کامل ترین آموزش ساخت ایمیل

5 دقیقه زمان مطالعه

ساخت ایمیل برقراری ارتباط با سراسر دنیا مانند ارسال و دریافت عکس، پیام، فیلم و فایل های مختلف را قبل از ورود شبکه های اجتماعی به زندگی مردم، امکانپذیر کرده بود. همچنین ساخت اکانت در برخی از شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیسبوک و … نیز به ایمیل نیاز دارد. بهره مندی از بسیاری از خدمات منحصر به فرد گوگل نیز با ساخت ایمیل ممکن خواهد بود. با توجه به اهمیت این موضوع در این مقاله به آن پرداختیم تا برای ارتباط و ارسال پیام بتوانید به راحتی ایمیل بسازید و از آن استفاده نمایید. اگر برای ساخت ایمیل دچار مشکل شده اید و یا قصد دارید هر چه سریع تر و راحت، اکانت ایمیل خود را بسازید، تا انتهای این مقاله را مطالعه کنید چرا که در این مطلب قصد داریم به آموزش ساخت ایمیل به طور کامل بپردازیم.

از علاقمندان به یادگیری انواع تعمیرات سخت افزار موبایل دعوت می کنیم تا در دوره آموزش تعمیرات موبایل آموزشگاه فنون برق ثبت نام و شرکت نمایید. این دوره ها به صورت تئوری و عملی برگزار شده و افراد پس از اتمام دوره خود می توانند به عنوان یک تعمیرکار ماهر وارد بازارکار این شغل پردرآمد شوند.

روش های مختلف ساخت ایمیل

برای ساخت جیمیل می توانید از گوشی و یا کامپیوتر استفاده کنید. در این مقاله به معرفی هر دو روش خواهیم پرداخت:

ساخت جیمیل با موبایل چگونه است؟

از آن جا که بسیاری از افراد به کامپیوتر و یا لپ تاپ دسترسی ندارند، اما می توان گفت اکثر افراد جامعه گوشی هوشمند دارند، اول راهنمای ساخت جیمیل با گوشی را بررسی می کنیم.

1. وارد Setting گوشی شوید.

2. روی Google بزنید تا منوی بعدی برای شما باز شود.

3. اگر از قبل جیمیل داشته باشید، و قصد دارید یک اکانت جدید بسازید، روی Manage your Google Account بزنید.

چطور ایمیل بسازیم

حتماً بخوانید: آموزش نحوه اتصال گوشی به تلویزیون

4. روی فلش کنار اکانت قبلی خود ضربه بزنید تا یک پاپ آپ شامل جیمیل های شما، باز شود.

5. گزینه add another account را انتخاب نمایید تا صفحه Sign in برای شما به نمایش در آید.

6. در این مرحله باید Create account را انتخاب نمایید.

7. دو گزینه برای شما پدیدار می شود که اگر قصد ساخت جیمیل شخصی داشته باشید باید For myself را انتخاب کنید. اگر می خواهید جیمیل را برای کسب و کار بسازید، روی To manage my business ضربه بزنید.

در اینجا به معرفی ساخت جیمیل شخصی می پردازیم.

8. پس از انتخاب For myself، صفحهCreate a Google Account برای شما باز خواهد شد. یک نام برای جیمیل خود انتخاب و در First name  وارد کنید. انتخاب نام خانوادگی الزامی نیست و در صورت تمایل می توانید یک نام خاموادگی Laste name نیز برای خود انتخاب نمایید.

9. در صفحه Basic in formation روز Day، ماه Month و سال Year تولدتان را بنویسید و جنسیت خود Gender را انتخاب نمایید.

چگونه ایمیل بسازیم

حتماً بخوانید: آموزش ساخت شماره مجازی تلگرام

10. پس از تکمیل مراحل بالا وارد مرحله Choose your Gmail address می شوید. چند ایمیل پیشنهادی از طرف گوگل برای شما به نماش در می آید. در صورت تمایل، می توانید یکی از موارد را انتخاب کنید. در غیر این صورت روی Create your own Gmail address بزنید تا مرحله بعدی برای شما نمایش داده شود.

11. اگر روی گزینه آخر یعنی Create your own Gmail address زده باشید، یک کادر باز خواهد شد که می توانید در آن آدرس جیمیل انتخابی خود را وارد نمایید و سپس روی Next بزنید. زمان انتخاب ایمیل دلخواه باید به این نکته دقت کنید که در صورتی که قبلا آدرس ایمیل مشابهی ساخته شده باشد، شما نمی توانید آن را مجدداً برای خود بسازید. آدرس ایمیل شما باید منحصر به فرد باشد.

12. در مرحله Create a strong password باید یک رمز عبور انتخاب کنید. برای انتخاب یک رمز عبور قدرتمند باید پسورد شما شامل حروف، ارقام و نمادها و نشانه ها باشد. با انتخاب Next وارد صفحه دیگری خواهید شد.

13. صفحه بعدی شامل شماره موبایل خواهد بود. در صورت تمایل می توانید شماره موبایل خود را وارد نمایید و Next را بزنید.

با انجام این مراحل ساخت اکانت جیمیل با گوشی تمام شده است و شما از این پس می توانید از ایمیل خود استفاده نماید.

ساخت ایمیل با موبایل

آموزش ساخت جیمیل با کامپیوتر

1) روی دسکتاپ خود مرورگر گوگل را باز کنید، سپس با ورود به سایت https://accounts.google.com/SignUp مراحل ساخت جیمیل را آغاز کنید.

2) در صفحه Create your Account به ترتیب First name، Last name، Username که همان آدرس جیمیل شماست و همچنین پسورد Password را بنویسید و در انتها روی Next کلیک کنید.

برای انتخاب پسورد بهتر است از حروف، اعداد و نمادها استفاده نمایید.

3) صفحه دیگری که برای شما باز خواهد شد شامل شماره موبایل، تاریخ تولد و جنسیت است. در صورت تمایل می توانید شماره موبایل را وارد نکنید.

در صورت وارد کردن شماره موبایلتان، یک کد به گوشی شما ارسال می شود که باید آن را در کادر مربوطه بنویسید تا شماره شما در ایمیل ثبت شود.

4) یک مرحله بسیار کاربردی در زمان ساخت ایمیل  وارد کردن یک آدرس ایمیل دیگر Verify your phone number است. این روش یکی از روش هایی به شمار می رود که می توانید در صورت فراموشی پسورد ایمیلتان، از آن استفاده نمایید. این مرحله را تکمیل کنید و یک ایمیل که پسورد آن را به یاد دارید، بنویسید تا در مواقع لزوم بتوانید به ایمیل خود دسترسی پیدا کنید.

وارد کردن شماره موبایل در هنگام ساخت اکانت جیمیل نیز می تواند در زمان هایی که رمز عبور ایمیل خود را از یاد برده اید، برای شما کارساز باشد.

ساخت جیمیل با کامپیوتر

آموزش روش ساخت ایمیل Outlook

در صورتی که می خواهید از ایمیل های مایکروسافت استفاده نمایید باید:

1. وارد سایت https://signup.live.com/?lic=1 شوید.

2. روی Get a new email address بزنید تا صفحه به شکل دیگری که دو کادر شامل New email و @outlook.com را ببینید.

3. ابتدا انتخاب نمایید که می خواهید ایمیل شما Qoutlook.com باشد و یا @hotmail.com. سپس مرحله بعد را ادامه دهید.

4. ایمیل دلخواه خود را بنویسید. اگر ایمیل توسط فرد دیگری انتخاب نشده باشد، شما می توانید روی گزینه Next بزنید.

5. در ادامه باید یک پسورد برای خود بنویسید. انتخاب پسورد خوب و قدرتمند با حروف، ارقام و همچنین نشانه ها امکانپذیر است. در زمان انتخاب رمز عبور، استفاده از حروف بزرگ و کوچک می تواند امنیت پسورد شما را بالاتر ببرد. در انتها روی گزینه Next بزنید.

6. در صفحه بعد باید اسم First name و Last name را انتخاب کنید و روی Next کلیک کنید.

7. صفحه دیگری برای شما باز خواهد شد که باید اطلاعات کشور و تولد خود را وارد نمایید. باز هم با زدن بر روی Next به مراحل بعدی هدایت خواهید شد.

8. در این مرحله از ساخت اکانت هات میل و Outlook باید کاراکترها (حروف و اعداد) را به درستی بنویسید و روی Next بزنید.

پس از تکمیل این مراحل، اکانت شما ساخته شده و می توانید از ایمیل خود استفاده نمایید.

آموزش ساخت ایمیل

حتماً بخوانید: حل مشکل شناسایی نشدن گوشی توسط کامپیوتر

راهنمای ساخت ایمیل یاهو

1- اگر قصد دارید یک یاهو ایمیل داشته باشید، وارد سایت https://login.yahoo.com/account/create شوید.

2- در قسمت Full name باید First name و Last name را وارد نمایید.

3- سپس آدرس ایمیل دلخواه را بنویسید. توجه به این نکته که آدرس ایمیلتان باید خاص باشد، بسیار مهم است؛ زیرا در صورت تکراری بودن، شما نمی توانید اکانت بسازید.

4- یک پسورد مناسب برای ایمیل خود بسازید و آن را دقیق یادداشت نمایید.

5- در آخرین مرحله سال تولد خود را بنویسید و در آخر روی Acknowledge کلیک کنید.

روش ساخت ایمیل یاهو

6- در مرحله بعد باید در کادر مربوطه شماره موبایل خود را وارد نمایید و روی Text me a verification code بزنید تا یک کد برای شما ارسال شود.

چندین سال است که پیش شماره ایران برای وارد کردن شماره موبایل در یاهو قرار ندارد. با این حال در صورتی که این مشکل برطرف شود، شما می توانید یک ایمیل در یاهو بسازید.

7- در نهایت کدی را که به شماره شما ارسال شده است، وارد کادر کنید و روی Verify بزنید.

جمع بندی

در این مقاله روش ساخت ایمیل گوگل یا همان Gmail، Yahoo Mail و Hotmail یا Outlook را آموزش دادیم تا بتوانید به سادگی از هر یک از سرویس هایی که دلخواهتان است، استفاده نمایید. ساخت یک ایمیل به شما در دسترسی داشتن به سایت ها و اپلیکیشن را امکانپذیر خواهد کرد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *