آموزش جوشکاری آرگون (TIG)

آموزش راه اندازی و تنظیم دستگاه های TIG

مطابق استاندارد های فنی و حرفه ای

کاملا عملی در کارگاه مجهز

ویژگی های دوره آموزش جوشکاری آرگون (TIG)

خوابگاه هنرجویان

خوابگاه هنرجویان

پشتیبانی نامحدود

پشتیبانی نامحدود

مدرک معتبر

مدرک معتبر

بازگشت وجه

بازگشت وجه

نماد اعتماد

نماد اعتماد

مجوز رسمی

مجوز رسمی

بازآموزی رایگان

بازآموزی رایگان

کاملا عملی

کاملا عملی

دوره نامحدود

دوره نامحدود

تاریخ شروع

۱و۱۵ ام هر ماه

شهریه

5.800.000 تومان

شهریه با تخفیف

4.800.000 تومان

نام دوره آموزش جوشکاری آرگون (TIG)
شهریه دوره: 5.800.000 تومان
شهریه دوره با تخفیف: 4.800.000 تومان
مدت دوره: 2 هفته
نوع دوره: عملی

معرفی دوره آموزش جوشکاری آرگون (TIG)

آموزش جوشکاری آرگون از دیگر دوره های آموزش جوشکاری است که طرفداران بسیاری دارد. جوشکاری آرگون (TIG) که به آن جوشکاری قوس تنگستن تحت پوشش گاز محافظ هم می گویند یکی از پرکاربردترین روش های جوشکاری است که برای جوشکاری فولادهای زنگ نزن، آلومینیوم، برنج، منیزیم، مس و همچنین فولادهای کربنی و آلیاژی مورد استفاده قرار می گیرد. کیفیت بالای جوش باعث شده که از این روش در صنعت بسیار استفاده شود. با توجه به نیاز صنعت به این روش جوشکاری و تخصصی بودن آن، با آموزش جوشکاری آرگون و یادگیری این حرفه جایگاه شغلی عالی در بازار کار تثبیت خواهید کرد. با شرکت در دوره جوشکاری آرگون (TIG) که در آموزشگاه فنون برق آموزش داده می شود به صورت اصولی و از پایه با تمامی مباحث جوشکاری تیگ آشنا شده و در انتهای دوره آموزش جوشکاری آرگون این توانایی را کسب می کنید که وارد بازار کار شوید.

جهت مشاوره رایگان و مدرک فنی حرفه ای دوره آموزش جوشکاری آرگون (TIG) کلیک کنید

سرفصل‌های دوره آموزش جوشکاری آرگون (TIG)

 • آشنایی با پارامترهای فرایند TIG
 • آشنایی با انواع گازهای محافظ
 • شناخت انواع الکترود تنگستن
 • آشنایی با فرآیندهای حالت جامد و مذاب
 • شناخت انواع دستگاه های جوشکاری
 • آموزش راه اندازی و تنظیم دستگاه های TIG
 • آموزش جوشکاری اتصال لبه گردان
 • آموزش جوشکاری TIG بدون فیلتر

 • آموزش فیلردهی
 • آموزش جوشکاری ورق های فولادی در حالت 2F
 • آموزش جوشکاری ورق های فولادی در حالت 3F
 • آموزش جوشکاری ورق های فولادی در حالت 4F
 • آموزش جوشکاری ورق های فولادی در حالت 1G
 • آموزش جوشکاری اتصال لب روی هم
 • آموزش جوشکاری اتصال زاویه خارجی

مشاوره رایگان و پیش ثبت نام


  لطفا شماره همراه را بدرستی وارد کنید

  به خوابگاه نیاز دارم.

  انتخاب دوره:

  آموزش جوشکاری برق (SMAW)آموزش جوشکاری فلزات رنگیآموزش جامع جوشکاریآموزش بازرسی جوشآموزش جوشکاری CO2 (جوشکاری MAG,MIG)آموزش جوشکاری آرگون (TIG)


  سوالات متداول دوره آموزش جوشکاری آرگون (TIG)


  سوالات تخصصی

  آیا در کلاس جوشکاری آرگون, تجهیزات به میزان کافی موجود است؟
  پاسخ: بله تمامی تجهیزات مربوط به آموزش جوشکاری آرگون در کلاس موجود است.

  آیا آشنایی و نحوه نام گذاری الکترودهای دستی در دوره جوشکاری آرگون, آموزش داده میشود؟
  پاسخ : بله نحوه نام گذاری الکترود های جوشکاری با استاندارد A.W.S در کلاس جوشکاری آرگون آموزش داده میشود.

  آیا دوره جوشکاری آرگون پیش نیاز خاصی احتیاج دارد؟
  پاسخ: خیر دوره جوشکاری آرگون پیش نیازی احتیاج ندارد تمام موارد از صفر آموزش داده می شود.

  آیا جوشکاری با دستگاه خاصی آموزش داده میشود؟
  پاسخ: پاسخ: خیر دستگاه خاصی مد نظر نیست بلکه کلیت کار آموزش داده میشود..

  نحوه جوشکاری با گاز هیلیوم هم در دوره آموزش جوشکاری آرگون تدریس میشود؟
  پاسخ: بله در دوره آموزش جوشکاری آرگون, جوشکاری با هیلیوم جهت بالا بردن سرعت جوش آموزش داده میشود.

  سوالات عمومی

  آیا بعد از اتمام دوره آموزش جوشکاری آرگون مدرک هم صادر میشود؟ این مدرک در کشورهای دیگر هم اعتبار دارد؟
  پاسخ : بله بعد از اتمام دوره آموزش جوشکاری آرگون, آموزشگاه فنون برق برای تمام کارآموزان شرکت کننده مدرک صادر کرده و همچنین آموزشگاه میتواند درخواست برای مدرک فنی و حرفه ای و مدرک بین المللی برای شما بدهد که در کشورهای دیگر اعتبار دارد.

  چه مدارکی جهت ثبت نام در کلاس های آموزشگاه الزامی می باشد؟
  پاسخ : بعد از پرداخت هزینه ابتدایی جهت انجام ثبت نام ،یک قطعه عکس و کپی کارت ملی و شناسنامه باید همراه کاراموز باشد.

  آیا برنامه خاصی برای شرکت در کلاس های آموزشگاه برای کاراموزان شهرستانی دارید؟
  پاسخ : آموزشگاه فنون برق برای کاراموزان شهرستانی خوابگاه در نظر گرفته است که کاراموزان محترم شهرستانی میتوانند با هزینه مناسب به خوابگاه ها معرفی گردند.

  آیا اساتید دارای تجربه و سابقه کار می باشند؟
  پاسخ : بله تمام اساتید آموزشگاه فنون برق تماما با تجربه وسابقه بالا و نیز دارای مدرک دانشگاهی و موفق در بازار کار می باشند.

  چرا دوره آموزشی جوشکاری آرگون (TIG) در آموزشگاه فنون برق بهترین گزینه برای کاراموزان می باشد؟
  چون آموزشگاه فنون برق بزرگترین مرکز تخصصی تمام دوره های برگزار کننده به‌خصوص دوره آموزش جوشکاری آرگون می باشد.
  همچنین از ویژگی های آموزشگاه :
  آموزش ویژه راه اندازی شغل در زمینه تمام دوره ها
  ارائه مدرک زیرنظر سازمان فنی وحرفه ای
  استفــاده از اساتید با تجربه در حوزه فنی و برق
  پشتیبانی مادام العمر ونامحدود به کارآموزان
  ارائـه خوابـگاه بـه کــارآمـوزان شـهرستــانی
  دراختیار گذاشتن فایلهای به روزشده نرم افزاری

  آیا فایل های آموزشی تدریس شده در کلاس جوشکاری، در اختیار کار آموزان قرار می گیرد؟
  پاسخ : بله، پس از اتمام دوره جوشکاری آرگون تمام مباحث تدریس شده و در صورت نیاز فایل های به روز شده نرم افزاری در اختیار کارآموزان قرار می گیرد..

  دوره جوشکاری آرگون (TIG) برای هنرجویان شهرستانی چگونه است؟
  پاسخ : دوره آموزش جوشکاری آرگون (TIG) برای هنرجویان شهرستانی به در خواست خودشان در تمامی روزها و حتی روزهای تعطیل و آخر هفته هم برگزار می شود و همچنین در صورت نیاز از طرف آموزشگاه به خوابگاه های در نظر گرفته شده معرفی می شوند.

  جوشکاری آرگون یا جوشکاری قوس تنگستن مهم‌ترین روش جوشکاری در صنایع پتروشیمی, نظامی, هوایی, نیروگاه‌های برق و… است. دلیل نام‌گذاری جوشکاری آرگون استفاده از گاز آرگون به‌عنوان گاز محافظتی در این جوشکاری است. جوشکاری با گاز محافظتی آرگون از پرکاربردترین روش‌های جوشکاری در ایران و در سطح بین‌الملل است که در صنایعی مثل نفت, گاز, پتروشیمی, صنایع هوایی و حتی کارگاه‌های کوچک کاربرد دارد. جهت ثبتنام در دوره آموزش جوشکاری آرگون در آموزشگاه جوشکاری آرگون فنون برق با شماره تلفن های درج شده در سایت تماس حاصل بفرمایید.

  آموزش جوشکاری آرگون

  با توجه با تقاضای زیاد در صنعت برای جوشکاری آرگون و درخواست صنایع برای جذب متخصصین جوشکاری آرگون, آموزش جوشکاری آرگون بسیار فراگیر شده است. همچنین کیفیت و ظرافت بالا در این نوع جوشکاری باعث شده است که این روش به طور گسترده در صنعت مورد استفاده قرار بگیرد. با شرکت در دوره آموزش جوشکاری آرگون که به صورت کاملا تخصصی و حرفه‌ای در آموزشگاه فنون برق برگزار می‌شود به یک جوشکار ماهر تبدیل شوید و به درآمد میلیونی برسید!

  آموزش جوشکاری آرگون

  دوره جوشکاری آرگون

  همه ما می‌دانیم که جوشکاری نقش مهمی در بین صنایع بر عهده دارد و بازار این صنعت روز به ‌روز پیشرفت کرده و نیازمند تکنسین‌ حرفه‌ای و ماهری است که خود را با جدیدترین روش‌های روز دنیا به روز کرده باشد. نیروهای این رشته پرطرفدار فنی, بازار کاری خوبی دارند و همیشه فعال هستند. اگر شما هنوز رشته خود را انتخاب نکرده‌اید و علاقه‌مند به یادگیری دوره جوشکاری آرگون هستید, به شما پیشنهاد می‌کنیم که در دوره آموزش جوشکاری آرگون فنون برق ثبت‌نام کنید و تنها با شرکت در یک دوره آموزش جوشکاری آرگون به‌راحتی جذب بازار کار شوید و درآمد بالایی کسب کنید.

  آموزش جوشکاری آرگون فنی و حرفه‌ای

  مهارت آموزان پس از گذراندن کلاس جوشکاری آرگون در امتحان عملی و تئوری سازمان فنی و حرفه‌ای شرکت کرده و درصورت کسب نمره قبولی مدرک معتبر فنی و حرفه‌ای را کسب می‌کنند. درصورت پذیرفته نشدن در آزمون فنی و حرفه‌ای امکان بازآموزی رایگان در آموزشگاه جوشکاری آرگون فنون برق برای مهارت آموز وجود دارد.

  مهاجرت با جوشکاری آرگون

  بازار کار جوشکاری آرگون در اروپا و کانادا بسیار عالی است. کشورهای اروپایی اغلب صنعتی هستند و به دنبال متخصص در رشته های فنی هستند. شما با داشتن مهارت بالا و مدرک معتبر به راحتی می‌توانید اقدام به مهاجرت کنید. اگر قصد مهاجرت به کشور‌های اروپایی دارید بهتر است مهارت های زیر را دارا باشید:

  • نحوه کار با تجهیزات برشکاری
  • مهارت داشتن در لحیم کاری
  • توانایی نظارت به تولید جوشکاری اتوماتیک

  برای یادگیری مهارت هایی که به آنها اشاره شد ما به شما آموزشگاه فنون برق را پیشنهاد می‌کنیم. شما می‌توانید با شرکت در دوره جوشکاری آرگون آموزشگاه فنون برق هم مهارت خود را افزایش دهید و هم مدرک معتبر بین المللی دریافت کنید. همچنین کلاس آموزشگاه جوشکاری آرگون از پرطرفدار ترین کلاس ها است.

  درآمد جوشکاری آرگون چقدر است؟

  با توجه به محدود بودن تعداد متخصصین و هچنین تقاضای زیاد صنعت برای متخصص جوشکاری آرگون, دستمزد این شغل روز به روز درحال افزایش است به طوری که در سال ۱۴۰۱ مبلغ قراردادهای جوشکار آرگون به ۴۰ میلیون تومان هم رسیده است! البته درآمد جوشکاری آرگون به موارد زیادی بستگی دارد که از نظر ما مهمترین عامل در درآمد جوشکاری آرگون مهارت و تجربه جوشکار است. هر چقدر که مهارت و علم جوشکار بیشتر باشد به تبع, درآمد او نیز بیشتر خواهد شد. همچنین گذراندن دوره آموزش جوشکاری برق و آموزش جوشکاری co2 باعث افزایش تسلط و همچنین درآمد جوشکار می‌شود. علاقه مندان به دوره آموزش جوشکاری آرگون میتوانند پس از شرکت در تنها یک دوره آموزش جوشکاری آرگون مهارت و اعتماد به نفس بالایی جهت گرفتن پروژه های سنگین به دست بیاورند.

  بازارکار جوشکاری آرگون چگونه است؟

  جوشکاری آرگون از مهم‌ترین و پر درآمد ترین مشاغل فنی در ایران است. پس قطعا همچین شغل پر درآمد و مهمی باید بازار کار خوبی هم داشته باشد. جوشکاری آرگون معمولا در واحد های صنعتی مثل نفت پتروشیمی مهندسی و گاز ازاهمیت بالایی برخوردار است. جوشکاران آرگون با مهارت بالایی که در کلاس جوشکاری آرگون آموزشگاه فنون برق کسب کردند, به راحتی میتوانند در صنایع مذکور استخدام شوند. به طور کلی با توجه به ارتباط انواع رشته های جوشکاری به یکدیگر, جوشکاران با توجه به نیاز روز میتوانند در فیلد های مختلف مشغول شوند. بنابراین بازار کار جوشکاری آرگون بسیار خوب است. اگر علاقه‌مند به یادگیری این رشته هستید در دوره آموزش جوشکاری آرگون آموزشگاه فنون برق ثبتنام کنید. آموزشگاه جوشکاری آرگون فنون برق شما را در مسیر رسیدن به خواسته هایتان همراهی کرده و تا لحظه ورود شما به بازار کار حامی و پشتیبان شما است.

  کاربرد جوشکاری آرگون در صنعت

  فراید جوشکاری آرگون به دلیل ظرافت و تکنیک های قدرتمند هم در صنایع بزرگ و هم در صنایع کوچک کاربرد دارد. این نوع جوشکاری بییشتر در اتصال لوله های تحت فشار کاربرد دارد.رائج ترین موارد استفاده از این نوع جوشکاری نیز جوشکاری مس و آلومینیوم است. همچنین از جوشکاری آرگون برای جوشکاری صفحات نازک و ظریف استفاده می‌شود. پس با این تعاریف تنها کسانی می‌توانند از عهده این کار بربیایند که این حرفه را در یک آموزشگاه جوشکاری آرگون معتبر گذرانده باشند.

  بهترین آموزشگاه جوشکاری آرگون در تهران

  مهم ترین نکته‌ای که باید در آموزش جوشکاری آرگون درنظر گرفت انتخاب یک آموزشگاه جوشکاری آرگون خوب است. با توجه به بازار کار و درآمد خوب جوشکاری آرگون امروزه متقاضیان زیادی برای آموزش جوشکاری آرگون اقدام می‌کنند و همین موضوع باعث شده که آموزشگاه های زیادی دوره جوشکاری آرگون را برگزار کنند. آیا کیفیت کلاس جوشکاری آرگون در همه آموزشگاه ها یکسان است؟ کدام آموزشگاه از همه بهتر است؟! با اندکی تحقیق متوجه می‌شوید که آموزشگاه جوشکاری آرگون فنون برق از اساتید مجربی بهره مند است و همینطور کلاس های این آموزشگاه بسیار مجهز تر از سایر کلاس ها است. متاسفانه بیشتر آموزشگاه ها, جوشکاری آرگون را به صورت تئوری آموزش می‌دهند و فرصتی جهت تمرین و کار عملی در اختیار مهارت آموز قرار نمی‌دهند. درنتیجه کیفیت آموزش جوشکاری آرگون کاهش پیدا می‌کند. در آموزشگاه فنون برق تمامی موارد به صورت عملی آموزش داده می‌شود. همچنین اگر مهارت آموز به هر دلیلی مطالب را به خوبی آموزش ندید امکان بازآموزی رایگان نیز برای هنر‌جو فراهم می‌شود. آموزشگاه جوشکاری آرگون فنون برق تا لحظه ورود مهارت آموز به بازار کار حامی و پشتیبان او خواهد بود.

  مزایای آموزشگاه فنون برق برای شهرستانی ها

  شرکت در دوره جوشکاری آرگون برای افرادی که مقیم شهر تهران نیستند در آموزشگاه فنون برق با هماهنگی های لازم صورت می‌گیرد. بیشتر مهارت آموزانی که از خدمات آموزشگاه بهره برده‌اند و ساکن تهران نبوده‌اند از دوره آموزش جوشکاری آرگون به صورت فشرده و یا آخر هفته استفاده کرده‌‌اند. عزیزان شهرستانی میتوانند در طول مدت آموزش جوشکاری آرگون در خوابگاه هایی که آموزشگاه مهیا کرده استفاده کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوره جوشکاری آرگون با شماره تلفن های درج شده در سایت تماس حاصل فرمائید.

  5/5 - (1 امتیاز)
  دیدگاه مشتریان
  1. saeed گفت:

   سلام دوره جوشکاری آرگون چند روز یکبار برگزار میشه؟

  2. محمدی گفت:

   سلام خسته نباشید ممنون بابت مطالب عالی و آموزنده
   دوره جوشکاری آرگون کی برگزار می‌شه؟

  3. fathi گفت:

   سلام میخواستم تو دوره جوشکاری آرگون ثبتنام کنم. شرایط سنی داره؟ من ۱۷سالمه موردی نداره؟ممنون میشم جواب بدید

  4. میلاد موسوی گفت:

   میلاد موسویسلام آیا آشنایی و نحوه نام گذاری الکترودهای دستی در دوره جوشکاری آرگون, آموزش داده میشود؟

  5. میرالهی گفت:

   سلام میخواستم تو دوره جوشکاری آرگون شرکت کنم دوستان کسی هست که تو این دوره شرکت کرده باشه؟اساتیدش خوبن؟ ایا مطالب کامل آموزش داده میشه؟

  6. کیوان گفت:

   سلام آیا نحوه جوشکاری با گاز هیلیوم هم در دوره آموزش جوشکاری آرگون تدریس میشود؟پیشاپیش ممنون از پاسخگوئیتون.

  7. رفیعی گفت:

   سلام مدرس دوره جوشکاری آرگون میشه بگین کدام استاده؟

  8. مولوی گفت:

   سلام دوره جوشکاری آرگون شهریش با تخفیف چقدره

  9. محمد گفت:

   سلام میخواستم تو دوره جوشکاری آرگون شرکت کنم کسی هست که شرکت کرده باشه لطفا تجربیاتشو بگه ایا استادش خوب بود؟

  10. mousav گفت:

   سلام خسته نباشید آیا دوره جوشکاری آرگون پیش نیاز خاصی احتیاج دارد ؟

  11. کیان گفت:

   سلام آشنایی و نحوه نام گذاری الکترودهای دستی هم در دوره جوشکاری آرگون آموزش داده میشود؟

   • admin گفت:

    سلام وقت بخیر
    بله نحوه نام گذاری الکترود های جوشکاری با استاندارد A.W.S در دوره جوشکاری آرگون آموزش داده میشود

  12. مرادی گفت:

   سلام کلاس جوشکاری آرگون چند نفر ظرفیت داره؟

   • admin گفت:

    سلام وقت بخیر
    کلاس جوشکاری آرگون به صورت خصوصی و نیمه خصوصی برگزار می‌شود و تعداد کارآموزان عموما بین ۲تا۶ نفر است.

  13. داوود اسدی گفت:

   سرفصل های اموزش جوشکاری آرگون میشه بگین چه مواردی هست؟

  14. حامد گفت:

   سلام، میخاستم بپرسم که برای آموزش شرایط سنی داره.البته باتوجه به گذروندن دوره جوشکاری برقی۲.
   ممنون میشم جواب بدین.

   • مهدیه عباسی گفت:

    سلام وقت بخیر
    افرادی که 14 سال به بالا دارند می‌توانند در دوره جوشکاری آرگون شرکت کنند.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *