین معایب جوشکاری CO2 این است که به دلیل تجهیزات بزرگ و سنگین حمل آن کمی دشوار است. البته امروزه اینورترهای جوشکاری سبک و قابل حمل نیز تولید می شود، اما به دلیل وجود تجهیزات زیاد مانند دستگاه جوش، قرقره سیم جوش و مخازن گاز محافظ، حمل و نقل آن کمی مشکل است.

  یکی دیگر از معایب جوشکاری CO2 اتلاف بیش از حد گاز است. همان طور که می دانید برخی از گازهای موجود در جو که ما تنفس می کنیم می توانند به روش های مختلف به جوشکاری ما آسیب برسانند و بر عملکرد آن تأثیر منفی بگذارند. به همین دلیل جوشکاری CO2 در محیط باز توصیه نمی شود و بهتر است عملیات جوشکاری در محیط بسته انجام شود.

  مهاجرت با دوره جوشکاری CO2

  نیاز به جوشکار در تمامی صنایع و کشورها دیده می شود. اما در این میان برخی کشورها به دلیل صنایع پویا، زیرساخت های گسترده، تجهیزات قوی و … بازار کار ویژه تری در این زمینه دارند. اتریش به بهشت جوشکاران معروف است. زیرا در این کار به دنبال افرادی بادقت و ظرافت بالا می باشد چراکه معتقد است هیچ مهارتی جایگزین مهارت جوشکار نخواهد شد. آلمان یکی از قدرتمندترین اقتصادهای جهان است. بدون شک بسیاری از کارخانه‌های این کشور به جوشکاران ماهر زیادی نیاز دارند. با آموزش دوره جوشکاری CO2 می‌توانید به راحتی به کشورهای پیشرفته اروپایی مهاجرت کنید و به درآمد بالایی برسید.

  نکات ایمنی در دوره جوشکاری CO2

  نمی توان به طور کامل از تولید گاز مونوکسید کربن در فرایند جوشکاری جلوگیری کرد. اگر از ماسک تنفسی در فضای بسته استفاده نکنید، آسیب جدی به بدن وارد می‌کنید. همچنین برای جلوگیری از سوختگی دست حتماً باید از دستکش استفاده کرد. تمامی نکات ایمنی در کلاس جوشکاری co2 به صورت کامل برای شما آموزش داده خواهد شد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *