همه چیز درمورد شغل تعمیرکار لپ تاپ

5 دقیقه زمان مطالعه

با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی در لپ تاپ‌ها، تمایل افراد به استفاده از لپ تاپ‌ها افزایش یافته است. بزرگترین مزیت لپ تاپ قابل حمل بودن آن است و به همین دلیل افراد ترجیح می‌دهند به جای استفاده از کامپیوترها که در طول روز در دسترسشان نیست از لپ تاپ های مختلف استفاده کنند. در گذشته باتری های لپ تاپ به اندازه لپ تاپ های امروزی قدرتمند نبودند و میزان شارژدهی آنها کمتر بود اما لپ تاپ های امروزی از باتری های قدرتمندی استفاده می‌کنند که می‌توانند دستگاه را برای چندین ساعت روشن نگه دارند، علی رغم اینکه لپ تاپ ها سیستم های هوشمند و قابلیت های فراوانی دارند اما ممکن است مانند هر دستگاه الکترونیکی دیگری مشکل داشته باشند. از آنجایی که لپ تاپ ها ساختار پیچیده ای دارند، تنها افراد آموزش دیده و با تجربه می توانند آن ها را تشخیص داده و تعمیر کنند. بنابراین جامعه به افرادی نیاز دارد که در زمینه تعمیر لپ تاپ آموزش دیده و مهارت های لازم را کسب کنند. آموزشگاه فنون برق برگزارکننده دوره های تخصصی و عملی آموزش تعمیرات لپ تاپ در کلاس های مجهز و توسط اساتید باتجربه است اگر قصد ورود به بازار کاری پر درآمد را دارید ما این شغل را به شما پیشنهاد می‌کنیم. در ادامه به بررسی کامل این شغل پرداخته و بازار کار, میزان درآمد تعمیرکار لپ تاپ و سرمایه مورد نیاز برای این شغل را شرح می‌دهیم.

شغل تعمیرکار لپ تاپ

تحقیقات نشان میدهد که بین سال های 2008 تا 2015 میزان استفاده از کامپیوتر ها از 45 درصد به 18 درصد کاهش پیدا کرده است و در عوض میزان خرید لپ تاپ ها چندین برابر افزایش داشته است با افزایش تقاضا برای خرید لپ تاپ ها نیاز برای تعمیر این وسیله نیز بیشتر خواهد شد همین موضوع تعمیرکاران لپ تاپ را وارد بازار کار پر رونق این حرفه کرد.

درآمد تعمیرکار لپ تاپ

وظایف تعمیرکار لپ تاپ

تعمیرکار لپ تاپ کسی است که کار عیب یابی و تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر را انجام می‌دهد. وظایفی که یک تعمیرکار لپ تاپ برعهده دارد بسیار گسترده است. می‌دانیم کامپیوترها از دو بخش سخت افزار و نرم افزار تشکیل شده اند یک تعمیرکار لپ تاپ وظیفه دارد مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری لپ تاپ را رفع کند. برخی مشکلات مثل مشکل شارژ نشدن باتری لپ تاپ , مشکل پاور لپ تاپ و یا مشکل کارنکردن تاچ پد لپ تاپ از ایراد های سخت افزاری لپ تاپ محسوب می‌شوند و مشکلات رایجی هستند که نحوه رفع آنها را به صورت کامل و دقیق در دوره تعمیر لپ تاپ آموزش می‌دهیم. تعمیرکار لپ تاپ باید دارای مهارت های خاص فنی در زمینه های الکترونیک، شناخت قطعات لپ تاپ ها، تسلط به تعویض قطعات مختلف، تنظیم کردن و هماهنگ سای لپ تاپ با انواع دستگاه ها و لوازم جانبی، آموزش دادن به مشتریان درباره نحوه استفاده از یک سخت افزار یا نرم افزار جدید و نحوه ارتباط گرفتن با مشتری باشد.

سرمایه اولیه برای شغل تعمیرکار لپ تاپ

برای شروع این شغل ابتدا باید دوره آموزش تعمیرات لپ تاپ را پشت سر بگذارید. هزینه ای که برای یادگیری این شغل می‌پردازید بخشی از سرمایه اولیه است که چندین برابر آن به شما بازگردانده می‌شود! قدم بعدی خرید ابزار تعمیرات لازم و اجاره مغازه است. شما هزینه قطعاتی که ممکن است تعویض شوند را از مشتری دریافت می‌کنید و از همان ابتدا نیازی به خرید قطعات ندارید. شما می‌توانید با توجه به نیاز مشتری قطعات را خریداری کنید و پس از اتمام تعمیر، ارزش قطعه را به همراه دستمزد از مشتری دریافت کنید. به طور کلی سرمایه ای که برای افتتاح یک فروشگاه خدمات کامپیوتری خرج می‌کنید پس از مدت کوتاهی جبران میشود. به همین دلیل تعمیرات کامپیوتر و لپ تاپ جزو مشاغل پردرآمد و با سرمایه اولیه اندکی است. درآمد حاصل از خدمات کامپیوتری به گونه ای است که پس از چند ماه کار کردن می توانید سرمایه اولیه خود را به طور کامل دوباره به دست آورید و حتی سود کسب کنید. البته در نظر داشته باشید که درآمد حاصل از خدمات کامپیوتری به عوامل زیادی بستگی دارد که مهمترین آنها توانایی جذب مشتری و جلب رضایت مشتریان است. اگر سرمایه کافی برای اجاره یا خرید مغازه ندارید، می توانید با اجاره میز یا به صورت درصدی، استخدام شرکت های بزرگ خدماتی شوید.

 

بازار کار تعمیرکار لپ تاپ

استفاده از لپ تاپ و کامپیوتر در ایران بسیار بالاست و بسیاری از شرکت ها لپ تاپ را جایگزین کامپیوتر ها کرده اند. همین مسئله باعث شده که بازار کار تعمیرکار لپ تاپ رونق پیدا کرده و بیشتر شود. با توجه به این که امروزه برخلاف گذشته که افراد سنین بالا لپ تاپ داشتند حتی کودکان برای سرگرمی و تحصیل از لپ تاپ یا کامپیوتر استفاده می‌کنند. مشخص است که هرچه کاربران این دستگاه ها بیشتر شود نیاز به تعمیر آن نیز بالا میرود. البته عامل دیگری که باعث افزایش درآمد تعمیرکار لپ تاپ می‌شود وجود تحریم ها و قیمت دلار است. قیمت بالای دلار باعث شده است که بعد از این که لپ تاپ آسیب دید فرد ترجیح می‌دهد نسبت به تعمیر آن اقدام کند.

تاسیس مغازه خدمات کامپیوتری

یکی از فرصت های شغلی برای تعمیرکاران لپ تاپ، تاسیس مغازه خدمات کامپیوتری است. تعمیرکار لپ تاپ باید بتواند خدماتی از جمله نصب یا تعویض قطعات سخت افزاری، نصب یا فعالسازی نرم افزار ها، آپدیت کردن برنامه ها و … را انجام دهد. البته مهم تر از همه این است که تعمیرکار باید دانش و مهارت خود را با توجه به پیشرفت روز افزون تکنولوژی بروز رسانی کند و در تایم های آزادی که در اختیار دارد به دنبال یادگیری بیشتر باشد تا به موفقیت های بیشتر در این شغل دست پیدا کند.

درآمد تعمیرکار لپ تاپ

اگر یک سری عوامل (که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم) رعایت شود، می توانید به طور متوسط ماهیانه بین ​​10 تا 20 میلیون درآمد کسب کنید. باید بدانید اگر کار شما تعمیر لپ تاپ است، فرقی نمی کند که مغازه یا کارگاه شما در کدام منطقه قرار دارد. برای شروع کار فقط به ابزار مخصوص این کار و مکانی برای انجام تعمیرات نیاز خواهید داشت. از طرفی این کار به دلیل پیچیدگی نسبت به تعمیر موبایل نیاز به دانش و اطلاعات بیشتری دارد که اگر دانش و مهارت خود را ارتقا دهید سود بالایی نصیبتان می شود و مشکلاتی که دیگر تعمیرکاران لپ تاپ قادر به حل آن نیستند پیدا کرده و رفع می‌کنید. موارد زیادی هستند که بر روی بازار کار و درآمد تعمیرکار لپ تاپ اثر میگذارند که در ادامه ذکر میکنیم.

تعمیرکار لپ تاپ

عوامل موثر در افزایش درآمد تعمیرکار لپ تاپ

  • مهارت بالا

اولین چیزی که برای موفقیت در هر شغلی لازم دارید دانش مهارت و تخصص است. لپ تاپ یک دستگاه پیچیده و حساس است که اگر دانش و مهارت کافی نداشته باشید ممکن است صدمه بیشتری به دستگاه وارد کنید. با توجه به پیشرفت تکنولوژی و ورود مدل های متنوع به بازار یک تعمیرکار لپ تاپ مدام باید در حال یادگیری و آپدیت دانش خود باشد. با به روز شدن دانش و اطلاعت شما مشتری شما نیز افزایش پیدا می‌کند و درآمد شما نیز بالاتر می‌رود.

  • خوش قول بودن

با توجه به اینکه وابستگی مردم و کسب و کارها به لپ تاپ افزایش یافته است، مردم به دنبال تعمیرکاری هستند که بتواند در اسرع وقت مشکلات لپ تاپ آن ها را برطرف کرده و سریعا ایراد لپ تاپ را تشخیص، تعمیر و تحویل دهند. بنابراین سریع بودن در کار و تحویل به موقع کار به مشتری نیز موضوعی است که می تواند رضایت مشتریان شما را جلب کند. البته توجه داشته باشید که سرعت شما در کیفیت تعمیر لپ تاپ اثر نگذارد. در حین انجام کار صبور باشید و با دقت, سرعت خود را بالا ببرید.

  • تبلیغات قوی

تبلیغات مهم ترین فاکتور در میزان درآمد شما است. امروزه که مردم بیشتر وقت خود را در فضای مجازی میگذرانند میتوانید با ایجاد یک صفحه اینستاگرام و تولید محتوا در آن تبلیغات انجام دهید همچنین میتوانید مدتی محدود خدماتی با قیمت کمتری ارائه دهید و توانایی های خود را به مشتریان ثابت کنید و این نوعی تبلیغ به حساب می‌آید.

آینده شغلی تعمیرکار لپ تاپ

با توجه به قیمت بالای لپ تاپ و وابستگی افراد به آن، تعمیر این وسیله در اولویت مردم است، از طرفی با توجه به اینکه تعمیر لپ تاپ نسبت به تعویض آن صرفه اقتصادی دارد با اطمینان می‌توان گفت که نیاز به تعمیرکار کامپیوتر و لپ تاپ در آینده به هیچ عنوان کاهش پیدا نمی‌کند، و در کل می‌توان گفت که این شغل آینده خوبی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *