تفاوت دوربین مداربسته تحت شبکه و آنالوگ چیست؟

5 دقیقه زمان مطالعه

یکی از سوالات متداول در خرید دوربین مداربسته، مربوط به اقدام به خرید دوربین مداربسته تحت شبکه و آنالوگ می شود. در صورتی که قصد خرید دوربین دارید، پیشنهاد می شود ابتدا به این سوال که تفاوت دوربین مداربسته تحت شبکه و آنالوگ چیست؟ پاسخ دهید. یکی از مهم ترین فاکتورها در خرید مربوط به همین بخش خواهد شد که باید به آن توجه ویژه ای شود. تفاوت های عظیمی بین دوربین مداربسته تحت شبکه و آنالوگ وجود دارد که بهتر است قبل از خرید، از تمامی مزایا و معایب آن ها مطلع شوید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

هر یک از این مدل ها دارای ویژگی ها و معایب خود می باشند که در این مقاله به طور کامل به آن ها پرداخته تا شما برای خرید، بتوانید بهترین تصمیم را نسبت به نیازها و خواسته های خود بگیرید. دوربین مداربسته تحت شبکه و آنالوگ عملکردهای مختلفی دارند که می توانند هر یک برای برخی از افراد مورد استفاده قرار گیرند. از اصلی ترین تفاوت آن ها می توان به کیفیت و رزولوشن تصویر اشاره کرد که باید مورد توجه بسیاری قرار گیرند. تقریبا در اکثر اماکن مختلف تجاری، عمومی و شخصی شاهد استفاده از دوربین های مداربسته هستیم که هر یک نیاز به مزایای مختلفی از دوربین مداربسته دارند.

بخش اعظمی از امنیت در اماکن عمومی را، دوربین های مداربسته برعهده دارند و می توان با جرات گفت یکی از مهم ترین تجهیزات امنیتی حال حاضر به حساب می آیند. علاوه بر تمامی این موارد، دوربین مداربسته تحت شبکه و آنالوگ از نظر قیمت نیز با یک دیگر تفاوت دارند. همچنین جدا از دوربین مداربسته تحت شبکه و آنالوگ که تفاوت عظیمی با یکدیگر دارند، دوربین ها دارای یک دنیای بزرگ هستند که پیشنهاد می شود مطلب معرفی انواع دوربین مدار بسته، ویژگی‌ها و کاربردهای آن ‌ها را از دست ندهید.

تفاوت دوربین مداربسته تحت شبکه و آنالوگ چیست؟

تفاوت دوربین مداربسته تحت شبکه و آنالوگ در کیفیت تصویر

می توان با جرات گفت که یکی از اصلی ترین مواردی که تفاوت دوربین مداربسته تحت شبکه و آنالوگ را بیش از پیش افزایش خواهد داد، مربوط به کیفیت تصویر خواهد شد. دوربین مداربسته آنالوگ در این بخش عملکرد چندان مناسبی ندارد چرا که دوربین آنالوگ بالاتر از رزولوشن بیش از 0.5 مگاپیکسل هنوز ساخته نشده است. همین موضوع باعث شده تا کیفیت تصاویر در دوربین های آنالوگ چندان مناسب نباشد. اما از طرفی دیگر شاهد کیفیت تصاویر مناسبی از سوی دوربین مداربسته تحت شبکه هستیم. دوربین مداربسته تحت شبکه می تواند کیفیت آن حتی به 5 مگاپیکسل برسد.

در دوربین های تحت شبکه از ساختار پیشرفته ای استفاده شده است. در تصاویر ثبت شده توسط این دوربین، شاهد استفاده از پیکسل های بیشتری هستیم که باعث شده تا کیفیت بالایی را شاهد باشیم. همچنین مشاهده تصاویر و ضبط آن ها با NVR امکان پذیر خواهد بود و در صورت استفاده از NVR شاهد کیفیت بالاتر خواهیم بود. جدا از تمامی این موارد، دوربین مورد نظر نظارت بیشتری بر فضای تحت پوشش ایجاد می کند. با وجود تمامی موارد ذکر شده، دوربین مداربسته آنالوگ دارای قیمت پایین تری می باشد و برای نصب آن نیاز به در نظر گرفتن کابل و کابل کشی می باشد. در این نوع دستگاه ها از دستگاه ضبط کننده DVR استفاده می شود و همچنین در دوربین‌ های آنالوگ برای انتقال تصاویر از کابل‌ های کواکسیال استفاده می‌ کنند. در نهایت می توان گفت دوربین های مداربسته آنالوگ در واقع از روش های سنتی برای ضبط تصاویر استفاده می کنند و دوربین های آنالوگ با تکنولوژی قدیمی نمی توانند انتظارات بالای شما را برآورده سازند.

تفاوت دوربین مداربسته تحت شبکه و آنالوگ در امنیت

یکی از موضوعاتی که بسیار مورد توجه قرار دارد، مربوط به امنیت در دوربین مداربسته تحت شبکه و آنالوگ می شود. حرف اول و آخر هر وسیله الکترونیکی امنیت آن است. بنابراین دوربینی که امنیت خود را کنترل می کند باید از داده های خود نیز محافظت کند. تصاویر دوربین های تحت شبکه ایمن تر هستند. به دلیل استفاده از کابل کواکسیال و کانکتورهای ساده و تجهیزات آنالوگ، به دست آوردن تصاویر موجود در این دستگاه ها ساده تر خواهد بود.

اما امنیت دوربین های مداربسته تحت شبکه به طرز چشم گیری بهتر از دوربین های مداربسته آنالوگ خواهد بود. در صورتی که قصد استفاده از دوربین در مکان های کوچک را دارید، بهتر است تا از دوربین های آنالوگ استفاده کنید، اما در صورتی که قصد استفاده از دوربین در مکان های بزرگ را دارید و حفظ اطلاعات از اولویت های خرید شما می باشد، بهتر است تا از دوربین های تحت شبکه استفاده نمایید. تمامی این موارد باعث شده تا شاهد قیمت بالاتر دوربین های تحت شبکه نسبت به آنالوگ باشیم.

تفاوت دوربین مداربسته تحت شبکه و آنالوگ چیست؟

تفاوت دوربین مداربسته تحت شبکه و آنالوگ در قیمت

همان طور که پیش تر نیز اشاره شد، این دوربین ها دارای مزایا و معایب مختلفی می باشند که باعث شده تا قیمت آن ها نیز متفاوت باشد. تفاوت دوربین مداربسته تحت شبکه و آنالوگ در قیمت باعث شده تا افرادی که قصد خرید دارند، به کار خود نیز توجه ویژه ای داشته باشند. دوربین مداربسته آنالوگ به دلیل قابلیت ها و ویژگی های کم آن، دارای قیمت پایین تری نیز می باشد. از طرفی دیگر دوربین های تحت شبکه به دلیل ویژگی های مختلفی که دارد، دارای قیمت بالاتری نیز می باشد. پیش تر در رابطه با دو ویژگی اصلی یعنی کیفیت تصویر و امنیت آن ها توضیحات تکمیلی ارائه داده شد که در نهایت موجب کاهش و یا افزایش قیمت این محصولات خواهد شد.

تفاوت دوربین مداربسته تحت شبکه و آنالوگ در نصب

یکی دیگر از تفاوت های اساسی دوربین مداربسته تحت شبکه و آنالوگ مربوط به نصب آن می شود. این موضوع می تواند برای بسیاری از افراد مهم بوده باشد. برای نصب دوربین آنالوگ حداقل به سه کابل نیاز دارید، در صورتی که دوربین های تحت شبکه نیاز به یک کابل دارند، همین موضوع باعث خواهد شده تا روش نصب آن ساده تر باشد. همان طور که پیش تر نیز اشاره شد، برای نصب دوربین آنالوگ شما نیاز به سه کابل دارید که می توان به کابل منبع تغذیه، کابل صدا و کابل تصویر اشاره کرد.

در نهایت می توان گفت دوربین مداربسته تحت شبکه و آنالوگ دارای تفاوت های بسیاری می باشند که از مهم ترین و اصلی ترین آن ها می توان به تفاوت در کیفیت تصاویر، امنیت و قیمت اشاره مستقیم کرد. جدا از تمامی موارد ذکر شده، در بخش اتصالات نیز شاهد تفاوت هایی هستیم. هر دو دوربین دارای مزایا و معایب مختلفی می باشند که برای انتخاب، بهتر است تا ابتدا به نوع کار خود توجه نمایید. در صورتی که شما قصد دارید تا تمامی جزئیات را با دوربین مداربسته خود زیر نظر داشته باشید، بهتر است تا اقدام به خرید دوربین مداربسته تحت شبکه کنید اما در صورتی که قصد دارید تا یک نگاه کلی داشته باشید و بیشتر برروی حرکت ها تمرکز کنید، بهتر است تا اقدام به خرید دوربین مداربسته آنالوگ کنید.

امتیاز دهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *