بهترین آموزشگاه تعمیر بردهای الکترونیکی

5 دقیقه زمان مطالعه

آموزش تعمیر انواع بردهای الکترونیکی شامل عیب یابی و تعمیر انواع بردهای الکترونیک، یکی از  از پرطرفدارترین رشته های الکترونیک است زیرا اساس تعمیر بسیاری از ادوات برقی مربوط به تعمیر برد الکترونیکی آن ها می باشد. در این مقاله به معرفی بهترین آموزشگاه تعمیرات بردهای الکترونیکی پرداخته و ویژگی های یک آموزشگاه ایده آل را بیان می کنیم.

بهترین آموزشگاه تعمیر بردهای الکترونیکی

بهترین آموزشگاه تعمیر بردهای الکترونیکی

بازار کار و آیندۀ شغلی پررونق این حرفه باعث شده تا آموزشگاه‌های بسیاری اقدام به برگزاری این دوره نمایند. اما کیفیت و نحوۀ آموزش در تمامی این مراکز یکسان نبوده و در برخی از این مراکز آموزش تنها به صورت تئوری بوده و هنرجویان فرصتی برای کار و تمرین عملی نخواهند داشت.

هنرجویان برای یادگیری تعمیرات بردهای الکترونیکی می توانند در دورۀ تعمیرات بردهای الکترونیکی یکی از آموزشگاه های مطرح شرکت کنند. در دوره تعمیرات برد الکترونیکی هنرجویان در آغاز کار با تجهیزات و ابزارآلات کار آشنا شده و در گام بعدی با مراحل تعمیرات برد و نحوۀ تست و عیب یابی قطعات و مدارهای برد الکترونیکی آشنا می شوند و بعد از اتمام دوره به راحتی وارد بازارکار می شوند. برای تعمیر بردهای الکترونیکی حتما لازم نیست کل طراحی مدار را بدانید و فقط کافی است با قطعات و مدارها و نحوۀ کارکرد هر یک از آن ها، تست کار قطعات و مدارها آشنایی داشته باشید تا بتوانید به راحتی مدارهای الکترونیکی را تعمیر کنید.

دورۀ آموزش تعمیرات برد الکترونیکی باید به صورت کاملا عملی و در کارگاه های مجهز برگزار شده و طی آن صفر تا صد تعمیرات اکثر بردهای الکترونیکی شامل بردهای الکترونیک صنعتی و اینورتردار، لوازم خانگی، لوازم ورزشی و غیره آموزش داده شود. شیوۀ آموزش در این دوره باید به صورتی باشد که هنرجویان از فرصت کافی برای تمرین و رفع اشکال بهره مند شده و بتوانند زیر نظر استاد با تجربه تمامی سرفصل ها و مفاهیم آموزشی را تمرین و رفع اشکال کنند.

ویژگی های بهترین آموزشگاه تعمیر بردهای الکترونیکی

بهترین آموزشگاه تعمیر بردهای الکترونیکی

-مشاوره شغلی پس از پایان دوره آموزشی برای ورود موفق به بازار کار مشاوره های شغلی تخصصی و بازاریابی لازم را برای ورود موفق به بازار کار ، ایجاد کسب و کار و یا استخدام در شرکت های دولتی و خصوصی در اختیار هنرجویان قرار دهد.

– تمرین عملی و کسب تجربه زیر نظر اساتید باتجربه و شاغل در بازار کار که دارای سابقه کاری در نهادها و پروژه های بزرگ صورت بگیرد .

-مطابقت تمامی سرفصل های آموزشی با نیازهای روز بازار کار و زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای

-از آنجایی تمرین و تکرار لازمۀ کسب تخصص در این حرفه است بنابراین عملی بودن آموزش یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که باید به آن توجه ویژه داشت. آموزشگاه مورد نظر باید به صورت کاملا به صورت عملی بر روی برد‌ها کار کرده و رفع اشکال کنند.

-کارآموزان در حین کار می بایست طول مدت مشخصی سال از پشتیبانی نامحدود آموزشگاه برخوردار شوند.

– صفر تا صد تعمیرات برد الکترونیک باید آموزش داده شود

– سرفصل‌های آموزشی می بایست کامل و جامع باشند

-آموزش میبایست توسط اساتید با تجربه و متخصص صورت بگیرد

-آموزشگاه مربوطه میبایست مدرک معتبر فنی حرفه‌ای را ارائه دهد.

-امکان تجدید دوره رایگان وجود داشته باشد.

بهترین آموزشگاه تعمیر بردهای الکترونیکی: آموزشگاه فنون برق

بهترین آموزشگاه تعمیر بردهای الکترونیکی

 

آموزشگاه فنون برق یکی از بهترین و معتبرترین آموزشگاه های مورد تایید فنی حرفه ای در زمینۀ برگزاری دوره های تعمیرات برد الکترونیک و دیگر دوره های فنی حرفه ای است. این آموزشگاه با سال ها سابقه در زمینۀ برگزاری دوره های فنی حرفه ای و با هدف تربیت نیروهای ماهر و حرفه ای دوره های آموزشی تعمیرات برد الکترونیکی برگزار کرده و همه ساله هنرجویان بسیاری را وارد بازار کار می کند. آموزشگاه فنون برق با سال ها سابقه در زمینه برگزاری دوره های فنی  توانسته جایگاه بسیار مطرحی در این زمینه بدست آورد. این آموزشگاه هر ساله هنرجویان بسیاری را به عنوان نیروی ماهر و حرفه ای وارد بازار کار مشاغل فنی کرده است. هدف آموزشگاه فنون برق از برگزاری این دوره های آموزشی تربیت نیروی ماهر جهت ورود به بازار کار و درآمدزایی می باشد. در همین راستا به صورت کاملا عملی و پروژه محور و زیرنظر اساتید مجرب و دوره های آموزشی خود را برگزار می کند.

در آموزشگاه فنون برق حداقل 10 کلاس فعال به طور همزمان برگزار می شود که همۀ آن ها زیر نظر اساتید مجرب با سابقه کار عملی در بازار کار برگزارمی شود. آموزشگاه فنون برق سالانه بیش از 2000 نیروی کار ماهر و حرفه ای را آموزش داده که بیش از 80 درصد آن ها  به طور مستقیم وارد بازار کار شده اند. در این راستا با تشکیل کلاس هایی کاملا مجهز مسیر را برای کسب مهارت تمامی هنرجویان سراسر کشور هموار کرده است.

سرفصل های دورۀ تعمیر بردهای الکترونیکی آموزشگاه فنون برق

بهترین آموزشگاه تعمیر بردهای الکترونیکی

در این دوره صفر تا صد تمامی مباحث لازم برای تعمیر انواع بردهای الکترونیکی به شما آموزش داده می شود. در دورۀ برد آموزشگاه فنون برق با مباحث زیر آشنا می شوید:

 • آشنایی با مبانی اولیه الکترونیک
 • آشنایی با اجزای برد الکترونیکی و نقش هر یک
 • آموزش طریقۀ تست با مولتی متر
 • آموزش نحوۀ قطعه برداری
 • تشریح کامل عملکرد UPS
 • آموزش نحوۀ عیب یابی درایور‌های تک فاز و سه فاز
 • توضیح کامل ترانس‌های جریان
 • توضیح مدارات اسیلاتوری
 • آشنایی با نحوۀ عیب یابی دستگاه‌های جوش وبرش اینورتری
 • آشنایی با نحوۀ عیب یابی قطعات صنعتی، قدرت و پیدا کردن نشتی قطعات
 • تشریح و عیب یابی مدارات رکتیفایر و یکسو کننده‌های صنعتی و مدارات آن
 • نحوۀ عیب یابی قطعات مختلف روی برد
 • آشنایی با نحوۀ لحیم کاری

در این مقاله به معرفی بهترین آموزشگاه تعمیرات برد الکترونیکی پرداختیم. در صورتی که قصد دارید اطلاعات بیشتری در این باره به دست آورید توصیه می کنیم در دوره آموزش تعمیرات برد آموزشگاه فنون برق ثبت نام کنید. جهت کسب مشاوره رایگان می توانید با شماره ۰۲۱۶۶۵۷۶۴۷۶ تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *