ارور‌های لباسشویی ال جی | دلیل و راه حل!

5 دقیقه زمان مطالعه

برخلاف ماشین‌های لباسشویی قدیمی که بعد از بروز نقصی از کار می‌افتادند اتوماتیک هستند و وقتی دچار ایرادی می‌شوند این ایرادات را با کد‌هایی نمایش می‌دهند که هر کدی معنای مختلفی دارد. این خطا‌ها با حروف لاتین و گاها به همراه عدد هستند. این کد‌ها برای کمک و آگاهی به کاربرانی است که می‌خواهند علت ارور را متوجه شوند و هرگز نمی‌تواند جایگزینی برای مهارت تکنسین و تعمیرکار لباسشویی باشد. در صورت مشاهده خطا و ارور، سریعا برای رفع مشکل اقدام کنید با توجه به اینکه برخی از خطا‌ها جزئی بوده و با دانستن علت به راحتی قابل حل شدن هستند اما برخی دیگر نیاز به تعمیر دارند و باید حتما توسط تکنسین بررسی شوند. در ادامه به چند مورد از ارور‌های لباسشویی می‌پردازیم.

آموزشگاه فنون برق در راستای تربیت نیروی کار با مهارت، برگزار کننده دوره‌های مختلفی از جمله دوره آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی است. شما مهارت‌آموزان عزیز می‌توانید با شماره تماس‌های ثبت شده در سایت تماس حاصل فرمایید و اطلاعات کامل را از کارشناسان ما جویا شوید.

خطای IE

کد IE ماشین لباسشویی ال جی یا INPUT ERROR به معنی مشکل در تامین آب است. یعنی آب در زمان مقرر وارد ماشین لباسشویی نمی‌شود و دیگ ماشین لباسشویی را پر نمی‌کند.

دلیل کد خطای IE در ماشین لباسشویی ال جی می‌تواند به دلیل یخ زدگی دریچه ورودی آب، بسته بودن دریچه آب گرم یا سرد، شلنگ تامین آب آسیب دیده، مسدود شدن فیلتر‌های تامین آب و فشار کم آب باشد.

برای رفع پیغام خطای IE ماشین لباسشویی ال جی باید باز بودن دریچه ورودی آب ماشین لباسشویی، باز بودن شیر ورودی، میزان آب تحت فشار وارد شده به ماشین لباسشویی، برد مدار و سیم کشی ماشین لباسشویی به طور کامل بررسی شود.

ارور IE لباسشویی

 

خطای OE

کد خطای OE ماشین لباسشویی ال جی یا OUTPUT ERROR به این معنی است که آب از ماشین لباسشویی خارج نمی‌شود. به عبارت دیگر، دستگاه نمی‌تواند آب را از ماشین لباسشویی در زمان تعیین شده تخلیه کند.

علت کد خطای OE ماشین لباسشویی ال جی می‌تواند به دلیل گرفتگی فیلتر پمپ تخلیه، خم شدن شلنگ تخلیه، گرفتگی سیستم فاضلاب، خراب شدن سوئیچ فشار، آسیب برد مدار ماشین لباسشویی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی کنترل کننده الکتریکی، گیر کردن اجسام، خرابی هیدرواستات، مشکلات سیم کشی، خرابی برد و مشکلات ارتفاع شلنگ تخلیه باشد.

برای رفع پیغام خطای OE ماشین لباسشویی ال جی، باید دکمه POWER، سپس دکمه SPECIAL، سپس دکمه SPINE، سپس دکمه START/PAUSE و سپس دکمه SPINE ONLY را فشار دهید تا آب ماشین لباسشویی تخلیه شود.

خطای UE

خطای UE ماشین لباسشویی ال جی یا UNBALANCE ERROR به معنی عدم تعادل بار در ماشین لباسشویی است. در واقع ماشین لباسشویی سعی می کند میزان بار موجود در لباسشویی را متعادل کند.

علت کد خطای UE ماشین لباسشویی ال جی می تواند به دلیل کم بودن بار در دیگ ماشین لباسشویی، مقدار کم لباس‌ها، تعداد زیاد لباس در ماشین لباسشویی، تراز نبودن ماشین، مشکلات فنی ماشین لباسشویی، تنظیمات اشتباه ماشین لباسشویی، آسیب به برد، مشکل استاتور و استفاده از لباس های نامناسب باشد.

برای رفع پیغام خطای UE در ماشین لباسشویی ال جی باید یک بار دستگاه را بدون لباس و کاملا خالی روشن کنید. همچنین مقدار باری که در دستگاه می‌گذارید باید وزن مناسبی داشته باشد. شیب دستگاه نیز باید بررسی شود.

خطای dE

کد خطا dE در ماشین لباسشویی ال جی یا DOOR ERROR به این معنی است که درب ماشین لباسشویی مشکل دارد. در واقع این ارور به این معنی است که درب ماشین لباسشویی به درستی بسته نشده و درب آن قفل نیست.

علت کد خطای dE در ماشین لباسشویی ال جی می‌تواند به دلیل تراز نبودن درب ماشین لباسشویی، آسیب به قفل در، اشکال در اتصال، آسیب به دستگیره، مشکلات سیم کشی، آسیب به زبانه ​​درب، مشکل در پنل جلوی دستگاه، مشکلات برد و خرابی میکروسوئیچ است.

برای رفع کد خطای dE در ماشین لباسشویی ال جی، درب دستگاه باید توسط تکنسین بررسی شود.

خطای CE

کد خطای CE در ماشین لباسشویی ال جی به معنای وجود اشکال در برد الکترونیکی دستگاه و اشکال در موتور ماشین لباسشویی است. در واقع ممکن است به دلیل جریان زیاد در موتور ماشین لباسشویی، اتصال کوتاه رخ داده باشد.

علت کد ارور CE ماشین لباسشویی ال جی می‌تواند به دلیل خرابی موتور، مشکلات برد مدار، مشکلات سیم کشی، خرابی تاچو و مشکلات استاتور ماشین لباسشویی باشد.

برای رفع خطای CE ماشین لباسشویی ال جی باید از تکنسین کمک بگیرید زیرا رفع کد خطای CE کار بسیار تخصصی است.

خطای LE

کد خطای LE ماشین لباسشویی ال جی به این معنی است که موتور ماشین لباسشویی مشکل دارد. به عبارت دیگر موتور لباسشویی قفل کرده است. در واقع این کد خطا به دلیل بار زیاد مخزن ماشین لباسشویی و فشار موتور رخ داده است.

دلیل کد خطای LE در ماشین لباسشویی ال جی می تواند به دلیل خرابی استاتور، برد مدار، میکروسوئیچ، سیم کشی، اتصالات یا مقدار زیادی لباس در ماشین لباسشویی باشد.

برای رفع کد خطای LE ماشین لباسشویی ال جی، از آنجایی که بررسی موتور ماشین لباسشویی یک کار بسیار تخصصی است، بهتر است توسط تکنسین انجام شود.

خطای FE

کد خطای FE ماشین لباسشویی ال جی یا FLOAT ERROR به معنی پر شدن مخزن ماشین لباسشویی است. در واقع ماشین لباسشویی آب زیادی جذب کرده و ممکن است مشکلی پیش بیاید.

دلیل کد خطای FE در ماشین لباسشویی ال جی می تواند به دلیل مشکل در شیلنگ اتصال شونده به دیگ ماشین لباسشویی، سیم کشی هیدرواستات، اتصالات ماشین لباسشویی، خرابی برد مدار، خرابی سوئیچ فشار، کف زیاد و خرابی ورودی شیر برقی ماشین لباسشویی باشد

برای رفع کد خطای FE در ماشین لباسشویی ال جی باید هیدرواستات بررسی شود و آب اضافی ماشین لباسشویی از خروجی ماشین لباسشویی تخلیه شود.

خطای PE

کد خطای PE در ماشین لباسشویی ال جی به این معنی است که سنسور سطح آب و هیدرواستات دستگاه مشکل دارد. در واقع سنسور سطحی که میزان آب ماشین لباسشویی را اندازه گیری می کند آسیب دیده است.

دلیل کد خطای PE در ماشین لباسشویی ال جی می تواند به دلیل خرابی هیدرواستات، خرابی برد مدار، مشکلات سیم کشی و نصب نامناسب دستگاه باشد.

برای رفع پیغام خطای PE در ماشین لباسشویی ال جی، باید دستگاه را به مدت 20 دقیقه از برق بکشید و سپس آن را به برق بزنید، روشن کنید و چرخه شستشو را شروع کنید. اگر خطا اصلاح نشد، با یک تکنسین تماس بگیرید.

ارور PE لباسشویی

خطای PF

کد خطای ماشین لباسشویی ال جی PF یا POWER FAILURE به معنای خطای برق است. در واقع به دلیل تغییرات نامناسب ولتاژ، سیستم برق دستگاه دچار مشکل می شود.

علت کد خطای PF در ماشین لباسشویی ال جی قطع برق دستگاه، مشکل برق ساختمان، خرابی سه طرفه یا سه پین ​​ماشین لباسشویی، مشکل المنت گرمایشی و برد مدار است. شکست.

برای رفع کد خطای PF ماشین لباسشویی ال جی باید چرخه شستشو از ابتدا شروع شود. در صورت رفع نشدن خطا باید منبع تغذیه دستگاه بررسی شود که کار بسیار تخصصی است.

 

خطای TE

کد خطای TE ماشین لباسشویی ال جی یا TEMPERATOR ERROR به معنای خطای سنسور است. در واقع المنت یا سنسور هیتر آسیب دیده است.

علت کد خطای TE در ماشین لباسشویی ال جی می تواند به دلیل خرابی هیتر، مشکلات سیم کشی، مشکلات ترمیستور و خرابی برد مدار باشد.

برای رفع کد خطای TE در ماشین لباسشویی ال جی، باید دستگاه را به مدت 10 تا 20 دقیقه از برق بکشید و سپس دوباره وصل کنید. دکمه POWER را فشار دهید، سپس دکمه SPIN SPEED، سپس NO SPEEN و START را فشار دهید.

خطا SE یا 5E

کد خطا SE یا 5E در ماشین لباسشویی ال جی یا SENSOR ERROR به معنای خطای سنسور است. این ارور نشان میدهد که سنسور ماشین لباسشویی خراب شده است.

دلیل کد خطای SE یا 5E در ماشین لباسشویی ال جی می تواند ناشی از خرابی برد مدار، مشکلات سنسور، مشکلات اتصال، مشکلات مربوط به برق دستگاه یا ساختمان، خرابی موتور باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *