ارائه مدرک معتبر

ارائه مدرک نتایج دوره تحت استاندارد های فنی و حرفه ای و ارائه گواهی نامه پایان دوره تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای

ارائه مدرک معتبر

ارائه مدرک نتایج دوره تحت استاندارد های فنی و حرفه ای و ارائه گواهی نامه پایان دوره تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای

باز آموزی رایگان

مدیریت آموزشگاه متعهد می شود در صورت عدم یادگیری شما از هر دوره به صورت رایگان مجددا برگزار می شود

باز آموزی رایگان

مدیریت آموزشگاه متعهد می شود در صورت عدم یادگیری شما از هر دوره به صورت رایگان مجددا برگزار می شود

ارائه کارت پشتیبانی

اهدای کارت عضویت در انجمن پشتیبان فنی برای کار آموزان آموزشگاه و پشتیبانی نا محدود کار آموزان پس از اتمام دوره.

ارائه کارت پشتیبانی

اهدای کارت عضویت در انجمن پشتیبان فنی برای کار آموزان آموزشگاه و پشتیبانی نا محدود کار آموزان پس از اتمام دوره.

دوره نامحدود

تمامی دوره ها تا زمان یادگیری کامل کارآموزان برقرار است معیار رضایت مندی از دوره، فقط شخص شرکت کننده می باشد

دوره نامحدود

تمامی دوره ها تا زمان یادگیری کامل کارآموزان برقرار است معیار رضایت مندی از دوره، فقط شخص شرکت کننده می باشد.

برد الکترونیکی در واقع به عنوان یکی از قطعات سخت افزاری در دستگاه هایی که عنوان الکترونیکی دارند شناخته می شود. برد الکترونیکی به عنوان یک قسمت الکترونیکی دارای قطعات مختلفی است که با شکل های مختلف  بر روی آن سوار می شوند و در دستگاه های مختلف این نوع اتصال فرق می کند.. نصب قطعات مختلف بر روی برد و تفاوت در اتصالات موجود می تواند سبب ایجاد مدارهای متفاوتی شود. در نهایت همه قطعات الکترونیکی که برای نصب بر روی برد الکترونیکی در نظر گرفته می شوند با روش های خاصی که مربوط به هر قطعه می باشد مونتاژ می شوند.

در هر یک از پروژه های الکترونیکی به نوعی استفاده از برد الکترونیکی مشاهده می شود و تمامی مهندسان این رشته به نوعی با برد الکترونیکی در انواع ابزارهای الکترونیکی سر و کار دارند.

آموزش تعمیرات برد الکترونیکی فنی و حرفه ای که به طور مشخص در ارائه خدمات مربوط به آشنایی با انواع برد و کارکرد آنها سرو کار دارد می تواند کارآموزان را به شکلی مناسب و تخصصی آموزش دهد و اطلاعات مناسب را در اختیار آنها بگذارد.

برد الکترونیکی

اتصالات در برد الکترونیکی

برای اتصال قطعات بر روی برد الکترونیکی و نقشه ای که برای طراحی برد در مدار خاصی در نظر گرفته شده است از سیم های اتصال به شکلی خاص استفاده می شود. از آنجایی که تمامی قطعات الکترونیکی به نوعی دارای برد مخصوص به خود می باشند لازم است که برای تعمیرات آنها دوره های آموزشی مناسب گذرانده شود.

انواع pcb که به عنوان بردهای چاپی شناخته می شوند دارای اندازه و تکنولوژی متفاوتی در نوع اجرا می باشند. به همین ترتیب از لایه های ساختاری متفاوت و کیفیت متنوعی نیز تشکیل شده اند. از جمله آنها می توان به مواردی مانند: برد مدار چاپی یک لایه، برد مدار چاپی دولایه و برد مدار چاپی چند لایه اشاره کرد. از آنجایی که این نوع برد از جنس های متفاوتی نیز تشکیل شده است در برابر رطوبت و دما نیز عکس العمل های متفاوتی را از خود نشان می دهد.

برد الکترونیکی یک لایه اغلب برای مدارهای الکترونیکی که ساده هستند و به صورت معمولی کار می کنند کاربرد دارند. در این نوع بردها تنها بر روی قسمتی از یک طرف آنها می توان لایه نازک مسی را مشاهده نمود و برای اتصال تنها یک طرف قابلیت استفاده دارد.

در مدارهای الکترونیکی دولایه در دو طرف آنها لایه نازک مسی مشاهده می شود و تفاوت عمده ای که با یک لایه دارد در این است که دو طرف موجود در آنها قابل استفاده برای این است که قطعات جاگذاری شوند در نهایت مدار مورد نظر فشرده و کوچکتر به نظر می رسد.

برد چند لایه که با استفاده از چند لایه مسی که عایق شده اند تشکیل می شود در نهایت این چند لایه از مس به کار رفته در آنها می تواند سبب ایجاد استحکام در برد مورد نظر شود.

اتصالات با سیم کشی در برد

در انواع بردهای الکترونیکی اتصال قطعات به وسیله لاین های سیم کشی به شکل های مختلف صورت می گیرد. این سیم کشی به وسیله سیم های لاکی نازک نیز می تواند انجام شود. اغلب در مدارهای smd برای ترمیم قطعاتی که در مدار از نقطه اتصال خود جدا شده اند از این نوع سیم ها استفاده می شود. به دلیل نازک بودن این نوع سیم ها نیازی به لخت کردن سیم قبل از لحیم کردن نوک سیم نیست. سیم کشی روی برد در دستگاه های مختلف با یکدیگر متفاوت است.

اگر مسیر سیم کشی های روی برد الکترونیکی به هر دلیلی قطع شود ارتباط قطعات موجود در دستگاه با مشکل مواجه می شود. در نتیجه نیاز به پیدا کردن قطعه مربوطه توسط فردی ماهر است تا در حین تعمیر آسیب دیگری به دستگاه وارد نشود.

در بسیاری موارد برای تعمیر دستگاه و بردی که اتصالات آن از هم جدا شده است از pbc و یا یک مدار چاپی استفاده می شود. از آنجایی که سیم لاکی برای این نوع مدار دارای یک عایق محافظ است و از نوع شفاف می باشد در نهایت می توان اتصالات را به خوبی مشاهده نمود. تعمیر برد الکترونیکی در هر یک از دستگاه ها نیاز به تخصص ویژه دارد که با شرکت در دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی تخصص کسب می شود تا خدمات تعمیر به شکلی مطلوب ارائه شود.

2019-05-28T11:33:19+04:30