دلایل شارژ نشدن گوشی

5 دقیقه زمان مطالعه

یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که ممکن است برای گوشی شما اتفاق افتد، شارژ نشدن است. اگر چنین اتفاقی برای گوشی شما رخ دهد، در برخی از موارد قادر به برطرف کردن مشکل خواهید بود و در برخی از موارد نیز بهتر است تا این مشکل توسط یک تعمیرکار گوشی صورت گیرد. معمولا این مشکلات برای اکثر برندهای گوشی های هوشمند اعم از ساسمونگ، اپل، شیائومی و هوآوی رخ خواهد داد.

شارژ نشدن گوشی را می توان یکی از مواردی نام برد که برای برخی از گوشی های هوشمند رخ می دهد و در اکثر مواقع قابل تعمیر خواهد بود. همچنین لازم به ذکر است که شارژ نشدن گوشی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در این میان می توان به خراب بودن پریز برق اشاره کرد.

مشکل در پریز برق

یکی از مشکلات رایج که ممکن است دلیل شارژ نشدن گوشی شما باشد، خرابی پریز برق می باشد، در صورت خرابی پریز برق، تنها کافیست تا گوشی خود را در پریز برق دیگری به شارژ بزنید. به طور معمول مشکلات ساده ای مانند مشکل در پریز برق ممکن است دلایل اصلی شارژ نشدن باشند، در صورتی که متوجه چنین موضوع پیش پا افتاده ای نشوید، ممکن است اقدام به تعمیر بی مورد کنید و حتی به دیگر بخش ها آسیب وارد کنید. بهتر است تا قبل از انجام هر کاری، ابتدا شارژر خود را به پریز برق دیگری متصل نمایید و در صورت خرابی پریز، مشکلی از سوی گوشی شما نخواهد بود اما اگر همچنان این مشکل را داشتید، روش های ذکر شده جلوتر را مطالعه و در صورت ناتوانی در تعمیر، پیشنهاد می شود از یک تعمیرکار گوشی کمک گرفته شود.

گوشی خود را ریستارت کنید

یکی از ساده ترین و عجیب ترین اتفاق هایی که ممکن است برای گوشی شما رخ دهد، شارژ نکردن به دلیل مشکلات نرم افزاری می باشد. در صورتی که گوشی شما شارژ نمی شود، احتمال دارد به دلیل مشکلات نرم افزاری این اتفاق برای محصول شما رخ داده باشد. پیشنهاد می شود تا گوشی خود را یک بار ریستارت کنید و دوباره آن را به شارژ بزنید. اگر مشکل شما برطرف شد، یک مشکل نرم افزاری برای دستگاه شما رخ داده بود و جای نگرانی نیست. در صورتی که مشکل برطرف نشد، پیشنهاد می شود تا روش هایی که جلوتر به آن خواهیم پرداخت را امتحان کنید.

دلایل شارژ نشدن گوشی

از کابل، سوکت و آداپتور دیگر استفاده کنید

برای امتحان این که مشکل از گوشی شما است و یا شارژر، بهتر است ابتدا از یک کابل، سوکت و آداپتور دیگر استفاده کنید. در صورتی که مشکل برطرف شد، مشکل اصلی از آداپتور شما می باشد و باید آداپتور خود را تعویض کنید. از طرفی دیگر ممکن است فرآیند تکمیل شارژ با قطع و وصلی مواجه شود که در این صورت نیز احتمال خرابی از کابل، سوکت و آداپتور می تواند باشد.

تعمیر پورت USB

یکی از رایج ترین مشکلاتی که برای دستگاه شما ممکن است رخ داده باشد، مشکل در پورت USB می باشد. در صورت خرابی این بخش، گوشی شما دیگر فرآیند تکمیل شدن شارژ را طی نخواهد کرد. در برخی از موارد نیز با تکان دادن سیم شارژر شاهد قطع و وصل شدن هستیم که در صورت بروز چنین مشکلی نیز، این مشکل نیزاز سوی پورت USB شما خواهد بود. یکی از راه های تعمیر این بخش، تمیز کردن پورت می باشد، در صورتی که قصد انجام این کار را دارید، سعی کنید تا با دستمال خشک و یا با خیسی بسیار کم، شروع به تمیز کردن کنید. پیشنهاد می شود در صورتی که شما قصد برطرف کردن این مشکل را دارید، مقاله چگونه پورت شارژ گوشی را تعمیر کنیم؟ را از دست ندهید.

آب خوردگی گوشی

یکی دیگر از دلایل شارژ نشدن گوشی می تواند مربوط به آب خوردگی گوشی باشد. در صورتی که به گوشی شما آب یا نوشیدنی برخورد کرده است، احتمال شارژ نکردن گوشی شما می تواند همین موضوع باشد. اگر گوشی شما در آب افتاده است و در حال حاضر شارژ نمی شود، لازم به ذکر است که گوشی آب خورده را نباید به هیچ عنوان به شارژ بزنید. به شارژ زدن گوشی آب خورده باعث اتصالی خواهد شد و به همین دلیل ممکن است دیگر بخش ها نیز دچار آسیب شوند.

دلایل شارژ نشدن گوشی

مشکل در باتری

یکی از دلایل شارژ نشدن گوشی شما می تواند، خرابی باتری گوشی باشد. در صورتی که باتری دستگاه شما دچار مشکل شده باشد، بنابر تشخیص تعمیرکار گوشی باید تعویض و یا تعمیر شود. باتری ها برای همیشه دوام نمی آورند و بعد از چند سال شروع به خرابی می کنند. توجه داشته باشید که هر چه بیشتر آنها را تخلیه و مجدد به طور کامل شارژ کنید، زودتر نیاز به تعویض دارند. اگر باتری تنها پس از شش ماه از کار بیفتد، احتمالاً از همان ابتدا دچار خرابی بوده و باید برای تعویض با فروشنده خود تماس بگیرید، اما اگر بیش از دو سال از عمر آن گذشته باشد، احتمالاً به پایان عمر خود نزدیک شده است.

برخی از باتری های معیوب به راحتی قابل تشخیص هستند زیرا شروع به متورم شدن یا نشت مایع می کنند. اگر از بیرون مشخص نیست، درپوش دستگاه را بردارید و باتری را بررسی کنید. اگر مشکوک هستید که باتری شما متورم یا نشتی دارد، تعویض باتری یکی از بهترین راه حل ها برای حل مشکل شارژ نشدن گوشی شما است.

همان طور که پیش تر نیز ذکر شد، دلایل شارژ نشدن گوشی می تواند موارد مختلفی باشد که در این میان می توان به مشکل در پریز برق، مشکلات نرم افزاری که معمولا با ریستارت حل خواهند شد، کابل، سوکت و آداپتور، پورت USB، آب خوردگی گوشی و مشکل در باتری اشاره مستقیم کرد. در موارد فوق، چندین راه برای تعمیر نیز ذکر شد و در صورتی که توانایی تعمیر قطعه را ندارید، پیشنهاد می شود تا اقدام به تعمیر نکنید چرا که ممکن است به دیگر قطعات آسیب وارد کنید. همچنین لازم به ذکر است که تعمیر باتری، پورت USB و آب خوردگی گوشی کاملا تخصصی می باشد و بهتر است تا یک تعمیرکار وارد عمل شود.

امتیاز دهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *