ارائه مدرک معتبر

ارائه مدرک نتایج دوره تحت استاندارد های فنی و حرفه ای و ارائه گواهی نامه پایان دوره تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای

ارائه مدرک معتبر

ارائه مدرک نتایج دوره تحت استاندارد های فنی و حرفه ای و ارائه گواهی نامه پایان دوره تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای

باز آموزی رایگان

مدیریت آموزشگاه متعهد می شود در صورت عدم یادگیری شما از هر دوره به صورت رایگان مجددا برگزار می شود

باز آموزی رایگان

مدیریت آموزشگاه متعهد می شود در صورت عدم یادگیری شما از هر دوره به صورت رایگان مجددا برگزار می شود

ارائه کارت پشتیبانی

اهدای کارت عضویت در انجمن پشتیبان فنی برای کار آموزان آموزشگاه و پشتیبانی نا محدود کار آموزان پس از اتمام دوره.

ارائه کارت پشتیبانی

اهدای کارت عضویت در انجمن پشتیبان فنی برای کار آموزان آموزشگاه و پشتیبانی نا محدود کار آموزان پس از اتمام دوره.

دوره نامحدود

تمامی دوره ها تا زمان یادگیری کامل کارآموزان برقرار است معیار رضایت مندی از دوره، فقط شخص شرکت کننده می باشد

دوره نامحدود

تمامی دوره ها تا زمان یادگیری کامل کارآموزان برقرار است معیار رضایت مندی از دوره، فقط شخص شرکت کننده می باشد.

مدارات موبایل هر کدام با عناوین و ویژگی های خاص خود شناخته می شوند که در صورت شناخت عملکرد درست هر کدام می توان به هنگام وجود ایراد در هر قسمت اقدامات مناسب را انجام داد. در دوره آموزش تعمیرات حرفه ای موبایل می توان به شکلی مناسب با قطعات سخت افزاری و مدارات موبایل آشنایی پیدا کرد. این قطعات در نوع بالا به لحاظ ساختار و عملکرد کاربری مناسبی دارند.

مدارات موبایل

عملکرد انواع مدارات موبایل

CPU  به عنوانی یکی از اصلی ترین مدارات موبایل

به عنوان یکی از مهم ترین قطعات سخت افزاری که در موبایل وظیفه پردازش اطلاعات را بر عهده دارد سی پی یو می باشد.  در واقع به عنوان بخش اصلی مادربرد می توان این قسمت را نام برد که این مدار شامل MCU، ASIC و DSP می باشد. این مدار اطلاعات موجود از رم موبایل را گرفته و کدگشایی کرده و در نهایت با پردازش مناسب ارائه می نماید. عملکرد مناسبی که سی پی یو دارد در نتیجه سبب می شود که سرعت پردازش اطلاعات بیشتر شود.

E2PROM

در واقع E2PROM یک حافظه خواندنی است که می توان داده ها را روی آن نوشت بدون آن که نیازی به عوض کردن حافظه موبایل باشد. این حافظه را می توان پاکسازی کرده و در صورت لزوم آن را برنامه ریزی نمود. برنامه نویسان سخت افزاری می توانند به راحتی برنامه های مورد نظر خود را در این تراشه حافظه بنویسند و زمانی که اطلاعات موجود را نمی خواهند با استفاده از نور فرابنفش این اطلاعات اضافی را پاکسازی نمایند.

RAM

نوعی حافظه موقت که می تواند اطلاعات مورد نیاز را در گوشی ذخیره کند. در واقع می توان در این حافظه انواع مختلفی از عکس و ویدئو را ذخیره کرد. پهنای باند حافظه و به همان ترتیب مصرف بهینه انرژی و ولتاژ عملیاتی که در انواع رم وجود دارد سبب تمایز آنها از یکدیگر می شود.

FLASH

این پورت به عنوان یکی از دستگاه های ورودی برای اتصال گوشی به سیستم های مختلف از جمله کامپیوتر و لپ تاپ می باشد که در نهایت وظیفه تبادل اطلاعات توسط این قطعه در موبایل انجام پذیر است.

RF از مدارات تقویت کننده سیگنال

در این مدار می توان تقویت کننده های سیگنال های ارسالی و همین طور سوئیچ آنتن را مشاهده کرد. امواجی که در محیط وجود دارند به سوئیچ آنتن وارد می شوند.سوئیچ آنتن به عنوان یک قسمت حساس می تواند آنتن رابه RX و TX وصل کند که در واقع سیگنال های دریافتی و ارسالی موبایل می باشند.

AF

در واقع یک مدار صوتی می باشد که دارای قطعاتی مانند بلندگو، میکروفن و آی سی بوده در نتیجه آی سی صوت موجود در این قطعه می تواند اطلاعات دیجیتال را تبدیل به آنالوگ کند و به طور برعکس نیز این عمل را انجام دهد.

PF

این قطعه می تواند سیگنال های دریافتی را تقویت کند و پس از این که مدولاسیون در RF انجام گرفت و قدرت سیگنال ها ضعیف شد با استفاده از این قطعه می توان سیگنال های موجود را قوی کرد. در ساختار آن پایه تغذیه، ورودی سیگنال و در نهایت پایه PAC وجود دارد تا عملکردی مناسب برای این قطعه سخت افزاری را توضیح دهد.

VCO یک منبع سیگنال در مدارات موبایل

این قطعه به عنوان یک منبع سیگنال شناخته می شود که اگر ولتاژ اعمال شده به آن تغییر کند در نتیجه فرکانس این قطعه نیز تغییر می کند. در این مدار از ترانزیستور سیلیکونی و دیود ورکتور استفاده شده است تا بتواند فرکانس را به شکلی مناسب تنظیم نماید.

LNA

قسمتی که می تواند به شبکه های مختلف محلی و ارتباطات گوناگون پاسخ داده و آنها را کنترل کند.

بخش تغذیه PSU در مدارات موبایل

به عنوان یکی از قطعات سخت افزاری اصلی در موبایل می توان این قطعه را نام برد. این قسمت به عنوان یکی از قطعات اصلی و با اهمیت در موبایل تلقی می شود و می تواند تنظیم جریان های مختلفی را که در موبایل وجود دارد عهده دار شود. این منبع تغذیه با تکنولوژی سوییچینگ عمل می کند و می تواند ورودی های AC را تبیدل به ولتاژهای پایین تری با نام DC با عملکردی مطلوب نماید.

مدارات موبایل و مدار فیلتر SAW

این فیلترها به عنوان فیلترهای الکترونیکی شناخته می شوند که عملکرد آنها بر اساس تکنولوژی به نام آکوستیک سطحی می باشد. این فیلتر از موج سطحی صوتی استفاده می کند و یکی از راه های ارتباطی در موبایل محسوب می شود.

2019-05-22T17:54:31+04:30