دوره آموزش جوشکاری آرگون (TIG)

آموزش راه اندازی و تنظیم دستگاه های TIG

مطابق استاندارد های فنی و حرفه ای

کاملا عملی در کارگاه مجهز

ویژگی های دوره آموزش جوشکاری آرگون (TIG)

خوابگاه هنرجویان

خوابگاه هنرجویان

پشتیبانی نامحدود

پشتیبانی نامحدود

مدرک معتبر

مدرک معتبر

بازگشت وجه

بازگشت وجه

نماد اعتماد

نماد اعتماد

مجوز رسمی

مجوز رسمی

بازآموزی رایگان

بازآموزی رایگان

کاملا عملی

کاملا عملی

دوره نامحدود

دوره نامحدود

تاریخ شروع

۱و۱۵ ام هر ماه

شهریه

11,100,000 تومان

شهریه با تخفیف

8,500,000 تومان

نام دوره دوره آموزش جوشکاری آرگون (TIG)
شهریه دوره: 11,100,000 تومان
شهریه دوره با تخفیف: 8,500,000 تومان
مدت دوره: 2 هفته
نوع دوره: عملی

آموزش جوشکاری آرگون

آموزش جوشکاری آرگون از دیگر دوره‌های جوشکاری است که طرفداران بسیاری دارد. جوشکاری آرگون (TIG) که به آن جوشکاری قوس تنگستن تحت پوشش گاز محافظ هم می‌گویند یکی از پرکاربردترین روش‌های جوشکاری است که برای جوشکاری فولادهای ضد زنگ، آلومینیوم، برنج، منیزیم، مس و همچنین فولادهای کربنی و آلیاژی مورد استفاده قرار می‌گیرد. کیفیت بالای جوش باعث شده که مکررا از این روش در صنعت استفاده شود. با توجه به نیاز صنعت به این روش جوشکاری و تخصصی بودن آن، با آموزش جوشکاری آرگون و یادگیری این حرفه جایگاه شغلی عالی در بازار کار تثبیت خواهید کرد. با شرکت در دوره جوشکاری آرگون (TIG) که در آموزشگاه فنون برق آموزش داده می‌شود به صورت اصولی و از پایه با تمامی مباحث جوشکاری تیگ آشنا شده و در انتهای دوره توانایی لازم جهت ورود به بازار کار را کسب می‌کنید.

جهت مشاوره رایگان و مدرک فنی حرفه ای دوره دوره آموزش جوشکاری آرگون (TIG) کلیک کنید

سرفصل‌های دوره آموزش جوشکاری آرگون (TIG)

 • آشنایی با پارامترهای فرایند TIG
 • آشنایی با انواع گازهای محافظ
 • شناخت انواع الکترود تنگستن
 • آشنایی با فرآیندهای حالت جامد و مذاب
 • شناخت انواع دستگاه های جوشکاری
 • آموزش راه اندازی و تنظیم دستگاه های TIG
 • آموزش جوشکاری اتصال لبه گردان
 • آموزش جوشکاری TIG بدون فیلتر
 • آموزش فیلردهی
 • آموزش جوشکاری ورق‌های فولادی در حالت 2F
 • آموزش جوشکاری ورق‌های فولادی در حالت 3F
 • آموزش جوشکاری ورق‌های فولادی در حالت 4F
 • آموزش جوشکاری ورق‌های فولادی در حالت 1G
 • آموزش جوشکاری اتصال لب روی هم
 • آموزش جوشکاری اتصال زاویه خارجی

مشاوره رایگان و پیش ثبت نام


  لطفا شماره همراه را بدرستی وارد کنید

  به خوابگاه نیاز دارم.


  انتخاب دوره:


  آموزش جوشکاری برق (SMAW)آموزش جوشکاری فلزات رنگیآموزش جامع جوشکاریآموزش بازرسی جوشآموزش جوشکاری CO2 (جوشکاری MAG,MIG)آموزش جوشکاری آرگون (TIG)  سوالات متداول دوره آموزش جوشکاری آرگون (TIG)


  سوالات تخصصی

  آیا در کلاس جوشکاری آرگون, تجهیزات به میزان کافی موجود است؟
  پاسخ: بله تمامی تجهیزات مربوط به آموزش جوشکاری آرگون در کلاس موجود است.
  آیا آشنایی و نحوه نام گذاری الکترودهای دستی در دوره جوشکاری آرگون, آموزش داده می‌شود؟
  پاسخ: بله نحوه نام گذاری الکترود‌های جوشکاری با استاندارد A.W.S در کلاس جوشکاری آرگون آموزش داده می‌شود.
  آیا دوره جوشکاری آرگون پیش نیاز خاصی احتیاج دارد؟
  پاسخ: خیر دوره جوشکاری آرگون پیش نیازی احتیاج ندارد و تمام موارد از صفر آموزش داده می‌شود.
  آیا جوشکاری با دستگاه خاصی آموزش داده می‌شود؟
  پاسخ: پاسخ: خیر دستگاه خاصی مد نظر نیست بلکه کلیت کار آموزش داده می‌شود.
  نحوه جوشکاری با گاز هیلیوم هم در دوره آموزش جوشکاری آرگون تدریس می‌شود؟
  پاسخ: بله در دوره آموزش جوشکاری آرگون, جوشکاری با هلیوم جهت بالا بردن سرعت جوش آموزش داده می‌شود.

  سوالات عمومی

  آیا بعد از اتمام دوره آموزش جوشکاری آرگون مدرک نیز صادر می‌شود؟ این مدرک در کشورهای دیگر هم اعتبار دارد؟
  پاسخ: بله بعد از اتمام دوره آموزش جوشکاری آرگون, آموزشگاه فنون برق برای تمام کارآموزان شرکت کننده مدرک صادر کرده و همچنین آموزشگاه می‌تواند درخواست برای مدرک فنی و حرفه‌ای و مدرک بین المللی برای شما بدهد که در کشورهای دیگر اعتبار دارد.
  چه مدارکی جهت ثبت نام در کلاس‌های آموزشگاه الزامی می‌باشد؟
  پاسخ: بعد از پرداخت هزینه ابتدایی جهت انجام ثبت نام، یک قطعه عکس و کپی کارت ملی و شناسنامه باید همراه کارآموز باشد.
  آیا برنامه خاصی برای شرکت در کلاس‌های آموزشگاه برای کارآموزان شهرستانی دارید؟
  پاسخ: آموزشگاه فنون برق برای کارآموزان شهرستانی خوابگاه در نظر گرفته است که کارآموزان محترم شهرستانی می‌توانند با هزینه مناسب به خوابگاه‌ها معرفی گردند.
  آیا اساتید آموزشگاه فنون برق دارای تجربه و سابقه کار می‌باشند؟
  پاسخ: بله تمام اساتید آموزشگاه فنون برق تماما با تجربه و سابقه بالا و نیز دارای مدرک دانشگاهی و موفق در بازار کار می‌باشند.
  چرا دوره آموزشی جوشکاری آرگون (TIG) در آموزشگاه فنون برق بهترین گزینه برای کارآموزان می‌باشد؟
  چون آموزشگاه فنون برق بزرگترین مرکز تخصصی تمام دوره‌های برگزار کننده به‌خصوص دوره آموزش جوشکاری آرگون می‌باشد.
  همچنین از ویژگی‌های آموزشگاه :
  آموزش ویژه راه اندازی شغل در زمینه تمام دوره‌ها
  ارائه مدرک زیرنظر سازمان فنی و حرفه‌ای
  استفــاده از اساتید با تجربه در حوزه فنی و برق
  پشتیبانی مادام العمر و نامحدود به کارآموزان
  ارائـه خوابـگاه بـه کــارآمـوزان شـهرستــانی
  دراختیار گذاشتن فایل‌های به روز شده نرم افزاری
  آیا فایل‌های آموزشی تدریس شده در کلاس جوشکاری، در اختیار کار آموزان قرار می‌گیرد؟
  پاسخ: بله، پس از اتمام دوره جوشکاری آرگون تمام مباحث تدریس شده و در صورت نیاز فایل‌های به روز شده نرم افزاری در اختیار کارآموزان قرار می‌گیرد.
  دوره جوشکاری آرگون (TIG) برای هنرجویان شهرستانی چگونه است؟
  پاسخ: دوره آموزش جوشکاری آرگون (TIG) برای هنرجویان شهرستانی به در‌خواست خودشان در تمامی روزها و حتی روزهای تعطیل و آخر هفته هم برگزار می‌‎شود و همچنین در صورت نیاز از طرف آموزشگاه به خوابگاه‌های در نظر گرفته شده معرفی می‌شوند.

  آموزش جوشکاری آرگون

  جوشکاری آرگون یا جوشکاری قوس تنگستن مهم‌ترین روش جوشکاری در صنایع پتروشیمی, نظامی, هوایی, نیروگاه‌های برق و… است. دلیل نام‌گذاری جوشکاری آرگون استفاده از گاز آرگون به‌عنوان گاز محافظتی در این جوشکاری است. جوشکاری با گاز محافظتی آرگون از پرکاربردترین روش‌های جوشکاری در ایران و در سطح بین‌الملل است که در صنایعی مثل نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع هوایی و حتی کارگاه‌های کوچک کاربرد دارد. همه ما می‌دانیم که جوشکاری نقش مهمی در بین صنایع بر عهده دارد و بازار این صنعت روز به ‌روز پیشرفت کرده و نیازمند تکنسین‌ های حرفه‌ای و ماهری است که خود را با جدیدترین روش‌های روز دنیا آپدیت کرده باشد. نیروهای این رشته پرطرفدار فنی, بازار کاری خوبی دارند و همیشه فعال هستند. اگر شما هنوز رشته خود را انتخاب نکرده‌اید و علاقه‌مند به یادگیری دوره جوشکاری آرگون هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که در دوره آموزش جوشکاری آرگون فنون برق ثبت‌نام کنید و تنها با شرکت در یک دوره آموزش جوشکاری آرگون به‌راحتی جذب بازار کار شوید و درآمد بالایی کسب کنید.
  آموزش جوشکاری آرگون

  بازارکار جوشکاری آرگون چگونه است؟

  جوشکاری آرگون از مهم‌ترین و پر درآمد ترین مشاغل فنی در ایران است. پس قطعا همچین شغل پر درآمد و مهمی باید بازار کار خوبی هم داشته باشد. جوشکاری آرگون معمولا در واحد‌های صنعتی مثل نفت پتروشیمی مهندسی و گاز، از اهمیت بالایی برخوردار است. جوشکاران آرگون با مهارت بالایی که در کلاس کسب کردند، به راحتی می‌توانند در صنایع مذکور استخدام شوند. به طور کلی با توجه به ارتباط انواع رشته‌های جوشکاری به یکدیگر، جوشکاران با توجه به نیاز روز می‌توانند در فیلد‌های مختلف مشغول شوند. بنابراین بازار کار جوشکاری آرگون بسیار خوب است. برای مطالعه آموزش جوشکاری برق (SMAW) روی لینک کلیک کنید.

  درآمد جوشکاری آرگون چقدر است؟

  با توجه به محدود بودن تعداد متخصصین و همچنین تقاضای زیاد صنعت برای متخصص جوشکاری آرگون، دستمزد این شغل روز به روز درحال افزایش است به طوری که در سال ۱۴۰۱ مبلغ قراردادهای جوشکار آرگون به ۴۰ میلیون تومان هم رسیده است! البته درآمد جوشکاری آرگون به موارد زیادی بستگی دارد که از نظر ما مهمترین عامل در درآمد جوشکاری آرگون، مهارت و تجربه جوشکار است. هر چقدر که مهارت و علم جوشکار بیشتر باشد، به تبع درآمد او نیز بیشتر خواهد شد. همچنین گذراندن دوره آموزش جوشکاری برق و آموزش جوشکاری CO2 باعث افزایش تسلط و همچنین درآمد جوشکار می‌شود.

  مهاجرت با جوشکاری آرگون

  بازار کار جوشکاری آرگون در اروپا و کانادا بسیار عالی است. کشورهای اروپایی اغلب صنعتی و به دنبال متخصص در رشته‌های فنی هستند. شما با داشتن مهارت بالا و مدرک معتبر به راحتی می‌توانید اقدام به مهاجرت کنید. اگر قصد مهاجرت به کشور‌های اروپایی دارید بهتر است مهارت‌های زیر را دارا باشید:

  • نحوه کار با تجهیزات برشکاری
  • مهارت داشتن در لحیم کاری
  • توانایی نظارت به تولید جوشکاری اتوماتیک

  کاربرد جوشکاری آرگون در صنعت

  فراید جوشکاری آرگون به دلیل ظرافت و تکنیک‌های قدرتمند هم در صنایع بزرگ و هم در صنایع کوچک کاربرد دارد. این نوع جوشکاری بیشتر در اتصال لوله‌های تحت فشار کاربرد دارد. رائج‌ترین موارد استفاده از این نوع جوشکاری نیز جوشکاری مس و آلومینیوم است. همچنین از جوشکاری آرگون برای جوشکاری صفحات نازک و ظریف استفاده می‌شود. پس با این تعاریف تنها کسانی می‌توانند از عهده این کار بر آیند که این حرفه را در یک آموزشگاه معتبر گذرانده باشند.

  تجهیزات جوشکاری آرگون

  بعد از فرایند جوشکاری نیاز به خنک کاری است از همین جهت برای انجام جوشکاری به تجهیزات زیادی نیاز است. رگولاتور، منبع تغذیه برای تامین برق، کابل اتصال، الکترود تنگستن، سیم جوش یا فیلر، سیلندر گاز محافظ، تورج جوشکاری، شیلنگ و بستهای گاز از تجهیزات مورد نیاز جوشکاری آرگون می‌باشد.

  تفاوت جوشکاری آرگون و CO2

  اصلی ترین تفاوت جوش آرگون و کربن دی اکسید این است که در جوشکاری CO2 فراید جوشکاری به صورت یک سره انجام می‌شود اما در روش آرگون جوشکاری به صورت نقطه‌ای انجام می‌شود. مبدل در جوشکاری آرگون AC و DC اما در جوشکاری کربن دی اکسید DC با قطب معکوس مبدل می‌باشد. برای اتصال فلزات کوچک، اتصال لوله‌ها و مخازن کوچک از جوشکاری آرگون استفاده می‌شود اما در روش جوشکاری کربن دی اکسید، امکان اتصال لوله مخازن و سازه‌های فلزی وجود دارد. در ضمن سرعت جوشکاری در روش CO2 به علت استفاده اتوماتیک سیم جوش فلزی با تفنگ قرقره بالاتر از جوشکاری به روش CO2 است.

  مدرک جوشکاری آرگون فنی و حرفه‌ای

  مهارت آموزان پس از گذراندن دوره جوشکاری آرگون در امتحان عملی و تئوری سازمان فنی و حرفه‌ای شرکت کرده و درصورت کسب نمره قبولی مدرک معتبر فنی و حرفه‌ای را کسب می‌کنند. درصورت پذیرفته نشدن در آزمون فنی و حرفه‌ای امکان بازآموزی رایگان در آموزشگاه جوشکاری آرگون فنون برق برای مهارت آموز وجود دارد.

  مزایای آموزشگاه فنون برق برای شهرستانی‌ها

  شرکت در دوره جوشکاری آرگون برای افرادی که مقیم شهر تهران نیستند در آموزشگاه فنون برق با هماهنگی‌های لازم صورت می‌گیرد. بیشتر مهارت آموزانی که در کلاس‌های آموزشگاه شرکت می‌کنند ساکن تهران نبوده‌ و از دوره آموزش جوشکاری آرگون به صورت فشرده در آخر هفته استفاده می‌کنند. عزیزان شهرستانی می‌توانند در طول مدت آموزش جوشکاری آرگون در خوابگاه‌هایی که آموزشگاه مهیا کرده استفاده کنند.

  بهترین آموزشگاه جوشکاری آرگون در تهران

  مهم‌ترین نکته‌ای که باید در آموزش جوشکاری آرگون درنظر گرفت انتخاب یک آموزشگاه جوشکاری خوب است. با توجه به بازار کار و درآمد خوب جوشکاری آرگون امروزه متقاضیان زیادی برای آموزش جوشکاری آرگون اقدام می‌کنند و همین موضوع باعث شده که آموزشگاه‌های زیادی این دوره را برگزار کنند که قطعا کیفیت این آموزشگاه ها باهمدیگر برابر نیست. متاسفانه بیشتر آموزشگاه‌ها, جوشکاری آرگون را به صورت تئوری آموزش می‌دهند و فرصتی جهت تمرین و کار عملی در اختیار مهارت آموز قرار نمی‌دهند. درنتیجه کیفیت آموزش جوشکاری آرگون کاهش پیدا می‌کند. طبق بررسی ها آموزشگاه فنی برق، فنون برق، برق گستران و فنی پارس چند مورد از بهترین آموزشگاه‌های فنی طبق نظرات مهارت آموزان هستند.

  به این نوشته امتیاز دهید
  دیدگاه مشتریان
  1. saeed گفت:

   سلام دوره جوشکاری آرگون چند روز یکبار برگزار میشه؟

  2. محمدی گفت:

   سلام خسته نباشید ممنون بابت مطالب عالی و آموزنده
   دوره جوشکاری آرگون کی برگزار می‌شه؟

  3. fathi گفت:

   سلام میخواستم تو دوره جوشکاری آرگون ثبتنام کنم. شرایط سنی داره؟ من ۱۷سالمه موردی نداره؟ممنون میشم جواب بدید

  4. میلاد موسوی گفت:

   میلاد موسویسلام آیا آشنایی و نحوه نام گذاری الکترودهای دستی در دوره جوشکاری آرگون, آموزش داده میشود؟

  5. میرالهی گفت:

   سلام میخواستم تو دوره جوشکاری آرگون شرکت کنم دوستان کسی هست که تو این دوره شرکت کرده باشه؟اساتیدش خوبن؟ ایا مطالب کامل آموزش داده میشه؟

  6. کیوان گفت:

   سلام آیا نحوه جوشکاری با گاز هیلیوم هم در دوره آموزش جوشکاری آرگون تدریس میشود؟پیشاپیش ممنون از پاسخگوئیتون.

  7. رفیعی گفت:

   سلام مدرس دوره جوشکاری آرگون میشه بگین کدام استاده؟

  8. مولوی گفت:

   سلام دوره جوشکاری آرگون شهریش با تخفیف چقدره

  9. محمد گفت:

   سلام میخواستم تو دوره جوشکاری آرگون شرکت کنم کسی هست که شرکت کرده باشه لطفا تجربیاتشو بگه ایا استادش خوب بود؟

  10. mousav گفت:

   سلام خسته نباشید آیا دوره جوشکاری آرگون پیش نیاز خاصی احتیاج دارد ؟

   • admin گفت:

    سلام وقت بخیر
    خیر دوره جوشکاری آرگون پیش نیازی احتیاج ندارد تمام موارد از صفر آموزش داده می شود.

  11. کیان گفت:

   سلام آشنایی و نحوه نام گذاری الکترودهای دستی هم در دوره جوشکاری آرگون آموزش داده میشود؟

   • admin گفت:

    سلام وقت بخیر
    بله نحوه نام گذاری الکترود های جوشکاری با استاندارد A.W.S در دوره جوشکاری آرگون آموزش داده میشود

  12. مرادی گفت:

   سلام کلاس جوشکاری آرگون چند نفر ظرفیت داره؟

   • admin گفت:

    سلام وقت بخیر
    کلاس جوشکاری آرگون به صورت خصوصی و نیمه خصوصی برگزار می‌شود و تعداد کارآموزان عموما بین ۲تا۶ نفر است.

  13. داوود اسدی گفت:

   سرفصل های اموزش جوشکاری آرگون میشه بگین چه مواردی هست؟

  14. حامد گفت:

   سلام، میخاستم بپرسم که برای آموزش شرایط سنی داره.البته باتوجه به گذروندن دوره جوشکاری برقی۲.
   ممنون میشم جواب بدین.

   • مهدیه عباسی گفت:

    سلام وقت بخیر
    افرادی که 14 سال به بالا دارند می‌توانند در دوره جوشکاری آرگون شرکت کنند.

  15. علی گفت:

   درود بر شما
   دوره های جوش آرگون چندمدت یکبار انجام میشود ؟؟
   و اینکه مدرکی که داده میشود آیا در کشورهای دیگر معتبر هست ؟؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *