12 علت دانلود نکردن موبایل و روش‌های رفع آن‌ها

5 دقیقه زمان مطالعه

اگر دانلود کردن برنامه‌ها و فایل‌ها روی گوشی شما با مشکل مواجه شده باشد، احتمالاً می‌دانید که این موضوع چقدر ناراحت کننده است. دانلود نکردن موبایل می‌تواند دلایل مختلف و روش‌های متفاوتی برای برطرف کردن این مشکل داشته باشد. در صورتی که گوشی شما با مشکل دانلود نکردن روبرو شده است، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید تا با یکی از روش‌های ذکر شده بتوانید مشکل گوشی خود را رفع نمایید. علاقمندان به یادگیری تعمیرات موبایل می‌توانند در دوره آموزش تعمیرات موبایل و همچنین آموزش تعمیرات نرم افزار موبایل آموزشگاه فنون برق شرکت نمایند.

دلایل دانلود نکردن گوشی چیست؟

1- شارژ باتری کمتر از حد مجاز باشد

برخی از گوشی‌های موبایل طوری طراحی شده‌اند که اگر شارژ باتری آن کمتر از 15% و در مواردی کمتر از 30% باشد، دانلود برنامه انجام نمی‌شود. در صورتی که با دانلود نکردن موبایل مواجه شدید، حتماً گوشی خود را شارژ نمایید تا شاید مشکل رفع شود.

2- مشکلات اینترنت

در صورتی که اینترنت دچار اختلال باشد و دسترسی شما به اینترنت مشکل پیدا کرده باشد، دانلود برنامه مختل می‌شود. همچنین اگر حجم اشتراک اینترنت شما تمام شده باشد، برای دانلودن کردن نرم افزار دچار مشکل خواهید شد. اگر با دانلود نکردن موبایل روبرو شدید، حتماً اشتراک دیتا و یا اینترنت وای فای خود را بررسی نمایید. اگر حجم دانلود اینترنت شما تمام شده باشد، باید دوباره اشتراک خریداری کنید تا بتوانید هر فایل، موزیک، عکس یا ویدیویی را دانلود نمایید.

دانلود نکردن گوشی موبایل

 

3- پشتیبانی نکردن از برنامه مورد نظر

گاهی در زمان دانلود برنامه متوجه خواهید شد که برنامه توسط گوشی شما ساپورت و پشتیبانی نمی‌شود. به عنوان مثال در صورتی که برنامه‌ای مختص به گوشی‌های iOS باشد، قابلیت دانلود کردن روی گوشی‌های اندروید را ندارند. در این زمان باید به دنبال برنامه دیگری باشید که ویژگی‌های مشابه با برنامه مدنظر شما را در اختیارتان قرار می‌دهد. با دانلود و نصب برنامه مشابه روی گوشی می‌تواند از امکانات آن برنامه استفاده کنید.

حتماً بخوانید: بهترین اپلیکیشن های بورس برای موبایل

4- دانلود برنامه از منابع نامعتبر

در صورتی که برنامه‌ای را از فروشگاه‌های نامعتبری به جز Google Play Store و AppStore دانلود کنید، ممکن است با مشکل مجوز برای دانلود برنامه مواجه شوید. در این صورت 2 راهکار وجود دارد:

– باید وارد تنظیمات گوشی خود شوید و اجازه دانلود برنامه را صادر کنید.

– از Google Play و یا App Store دانلود برنامه مورد نظر را انجام دهید.

5- پر بودن حافظه؛ یک علت دانلود نکردن موبایل

اگر قصد دارید برنامه را دانلود کنید اما گوشی این اجازه را به شما نمی‌دهد باید حافظه گوشی و کارت حافظه جانبی را بررسی نمایید. در صورتی که حافظه گوشی پر باشد، می‌توانید برای رفع مشکل دانلودن نکردن موبایل این بار دانلود را بر روی حافظه جانبی تنظیم نمایید. اگر حافظه SD پر شده است و نمی‌توانید روی آن برنامه یا فایلی را دانلود کنید، پس از انتخاب دانلود شدن روی حافظه گوشی می‌توانید این مشکل را رفعه کنید.

علت دانلود نکردن موبایل چیست

6- پر بودن Cache گوشی و برنامه‌ها

کش موبایل شما می‌تواند مانع دانلود شدن برنامه شود. در صورتی که با این مشکل روبرو شدید، باید Cache گوشی و یا برنامه‌ای را که حافظه شما را پر کرده است، پاک کنید.

– برای پاک کردن Cache ابتدا وارد Setting گوشی شوید.

– روی Apps و سپس روی Manage Apps بزنید تا لیست نرم افزارهایی که دانلود کرده‌اید را مشاهده نمایید.

– برنامه‌ای که می‌خواهید کش آن را پاک کنید، انتخاب کنید تا به صفحه بعدی مربوط به همان اپلیکیشن وارد شوید.

– روی Clear data و پس از آن روی Clear cache بزنید تا کش مربوط به برنامه روی گوشی شما پاک شود.

حتماً بخوانید: تفاوت بین تعویض گلس و تعویض LCD موبایل آیفون

7- برنامه مورد نظر دچار مشکل باشد

اگر برنامه‌ای که قصد دارید آن را دانلود کنید، ایراد و باگ داشته باشد با دانلود نکردن موبایل روبرو می‌شوید. در صورتی که خود نرم افزار باگ داشته باشد، شما نمی‌توانید مشکل را برطرف کرده و آن را دانلود نمایید.

برای اطمینان از باگ داخلی برنامه، برای دانلود چند برنامه اقدام کنید. اگر فقط یک برنامه در دانلود شدن مشکل داشته باشد اما بقیه برنامه‌ها به راحتی دانلود شوند، یعنی مشکل از خود اپلیکیشن می‌باشد.

8- آپدیت نبودن سیستم عامل موبایل

اگر سیستم عامل گوشی به روز نباشد، می‌تواند دانلود کردن برنامه را مختل کند. رفع این مشکل فقط با آپدیت کردن سیستم عامل و به روز رسانی آن امکانپذیر است.

برطرف کردن مشکل دانلود نکردن موبایل

9- مشکلات فایل‌های بک آپ؛ علت دانلود نکردن در موبایل

اگر در قسمت فایل‌های گوشی شما، فایل نسخه قبلی همان برنامه وجود داشته باشد، دیگر نمی‌توانید برنامه را دانلود نمایید. در این صورت نیز با مشکل دانلود نکردن موبایل روبرو می‌شوید.

رفع این مشکل با پیدا کردن فایل نرم افزار مورد نظر از گوشی قابل انجام است. در صورتی که فایل برنامه قبلی را پیدا کردید، آن را نصب کنید و سپس عملیات به روز رسانی آن را برای دریافت نسخه جدید اپلیکیشن انجام دهید.

10- اکانت گوگل پلی استور شما دچار مشکل شده باشد

اگر با انجام اقدامات قبلی باز هم مشکل دانلود نکردن موبایل وجود داشته باشد، بهتر است یک بار اکانت خود در گوگل پلی را پاک کنید. گوشی را Restart کنید و دوباره یک اکانت در گوگل پلی بسازید تا ایراد برطرف شود.

حتماً بخوانید: ابزارهای تعمیر موبایل

دانلود نشدن برنامه در موبایل

11- مشکلات اپلیکیشن دانلود منیجر می‌تواند منجر به ایجاد مشکل دانلود نکردن موبایل شود

اگر نرم افزار دانلود منیجر روی گوشی شما نصب اما غیرفعال باشد، شاهد دانلود نکردن موبایل خواهید بود. در این زمان باید:

– Setting گوشی را باز کنید و وارد Apps شوید.

– سه نقطه در سمت راست بالای صفحه نمایش وجود دارد، روی آن بزنید تا گزینه‌های جدید برای شما باز شوند.

– Show all apps را انتخاب و سپس دانلود منیجر را پیدا کنید.

– Internet Download Manager را باز کنید و در صورتی که گزینه Enable روی صفحه نمایان شود، آن را انتخاب کنید.

با انتخاب گزینه Enable، اینترنت دانلود منیجر شما فعال خواهد شد و مشکل دانلود نشدن نرم افزارها روی موبایل شما برطرف می‌شود.

در صورتی که اپلیکیشن دانلود منیجر مشکل داشته باشد، دانلود برنامه‌ها روی موبایل دچار اختلال می‌شود. برای رفع مشکل Internet Download Manager روش زیر را انجام دهید:

– وارد Setting گوشی و سپس وارد Apps شوید.

– برنامه Internet Download Manager را پیدا کنید.

– سپس روی Storage بزنید تا وارد برنامه شوید.

– روی Clear data بزنید تا پاپ آپ برای شما باز شود.

– روی Clare all data و سپس روی Clear cache بزنید تا تمام اطلاعات نرم افزار پاک شوند.

– گوشی را یک بار Restart کنید و پس از روشن شدن، دوباره برای دانلود و نصب برنامه اقدام کنید.

رفع مشکل دانلودن نکردن موبایل چگونه است

12- ویروسی شدن گوشی؛ علت دانلود نکردن موبایل

اگر برنامه‌ای روی گوشی شما دارای بدافزار باشد، ممکن است موجب اختلال در دانلودن کردن برنامه‌های دیگر روی موبایل شود. برای رفع مشکل دانلود نشدن نرم افزار روی موبایل یک بار گوشی را ریستارت کنید تا مشکل برطرف شود.

در صورتی که با ریستارت کردن موبایل، باز هم این مشکل وجود داشت، شاید نیاز باشد تا یک بار گوشی خود را Factory Reset کنید و به تنظیمات کارخانه بازگردانید.

جمع بندی

در این مقاله 12 علت دانلود نکردن گوشی موبایل را بررسی کرده و راهکارهایی را برای رفع آن‌ها مطرح نمودیم. در صورتی که با انجام تمام روش‌ها باز هم مشکل دانلود نشدن نرم افزارها روی گوشی وجود داشته باشد، بهتر است گوشی خود را به یک تعمیرات موبایل ماهر بسپارید تا دلیل اصلی این مشکل را پیدا کرده و آن را برطرف کند.

امتیاز دهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *