شناخت قطعات روی برد

5 دقیقه زمان مطالعه

شناخت قطعات برد موبایل از اصلی ترین و کاربردی ترین مباحث در مبحث آموزش تعمیرات موبایل قلمداد می شود و آموزش فوت و فن های خاص در این زمینه می تواند نتیجه مطلوب از تعمیرات را به همراه داشته باشد. شناخت قطعات روی برد کمک می کند علت خرابی موبایل به شکل صحیح تشخیص داده شود.

قطعات روی برد موبایل شامل قسمت های مختلفی است که این قطعات را می توان به ترتیب زیر نام برد.

معرفی انواع قطعات برد موبایل :

مقاومت :

قطعه ای به عنوان کاهش دهنده ولتاژ و مقاومت در برابر جریان و ولتاژ اضافی

خازن :

عموما به عنوان ذخیره کننده ولتاژ و فیلتر و صافی مورد استفاده است.

سلف یا سیم پیچ :

با کاربردهای گوناگون به عنوان فیلتر و یا تطبیق امپدانس دو مدار و همین طور ذخیره ولتاژ می تواند کاربرد داشته باشد.

دیود:

این قطعه برای محافظت و تثبیت ولتاژ و یک سو سازی کاربرد دارد.

ترانزیستور:

کاربرد این قطعه بیشتر به عنوان تقویت کننده و سوییچینگ است.

IC :

قطعه ای با تعداد زیادی از مدارهای تجمع یافته که کارکرد متفاوتی دارند.

تست قطعات روی برد موبایل

تست قطعات الکتریکی که روی برد موبایل قرار دارند با استفاده از دستگاه های مختلفی امکان پذیر می باشد. به عنوان مثال مولتی متر یکی از دستگاه های اندازه گیری ولتاژ و جریان است. برای این که تست قطعات به درستی انجام شود باید واحد و دامنه درست در مورد آن قطعه مورد توجه قرار بگیرد.

رنج اهم برای تست مقاومت قطعات

فاراد برای تست خازن

رنج دیود بارز برای تست ترانزیستور و دیود

رنج ولتاژ

رنج جریان

تست قطعات برای مقاومت، خازن، سلف، دیود، ترانزیستور، تست میکروفن، تست بازر صورت می گیرد. در هنگام تست قطعات رنج مشخص در مورد هر قطعه تعیین می شود و اگر قطعه ای خارج از محدوده رنج شخص شده باشد خراب است. در دوره آموزش تعمیرات تخصصی موبایل آشنایی با رنج های مشخص شده ضروری می باشد.

تعویض قطعات روی برد موبایل

در هنگام تعویض قطعات روی برد با توجه به نوع قطعه از دستگاه هایی مانند گیره کار، پنس، دستگاه هیتر با هویه و یا مایع Flax استفاده می شود. در دوره آموزش تعمیرات موبایل آموزش داده می شود که آی سی با استفاده از پنس گرفته شود و با هیتر حرارت داده شود.

در آموزش تعمیرات تخصصی موبایل نصب آی سی با روش های خاص نشان داده می شود و هیت دادن با استفاده از مایع فلکس با روشی خاص قابل انجام است.

شستشوی درست برد قبل از گرما دادن به وسیله مایع فلکس باید به شکلی صحیح صورت بگیرد در دوره های آموزش تعمیرات موبایل به صورت کاملا تخصص کلیه این موضوعات آموزش داده می شود.

بنابراین توصیه می کنیم جهت آشنایی با تعویض قطعات موبایل به صورت تخصصی به بهترین آموزشگاه تعمیرات موبایل در تهران مواجعه نمایید. هزینه آموزش تعمیرات موبایل بسته به میزان آموزش و تخصصی که به کار گرفته می شود متفاوت است و قطعا هزینه آموزش تعمیرات تخصصی موبایل برای شناخت و تعویض قطعات بیشتر ارزیابی می شود.

طراحی متفاوت بردهای الکتریکی در مدل های مختلف موبایل و ساختار پیچیده ای که دارند سبب تنوع در دوره آموزش تعمیرات موبایل می شود که طبیعتا هزینه آموزش تعمیرات را نیر به صورتی متفیر نشان می دهد.

مقاله فوق از دسته مقالات راهنمای مشاغل می باشد در صورتی که قصد دارید اطلاعات بیشتری درباره این شغل به دست آورید توصیه می کنیم در دوره تعمیرات موبایل آموزشگاه فنون برق ثبت نام کنید. جهت کسب مشاوره رایگان می توانید با شماره ۰۲۱۶۶۵۷۶۴۷۶ تماس حاصل نمایید.

adspic

تا 30٪ تخفیف

دوره آموزش تعمیرات موبایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *