BACKUP گیری و مدیریت از محصولات IPHONE

5 دقیقه زمان مطالعه

برای BACKUP گیری از آیفون جهت ذخیره مناسب فیلم ها، تصاویر و یا هر نوع داده ای که در تلفن همراه خود دارید لازم است گام های مناسبی را به ترتیب طی کنید تا به بهترین نتیجه ممکن دسترسی پیدا کنید.

در این مقاله از سری مقالات آموزش تعمیرات موبایل همراه شما هستیم تا به آموزش بکاپ گیری از آیفون آشنا کنیم.

BACKUP گیری برای انواع گوشی ها و دستگاه های آیفون به سادگی امکان پذیر است و حتی در گوشی های قدیمی نیز امکان پشتیبان گیری به شکل مناسب و ساده ای فراهم می شود تا بتوان همه اطلاعات ممکن را به شکلی مناسب ذخیره نمود. در این صورت نگرانی از بابت از دست رفتن اطلاعات موجود در آیفون وجود ندارد و قابلیت حفظ کردن همه اطلاعات مهم به شکلی مطلوب برای کاربران فراهم می گردد.

روش های بکاپ گیری از آیفون

برای BACKUP گرفتن از آیفون روش های گوناگونی وجود دارد. بکاپ گیری در واقع نوعی کپی برداری از همه اطلاعات موجود در آیفون شما و تنظیمات دستگاه مربوطه می باشد. به طور کلی اصلی ترین مزیت پشتیبان گیری یا بکاپ گرفتن از آیفون بازیابی اطلاعات مورد نیاز می باشد. در ضمن با استفاده از بکاپ گیری می توانید اطلاعات موجود را به گوشی دیگر یا دستگاه مورد نظر خود انتقال دهید.

به طور کلی BACKUP گرفتن از آیفون به دو روش امکان پذیر است که با عناوین بکاپ گیری با استفاده از برنامه آیتونز و همین طور بک آپ گیری با سرویس آیکلود انجام پذیر می باشد.

حتما بخوانید: آموزش ساخت APPLE ID

بکاپ گرفتن از آیفون با استفاده از برنامه آیتونز

این روش از BACKUP گیری برای کاربران اهمیت زیادی دارد و از محبویت بالایی نیز برخوردار است به این دلیل که در هنگام بکاپ گرفتن نیازی به استفاده از اینترنت و اتصال به اینترنت نیست.

این روش یک روش سنتی بوده و بسیار کاربرد دارد و نیاز به یک دستگاه واسط مانند کامپیوتر می باشد که برنامه آیتونز روی آن نصب شده باشد. بعد از این که مراحل نصب آیتونز در کامپیوتر به اتمام رسید می توان مراحل بک آپ گرفتن را شروع کرد.

پس از این که رابط از کامپیوتر به گوشی شما وصل شد و پس از وارد کردن رمز عبور که همان رمز عبو آیفون می باشد پیامی مبنی بر اطمینان از اتصال به کامپیوتر دیده یم شود. در روی برنامه مورد نظر بر روی مدل آیفون خود کلیلک کرده و به بخش Summary بروید.

پس از این مرحله تیک مربوط به گزینه Encrypt iphone backup را انتخاب کرده و سپس روی Backup now کلیک نمایید تا پشتیبان گیری کامل شود.

اگر اطلاعات مورد نظر شما برای پشتیبان گیری زیاد باشد و برنامه آیتونز با حجم وسیعی از اطلاعات برای پشتیبان گیری روبرو شود در نهایت مدت زمان موردنیاز ان متفاوت است. زمانی که ارتباط برقرار شد باید برای بک آپ گیری کامل منتظر ماند. در نهایت پس از انجام پشتیبان گیری به صورت کامل می توان از قسمت Edit و Devices فایل هایی را کهازا آنها بک آپ گرفته شده با جزئیات کامل مشاهده نمود.

حتما بخوانید: آموزش فعال کردن FIND MY IPHONE در آیفون، آیپد، مک بوک

بکاپ گیری از آیفون با استفاده از آیکلود

برای استفاده از این نوع پشتیبان گیری باید اپل آیدی خود را فعال کرده باشید. که در این صورت می توانید از حجم رایگان اینترنت برابر با 5 گیگابایت از فضایی آیکلود که در اختیار شما قرار داده می شود استفاده نمایید. برای این که بتوانید BACKUP  گیری آیفون را با استفاده از آیکلود انجام دهید نیاز است که دستگاه موبایل خود را به یک شبکه اینترنت پر سرعت وصل کنید تا بتوانید پشتیبان گیری را انجام دهید.

از این رو این روش در کشور ما زیاد طرفدار ندارد و به عنوان یک روش محبوب به شمار نمی رود اما در سایر کشورها مخاطبان و طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. پس از پشتیبان گیری با این روش اطلاعات در اکانت آیکلود ذخیره می شود و برای ریستور کردن ان باید اطلاعات دانلود گردد. در تمامی مراحل استفاده از این روش نیاز به حجم و سرعت بالایی از اینترنت می باشد.

برای آشنایی کامل با همه مراحلی که در مورد پشتیبان گیری و قطعات موجود در موبایل وجود دارد می توان در بهترین آموزشگاه تعمیرات موبایل ثبت نام نمود و اطلاعات ضروری و لازم را در این زمینه ها کسب کرد.

مقاله ای که خواندید از دسته مقالات آموزش تعمیرات موبایل از وبلاگ فنون برق بود. در صورتی که تمایل دارید تعمیرات موبایل را به صورت کامل فرا گیرید می توانید در دوره آموزش تعمیرات موبایل آموزشگاه فنون برق شرکت کنید.

adspic

تا 30٪ تخفیف

دوره آموزش تعمیرات موبایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *